Krvácení, ms bolesti a přitom // na testu, mám plašit?

akin
16. lis 2013

Ahoj holky, potrebuji poradit. Jsem 18.den od et. Uz nekdy od 9.dne // na testu- kazdy den sili. Kontrolu mam v caru az v patek. Nyni uz ale 6. Den spineni, ktere preslo ve slabe krvaceni. Sestricka v utery rikala, ze je spineni ok, ze je vsechno po stimulaci prekrvene. Pokud se pry rojzede ms, nedalo by se stejne nic delat. Ted ale nevim co mam delat- klasickou ms nemam, ale od vcerejsiho odpoledne jsem k tomu krvaceni mela i celkem intenzivni ms bolesti v brise a v zadech. Dnes ta bolest trochu ustala.Druha carecka na testu stale silna. Bojim se aby to nebylo mimodelozni nebo tak . Nemate nektrera podobnou zkusenost? Mam plasit a zajet na pohotovost?

andy80
16. lis 2013

Určitě bych někam zajela. Mimiděložní těhu není sranda. Nevím, na co vůbec čekáš???

jetynka
16. lis 2013

Zajela bych pro jistotu na pohotovost. Nemusí to nic být,ale jistota je jistota.

monasek84
16. lis 2013

Pokud jsi dostala 2 ks, jeden muze odchazet, ale radsi bych taky zajela. Po ET muze byt mimodelozni tehu?? Vsak to se embryo dava pres cipek do delohy ne?? 😕 (jen se ptam, nevim)

madormi
16. lis 2013

honem na pohotovost, co myslíte, že vám tu poradí? já dvakrát takto potratila, po třetí když jsem takto krvácela jela jsem do nemocnice a zachranili malo a mám ted zdravou holčičku! kdybych čekala doma jak to dopadne nemám nic ☹ pravda, ne vždy krev znamená že je zle a ne vždy se to dá zachránit, ale jak se mi něco nezdá jedu na pohotovost. mudři tam jsou od toho přeci!

sofie333
17. lis 2013

Já po ET dvou embryí asi 12-tý den začala špinit, přešlo to ve slabé krvácení, asi 5 dní, vypadl ze mě kus sraženiny, poté jsem přestala druhý den krvácet. Byla jsem na UTZ- tam nebylo nic vidět, ale říkali že je to ještě brzo. HCG stoupalo i po tom, upozornili mě na to, že by to mohlo být mimoděložní, nebo to bude v pořádku. Znovu krev, hodnoty se pořád zvyšovaly, tak jsem doufala...
Opět jsem začala slabě tmavě krvácet.
Až jsem měla HCG skoro 3000 jednotek, vzali mě opět na UTZ, tam pořád nic. Při takových hodnotách už bývá v děloze vidět aspoň váček. Okamžitě mě poslali na lepší UTZ kde se jasně potvrdilo mimoděložní. Okamžitě mě poslali na zákrok, ještě ten den. Při laparoskopii mi museli odstranit i vejcovod. Měla jsem prý už nakrvácené i v břišní dutině a bylo to za 5 minut 12. Těžko říct, kdyby mě poslali na ten lepší UTZ dřív, jestli by mi mohli vejcovod zachránit... 😢
Příště už mě snad budou kontrolovat víc 😒
Riziko mimoděložního těhotenství se při IVF zvyšuje, je to prý asi 3%.
Tak pokud by jsi měla podezření a měli v centru lepší UTZ (na něm mi dělali průchodnost vejcovodů), tak by sis ho pro jistotu měla vyžádat. Já si o něho teda rozhodně příště řeknu..

eloana
17. lis 2013

Pri tretim tehotnstvi jsem v den ocekavane MS ji normalne dostala-krvacela jeden den....spinla dalsi 3 ...tehotenstvi problehlo v poradku...malemu je 8mesicu.) tak drzim pesti

klaire22
18. lis 2013

špinění by mělo být normální, krvácení by mě znervoznilo a raději bych jela na pohotovost, kor pokud jsi po umělém oplodnění,