Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

imca
8. únor 2008

mufy, jak to myslíš, že chceš na IVF? Vždyť máš ty mrazáčky? Opravdu se zkus zeptat na ten Estrofem 2mg, mně to hodně pomohlo - sice KET nakonec nevyšel, ale sliznice byla v pohodě 🙂. Ať už se můžeš konečně hnout z místa 😅

imca
8. únor 2008

oskarko, to je myslím dobrý přístup 🙂. Prostě nám nezbývá než doufat, věřit a neztrácet naději - a příliš se zkoumat, když jsme pod vlivem hormonů asi nemá smysl - chce to být pozitivně naladěná a ono to dobře dopadne 🙂

imca
8. únor 2008

mufy, a Tobě ovulka funguje a máš jen problém s tou sliznicí? Nebo nefunguje ani ovulace? To bychom na tom byly stejně a myslím, že by ten Estrofem fakt mohl pomoci 🙂

mufy
8. únor 2008

No holky u nás v CAR se to dělá tak, že když chcete jít na KET, tak musíte brát léky na umělý přechod, což je bez ovulace a taky je to na růst sliznice. Když jsem měla normální cyklus s ovulací, tak jsem měla pěkné folíky a sliznice ukázková kolem 8 mm. Jenže teď co mi dávají ty léky před KETem tak na mě prostě moc nepůsobí, sliznice proto moc neroste. Proto mi doktor říkal, že je to teda rarita, že by po nich měla být sliznice pěkná a proto, že na mě nepůsobí, tak to uděláme v přirozeném cyklu s ovulací, kdy jsem měla ovulaci dobrou a sliznici taky. Jenže sebojím,že jsem už těma práškama tak předávkovaná, že ta sliznice bude pořád stávkovat. No budu pít ještě více kontryhel a jíst mateří kašičku,abych se už konečně příští měsíc mezi vás zařadila. 🙂

Imci já jsem si jen říkala, že to čekání je unavující, když jen na blbej KET čekám 5 měsíců, tak bych chtěla jít na IVF a už se dál tím KETem nezdržovat. Pak až podle toho, jak by ET dopadlo. Tebe by to neštvalo čekat na jeden blbej KET 5 měsíců? Vždyť já na něj čekám ještě dýl než na první IVF. A to ani nevím,jestli se ta embryjka dobře rozmrazí, když jsme je měli špatná. Prostě si myslím,že je to zbytečné čekání... 😖
No uvidíme jak to bude příště,ale doufám,že už vy tady všechny budete těhulky a konečně se to podaří. 🙂

imca
8. únor 2008

mufy, aha, no já brala ten estrofem (který obyčejně užívají ženy v přechodu), tak to máš pravdu... jen je mi divné, proč v tom Tvém CARu rovnou nevyzkoušeli KET v přirozeném cyklu, když máš ovulku a i sliznice byla v pořádku ... U nás se preferuje ten přirozený cyklus, ale u mě to bohužel jinak nejde... Tak snad sis těmi hormony tělíčko moc nerozházela a příští cyklus (ten přirozený) bude ok a sliznice hezky naroste.
Chápu, že jsi rozčilená - mně vadilo i to dvouměsíční čekání - nejdřív Vánoční dovolená v CARu a pak zase dovolená a kongres mého doktora.... opravdu se Ti vůbec nedivím 😒

mufy
8. únor 2008

Imci já se taky divím,proč to tak dělají,když vidí,že všechno funguje jak má a oni na to musí dávat ještě nějaké léky. Já se teď budu opravdu moc modlit,abych ten cyklus měla dobrý, ovulace proběhla a sliznice byla dobrá. Taky se mi to teď mohlo rozhodit. 😒 Ch jo, to je ale k zbláznění.

Vidíš imco,ty jsi byla nešťastná kvůli 2 měsícům a já už na to čekám 5 měsíců. 😲

tereza26
8. únor 2008

Ahojky holky,
prave jsme se vratili z CARu a mam dobrou zpravicku 🙂 Jedno miminko z tech 3 se chytlo 🙂 Hcg mam 1 783 🙂 Doktor na me koukal jako na zazrak, protoze pri KETu je mensi sance a jeste jsem to mela v prirozenem cyklu, bez leku.
Tak tady koukam na fotku miminka, je to takova tecka 🙂 Za 14 dni tam jdeme na kontrolu, jestli tluce srdicko. Dal budu brat Utros 2-2-2.
Ted uz je to na prirode, jestli se mimi udrzi a jestli se narodi zdrave. Bylo by to krasne 🙂

mufy
8. únor 2008

Teri tak to je super zprávička,aspoň někdo je na tom dneska dobře.
Tak ať je za těch 14 dní krásně vidět srdíčko a za 9 měsíců je z hráška krásné miminko. 🙂

imca
8. únor 2008

Terezko, to je krásná zprávička 🙂 Mohla bych vědět, kolik Ti je roků - víš, kvůli tomu, že Ti zaváděli tři embryjka - u nás v CARu to dělají spíš u žen ve vyšším věku, nicméně já uvažuji o tom, že až půjdu na další KET, tak bych si taky nechala zavést tři. Mně bude za pár měsíců 30. Určitě se tím zvyšuje šance, tak bych do toho asi šla (i když samozřejmě záleží, jak to bud s embroušky při rozmrazování vypadat .-)). Tobě ještě zbyli nějací nanučci? Každopáděn moc držím palečky, aby se i nadále všecko vyvíjelo v pořádku 🙂)

tereza26
8. únor 2008

Imco dekuji 🙂 Je mi 26 let. Ja bych taky sla u KET do vetsiho poctu asi vzdycky, je to fakt lepsi. Ne, nemame nic zmrazeneho, rozmrazili vsechny a vybrali ty 3 nejlepsi. Takze jestli to vyjde a budeme chtit poridit sourozence, tak budeme znovu stimulovat.

tereza26
8. únor 2008

Mufy tak moc dekuji 🙂 A at moc necekas a mas miminka taky brzo u sebe 🙂

murasek
8. únor 2008

ahoj holky, terezko moc gratuluji!!!!!!!!!!!!!!§
konecne dobra zpravicka a pro me sobecky o to lepsi, ze me bude cekat KET nekdy na jare a asi taky v prirozenem cyklu bez leku. moc drzim palce, aby bylo vse ok.

imco - a kolik mas mrazacku? ja mam jen 3 snehulaky, moc doufam, ze vsechny preziji rozmrazeni a chtela bych taky vsechny 3. drive, kdyz se vubec zacinalo, tak zavadeli i 4 kousky, ale ted kvuli riziku vicecetne gravidity davaji jen 2. no a kdyby se chytly vsechny 3, tak to budu resit potom.

to je co, blaznim, jeste ani nevim termin KETu, jestli preziji a uz si planuju 😀 😀 😀

tereza26
8. únor 2008

Dekuji murasku, taky ti preji aby to vyslo. Mas 3 snehulacky? Hm, nekde jsem cetla, ze rozmrazovaci proces prezije 75 % embryi. My jich meli 9 a 6 prezilo....Jsme nejak moc statisticky ukazkovy 😒
Taky jsem porad premyslela co by bylo, kdyby byly trojcata, pak jsem si rikala ze by to mohly byt dvojcata a nakonec je to jeden mimisek. Coz je nejlepsi, nejmin komplikaci.

murasek
8. únor 2008

jj, terez, hlavne, ze vam to vyslo... ja chci i malou skolku, hlavne aby uz byla 😀 😀 😀

imca
8. únor 2008

ahojky, to jsi terezko mladinká 🙂. Takže rozmrazili všech devět... Mně jich rozmrazili pět (měla jsem jich patnáct), tak si říkám, že příště by mohli zase rozmrazit pět. Kolik mi jich přežilo to rozmražení, to vlastně ani nevím - musím se na to přeptat embryologa a pořádně to s ním před dalším KETem probrat 🙂. Nenechat se odbýt!
Murášku, ještě mám 10, takž to vidím ta na 2 KETy a právě přemýšlím, že pokud by v jedné várce přežily tři, tak je budu chtít zavést všecky .. myslím, že je hodně malá šance, že se chytnou všechny a zvyšuje se tak pravděpodobnost 🙂.
Jo a jen tak pro zajímavost: mršule pořád ještě nepřišla, a to jsem vysadila hormony v pondělí ... jestli se neobjeví během víkendu, musím se asi objednat na nějakou vyvolávačku ...

oskarka
8. únor 2008

ahoj imco, tak mrcha stale nikde, jo? ta si teda dava na cas, co?

imca
8. únor 2008

nojo, oskarko, mršule na mě nějak zapomněla ... asi... tak nevím, co si o tom mám myslet...

oskarka
8. únor 2008

tak uvidis, asi se to telo nejak neumi srovnat, no... A jak se mas jinak? Jak jsi prozila den?

imca
8. únor 2008

oskarko, asi to moje tělo fakt neví, co by mělo dělat - když jsem mu sebrala hormonální doping, tak mu asi z toho hráblo .-)
Den jsem měla pracovní. Trošku jsem se bála, jak to tenhle týden v práci zvládnu (když jsem měla 14 dní absenci), ale docela v pohodě 🙂
Jdu do hajan. Zítra brzo vstávám.
Tak dobrou 🙂

oskarka
8. únor 2008

zítra brzy vstáváš? práce??
také jsem zvědavá jaký bude návrat do práce - jdu v pondělí. No, snad to nebude moc náročné.
pa a dobrou noc

imca
9. únor 2008

Ahojky holky 🙂 Koukám, že dneska tu byl klid.
Já byla s manžou a jeho dcerkou v Praze, proto jsme vstávali brzo .-).
Neboj Oskarko, v práci to zvládneš v pohodě 🙂. Ale ještě na práci nemysli a užívej si víkend 🙂

oskarka
9. únor 2008

Ahoj imco, byla jsem u ségry na návštěvě, měla tam kamarádku - bylo to super odpoledne, moc pěkně jsme si popovídaly, prohlídly nějaké fotografie, šly na procházku, atd.
A co Vy v Praze, kam jste tady u nás zavítali?🙂

smay
10. únor 2008

Ahojda holky, tak jsem včera byla na ET. Mám v sobě 2 emryjka a prý jsou moc pěkná 😀 Od včerejška mě pobolívá břicho a dneska v noci měla vzbudila bolest zad 😲
oskarko jak jsi se cítila po ET???

oskarka
10. únor 2008

smay, ahoj. bezprostředně po ET i po KET jsem necítila nic neobvyklého.

imca
10. únor 2008

Ahojky, jo, Oskarko, tak včera dorazila mršule - přesně jak jsem předpokládala .-), že to bude na výlet do Prahy. Trochu mě bolí břicho, ale jinak docela ok.
Byli jsme v Jinonicích na návštěvě u manžova příbuzného (strejdy) a pak jsme jeli nakupovat do Ikey 🙂. Zabralo to skoro celý den.

oskarka
10. únor 2008

ahoj imco, to je dneska zase krasne, pujdu se projitm, jen co dopecu babovku.
Manzel vyrazil s kamaradem do Sarky fotit, a rikal my, ze az se bude vracet tak mi brnkne a azjdeme si spolu na obed, jsem rada, ze nemusim varit, moc se mi nechtelo🙂.

murasek
10. únor 2008

ahoj holky, copakl asi Mikulka, jakpak ta valci, Mikul, myslim na tebe, doufam, moc doufam, ze to vyslo a bude uz jen lip.
dej nam pak vedet,
pa

imca
11. únor 2008

ahojky holčičky, tady je nějak ticho.. taky by mě zajímalo, jak Mikulka?!? Na krvi už byla, nebo ne? No, snad nám brzo písne, doufám, že nahlásí těhotenství 😅
oskarko, v Šárce je nádherně - několikrát jsem tam byla s kamarády a je to taková správná divočina 🙂

murasek
11. únor 2008

mikulko, prolom uz ledy tady na konikovi, ja uz chci byt tehu................... a doufam, ze ty jsi, moc ti to preju. drz se holka, papa

elvie
12. únor 2008

Dobré ráno, včera jsem byla na kontrole v CAR a příští týden jdu na KET. Sliznice byla 9 mm, tak mi upravili léky a přidali utrogestan a v pondělí 18. 2. si mám po druhé hodině zavolat a domluvit si termín KETu. Včera jsem byla štěstím bez sebe, ale dneska mě přepadla hrozná nervozita a strach z toho, že se to nepovede ☹ . Jsem docela zkleslá.

Holky kolik jste si nechaly zavést embryi? Já uvažuju mezi dvěma a třema. I když stejně nevím, jesti budou po rozmrazení v pořádku a vhodná, takže je to možná předčasné.

Terezko, moc gratulu 🙂 . Konečně jedna pozitivní a povzbuzující zprávička. Doufám, že vás bude holky brzo víc s takovýma úžasnýma sděleníma.

Mufy, moc mě mrzí, že ti to nevyšlo. Proč tï nezmění léky, když vidí, že to tímhle směrem k ničemu nevede?