Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

grej
24. led 2008

AHoj Mikulko? Jak se cítíš? Myslíme na tebe na Babinci a ty se za námi ani nepřijdeš podívat 😉

mikulka
24. led 2008

Ahoj Grej, cítím se zcela normálně, nic mi není, ale je ještě brzy. Já vás na Babinci pravidelně čtu 😉 ale zatím nepřispívám.

pepule
24. led 2008

Ahoj holky! Jak vás tak čtu a psychicky se připravuju na KET (tedy teprve čekám na začátek MS, abych mohla vzít marvelon), tak přemýšlím nad tím, že já při IVF ten utrogestan nedávala do pochvy, ale polykala. Tak mi to řekl doktor v Unice. Teda hned po transferu jsem ho neměla, Unica předepisuje píchání agolutinu do potvrzení těhu, ale pak jsem do 3. měsíce těhu utruoš polykala - 2-2-2 denně. Tak jsem z toho celá tumpachová. Teda mimi z toho bylo..., tak to asi bylo brané dobře. No, až pojedem do Uniky pro léky, musím se na to optat.

mikulka
24. led 2008

pepule, Utroš se dá vkládat i polykat. Nám v CAR řekli, že je lepší vkládat, že pak z něho nebolí žaludek a není ospalost (já jsem po něm ospalá, i když vkládám).

pepule
24. led 2008

No, to je fakt pravda, že mi bylo z toho utrogestanu dost blbě. Pořád jsem to musela něčím zajídat a i když většina holek v těhu první měsíce nepřibírá, já přibrala 4 kila. Ale zase jsem teda nebyla vevnitř nabobtnalá. Nebo jsem to možná nevnímala.
Vzkaz pro všechny po ET: já se taky ze začátku bála i na velkou a vlastně i na malou, jestli tam nebude krev, ale nějak zvlášť jsem teda neležela. Kámoška šla třeba hned po ET na veletrh v Brně, takže ono to asi opravdu záleží na tom nahoře. I když je fakt lepší se šetřit, než aby si to pak člověk vyčítal.

imca
24. led 2008

pepulko, s tím utroušem je to tak, jak píše mikulka 🙂. Může se obojí - mně teď taky doporučili ho zavádět, ale beru ho už rok kvůli cyklu a vždycky jsem ho polykala - na žaludek mi to nevadilo, ale vím od jiných snažilek, či těhulek, že jim po něm bylo dost špatně a když se zavádí, tak je to opravdu asi šetrnější - a já si říkám, že i lepší, že je to "blíž" miminkům .. i když to je asi hovadina .-)))) Já byla po utrouši občas docela malátná a bylo mi slabo... teď to nemůžu posoudit, protože se flákám, polehávám, takže se slabost nedostavuje 🙂

carodejnice
24. led 2008

Holky, já se asi zeptám jako totální blb, ale přeci jenom mi to nedá: pijete kafe? Já jsem nedávno viděla ve zprávách reportáž o tom, že dva šálky můžou způsobit potrat. Okamžitě jsem s kafem sekla, ale chybí mi. Nahradila jsem to meltou a vitakávou. Jste taky tak pošahaný? 🙂

mikulka
24. led 2008

carodejnice, no teda s tou kávou, nevěřila bych tomu. To by musel být extra silný turek, který by abnormálně zvýšil tlak. Když si dáme dvě nescafe, myslím, že to nevadí. Já teda dávám jedno denně 😉 I v těhu se může klidně jedno.

carodejnice
24. led 2008

Mikulko, našla jsem článek, posílám odkaz. Já nechci vyvolávat paniku, ale když už neležím doma na neschopence s nohama nahoře, ale lítám do práce, tak jsem alespoň sekla s kávou.
http://www.novinky.cz/clanek/131298-dve-kavy-de...

mikulka
24. led 2008

pepule, a jak ti bylo po Utroši blbě? Já ho sice vkládám, ale stejně je mi nějak divně, jako by mám pořád hlad, tak do sebe pořád něco cpu. To jsem měla i u ET, kdy jsem ho také brala, tak nevím, jestli je to z něho. Ale vypadá to tak. 😒 Měla jsi něco podobného?

imca
24. led 2008

carodejnice, taky jsem viděla reportáž, že kafe může škodit, ale říkali, že by to musely být tak 3 šálky denně a taky asi hodně záleží na tom, jak to kafe je silné... já ho moc nepiju a teď na něj ani moc nemám chuť - ale myslím, že dvě kafča denně určitě nevadí - ale když ho nahradít třeba tou meltou či vitakávou, tak tím určitě nic nezkazíš 🙂
Já teď dostala chuť na kakao, jak tu píšu o kafi 🙂)
mikulka, třeba ten hlad vůbec nesouvisí s utroušem, ale s tím, že embryjka se chytla ? .-)). Po tom utrouši, když jsem ho polykala, mi bylo většinou slabo (někomu může být na zvracení) tak max. 30 minut po spolknutí - u zavádění nevím,jak to funguje... Já se taky docela cpu, ale spíš je to tím, že nemám co dělat, tak baštím nanuky a čokoládové bonbonky 🙂 -plus normální jídlo 😀

imca
24. led 2008

... teď koukám, že v tom článku píší i o ostatních nápojích s kofejnem.... tak to raději nepít colu, ani silné černé čaje apod.... to jsou věci ... 😨

pepule
24. led 2008

Mikulko, měla jsem to přesně tak, jak říkáš. Jednak jsem měla strašnou pachuť v puse, kterou jsem musela zajíst a taky mi bylo od žaludku jaksi těžko. Navíc už mi potom začalo být blbě ve druhém měsíci z pachů, takže jsem to měla veselé, takové zvracecí. Ale ne zas tak často, pak už jsem se pachům vyhíbala a bylo to v poho.
No, vzpomínám, že jak jsem hned ráno utrouš vzala, hned jsem musela snídat - a to jsem totálně nesnídací.

Holky kafařky: já bych doporučovala pomalu se přeorientovat na meltu, toho kafe bych moc fakt nepila... A pro mimi v bříšku je to lepší, navíc to prý podporuje tvorbu mlíčka, i když o tom už se taky polemizuje.

mikulka
24. led 2008

Já myslím, že v těho je určitě lepší kávu nepít... Ale teď ještě snad můžeme, v malé míře... 😕 Cola se snad v těhotenství také nedoporučuje.
pepule, mně blbě není, jen mám větší hlad. Těhu bych to bohužel nepřikládala, spíš Utroši, když jsem to měla už při prvním IVF, nebo to někdy mívám po výraznější ovulaci.

mimco
autor
24. led 2008

Ahoj holky,
tak a je to tady. Teda možná.
Dneska ráno jsem volala do laboratože na kolik máme přijet a jak to vypadá. Z patnácti mimisků zatím žili jen tři. To bylo dnes ráno. Paní embrioložka nebyla moc optimistická. Jsem z toho špatná. A ještě k tomu za to může to svinské gyncentrum. Ony byly špatně zamražené, tedy přesněji ve stádiu vývoje, ve kterém se nezamražují. Teď jen sedím doma a myslím na ty naše jediné tři chudáčky, aby to přežili. Já už fakt nevím co mám dělat, chce se mi pořád brečet a jsem tak neskutečně na tu Ostravu nasraná, že to nejde ani popsat.
Tak nám držte palce a já se co nevidět ozvu.

imca
25. led 2008

jejky mimco, tak to teda moc držím palečky, aby ti tři bojovníčci přežili!!!!
To teda museli v tom centru fakt nějak zvojtit ☹. Já měla mražáčků 15 a nakonec mi jich rozmrazili pět - zaváděli mi dvě a co se stalo s těmi třemi, to nevím (jedna zygotka umřela, to mi embryolog řekl, ale ty ostatní?).
Jak víš, že ta Tvá embryjka byla špatně zamražená? V jakém stádiu se nemají zamražovat? Já mám pocit, že ty moje zamražovali postupně, v různých fázích vývoje...
Tak opravdu moc těm třem držím palečky!!!! Ať se toho KETíku dočkáš!

sany79
25. led 2008

Ahoj holky,
mimco, to je mi taky líto,že máš takový problém s embyjkama.Je to fakt k vzteku, když víš,že za to může blbej CAR.Ale všechno se mlže ještě v dobré obrátit, uvidíš 😉
Holky a vítě některá¨v kterém stadiu by se neměly embryjka mrazit? Já mám zamrazené blastocysty a přijde mi tam taky nebezpečí.Je to vysoké stadium a nemusí to přežít.Ale zatím žádné informace nemám.To mi zavolají až den před transferem.
Imco, jak se vede?Pořád aktivně odpočíváš?
Všem co máte miminka v bříšku přeji samé optimistické zprávy,ať nám co nás to teprve čeká můžetě vlít naději.

imca
25. led 2008

ahojky sany, tím zamražováním s nejsem moc jistá, ale myslím,že jsem někde zaslechla, že čím později se zamražují, tím jsou potom při rozmražení náchylnější, ale možná se pletu... jak už jsem napsala, mně je zamražovali postupně a vůbec nevím, v jakých fázích, stádiích vlastně byla... ani nevím, kolikabuněčná byla, když šla do bříška - asi jsou na to různé názory, ale když se aplikuje prodloužená kultivace, tak je asi snaha zavádět už dost vyvinutá embryjka... ale u toho zamražování fakt nevím...
Taky mi volali až den před transferem, ale první embrouše rozmrazovali už v sobotu (na KETu jsem byla v pondělí)...
No, zatím se poctivě flákám ,-). I když včera jsem uvařila manžovi čočkovou kaši (měl na ni hroznou chuť a já vlastně taky .-)) a měla jsem tu i dvě kamarádky na návštěvě plus jednu roční holčičku .-), tak už jsem se tolik nešetřila a dneska se i chystám ven.

držím všem palečky,aby to dobře dopadlo!!!

carodejnice
25. led 2008

Mimčo, taky držím palce! Mě zase po prvním pokusu IVF chybou CARu vůbec žádná nezmrazili, protože se jim prý stala administrativní chyba!!! Takže jsem přišla bůh ví o kolik pokusů navíc. Myslela jsem, že budu zabíjet 😠
To je jenom malá útěcha pro Tebe.

mikulka
25. led 2008

To koukám, co se taky může stát! 😠
Mně dnes přestal hald tak nevím, jestli to nebylo ještě z Pregnylu, ten má v sobě těho hormon. A teď už ze mě třeba vyprchal. Snad to není nic špatného s embryjkami. Ale je brzo na soudy, jsem 5 dní od KETu, co vy, holky, imco?

sany79
25. led 2008

Mikulko, kolik dní před KET sis píchala Pregnyl? já mám píchat 5 dní před.Mám z toho strach je silný - 5000.Myslím,že ty jsi psala,že ti po něm nebylo dobře,co?Po tom syndromu mám ze všeho strach.Pragnyl mám píchat ještě i 3x po KETu, ale to teda nevím proč.
A jak se jinak cítíš,odpočíváš aktivně? 😉

mikulka
25. led 2008

sany, já měla a ještě mám taky ze všeho strach, právě že jsem ještě nezapomněla na OHSS. Bojím se každého hormonu, i Utrogestanu 😕 Píchala jsem 4 dny pře KETem. A myslím, že dokonce 10 000 j. Nebylo mi po něm dobře, bolelo mě hodně břicho a měla jsem ho větší. Při KETu jsem se na to ptala, říkala jsem, jak mě po něm bolelo břicho, ale prý že to asi nebylo po něm, ale po ovulaci. Ale to já vím, že ne. Ovu po Pregnylu přece příchází za 36 hod. a mně to bolelo dřív. Někdy se Pregnyl píchá právě i po KETu, v některých CAR to dělají, ale nevím, proč? 😨
Dnes odpočívám víc než předchozí dny, kdy jsem dělala i drobné domácí práce jako mytí koupelny, nádobí, malé vaření. Trochu mě dnes bolí podbřišek, tak jsem se zalekla a spíš jen sedím u PC či TV, nebo ležím a čtu si v posteli. Teď čtu knihu Gejša, moc hezké. Bylo to i zfilmované, tak si to pak půjčím na DVD.

Zítra už půjdu ven na trochu delší procházku, snad bude tak krásně jako dneska. Nevadí snad delší procházka, tak půl-3/4 hoďky? 😕

sany, a co ty, kdy tě asi tak čeká KETík?

pepule
25. led 2008

Holky, nevíte, jestli se i v Unice Brno píchá před KETem ten pregnyl, jako si píchá Sany. Já fakt ty injekce nemusím. Teda přežila jsem je minule, tak to přežiju znovu, ale čím jich bude méně, tím to bude lepší. Stačí mi bohatě agolutin. Když mi manža po ivf píchal poslední injekci agolutinu, napíchl nějakou cévku a ze zadku mi vystříkl produ krve, nechci strašit, nekrvácelo to, jen to vystříklo a on prohlásil, že je fakt rád, že to byla poslední injekce. No, a za 2 měsíce je to tu znova.

mikulka
25. led 2008

pepule, tak jestli ovuluješ, tak je zkus poprosit, jestli bys mohla být bez Pregnylu a mít ovu normálně přirozeně.

pepule
25. led 2008

Ale nechápu, když jdu na KET, co s tím má společného ovulace. Stačí přece, když bude nachystaná děloha, ne?

sany79
25. led 2008

Mikulko,knížka Gejša je moc krásná, já jsem nejdřív viděla film a pak jsem dostala knížku.Ta je samozřejmě ještě lepší než film.Je tam toho mnohem víc,jak vždycky v knížce. Taky si musím nějkou pěknou naplánovat na odpočívání po KETíku.
Tak snad ten Pregnyl přežiju 😉 Pak mě čeká ještě Agolutin, každý den do zadku. 😒 Některé Cary dávají Utrogestan,ale i nás tvrdí,že mají osvědčeny injekce,prý to zvyšuje úspěšnost,ale kdo ví a za jakou cenu 😒
Zítra si procházku u rčitě užij,věřím,že tím nic nepokazíš!!!!Spíš naopak!!!
Ket mě čeká 8.2.2008 - říkám si jak je to krásné kulaťoučké datum 🙂 7.2. mi zavolají jak to vypadá s emryjky.Doufám,že ze 4 zbydou 2 na transfér.V jakém stadiu jsi je měla?

Pepule - já chodím do Unicy.Taky jdeš naKET?a kdy? Takže tě čeká všechno co popisuju, Pregnl před i po KETU a ještě ten Agolutin. U tebe IVF nedopadlo? a jak jsi s Unicou spokojená?

pepule
25. led 2008

Sany,
to si mě teda moc nepotěšila s tím pregnylem, ale zas to nějak přežiju. My jsme byly s manžou na ivf v červenci 2005 a vyšlo nám z toho sluníčko jménem Terezka (5.4.05). Po ivf nám zůstalo 6 sněhuláčků a chystáme se na KET, aby měla malá sourozence.
Čekám na cyklus, ale asi budu muset jít na agolutin na vyvolání, pak teprve začnu jíst marvelon. Počítám, že to bude od cca 10.-15.2. Do Unicy jsem několikrát telefonovala, abych se zhruba dozvěděla, jak KET probíhá, ale pokaždé mě svým způsobem odpálkovali, že mi to řeknou potom a že ať se pak objednám. No nic moc. Slyšela jsem od kámošky, že se tam celkem obměnil personál a že se začínají specializovat spíše na zahraniční klientelu, takže našinec je asi na druhé koleji. Ale je to jen "jedna paní povídala". Nicméně my tam máme sněhuláčky, takže nechci přecházet jinam. Ale kámoška šla raději do Reprofitu.
Pokud budeš mít chvilku, napiš mi, prosím, stručně, co mě tedy při ketu čeká. Díky, Pepule

imca
25. led 2008

ahojky holky, já už dneska byla 2 venku s pejskem a odpolko jsem tu měla návštěvu, takže jsem moc neležela, ale ani jsem se nijak fyzicky nenamáhala - i tak jsem byla nějaká utahaná a měla jsem pocit, že se mi mírně motá hlava a odpolko jsem i cítila nějaké divné tlaky (bojím se, aby to nebyla předzvěst mršky ... poslední dva cykly jsem měla 20 a 23 dní - to je asi po tom nedokončeném IVF)...
S tím Pregnylem u KETu. Myslím, že se opravdu píchá jenom tehdy, pokud je ovulační cyklus a je to z toho důvodu, aby určitě proběhla ovulka - tělo se tím vlastně zmate a embryjka, která se zavedou do dělohy, považuje za právě oplodněná vajíčka... A vaječníky za normálního stavu začnou při oplození vajíčka vylučovat právě těhotenský hormon, který se tedy uměle dodává tím pregnylem.. aspoň takhle si to vysvětluju... A pokud ovulka není, tak by ten Pregnyl asi neměl smysl...
Mně, když hrozil OHSS, tak mi před předpokládaným ET (který bohužel nakonec nebyl) píchali jenom 5000 jednotek pregnylu (jinak se píchá obvykle 10000) - on má právě dost vliv na vaječníky, takže proto je lepší se možná domluvit na té nižší dávce, pokud máš strach, Sany... Proč se píchá ještě po KETu, to nevím, ale je to prostě kvůli tomu, aby bylo dost těhotenství podporujících hormonů....
Jak jsem vysledovala, tak Unica preferuje ten Agolutin (injekce), ale většina holek tu má předepsaný Utrouš - asi je nejvíc vyzkoušení 🙂)

imca
25. led 2008

Mikulka, Sany, knížku Gejša neznám, nečetla jsem, ale filmík se mi mooooc líbil 🙂. Já si teď čtu knížky od Viewega a zrovna louskám jakýsi zamilovaný americký román .-)), dobrá oddychovka...

mikulka
26. led 2008

sany, mně zaváděli moruly, to je 4 dny kultivace. Po morulce je už pak blastocysta, nebo jak se to jmenuje.
Myslím, že ovu by být na KET měla, vznikne po ní žluté tělísko, které se v těho mění na těhotenstké. Když někdo ovu nemá, bere většinou od počátku cyklu nějaké léky na podporu. Ale nejsem si jistá, zda to tak skutečně je. Teda, včera mě dost bolelo v podbřišku, dnes už vůbec nic 😕