Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

rehonka
24. pro 2007

Děkuji Mimčo za povzbudivá slova 🙂
Dnes ráno jsem dostala měsíčky, takže se můžeme těšit z blízícího se KETu 🙂 Jsem ráda, už jsem se bála, že to budeme muset odložit o další měsíc... Tak ať se nám dnešní den povede a je přesně podle našich nejhezčích představ....

teri81
26. pro 2007

Ahoj rehonko,

já Ti moc přeju,at Ti to vyjde, to je super, že jsi měsíčky nakonec dostala. No já musím ještě dva tři týdny počkat a pak taky jdem na to.
My máme mrazáčky 4 a já si nedělám iluze,že by 3 přežili,ale možné to je a v tom případě bych si nechala zavést všechny 3 a byla by hodně malápravděpodobnost,že se uchytí všechny a kdyby,tak bych udělala asi to ,co mimčo, redukci,ale radši na to nemyslet.

Mimčo,
takže my máme za sebou vlastně to samé. Já jsem se o tom zrovna předevčírem bavila s mamkou,že se nebojím toho,že to nevyjde,ale spíš toho,že to zase vyjde, ale budu muset na revizi. Nesmím na to myslet,ale stejně jako Ty z toho do dneška mám noční můry a občas i brečím,i když jsem si to ted zakázala.
Kdyby to vůbec nevyšlo,budu moc smutná,ale už nebudu muset čekat a hned další měsíc půjdu na nové IVF, ale ted se snažím být pozitivní,co se týká tohoto KETu.
Ted mám za sebou blbé tři měsíce, protože to čekání a ta zima a tma mě docela ubíjí.
Ale za chvíli je tu leden a já se začnu chystat na ty naše sněhuláčky a nemůže se dočkat. Ještě před přenosem si zaletím za kamarádkou do Anglie,abych měla dobrou náladu a nemyslela furt na to, co by se mohlo stát, no a uvidíme.
Však se budem vzájemně informovat,ne? Tak přeju krásný den

mimco
autor
27. pro 2007

Ahojky Teri,
já už teď čekám na men. abych mohla začít brát divinu. Už se nemůžu dočkat až to bude za náma. Taky se těším, že vapadnu z práce, fakt stříhám metr. Budu v klidu doma odpočívat a manžílek se bude o mě starat. Tentokrát o tom víme jen my dva. Poprvé to bohužel vědělo dost lidí a to byla velká chaba. Pokud se tentokrát něco nepovede, nebude se mě na to nikdo vyptávat.
Taky budu ráda, když se budem navzájem podporovat. Hlavně aby nám to vyšlo. Můžu se zaptat do jakého centra chodíte, možná jsem to přehlídla. My jsme ve FN Olomouc u doc. Oborné.
Původně jsme byli v Ostravě, ale měli jsme celkem problémy s doktorem.

teri81
27. pro 2007

Ahojda mimco,

taky koukám jeden nespavec,co? 😉 My chodíme do Unicy v Brně a jsme vcelku spokojení.
No já už se fakt nemůžu dočkat KETu, sice se na to neupínám,ale hlavně,že se bude "něco" dít, tohle čekání je fakt hrozný. No a když to nevyjde,tak hned můžu na nové IVF,to mě drží nad vodou.
Prosím Tě, od kdy půjdeš na nemocenskou? Až od transferu?A jak dlouho budeš marodit?
Tak dobrou, už jdu spát, přítel do mě hučí,at zhasnu 😀 papa

mimco
autor
28. pro 2007

Já bych spala ráda, ale jsem na noční. Dělám recepční v hotelu.
S tou nemocenskou nevím. Ráda bych šla už před transferem. Skusím se zaptat až budu v Olomouci na ultravuku před transferem. Na nemocenské budu dlouho podle situace. V práci to mám v pohodě, pokud už se nevrátím, nic se neděje. Minule jsem byla od června do konce září. V červnu jsem měla transfer, no a po revizi jsem si vybírala všechnu dovolenou, takže jsem byla celé léto doma.
Uvidíme. Myslím si ale, že cca od 15. 1. bych měla být doma.
Přeju dobrou noc.

sany79
28. pro 2007

Ahojky mimco,
dočetla jsem diskuzi a potěšilo mě,že nejsem na noční sama a ještě k tomu děláme to stejné 🙂 Na KET se budu připravovat už asi od příeštího týdne.Nejdřív začnu brát Marvelon,takže KET až v únoru. Nevím jak si vezmu volno.Mám dost nočních,nevím jestli to po KET neškodí,tak bych si vzala asi týden dovolenou.Neschopenku si brát nechci. Taky jsem byla po ETv létě 2 měsíce na neschopence, měla jsem komplikace s OHSS. Takže to teď bude můj první transfér.
Přeji ti ráno dobrou noc, asi už se taky nemůžeš dočkat,co? 😉

teri81
28. pro 2007

Ahojda,
no já jsem měla v létě prázdniny,tak to bylo v pohodě,ale pak v září po tom prvním ultrazvuku,kdy mi řekli,že embryo se přestalo vyvíjet jsem byla úplně mimo a uvažovala,že prostě pojedu domů a vyřvu se z toho,ale byla jsem v nové práci 4 dny a nechtěla jsem hned něco řešit,tak jsem se zatla a jela do práce, uřvaná,ale nikdo se na nic naštěstí neptal, přítel pro mě dojel,byla jsem vyčerpaná.
Pak jsem čekala na MS,ta nepřišla, zjistilo se po 2 týdnech,že embryjko se vyvíjí,ale špatně,tak jsem šla na revizi, pak jsem byla den doma,pak byl víkend a pak jsem normálně chodila do práce už.
Ale ted budu doma,jak to půjde,protože dojíždím a v práci mám s dětma někdy i nervy,tak bych 14 aspon byla ráda doma.
Jejky to Vám nezávidim ty noční,no za chvíli budete mít snad konec a budete doma s miminkama holky 😉 , moc Vám to přeju, vlastně nám 🙂

Sany,Ty se máš,že už jdeš příští týden na přípravu na KET,já ještě musím počkat do půlku ledna,ale to už mám taky za pár.
Takže u Tebe ani nedošlo k transferu? No tak to se těš,je to krásnej pocit. Já jsem se sice pak bála i hýbnout,ale už vím,že je to blbost,hlavně být v pohodě,at se u Tebe mimčum zalíbílo. Taky by sis nechala zavést tři?

sany79
28. pro 2007

Ahojky Teri,
když to tak krásně popisuješ,tak už se na ten transfér moc těším.Jen aby nám mrazáčci přežily to rozmržení.Mám zamražené 2 dávky po čtyřech a ty? Ty tři bych si zavést asi nedala. Počítám s dvěma. Možná až při dalším pokusu,ale to prý zavádí jen ve vyšším věku.
Je pravda,že už mi to utíká, budu vás ráda informovat, MS mám dostat příští týden,pokud se neopozdí,tak začínám 😵

teri81
28. pro 2007

Ahoj Sany,
no my máme jen čtyři zamražené společně,tak snad se aspon dvě rozmrazí, a kdyby tři, jdu do toho!
Ale to se asi nestane,tak uvidíme, my máme 1 sedmičku a 3 šestky.
Tak snad tu mršku příští týden dostaneš. Já jí očekávám 11.1.,ale přesně jsem to nedostala snad nikdy a kor ted po tom potratu se to hrozně opožduje,ale jak to bude déle než 3 dny opožděné, nastavím zadeček, přítel mi píchne Agolutinek a snad se taky dočkám a jdu do toho taky 😀 😀

A na transfer se fakt moc těš,je to nádherný,nádherný, nám přitom slzy tekly oboum, přítel mě držel za ruku, hrála krásná hudba, sice to nakonec celé dopadlo špatně ☹ ale já se těším na příště. A jak už jsem psala,když to nevyjde,okamžitě valíme do dalšího IVF, já se budu rvát,dokud si to miminečko prostě nevybojuju. 😉
Ahoj a zas napiš

mimco
autor
31. pro 2007

Ahoj Sany,
k tomu volnu - já jsem se na koníkovi dočetla (už přesně nevím kde), že jedna holka po transferu šla prostě do práce. Už byla po několikáte a pokaždé ležele doma a nic. Tak to tentokrát prostě neřešila a neležele. Samozřejmě, že nic netahala a ono to vyšlo.
Já pořád čekám na tu mrchu. Měla být 28. 12. a ono furt nic, ani žádné příznaky. Myslíte, že když se to spozdí, že je to problém a musí se to nechat na další měsíc. Vždycky jsem to měla přesně a teď, když na to tak čekám tak nic. Já se z toho zblázním.
Teri, ty jsi měla u transferu muže? To jde? Nám je ukazovili těsně před na monitoru počítače. Ten můj by se asi skácel. Já byc ho tam vlastně ani nedostala.

teri81
31. pro 2007

Mimco,

jasně, můj muž byl se mnou i při transferu a držel mě za ruku. Nevím,proč by se ten Tvůj měl kácet, nic vlastně neuvidí, když Ti dají tu papírovou sukýnku ,tak stejně nic nevidí,jenom pan doktor Gogela říkal,co přesně dělá,pak nás tam 20 minut nechali a my tam byli sami a bylo to moc hezky, ta hudba u toho. Já si teda nedovedu představit,že bych tam byla sama.

Prosím Tě, k tý mrše jedný zlobivý Ti můžu říct,že mně se to zpožduje každý měsíc, obvzlášt po tom potratu,takže mi gynekolog řekl,že když to nepřijde,at si píchnu Agolutin (zbyliy mi z prvního IVF, píchá mi to partner) a je to. 😉
Jájsem čekala vždycky třeba 10 dní a tím se mi to taky hrozně protáhlo,tak jsem se s ním domluvila,že když to ted nedostanu do 14.1. (mám to dostat 11),tak si to zas píchnu a mně to vždycky to 5 dnů přijde.
Na KET to nemá vliv,stejně si ho pak budeš píchat po transferu nebo i před vlastně.
Ale zavolej si gynekologovi a on už Ti řekne .
Určitě nebudeš muset čekat do dalšího měsíce,neboj 🙂

Tak Štastný Nový rok všem

ili5
1. led 2008

Ahoj holky.Mimco,pročetla jsem si tvé zkušenosti z OV.Taky jsem po et v OV 18.12.a nic.Mám4 zmrzlíky,nevím jestli taky nemám zdrhat do Olomouce.Jak píše Teri o tom et-sukýnka,hudba,20 min.ležet i manžel u ní,to je paráda.To je rozdíl,mimco,co?Držím ti Mimco pěsti a budu sledovat jak dopadneš v Olomouci.Jsi ve Fertimed,nebo fakultka? Všem šťastný rok 2008. 😉

ili5
1. led 2008

Jinak se nějak připravujete na ket,myslím vitamíny,byliny,atd.?Asi si dám půl roku pauzu a pak na to vlítnu.Bojím se,že to zas nevýjde. ☹

teri81
1. led 2008

Ahojda Ili,
já beru bylinky a zase začnu s kyselinou listovou. Taky mi začne příští týden akupunkture, půjdu tam i před transferem a po, paní doktorka mi prý připraví dělohu,aby přijela embryjko, nemůžu tím nic zkazit a uvidí se.
Já bych nejradši neměla pauzu vůbec, už se nemůžu dočkat a když to nevyjde,hned další měsíc začínám nanovo 😀 To víš, že se taky bojím,že to nevyjde, ale věřím tomu.

sany79
1. led 2008

Ahojky holčiny,
tak silvestrovská oslava udělala své (alkohol prý urychluje nástup menstruace) v noci jsem se probudila s bolestí břicha a MS už dorazila 🙂 Takže krásně 1.1.2008 začínám brát Marvelon,zítra to volám do UNIKY a tam mi řeknou termín,kdy mám přijít na kontrolu.Asi to bude 22.1.,takže teď už mně to bude ubíhat rychle.
Hrozně se bojím,že to nevyjde, ale to každá.
Jinak teď beru Calibrum BABY PLAN a v Unice si asi koupim GS mama vit.
Po tom Marvelonu mi teď asi pár dní nebude dobře. Poprvé jsem ho taky špatně snášela.
Doufám,že ten nový rok pro nás pro všechny bude ve snažení ÚSPĚŠNÝ!!!!! 🙂

teri81
1. led 2008

Ahoj Sany,
no bezva,žes to dostala,ted už to povalí jak na drátku 🙂
Já mám otázku na Tebe. Řekli mi,že až dostanu MS,mám si tam zavolat na plán léků a transferu a začít brát Marvelon (ten už mám doma). Ptala jsem se,cokdybych to dostala o víkendu a sestřička mi řekla,že se to naplánuje v pondělí,at hned zavolám. Já jsem ale nepochopila,jestli ten Marvelon už si mám vzít až to dostanu nebo až jak tam zavolám a naplánují mi tu léčbu. Díky

sany79
1. led 2008

Teri, taky jsem netušila jak to přesně je.Ale teď vím určitě,že první den MS si vzmeš první Marvelon a můžeš ten den Dr.Gogela říkal,že až další den volat do UNIKy a sestřička Zuzana naplánuje návštěvu, která je asi první den po dobrání Marvelonu.Takže když to dostaneš např. v sobotu,tak ho začni brát a klidně tam zavolej v pondělí.I když se prý taky nic nestane,když se začne brát Marvelon 2. nebo 3. den menstruace. Při antikoncepci se jiné léky neberou.Já od srpna beru ještě Euthyrox50 na štít.žlázu a Siofor500 na PCO, kvůli ktrému jsem prý měla ten OHSS. Jinak zítra ráno tam budu volat, takže se dozvím víc a určitě ti to všechno napíšu.

mimco
autor
1. led 2008

Ahoj Ili,
jezdíme do fakultky k paní doktorce Oborné. Jsme moc spokojení. Všíchni jsou moc příjemní a jakýkoliv dotaz s ochotou zodpoví. V OV jsme měli nějaké potíže, ale už nechci nikoho odrazovat. Každý má jiné zkušenosti. Někomu se třeba zase nemusí líbit v Olomouci. Jsme prostě rádi, že už tam nemusíme, ale je fakt, že vytočená jsem byla pořádně.
Vidím, že postup před a po KET je u každé jiný. Já budu brát od 1 dne men. Divinu a ještě před transferem začnu brát Utrogestan.
K tomu manželovi. Skácel by se obrazně. On prostě mesnáší doktory a všechno kolem nemocnic. V dětství byl moc nemocný, tak se to na něm asi trochu podepsalo. Je to super chlap a tahat ho na transfer by stajně k ničemu nebylo. Vím, že kdybych moc chtěla tak by šel, ale pro něj by to fakt nebyl moc příjemný zážitek. Hlavně nám to nikdo nenabídl a myslím si, že v OV to ani nejce. Transfer trval pár vteřin, bylo tam plno lidí a o nějaké intimitě nabyla řeč. Všichni mi viděli až do krku. Ale to jsou malé věci v porovnání s tím, proč tam člověk pišel. Po transferu se leželo hodinu na pokoji asi s 4 nalšíma holkama.
Mrcha furt nikde. Já si snad koupím těhu test. Že by se stal zázrak?
Holky taky Vám koník funguje tak pomalu?

teri81
1. led 2008

NO mimco,
pokud se Ti to normálně nezpožduje, tak bych si asi ten testík koupila,já na takovéto zázraky věřím 😀 , i když třeba u nás je to tak špatné,že by se to prostě stát nemohlo. Ale co Ty víš? Ještě počkej třeba 2 dny a hurá do lékárny. Dej nám vědět.

Sany, díky moc,takže když dostanu MS v sobotu, hned si ten Marvelon vezmu,jak píšeš.
No určitě zase informuj,co Ti Zuzka řekla,jak to máš naplánované. Já jsem někde četla,že předtím se ještě píchá Pregnyl každé 3 dny (před transferem myslím), ale taky vím,že každý CAR to má jinak,tak mě fakt zajímá, jak to je v Unice. Měj se krásně. T.

mimco
autor
1. led 2008

Víš Teri, my máme tak moc špatný spermiogram, že je to fakt nereálné. I když nikdy neříkej nikdy. Já na takové zázraky taky věřím. 5 let neberu antikoncepci a nic. Ale příroda je mocná, takže i šance 1% je prostě šance. Bylo by to nádherné, ale raději na to nemyslím, teda snažím se. Myslím si, že každá z nás každý měsíc doufá. Znám dokonce jednu holku, které otěhotněla po několikátém IVF, narodila se jim krásná holčička, na a když byl malé rok, zjistila, že je těhotná a před Vánocema se jim narodila holčička.
My máme 15 mražáčků, ale jen 3 - 4 buněčných což je málo. Moc dobře jsem snášela stimulaci, takže i celé IVF se v podstatě povedlo moc dobře, protože někdo má třeby taky hodně vajíček, ale nepodaří se všechny oplodnit. Nám se to naštěstí povedlo skoro u všech. Kéž by se vyvíjeli tak krásně i po rozmražení.

teri81
1. led 2008

Mimco,
no já teda nedoufám,protože u nás je to fakt nemožné z obou stran,tak mě to ani nenapadne,že bych mohla být těhotná. I když mám ve školce taky jednoho prtouse, jeho rodičům řekli,že nemůžou mít děti, tak šli na IVF, mají dvojčata a do roka byla také paní těhotná a ted je z toho tenhle klouček.
Já myslím,že když je problém u jednoho,může se to třeba stát,ale když u obou,tak asi ne.
Ale uvidíš, nikdy nevíš.

Já ted přemýšlím,jestli nemám jít rovnou do nového IVF, protože po tom,co se stalo (ten potrat kvůli špatně se vyvíjejícímu embryjku), že se to stane znovu,když je to ze stejné dávky spermií.
Ale můj doktor tvrdí,že to cenu rozhodně má. Ani se nebojím,že to nevyjde,jako spíš že to vyjde a zas to nebude dobré,ale vím,že je špatné takhle přemýslet. No budu se snažit být pozitivní.

mimco
autor
1. led 2008

Teri,
máš pravdu. Podle mě je lepší, když to prostě nevyjde a jde se na další pokus. my jsme z toho těhotenství měli obrovskou radost. Pár lidem jsme to tehdy řekli no a ono se to rozkřiklo tak rychle, že jsme se divilo, kdo všechno to ví. Prostě ti co měli mlčet to pustili dál. Dokonce se mi nedávno stalo, že jsem asi po půl roce potkala známou a ta se strašně divila, kde mám bříško. No hnus. Tentokrát neví nikdo nic. Jen já a manžel. Budu sice na nemocenské, ale pro ostatní prostě budem hrát komedii, jako že do práce chodím. Mamka se mě ptala, kdy jdem na další pokus, tak jsme jí řekl, že v létě, to samé tchýni. A pokud by to vyšlo, budem to tajit tak dlouho dokud bude největší riziko nezdaru.
Mezi svátkama bohužel potratila moje kamarádka. Myla ve 4 měsíci a miminko přestalo růst. Pak zjistili, že mělo nějakou genetickou vadu. Na štědrý den to dávali rodině jako dáreček pod stromeček a dva dny na to začala krvácet. Je mi ji moc líto.
Je to tragédie, ale nezbývá než doufat, že se to prostě znova nestane.

teri81
1. led 2008

NO to je fakt strašný, co se stalo Tvé kamarádce. Ach jo,život je někdy tak hnusnej
No já jsem to mamce a kamarádkám řekla,když to nevyjde,tak to nevyjde no.

mimco
autor
1. led 2008

Všechno bylo v pořádku, chodila normálně do práce. Tam začala krvácet, tak jela k doktorovi. Ten na ultrazvuku zjistil, že miminko je mnohem menší, než by mělo být a že srdíčko není. Takže nemocnice, sál atd. Mělo nějakou genetickou vadu, takže by stějně nepřežilo. Teď ji s partnerem čekají nějaké genetické testy. No prostě hrůza.
Je mi jich tak líto.

teri81
1. led 2008

To je fakt tak příšerný. Mě se to naštěstí stalo v začátku, že to bylo o hodně menší a srdíčko začalo bouchat později a slabounce.
Je fakt,že jsme to taky hned několika lidem řekli,hned po testu a ted to řeknem mín lidem a i kdyby to bylo pozitivní, budu vedet,že to jeste nic neznamena a taky to vsem reknu,az co ultrazvuk.
Ježiš já se ted budu bát toho KETu jeste víc,ale nemám na výber,tak co se dá dělat.
Snad kdyby to nedopadlo,tak to aspon nedopadne tak hrozne jak predtim. A kdyby jo,nechame si udelat genetiku a kdyztak prijde na radu darce nebo darkyne, ja bych to neresila,hlavne,ze bude mimco.
Ale ted je jeste brzy takhle premyslet, musime byt pozitivni,ze? 😉

mimco
autor
1. led 2008

Sakra já jsem trubka. Já jsem to tady vůbec neměla psát. To se fakt moc nehodilo.
My prostě musíme věřit, že to prostě dřív nebo později dopadne dobře.

sisa32
2. led 2008

Ahoj holky, můžu k vám ? V pondělí 7. 1. 08 mě čeká můj první KET. Mám jen dva sněhuláčky ☹ . Nevěřím, že to vyjde, mám strach, že nevydrží rozmrazení. Máte zkušennosti s tím rozmrazením ? Můžu doufat, že to přežijí ? Ani mi neřekli, kolika buněčná jsou a já se vždycky zapomenu zeptat.

sany79
2. led 2008

Ahojky sisa32,
vítej mezi námi. Moc ti budud držet pěstičky. Kam chodíš do centra? Já se od včerejška připravuji na KET,beru antikoncepci.Po dobrání je nějakáí příprava,ještě přesně nevím jaká. Jak to u tebe probíhalo? Taky nevím kolikati buněčná mám ebryjka,nikdo nic neříkal a já se taky nezeptala. Mám jich 8,tak můžu jít 2x na KET.

teri81
2. led 2008

Sisa, zavolej si primo na embryologii,kde je mas zmrazene,reknou Ti to. Já jsem taky nevedela kolikabunečná mám,tak jsem si zavolala a už to vím. Vím o případě,kdy měla jedna paní jedno embryjko šestibuněčné a ono se v pohodě rozmrazilo a dělilo a paní je těhotná. Neboj, přežijou to,aspon jedno určitě!.
Jé Ty se máš,že už jdeš 7.1., hned bych tam naklusala za 'Tebe 😀
Hodně štěstí a informuj nás o sněhuláčkách 🙂

sisa32
2. led 2008

Ahoj holky, děkuju za přivítání. 🙂

Sany, chodím do nem. Kladno, ale na IVF jsem byla u Apolináře. Od druhého dne MS si lepím náplasti Estrahexal a teď od čtvrtka ještě budu zavádět Utrogestan 3 x 2 globule.
Jinak jsem měla 12 vajíček, oplodnilo se jich 10, ale vyvíjelo jen 7. no a po dvou dnech byly použitelná jen 3 embrya. Jedno jsem si nechala dát při ET a dvě zamrazily. Prý se hezky vyvíjely.
Dneska mi jde kůň hrozně pomalu, tak se omlouvám, že mi to tak trvá.