Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

mikulka
18. led 2008

Aha, tak to jo,s tím žlutým tělískem.
Holky, jak mi píchli ve st Pregnyl, tak musím říct, že včera mě bolelo břicho jak čert, ani čůrat jsem nemohla. Říkala jsem si, že to je snad ještě dozvuk z hypewrstimuláku či co. Dnes už je to lepší 🙂
imco, také doufám, že emnryjka budou k světu 😉 Tak si budeme držet pěsti navzájem 😉

imca
18. led 2008

mikulka, jojo, budeme si navzájem fandit 🙂). Doufám, že až budu na té neschopence, tak bude běhat koník - tady ten čas letí jako voda, tak se snad doma nestihnu začít nudit .-))
myslím, že hodně holkám je po pregnylu šoufl ... já tedy na sobě nic zvláštního necítila, když mi ho před OPU píchali, ale mně tehdy bylo šoufl i bez něj .-).

mikulka
18. led 2008

Právě, mně taky nebylo dobře, když mi ho píchli v rámci IVF. Ale myslela jsem si, že teď když jsem bez stimulace, budu ok, když mám JEN Pregnyl. No, už je líp.

petkaerdal
18. led 2008

Ahoj holky,chcem sa vas spytat,tie co ste mali KET kolko vam rozmrazovali embryjok a kolko sa z nich podarilo rozmrazit?...potrebujem totiz povzbudit...mame len jedno jedine zmrazene embryo v stadiu blastocysty 😢 ...mam vobec nejaku sancu,ze sa rozmrazi? som z toho dost nestastna...dakujem,Petra

sany79
18. led 2008

Ahojky holky, taky vás zdravím po kontrole.Mám dost informací, kterým moc nerozumím.Každá klinika to má úplně jinak. V pondělí jsem měla dobrat poslední antikoncepci je jich tam 21. Doktor říkal, že už mám skončit dneska,takže jsem musela vzít jednu ráno a další vezmu teď večer.Je divné 2 tabl.antikoncepce za den,co?Prý to nevadí, tak tomu musím věřit. V pondělí mám dostat MS, teď už beru prednison, kys.listovou a od středy Divinu. Řkal,že transfer bude 8.2., čekala jsem mezi tím návštěvu na zjíštění stavu sliznice a na Unice se nic takového nekoná.Prý se to nedá ovlivnit.Vysvětlil mit to tak, že prý při mimoděložním těhotenství je tam sliznice 2mm a taky se stane,že se tam uhnízdí.7.2. mi prý zavolá embryolog,kdy jít další den naKET ,teda jestli embyjka přežijí. Pregnyl 5000 píchám 5 dní před transferem a pak ještě Pregnyl 1500 2.,5.,a7 den po KET. Tak nevím, jak je možný,že ho někdo píchat nemusí. Doufám,že mi po něm nebude moc zle.Pořád mám živé vzpomínky na těžký OHSS i když je to už půl roku. Ptala jsem se na další IVF, jestli by se dalo OHSS předejít,tak mi řekli,že to slíbit nemůžou,ale dávkování bych měla upravený.Je to hrozný s takovým strachem jít do toho znovu. Ptala jsem se na stimulaci s Antagonisty,tam by OHSS hrozit nemělo, ale prý to má zase jiné nevýhody,třeba brzo popraskají vajíčka atd.
Tak se holky mějte a držte se!!!! Já si užívám v práci na noční 😒

imca
18. led 2008

ahojky Sany, bohužel moc TI v tomto neporadím, protože já mám ten postup úplně jiný - mám pocit, že v Sanusu (kam chodím) se používá hlavně ten krátký protokol (já měla právě ten s antagonisty - měla jsem 4 injekce Cetrotide) a hyperstimuláku jsem se nevyhnula - ale u mě to bylo kvůli PCO vaječníkům (tam je to nevyzpitatelné)...Že se jí antikoncepce, to jsem se dočetla tady na diskuzích, ale popravdě tomu moc nerozumím... To, že na Unice nezkoumají výšku děložní sliznice mě docela překvapuje, ale pokud Ti normálně dorůstá, nemáš s tím problémy (což už by měli z minulosti vědět), tak možná proto to zkoumat nebudou....
CO jsem se tu tak dočetla, tak mi připadá, že Unica rozhodně hormony nešetří a dopuje a dopuje... no, pokud to má vliv na výsledky a roste procento úspěšnosti, tak je to asi dobře 🙂. ALe fakt mi přijde, že právě sanžilky z Unicy tu popisují, co všecko si píchají za hormony ... Každý CAR má prostě jiné postupy. Taky bych docela uvítala, nějaký ten hormon přihodit, ale zase věřím, tomu, že pokud to u nás v Sanusu dělají jiank, že prostě mají jenom vyzkoušený jiný postup .-)).
Řekla bych, že všecko to je hlavně o správném načasování a pravidelném sledování .. Že u krátkého protokolu praskají vajíčka, to jsem zatím neslyšela... Ale je fakt, že kupříkladu já jsem šla na OPU o dva dny dřív, než se běžně chodí a z 19 vajíček, co mi odsáli, bylo 17 OK... prostě si myslím, že každý protokol má něco do sebe a hlavně záleží na doktorovi, jak o své pacientky pečuje a jak ke každé přistupuje individuálně - nejde asi postupovat u různých pacientek jako přes kopírá (což myslím se bohužel v některých centrech děje)... Proto jsem ráda, že jsem u doktora, který se mi fakt věnuje 🙂
Asi tu píšu nesmysly, tak raději zalehnu - už mi to moc nepálí .. tak dobrou KETky 🙂
Sany, ať Ti ta noční rychle a poklidně uteče 😵

sany79
18. led 2008

Imco, tak to jsi mě teda vyděsila, že jsi měla krátkou stimulaci s antagonisti a stejně jsi měla hyperstimulák. U nás na klinice to opravdu dělají jak přes kopírák co se týče prvního IVF. Jinak PCO mám zjíštěné taky. Nikdy před tím jsem o tom nevěděla, řekli mi to až na klinice.Ty jsi věděla,že máš PCO, máš nějaké příznaky?Já mám MS celkem pravidelnou,silná taky nejsem a je ještě spoustu dalších známek,ale žádné na sobě nepozruju.Ale možná zjístili více testosteronu v krvi,to je taky prý problém s PCO. Dnesk Dr. říkal,že je na klinice každá třetí s tímto syndromem, ale jsou tam i s mnohem horšími problémy,než je PCO.
Nakonce jsem za KET platila 3500.,-Kč,síla,co?
Tak dobrou noc nebo hezky den 🙂

pepule
19. led 2008

Ahojte holky!!! Dnes jsem tu poprvé. Brouzdala jsem po netu a hledala informace ohledně KETu a narazila na vaši diskuzi. Moc příjemně se mi vaše příspěvky čtou a nedalo mi něco nenapsat. Právě se domlouvám v Unice v Brně na KET, ale začínáme, budu muset teprve jít na vyvolání MC agolutinem a pak začnu brát marvelon. Celkem jsem se díky vašim zkušenostem dostala do obrazu, jak asi probíhá KET. Díky za všechny informace.
Jinak já jsem v o něco lehčí situaci než vy, mám totiž z prvního ivf téměř dvouletou slečnu a chceme jí pořídit sourozence ze zmražených embryjek (máme jich 6). Vzhledem k mému PCOS a manželovým líným spermiím se nám opět nepodaří mimi přirozeně.
Chci vám všem snažilkám vzkázat: NEVZDÁVEJTE SE A VĚŘTE, ŽE VŠE DOBŘE DOPADNE. NEZTRÁCEJTE NADĚJI A NEPŘEMÝŠLEJTE ZA ROH JAKO JÁ - MYSLÍM TÍM CO BUDE, JAK TO BUDE. ONO TO NĚJAK DOPADNE. A PRO MIMÍSKA JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ MAMINČINA POHODIČKA. TAK VŠEM DRŽÍM MOOOOOOOOC PALEČKY.
A ještě jednou díky za info. Pepule

teri81
19. led 2008

PEPULE, TO JE KRÁSNÝ,ŽE SE VÁM POVEDLA HOLČIČKA NAPOPRVÉ.
PŘEJU VÁM,AT SE TEN SOUROZENEC SNĚHULÁČEK TAKY KRÁSNĚ ZADAŘÍ. 🙂 😉

TAK CO HOLKY, UZ BUDE NEKTERA Z VAS BRZY TESTOVAT? MYSLIM REHONKA JE NA RADE JAKO PRVNI NE?

mikulka
19. led 2008

tak koukám, že hypewrstimulák je dos častý. Já chodím do Pronatalu a měla jsem ho taky.
sany, tebe čeká KET, jestli tomu dobře rozumím? Tak třeba už přece k IVF nedojde! 😉

pepule, díky za podporu. 🙂

imca
19. led 2008

Sany, jejda, to jsem Tě nechtěla vyděsit .-). Že má PCO mi zjistil až doktor v CARu, má gynekoložka na to vůbec nepřišla, resp. to nezkoumala...taky si myslím, že těch vajíček bylo i proto hodně. Ale byla kvalitní, tak to je hlavní 🙂. Nicméně asi potom více hrozí OHSS, protože za normálního stavu mám tu hormonální hladinu opravdu rozházenou. Krom toho, že nejsem nikterak silná, jsem měla příznaků PCO docela dost - hlavně teda problémy s pletí (akné), značeně nepravidelnou menstruaci (fakticky jsem bez hormonů nefungovala a musela jsem chodit na injekce na vyvolání měsíčků) a taky možná trošku problémy s větším počtem chloupků a maštěním vlasů (ale když jsem užívala HA, tak to bylo všecko v pořádku). S utrogestanem mi mrška chodila pravidelně, asi asi byly všechny cykly bez ovulky, což jsem bohužel vůbec netušila... Takže jsem se toho 3/4 roku snažila otěhotnět zbytečně - folíky nedozrávaly... a ani endometrium mi nedorůstalo do potřebné výšky... Nicméně IVF může v tomhle případě pomoci a věřím, že s tím KETem to dobře dopadne 🙂. Můj doktor v Sanusu je poměrně mladý, ale opravdu se snaží a poctivě mě při stimulaci hlídal, podle UZ upravoval počet jednotek GOnalu ... a nakonec i on mi poradil, raději ten ET odložit... Já budu za KET platit téměř 3tisíce, což mě dost zaskočilo (myslela jsem, že to budu mít grátis, když se ET nekonal... ale prý je to za tu kultivaci embryí (ten roztok, inkubátor atd...), tak mi holt nezbyde, než to zaplatit.

Pepulko, to je fajn, že TI naše písání na téhle diskuzi v něčem pomohlo, poradilo a snad jsi teď chytřejší 🙂. TO je úžasné, že TI to první IVF tak hezky dopadlo 🙂 A ještě teď můžeš pokračovat s mrazáčky .-). Já jsem na tom stejně - taky mám PCO a manža pomalé spermijky, ale při stimualaci na IVF to nebyl problém a oplodnilo se nám 15 vajíček, což je krása 🙂. Tři z nich dokonce i bez ICSI, ostatní za pomoci téhle metody.Taky Ti budu moc držet palečky, aby i ten KET byl u Tebe úspěšný 🙂)) tak jako IVF.

Dneska už bych měla mít rozmražené dva bojovníčky a zítra dopol by mi měl volat embryolog, jak to s nimi vypadá, zda se mají k světu a kdy bude transfer 🙂

Hodně štěstí, holčičky, papa

pepule
19. led 2008

Imco, moc držím pěsti, ať jsou sněhuláčci čilí a zabojují a hlavně ať se jim potom líbí v bříšku. Já s manžou váhám, jestli mám nechat zavést dva nebo jednoho prcka. Je to blbé rozhodování a asi trochu sobecké. Ale nedokážu si představit starat se o dvojčata a ještě o toho mého malého sígra - to víš, vymodlené rozmazlené dítě. Ale asi to risknu a půjdu do dvou, abych pak nelitovala, kdyby to nevyšlo.
Jinak mně hyperstimulák při ivf taky hrozil, píchala jsem puregon 6 dní po 125, ale pak mi to v Unice snížili na 100. Při odběru mi brali 39 vajíček, takže to bylo na hraně, ale naštěstí jsem byla schopná transferu, i když totálně grogy ještě po punkci. Mám sice problém s ovulací, ale vajíčka mám asi kvalitní, měli jsme 24 oplodněných, 12 icsi, 12 normálně (i těmi manželovými lenochy). Zmrazit jsme nechali 6 nejkvalitnějších - 5 EB, 1 ČB. Jinak mě se po ivf ujali obě embryjka, ale asi 2 týdny od ET jsem začla krvácet, jeden prcek to neustál. No a teď teda máme Terezku.
Takže ještě jednou přeju pevné nervy, hodně štěstí a tvrdé sněhuláčky bojovníčky. Pepule

imca
20. led 2008

Pepulko, děkuju za ty pěstičky, snad pro mě bude mít embryolog příznivé zprávičky -)
Fíka 39 vajíček, to je teda nadílka a 24 oplodněných 🙂. Já ty moje měla taky kvalitní a embryolog mi říkal, že i embroušci jsou kvalitní,tak snad ten teplotní šok přežijí 🙂 a aspoň jeden bojovníček se chytne 🙂
Až budu vědět, zda bude KET, napíšu Vám. Papa I.

imca
20. led 2008

ahojky holky, tak mi před chviličkou volal embryolog - včera mi rozmrazil dvě zygoty, ale jedna to nepřežila, tak dneska další dvě (ty jsou prý ve fázi 2 a 4buněčných). Na KET bych měla jít zítra v 11h, tak se prý ještě stihnou hezky nadělit ... ale dost mě vyděsilo, že ta jedna zygotka nepřežila... Nicméně embryolog mi říkal, že se nemám bát, že jsou embryjka pěkná... tak mu asi mám věřit, že jo? 🙂. Stejně jsem z toho taková rozhozená... Do těch zítřejších 11 budu jako na trní, hlavně aby ti tři bojovníčci už přežili - měli by mi zavádět 2 "človíčky". Čím víc se to blíží, tím větší mám strach, že to nedopadne ... 😕 😨

pepule
20. led 2008

Imco, hlavně klid a zhluboka dýchat. TFUJ, TFUJ, TFUJ pro stěstí!!!!!! 🙂 😉 😎 😅 😵

rehonka
20. led 2008

Imca,
klid, klid, klid, to je to, co bebiška potřebují ze všeho nejvíc. Už namotný KET je zázrak a určitě se už mrazáčci pěkně těší do Tvojí připravené peřinky. Hlavně si na zítřek naplánuj samé milé věci, hodně pij, dělej jen příjemné, nechej se obklopovat jen milými lidmi a hodně odpočívej. 😉

imca
20. led 2008

Holčičiky, moc děkuju 🙂).
Budu se Vašimi radami řídit 🙂. Do práce už určitě nepůjdu, takže se na ten KET vyspinkám do růžova a budu se těšit na ty dva bojovníčky 🙂.
Venku se rozsvítilo sluníčko, tak půjdu na procházku 🙂 Krásnou neděli!!! 😵

mimco
autor
20. led 2008

Ahoj holky,
tak dneska proběhla poslední kontrola v Olomouci, no a v pátek bude KET. Teda doufám, protože já jsem sice perfektně nachystaná, ale mimca na tom prý nejsou moc dobře. Prý mají vyšší fregmantaci. Sice mi to vysvětlovali, ale stejně jsem to nepochopila. Ode dneška beru 3x2 utroš a k tomu 3x1 divinu. Ve čtvrtek si mám volat do laboratoře a dozvím se ortel. KET určitě bude, ale otázkou zůstává, kolik miminek z 15 přežije. Zítra mám volno, ale ráda bych už ho měla až do pátku. Prostě si udělat pohodičku, odpočívat, a nauklízet si dopředu, i když s našim věčně línajícím psem to půjde asi těžko. Já se totiž po tom KETU ani nehnu. Vím, že to třeba nemá vliv, ale kdybych někde poletovala a ono to nevyšlo, hrozně bych si to vyčítala. Tak budu alespoň vědět, že jsem udělala všechno. Bude to prostě boj a doufám, že bude mít šťastný konec.

sisa32
21. led 2008

Ahoj holky, jsem tu po delší době. Už jsem to napsala do téma IVF, ale vypadá to, že mi KET vyšel. A to i přes to, že mám od středy bolesti v kříži a podbřišku jako na mrchu. Dnes // krásné tlustice. Teď se budu jen modlit, aby to byla pravda a bylo vše v pořádku. 🙂
Všem vám držím palce, aby vám to všechno vyšlo a přeju //. Je to nádherný pocit. 🙂

sany79
21. led 2008

Ahoj holky, moc vás pod kratší odmlce zdravííím.
Sisa mě moc potěšila,že se jí to podařilo.Moc gratuluji!!!!Do jakého centra chodíš?
Imco, dneska ti držím moc pěstičky a těším se na zprávu jak to probíhalo.
Mimco, neboj uritě ti vyberou 2 nejlepší bojovníčky a těm bude u tebe moc dobře!!!!!
Jinak já jsem pořád ve stresu. Dneska mám podle plánu dostat MS,ale zatím to nevypadá.Tak snad zítra a nepokazí to rozepsaný plán. Od středy mám brát Divinu zatím 1x ráno. Zbyla mi od léta, tak jsem ji předepisovat nechtěla a náhdou teď ráno jsem se na ni dívala a zjístila, že byla použitelná do září 2007.Takže to byl šok a hned jsem volala na kliniku jestli mi můžou poslat recept na novou.Tak doufám,že zítra recept přijde,abych si ji mohla ve středu vzít. Nevím jestli můžu riskovat tou pošlou. Je to hrůza, pořád samý problémy.
Tak se zatím holky opatrujte!!!

mikulka
21. led 2008

imco, neboj, teď to bude v pořádku. Hlavně že nemusíš čekat další ěmsíc a udělají to ještě teď!
Mně rozmrazili tři, dvě byly ok, a ty včera zavedli. Tak teď budu čekat. 🙂

carodejnice
21. led 2008

Siso, moc gratuluju!!! Já si na test pravdy ještě musím počkat 10 dní. Je to strašný, jak se těch 14 dní do testu vleče. A to nesedím doma a nepřemýšlím nad tím.
Tak držím palce!
Imca by to už měla mít za sebou, tak snad jí to dobře dopadne a hlavně vyjde!

mikulka
21. led 2008

siso, gratuluju, hurááá, je to povzbuzení pro nás. 😀 😉

sany79
21. led 2008

Mikulko, tak ti moc držím pěstičky ať se tě miminka drží!!!!Jsi doma nebo chodíš do práce?Taky je to tvůj první transfér? Měla jsi taky OHSS?
Mě čeka transfér 8.2. Nemusím na žádnou kontrolu kvůli sliznici, to nechápu proč.Dnes mám dostat MS a pokračovat podle rozpisu.
Vás už je tady hodně co máte po transferu.Tak doufám,že než mě to bude čekat,tak tady budu číst samé pozitivní zprávičy!!!

sisa32
21. led 2008

Akoj holky, děkuju za gratulace, moc mě to potěšilo.
Sany, chodím do nem. Kladno, ale IVF mi dělali u Apolináře.
Jinak já celých 14 dní proležela a snad se vyplatilo. Minule jsem taky polehávala, ale chodila jsem ven a doma dělala normální práce a nevyšlo to. Tím to být samozřejmě nemusí, ale teď už jsem to nechtěla riskovat.

rehonka
21. led 2008

Sisa32,
moc gratuluji. A přidávám se s oznámením, že? "nám tedy KET na poprvé nevyšel". Ještě jsem nebyla na krvi, ale po dnešním testování vyšla jen jedna čárka ☹

pepule
21. led 2008

Rehonka, hlavně nestresuj. Kámošce se v den testu taky neukázaly dvě čárky, jela druhý den do Unicy a z krve jí potvrdili těhotenství. A dnes má malý Honzík skoro dva roky. Vím, že kámoška probrečela celý den úplně zbytečně. Tak neztrácej naději a počkej na výsledek z krve. Třeba tě mile překvapí. Na slzičky je ještě čas. Moc držím pěsti.

carodejnice
21. led 2008

Rehonko, držím palce, aby to bylo jak píše pepule. Jinak hodně síly a chápavého manžela/partnera.

Já jsem se včera masochisticky dívala na ČT2 Večer na téma.... Šťastlivci. Neviděly jste některá? Byl tam dokument z roku 1988 o nových metodách při porodech. Celý dokument byl z porodnice, kde šťastné maminky rodily krásné děti. Celou noc jsem probrečela, jako blbec! Manžel mi říkal, ať na to nekoukám, ale kdepak, já hrdinka! Houby hrdinka, idiot jsem!

mikulka
21. led 2008

siso, já teda neležím, tak jsi mě trochu vyděsila. právě že dělám normální práce, nádobí, něco lehkého uvařím. Mysléte, že to vadí? Jinak ale také dost odpočívám...

sany, měla jsem OHSS, ale až po ET, takže teď to je můj druhý pokus 😉

sany79
21. led 2008

Mikulko,tak to jsem nevěděla,že jsi ho měla až po ET.U mě ET nebyl, prý by pak byl OHSS mnohem horší.I když se říká,že při OHSS je vyšší naděje úspěchu,ale teď vidím,že ne vždycky.
A kdy jsi byla na ET? já jdu na KET přesně po půl roce. Nechala jsem si oddych.
Holky a jaké máte mrazáčky? Já mám prý blastocyty.Tak snad rozmražení přežijí.
A kde je dneska IMCA? měla by být už po transferu, tak asi raději odpočívá.

Jinak mikolo, taky úplně ležet po transféru neplánuji.Tak snad si tím neuškodíme.