Ktoré CAR by ste odporučili, ak je problém v genetike?

leonetka
12. črc 2014

Ahojte, sme po jednom nevydarenom IVF, kde nam z pomerne slusneho poctu odobratych vajicok nakoniec nezostalo jedno jedine kvalitne embryo na vklad. Vzhladom na to, ze som predtym 3x potratila v prvom trimestri, tak to v mojom CAR zhodnotili na geneticky problem a nedavaju mi velke sance na vlastne dieta. Otehotniet sice mozme, len to podla vsetkeho vyzera tak, ze sa embryo skor ci neskor zacne zle delit a vyvyjat a je koniec.
Chceme tomu vsak dat este jednu sancu. Viete mi prosim poradit, na ktore CAR by sme sa mohli u vas obratit, kde maju skusenosti aj s takymito specifickejsimi pripadmi ako sme my. Idealne, ak ste niektora mali podobny problem ako my a pomohli vam.
Z pocutia poznam len Helios Brno a Reprofit. A ak viete aj poradit konkretneho doktora. Dakujem.

kalipso
22. říj 2014

@78marcela nás odeslali na genetiku hned po první konzultaci (kvůli specifickému problému u manžela) a na té genetice jsem řekla, že máma několikrát potratila a na základě toho mi přímo ten genetik hned nechal odebrat krev na ty trombofilní mutace (a Leiden bohužel pozitivní). A zajímavý je, že manžel má genetiku úplně v pořádku a "vadná" jsem jen já a to nikdo nečekal 😉 Takže těžko můžou vědět kde je problém, když to nenechají vyšetřit. Ono je ještě vždy možnost nechat si to udělat jako samoplátce (třeba ty trombo mutace stojí kolem 1500, což se dá), ale chápu, že při všech těch výdajích kolem IVF už se nikomu nechce platit ještě něco navíc co by nemusel.
A ten rh faktor minus si nemyslím, že by u IVF nějak vadil, to je pak možný problém až později v těhotenství a právě ho řeší ta injekce co jsi dostala, takže to by mělo být v pořádku.

fidac
22. říj 2014

@78marcela aha... 😉 posílají normálka recepty poštou...bych potřebovala jenom clostil a k mojí mudr se mě nechce po posledním zážitku 😀

78marcela
22. říj 2014

@fidac tak to ti to určitě pošlou. Mě už to poslali několikrát.
@kalipso a to taky udělají kdekoliv? Jako samoplátce? A ty mutace je ten Leiden?

fidac
22. říj 2014

@78marcela jo a je lepší si tam zavolat nebo napsat doktorovi??? 😎

78marcela
22. říj 2014

@fidac já volala na recepci že mi dochází léky, tak mi to poslali. Teď mi akorát řekli že mám napsat doktorovi a oni mi pak vystaví léky. Ale to asi jen kvůli tomu, že chtěli od doktora potvrdit zda bude stejná medikace jako u minulého pokusu.

kalipso
22. říj 2014

@78marcela třeba tady je popsané co to vše je, jedna z nich je právě ta Leidenská mutace ( http://www.prenatal.cz/index.php?id=68) . Nevím, jestli to udělají všude, ale obecně laboratoře to dělají, můžes se zkusit zeptat třeba v nemocnici někde u vás, jestli ti to jako samoplátci udělají. Jinak určitě v Prenatalu to dělají i bez žádanky pro samoplátce. A nebo se zeptej na tvé gyndě, tam určitě budou vědět, kde ti to otestují, podle mě by ti na to mohli dát žádanku i oni, jelikož zrovna třeba antikoncepce se při Leidenovi brát nesmí a gynekolog tím pádem má právo tě na to odeslat.