Kouříte po ET/KET nebo bojujete s absťákem?

caricia1
1. srp 2011

Kouříte nebo bojujete s abstákem? 😉

eliska76
1. srp 2011

@caricia1 Ahoj, také s tím bojuji, kouřila jsem před tím docela dost a dává mi to zabrat ☹ . Takže jsem si koupila tu elektronickou cigaretu, ale je fakt, že tak tři si dám. Ale do měsíce přestanu úplně 😉

caricia1
autor
1. srp 2011

@eliska76 Já jsem chtěla přestat uplně..Ale stejně si dám tak jednu dvě denně..Je to těžký no...A jak dlouho jsi po ET?

eliska76
1. srp 2011

@caricia1 Byli jsme na ET 24.6. a povedlo se nám to 😀 . Jsem v 6tt. V patek jdu na utz naposled do caru, aby zkontrolovali srdíčko. A co ty? Jak dlouho? A kam chodíte? My jsme byli v Pronatalu v Karlových Varech, jinak chodíme do Pronatalu v Českých Budějovicích.

caricia1
autor
2. srp 2011

@eliska76 jééé tak to obrovská gratulace!! 😉 😉 My chodíme do Natalartu v Plzni,na ET jsme byli 26.7. tak čekám 😉 😉

fori
2. srp 2011

Ahoj, já zatím chodím na IUI a kouřím taky.... hodně me to štve ale nevím jak přestat. kouřím tak 13 denně ☹

caricia1
autor
2. srp 2011

@fori Ahuj,já jsem v den ET a dva dny po nekouřila vůbec,ale prostě jsem to nevydržela..Takže si taky tak dvě ,tři dám...Někde jsem tady taky četla že když je kuřák opravdu zvyklý kouřit dost,tak přestat tak najednou je snad ještě horší,že se to má ,,stáhnout,,na malé množství a později přestat..Co si o tom myslíš? 😉

fori
2. srp 2011

@caricia1 no slyšela jsem to taky, ale myslím že to jsou jen řeči. v těhotenství se prostě kouřit nemá. já si budu kupovat elektronickou cigaretu, akorát na ní koukám na netu. ale jestli kouříš 2-3, tak to moc není.....

caricia1
autor
2. srp 2011

@fori nu není to moc,ale před ET jsem kouřila tak 15 denně,to je hodně..Je fakt že vydržim na těch 2 denně,ale chybí mi to 😒

crca
2. srp 2011

Před Et a Ket jsem kouřila normálně těch 7 denně ,Po zavádění jsem přestala,pak ale zase začalo vyšlo vždycky vše negativně 😒 tak byl i "důvod" 😅 Při posledním Ketu jsem si dávala jednu dvě denně normálně i kafíčko 😅 den před testováním(7den po Ketu),jsem dostala takový šílený absťák,že musela přijet kámoška,protože už jsem doma neměla 😀 vykouřila jsem dvě za sebou a najednou jako když utne a už jsem to nemusela-test vyšel pozitivně a mám z něho dvojčátka-zdravá.celé těhu jsem nekouřila a ani mě to nelákalo.nekojila jsem a po 3 měsících jsem zase začala ☹ ,ale s děckama na to moc času není a odbíhat si nedovolím,takže spíš když usnou a večer-je to taková klidovka 😀

puckal
2. srp 2011

Ahojky, sice teprve jdu do CARu ale byla jsem kuřačka cca 7 let, 10-15cig. denně a manžel mi to léta vyčítal. Nikdy jsem nedokázala přestat- až ted. Manža byl nemocný a těhu se nám nedaří, tak jsem přestala s terapií a od toho dne ani jednu cigaretu, je to 2 měsíce a vůbec mi to nechybí. Nepřestávejte těsně před nebo po, jste nervozní už jenom z toho že nekouříte a ještě k tomu čekáte výsledek. Kamarádka Dr. mi řekla, že pokud kouřím, tak do potvrzení těhu mám být vše v normálu, když to omezím, zbytečně tělo bojuje ještě s abstákem. 😉 Všem přeji at se brzo zadaří 🙂

eliska76
2. srp 2011

@fori Ahoj, jsem zvědavá co na elektronickou cigaretu budeš říkat. Mám ji taky 🙂 , je to taková berlička, ale je fakt, že úplně jen s elektronickou si to neumím představit. Taky mám zatím ty 3 denně rituálek. Ale do měsíce se chystám přestat úplně. Muž taky příští měsíc jde na odvykačku, tak jsem na něj zvědavá, kolega z práce fakt přestal. To těhotenství je pro nás šance přestat 😉 . Tak hodně štěstí!!!!

eliska76
2. srp 2011

@caricia1 Ahoj, tak to máme skoro přesně o měsíc 😀 . Kolik jste si jich nechali zavést? A kdy budeš testovat? Mooooc držím palce, ať vám to vyjde!!!! A po ET jsem to omezila, ale ne zas až nějak brutálně, těch 6 denně jsem si dala. Až když jsem zjistila, že jsem těhule, tak jsem to ztáhla. A jak vidíš, tak se nám to povedlo 😉 . Tak si z toho nedělej takovou hlavu 😉

caricia1
autor
2. srp 2011

@eliska76 Nechala jsem si zavést 2 osmibuněčná tak uvidíme 😉 Jsem dnes 7.den po ET tak zkusím testík možná v pátek..Na krev jdu až 9.8 😉

caricia1
autor
2. srp 2011

@puckal Tak to jsi dobrá když jsi to takhle zvládla a hlavně když ti to nechybí,to je super.. 😉 Taky jsem se tu dočetla že se nemá přestávat s kouřením ihned když je tělo zvyklé na 15 cigaret denně. 🙂 Ale ohlasy na to jsou různé

eliska76
2. srp 2011

@caricia1 Já jsem testovala až 15tý den po ET a měla jsem slaboučkou čárku, vůbec jsem s tím nepočítala, když jsem viděla test, ale nesmí se jim tolik věřit, protože si představ druhý den jsem šla na krev a to jsem měla hcg už přes 600 😉 . a jak se nám to povedlo 😀 . Tak se drž, jsou to nervy, to čekání a nejistota je fakt nejhorší 😒 . Moooc držím palečky.

caricia1
autor
2. srp 2011

@eliska76 děkuju🙂 Už je to tak dlouhý že se snad zbláznim...Prožíva to tu každá z nás,tak mě všechny chápou,je to opravdu hruza..Musim to vydržet,i ten 10.den se mi na TT zdá dost brzo,ale některé tu taky psaly že měly čárku-ducha už 8.den 😵

eliska76
2. srp 2011

@caricia1 Uvidíš, já bych se bála, že budu zbytečn brzo zklamaná a třeba to nebude pravda a budeš těhulka 🙂 . Je to na každé, jak to cítí 😀 . Přeju, ať tam máš hned takhle brzo //. 😀

pentagras
2. srp 2011

@caricia1 ahojky, tak se potkáváme ale na jiné diskuzi 🙂
no já Vám holčičky povím že jsem byla kuřák 18 let 20 cig. denne´, poslední dva roky 40cig denne, dělám v baru tak dvojnásobná dávka, při prvním IVF jsem nedokázala uplně přestat a to bylo před deseti lety, letos jsem se rozhodla přestat a koupila si elektrický cigáro, je fakt že jsem sním snížila o polovinu za 4 dny, pak jsem postupně snižovala ale pak přišel šok a začla jsem opět hulit jak blázen, tentokrát jsem se rozhodla že stím skončím i bez elektriky, protože ona vám sice pomůže ale kdo vás pak zbaví závislosti na elektrice, ona totiž obsahuje také nikotin ale prodávají i beznikotinové náplně, no nic, dala jsem to, vůle mít dítě a nezahulovat ho, byla silnější, nekouřím dva měsíce a nehodlám se už ktomu ani vrátit a i můj přítel se rozhodl přestat a můžu říct že jemu třeba el.cígo pomáhá taky kouřil 4O denne a ted už dva dny je jen na elektrice 🙂 no ono je to složitý.
Je totiž pravda že pokud kouříte i 20 za den tak je fakt pro tělo šok přestat hned, protože je to zátež psychická a kor v těhotenství, pak je otázka co je horší jestli cígo nebo stres, můj kamarád doktor mi řekl, pokud stím chceš vážně praštit tak ted hned než půjdeš na IVF, to zvládneš a popereš se stím ale v těhotenství nedoporučuje hned ale postupně omezit a pak uplně přestat!!!!!!

pentagras
2. srp 2011

@caricia1 ale zase na druhou stranu je to rozhodnutí na každém, je to hodně složité a můžu říct že pro mě to bylo šílený a ty abstáky už bych zažívat nechtěla, fakt hnus, čím dýl se kouří tím je horší stím praštit, já bych to v těhotenství asi nezvládla tak jsem stím flákla před 😎 a je mi fajne 🙂 ted už jo a neříkám že na cígo občas nemám chut ale radši si jí nechám zajít, bojím se že bych pak najela starej zajetej zvyk 🙂

caricia1
autor
2. srp 2011

@pentagras naprosto souhlasim🙂 Někdo i říká,že v těhotenství to přestane chutnat samo...A pak taky záleží na tom,jak moc ty cigarety ,,potřebujeme,, Chce to každopádně vůli,zatím jsem tak na 3 denně,ale vím,že až uvidím na testíku // tak si tu cigaretu rozmyslim..Nechci v těhu kouřit a myslím,že když ted v pohodě vydržim na 3 za den,tak vydržim uplně bez...Alespon v to doufám 😉

pentagras
2. srp 2011

@caricia1 to zvládneš, určitě, ze 3 cíg to není problém přesat 🙂

caricia1
autor
2. srp 2011

@pentagras nu,snad...Každopádně motivaci mám velkou🙂

lawine
2. srp 2011

Ahoj, já kouřila bohužel i v těhotenství, někdy málo, někdy víc, malý je zdravý, kojila jsem, tak to jsem přestala (do 5 měsíců malého), no ale měla jsem na to šílenou chuť, takže jsem si dala 1, pak 2, no a jsem zase na 10 denně, ale nedovolím si to když je malý vzhůru, jen když spinká a večer, to je fakt takový ulevující, že už ten prcek spinká, že už nemusíte nic.Ale jinak nejsem určitě pro kouření v těhu, ale pokud to jinak nejde, tak neodsuzuju.

pentagras
3. srp 2011

@caricia1 to jo, budeš se radovat s těhuláctví a na cigáro ani napomyslíš 🙂

caricia1
autor
3. srp 2011

@pentagras Přesně tak🙂