Kontrola průchodnosti vaječníků, jak to probíhá?

sluneccnicee
13. bře 2014

Ahojte jako každý měsíc se chci zeptat .Dobrala jsem 1 krabičku clostíku.Beru po jedné tabletě .Tudíž jsem měla 2 cyklus za sebou.U doktora jsem měla poprvé folikul 18 mm a ted po dalším cyklu 25 mm.Je to sice supekr ,ale po roce a půl už nevěřím ,že to ted klapne. :/ S doktorem jsme se domlouvali ,že uděláme kontolu jestli jsou průchodné vaječníky.Prý je to jednodenní zákrok s tím,že mi dají oblbovák a stříkne do mě tekutinu aby viděl na rengenu či utrazvuku kde je to průchozí a kde ne .Kdo z Vás na tom byl -prosím popište jak to vlastně probíhá . Děkuji

kamisb
16. bře 2014

ahoj, no rozhodně Ti bude dělat průchodnost vejcovodů ne vaječníků.

Musím ale říct, že přesně tohle nevím ....já byla na průchodnosti, kde mě teda nic na oblbnutí nedali, spodem do mě stříkli nějakou pěnu a ta ukázala jestli jsou nebo ne průchozí a zároveň jsme se dívali na jizvu v děloze, kde je a jak vypadá. Dle tohohle vyšlo, že vejcovody jsou ok.
Ale pak jsem byla ještě na laparoskopii a tam zjistili, že levý vejcovod rozhodně průchozí není. Vím, že laparka je operace, ale myslím si, že je rozhodně spolehlivější. Ale zase někdy stačí jen lehce "prošťouchnout " a pak se zadaří. Tak hodně štěstí.

eviks
16. bře 2014

@kamisb ahoj, ja na to jdu za 14 dni - s penou. Jak je to s bolestivosti? Doktorka me varovala, ze to muze bolet a ze si mam vzit radsi den volna.

zlaticko1104
2. zář 2015

Ahoj holki prosím vas byla srm na vyšetření průchodnost vaječníku ultrazvukem ale mám stále bolest v břichu chci se zeptat jestli je možnost dostat neschopenku děkuji

ivca2409
2. zář 2015

byla jsem na tom před 2 lety... v celkové narkoze - laparo... den před zákrokem nástup do nemocnice, a den po zákroku jsem šla domů.
Bolestivé mi to tedy nepřišlo - jediné, co bylo víc než nepříjemné, bylo vytahování té hadičky, co mi odváděla barevnou tekutinu, kterou do mě napustili.... víc nevím, co bych k tomu napsala 🙂 takže případné dotazy do IP 🙂
Jinak vám všem, co vás tento zákrok čeká, přeju, aby jste dopadly jako já 🙂 - 4.měsíc po zákroku těhotná 🙂 a dnes doma ten nejúžasnější dvouletý syn 🙂 😵

madalenas
3. zář 2015

Dá se to úplně v poho 🙂

bohunka87
3. zář 2015

Za me bolest silena...Ja vydrzim hodne,ale vic krat bych na to nesla.Za me jedine pod celkovou narkozou.

cocochanel85
21. říj 2015

Ahoj, tak já na průchodnosti vejcovodů byla před pár hodinama, souhlasím tady s bohunkou87, ta bolest je šílená, bylo mi na zvracení a musela jsem asi půl hodiny ležet - motala se mi hlava. Ještě, že jsem si vzala s sebou ibalginy, na bolest ti nic nedají. Do práce sem se už nevracela (sotva jsem šla), takže tak.

luciebx
21. říj 2015

taky sem mela pred par roky pruchodnost a zarekla sem se ze v zivota na to uz nepujdu... je to hrozna bolest.. sice to je rychlovka.. ale masakr... 😝

vendulka82
21. říj 2015

ahoj já na tom byla a za mně to byla menší bolest než kterou mám při menses takže v poho 🙂

capriola
21. říj 2015

mně dělali průchodnost kontrastní látkou plus rentgen, bez oblbováků a bolelo to jako prase, polil mě studený pot a málem jsem omdlela... dobrá zpráva je, že je to jenom chvilka, takže vydržet se to dá, jakmile "vypustili" tu kontrastní látku, tak už nic nebolelo... už bych na to podruhý bez oblbováků nešla

kinos
21. říj 2015

Když už člověk na tohle vyšetření jde, pak by neměla následovat laparka. Protože i když vyšetření ukáže že vejcovody jsou průchodné, vzápětí, díky "drastickému" vyšetření může dojít ke stahu a u laparoskopie se ukáže že už je neprůchodný :(. Jinak za mě asi lepší laparoskopii než tohle vyšetření.

eva118
21. říj 2015

Byla jsem na tom a nejvíce jsem byla vyklepaná z toho, jak mě každý varoval, že to bolí. I sestřička, která mě vedla na ten zákrok. Doma jsem si ráno vzala ibalgin. Nejvíce mi byla nepříjemná příprava před tím, než zavedli tu tekutinu, nebo pěnu, nevím, co to je. Ale že by to nějak bolelo, to ne. Samotné zavádění tekutiny jsem vůbec necítila. Takže nejhorší pro mě bylo očekávání té strašné bolesti, která nakonec nebyla. Doktor mi říkal, že to každá snáší jinak, po zákroku zkoušel i tep na ruce jestli neomdlím. Já jsem spíš překvapeně koukala, že už je po.