Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

sany79
7. únor 2008

Tak mně volali z embryologie, že všchny 4 embryjka jsou moc pěkný. Strašně rychle embryoložka mluvila,tak toho zase moc nevím,říkala i ty fáze vývoje všechny jsou blastocysty,ale ještě je každá v nějakém vývoji.Tažke zítra v 11:00 na KET. Ještě se musí do zítra sledovat jestli se dál vyvíjí a jsou životaschopné.Pak 2 nejlepší vyberou.
Ptala jsem se jestli se může stát,že by žádný do zítra nevydrželo,tak prý snad se to nestane.
Tak jsem ráda,ale stejně budu mít pořád strach, teď už z něhu asi nevýjdu 😒

oskarka
7. únor 2008

sany, to jsou skvělé zprávy, těš se na zítřek!!!!

sany79
7. únor 2008

Těším se,ale vůbec netuším jak to bude probíhat.
Oskarko byl u toho z tebou manžel?

oskarka
7. únor 2008

nebyl, né, že by nechtěl, chtěl být u transferu, ale z pracovních důvodů nemohl - musel být pořád na telefonu ale celou dobu na mne čekal v Pronatalu. Ale pokud tohle někdo chce, musí to říci dopředu svému lékaři, aby s tím počítali.... tedy alespon v našem CAR

sany79
7. únor 2008

Tak u nás asi můžou automaticky.
Někdo tady psal,že museli na KET s plným močákem. To u nás neříkají. Nemáš s tím zkušenost? Já bych radši moc nepila, abych pak nemusela dlouho na WC.

oskarka
7. únor 2008

ano, chtělo by to mít naplněný močový měchýř - taky jsem měla co dělat, abych vydržela, ale dá se to, neboj.

sany79
7. únor 2008

Co sem slyšela tak u nás v Caru u toho hraje na sále krásná hudba, prý je to moc krásný. Zajímalo by mě jak ty embryjka vypadají. To asi nikomu neukazují,co?

oskarka
7. únor 2008

u Vás hraje hudba, jo? téééda to jsou věci🙂, tak to u nás ne.
většinou je nás pět, všechny jdeme do tzv. dospávacího pokoje, odtamtud si nás jednu po druhé volají a odvážejí ze sálu a pak hodinu ležíme, promluvíme s doktorem, dostaneme propouštěcí zprávu a jedeme domů

a díky ultrazvuku na obrazovce vidíme jak nám embryjka vplouvají tím katetrem do dělohy, je to hezké🙂.

oskarka
7. únor 2008

od 14 hodin mám vycházky, tak se chystám ven, konečně trochu vysvitlo sluníčko, tak to bude veslá procházka (mám totiž neschopenku od gynekoložky - nechci aby v práci věděli, co prožíváme - a tak nemám neomezené vycházky, které dává náš CAR)

sany79
7. únor 2008

Já mám teď jenom týden dovolenou. V létě po punkci jsem měla neschopenku, ale taky od svého gynekolga. Nechtěla jsem razítko z kliniky,aby každý všechno věděl.
Tak si oskarko krásně procházku užij, určitě to prospěje!!! U nás je celou dobu zataženo,takže se mi ani ven nechce.

oskarka
7. únor 2008

vzala sis dovču, no, taky dobrý nápad, ale já se jí vždycky snažím co nejvíce ušetřit na naše výlety, dovolené atd... Chceme toho během roku stihnout a vidět hrozně moc, no, uvidíme, jak to bude letos - raději bychom se dívali do postýlky a jezdili s kočárkem...

sany79
7. únor 2008

Přesně tak, to bychom brali taky monohem radši.Taky se snažíme hodně cestovat.Dovolenou bych si nebrala,ale zbyla mně ještě loňská,takže se mi to hodilo.

oskarka
7. únor 2008

tak to Ti to vyšlo dobře s tou loňskou dovolenou.
jdu tedy na procházku (sice vycházky začínají ve 2, ale pro tu chvíli se snad nic neděje, ne? 🙂 )
kdepak jste byli třeba loni, sany? My jsme si vyrazili na prodloužený víkend do Benátek, Amsterdamu, Budapešti, pak na Kypr, Island a nechyběli ani české končiny - několik viíkendových výletů a pak týdenní turistika v Krkonoších. A se ségrou jsem byla na několik dní ve Vídni, předvánoční atmosféra a pěkný koncert.

sany79
7. únor 2008

My jsme si v loni udělali výlet za exotikou.Byli jsme 3 týdny v Thajsku, tak jsme to tam dost procestovali. Jinak jsme potom už cestovali jenom u nás,taky krásný. Letos chceme poznávací do Itálie.

imca
7. únor 2008

Sany, tak to je krásná zprávička - všichni 4 embrouškové kvalitní a životaschopní - to to nemůže nevyjít!! 😅
To u nás ET (či KET) probíhá tak, že se jde na sál, tam zavedou embryjka (neukazují je ☹ ) a pak se dvě hodinky leží v pokojíčku (může se koukat na telku a tak).. V každém centru je to asi jiné.
To jsem ani netušila, že je možné si zajistit neschopenku u svého gynekologa. Já u té své doktorky nebyla od té doby, co jsem v CARu (od září) a popravdě ráda bych ji změnila - nejsem spokojená s tím, jak o mě "pečovala".
To Vaše cestování Vám závídím! Já loni zvládla akorát týden v Alpách (lyže) a pak týden na Slovensku. Na víc nebyl čas, ale ani korunky...

sany79
7. únor 2008

Imco, moc ti děkuji za podporu!!!!
🙂

oskarka
7. únor 2008

ahoj holky, jsem zpět z procházky, vysvitlo slunko, ale je tam dost větrno, tak jsem to brzy zakončila a šla domů... koupila něco málo k jídlu a už zase odpočívám

carodejnice
7. únor 2008

Imčo, já jsem před dostáním menstruace byla strašně nafouklá (hodně jsem prděla) a první den mě i bolelo v podbřišku. Schod jsem žádný nezaznamelala, já tam mám permanentně špek 🙂 Už je Ti líp? Já žiju přípravama na dovču, takže na svoji bolístku už moc nemyslím. To přijde až se vrátím a budu zkoušet další pokus.

Všem ostatním co tu hráz prolomily držím palce!

imca
7. únor 2008

Carodejnice, no, popravdě, občas mě to maličko zabolí, když si na to vzpomenu, ale je fakt, že jsem se poměrně rychle oklepala 🙂. Nic jiného mi ani nezbývá.
Jinak mrška pořád nikde, ani nemám žádné bolesti, nic ... Ten "schod" už zmizel, nevím, co to bylo. Nafouklá možná trošku jsem, ale řekla bych, že nic zvláštního, tak jsem fakt zvědavá, kdy mě to přepadne! Doufám, že ne v sobotu, až budeme na výletě v Praze!!! 😕

carodejnice
7. únor 2008

Imčo, já si na to vždycky vzpomenu večer když ležím v posteli a nemůžu usnout, to mi je smutno. Kam jedete v Praze na výlet? Já jsem ráda, že příští sobotu z Prahy vypadnu 😉

slunickooo
7. únor 2008

Holčiny , můžu se zeptat? Vám co to nevyšlo, nebo i vyšlo, pozorovali jste při zavádění Utrouše nějaké změny?? imča myslím psala, že tam najednou bylo mín místa, - to mám právě taky, udělala se mi tam jakoby taková zduřenina- nebo jak to popsat a čípek se myslím zkrátil - teda zdá se mi to, nevím jestli to není tou zduřeninou - jak jste to měly vy? Právě, že co vím, když se začne čípek zkracovat - tak je to v prd... ☹ , značí to prý brzký příchod mrchy ☹ ☹

mufy
7. únor 2008

slunicko já to slyšela zase naopak, jak se začne čípek zkracovat a tvrdnout, tak je to dobrá předzvěst.
Když je zase čípek dlouhý a jakoby ve předu a měkký,tak by měla přijít MS. Ale znáš to,každý říká něco jiného. 🙂
Tak ať ti to vyjde.

slunickooo
7. únor 2008

No Mufy, prý dva dni před MS nebo cca zhruba se začne kracovat a při MS "zanikle" uplně a zůstane právě jen ten otvor do dělohy, kterým odchází zbytek sliznice, krev atd... tak jsem to četla zase já

mufy
7. únor 2008

Slunicko jak jsem psala, každý říká něco jiného, já zase na neplodnosti četla opak.No a pak se v tom vyznej.
Já třeba když čekám ovulaci, tak mi čípek změkne a mám ho jakoby dole, po ovulaci a pak se zkrátí a ztvrdne a před MS zase změkne a to vím,že je konec, že přijde MS. Tak tak to mám já a to můžu říct, že jsem si ho takto kontrolovala několik měsíců. Třeba to má některá jinak, však nejsme každá stejná. I příznaky má každá žena jiné.

Tak jsem ti asi moc nepomohla,že? Nech se překvapit, třeba ti to vyjde. 🙂

Já se jdu dívat na ulici.Tak papa 🙂

Zítra písnu jak jsem dopadla na UTZ.

slunickooo
7. únor 2008

Mufy tak to opravdu píšeš zase něco jinýho než jsem četla já 😀 a před MS se ti zkátí?

Jinak taky čučím na Ulici 😉

tereza26
7. únor 2008

Taky preji Mikulce, aby ji to vyslo.
Zitra jdu po trech tydnech od KETu na krev a ultrazvuk a mam z toho smisene pocity... Sice mam pozitivni tehotenske testy a k tomu nejake tehu priznaky, ale jsem uplne psychicky rozhozena, bojim se zitrku...i kdyby to vyslo dobre, tak jeste neni vyhrano a toho se bojim nejvic ☹
Snazim se na to nemyslet, ale jak clovek nemuze myslet na neco, co je v jeho zivote zrovna nejdulezitejsi....
Tak snad to dobre dopadne, vecer napisu, jak jsem dopadla....vsem preji pekny vecer 🙂

imca
8. únor 2008

Ahojky🙂
carodejnice, budeme mít manžovu dcerku, tak pojedeme na klasický výlet 🙂. Máme navštívit manžova strýčka (bydlí myslím v Jinonicích) a pak chceme udělat nákup v Ikee 🙂. Simi se hrozně líbí metro, tak pojedeme na Čerňák autem, necháme ho tam a metrem do těch Jinonic 🙂
Jinak já jsem přes den docela v pohodě, ale pokud se v noci probudím, tak je mi fakt ouvej.. to pak jede mozek na plné obrátky a vše se mi zdá horší, než to ve skutečnosti je.
Jo, a mršule zatím pořád nepřišla - už je mi to divný! A co mě taky překvapilo, že ze mě ještě dneska vyšly zbytky utrogestanu, který jsem si zaváděla naposledy v neděli!!! To by mě fakt zajímalo, co se to v tom mém "rozmnožovacím ústrojí" vlastně událo a děje!!

imca
8. únor 2008

Sluni, myslím, že s tím čípkem to asi nemá smysl moc zkoumat. Já popravdě ani nevím, kde vlastně je. Jinak při zavádění utrouše jsem fakt cítila změny - bylo to tam takové nabobtnalé, ale to mohlo být právě tím utroušem, fakt nevím.
Terezko,tak doufám, že bude hCG v krvi vysoké 🙂. Vše tomu napovídá 😉

mufy
8. únor 2008

Ahoj holky, tak jsem tu. Jak si myslíte, že jsem zase dopadla? No nijak. Zase se to přesouvá na další měsíc. Sliznice sice povyskočila z 6 mm na 7,4 mm,ale bohužel jim to nestačilo, takže mám přijít zase další měsíc. Fakt super,že? Pokud se to ale nepodaří ani příští měsíc, tak jim řeknu,že už nechci ztrácet čas a chci jít na IVF.

oskarka
8. únor 2008

Ahoj mufy, no to je teda smůla. Ach jo. Tak teď pořádně pij kontryhel, jez mateří kašïčku ať je to ten příští měsíc úplně ukázková sliznice🙂.
imco, já ten čípek taky nezkoumám, nikdy jsem ho nezkoumala... ten Utrouš s námi fakt dělá divy, také se dole cítím jiná, ale nebudu to analyzovat, prostě uvidíme