Ktoré CAR by ste odporučili, ak je problém v genetike?

leonetka
12. črc 2014

Ahojte, sme po jednom nevydarenom IVF, kde nam z pomerne slusneho poctu odobratych vajicok nakoniec nezostalo jedno jedine kvalitne embryo na vklad. Vzhladom na to, ze som predtym 3x potratila v prvom trimestri, tak to v mojom CAR zhodnotili na geneticky problem a nedavaju mi velke sance na vlastne dieta. Otehotniet sice mozme, len to podla vsetkeho vyzera tak, ze sa embryo skor ci neskor zacne zle delit a vyvyjat a je koniec.
Chceme tomu vsak dat este jednu sancu. Viete mi prosim poradit, na ktore CAR by sme sa mohli u vas obratit, kde maju skusenosti aj s takymito specifickejsimi pripadmi ako sme my. Idealne, ak ste niektora mali podobny problem ako my a pomohli vam.
Z pocutia poznam len Helios Brno a Reprofit. A ak viete aj poradit konkretneho doktora. Dakujem.

genio
12. črc 2014

přímo takovou osobní zkušenost nemám, ale z přístupu můžu maximálně doporučit MUDr. Texla z Heliosu. Když si nejsi jistá, tak se k němu zkuste objednat jen na nezávaznou konzultaci kde Vám řekne jaké jsou možnosti atd. a pak se třeba rozhodnete 🙂

pt1981
12. črc 2014

@leonetka Ahoj, tak já za sebe mám zase s mudr Texlem negativní zkušenost, ale spíš v tom směru, že jsme si nesedli lidsky... Profík to určitě je... Tím nechci způsobit žádné rozbroje, je to čistě můj názor. Za sebe ti zase doporučím Reprofit a v něm mudr Štelcla, díky němu jsme v očekávání hned po prvním pokusu... Co jsem slyšela, jsou dobří i v Repromedě, někdo zase chválí Unicu.... Jak píše autorka nade mnou, vyzkoušej třeba více CAR, za konzultaci nic nedáš a uvidíš, kde se budeš cítit příjemně...

leonetka
autor
14. črc 2014

dakujem baby @genio s Dr. Texlom som si pisala, Helios zvazujem hlavne kvoli moznosti PGD. len neviem ci nie su moc "tabulkovi".
@pt1981 vela dobreho som pocula aj na Reprofit, len na stranke nemaju, ze sa venuju aj genetike. oni robia len obycajne IVF? ja by som potrebovala centrum, kde pri nas zvolia individualny pristup ale zaroven maju skusenosti s preimplantacnou genetickou diagnostikou. tu som zistila, ze robia v Repromede. takze budem vyberat z: Reprofit-Helios-Repromeda. hm... kto pomoze? 🙂

genio
14. črc 2014

@leonetka tabulkovi? to mě právě přišlo to to přizbůsobí podle potřeby,,, ale fakt nejlépe to obejít na konzultace a pak se sama rozhodnes to ti bude nejvíc sedět 🙂

kvakuska
14. črc 2014

@leonetka koukni sem: http://www.reprofit.cz/ivf/postup-ivf a téměř dole na stránce si rozklikni PGD 😎

pt1981
15. črc 2014

@leonetka mylím si, že se v Reprofitu zabývají i genetikou.... Ale však zvedni telefon a objednej se na konzultaci... A klidně do všech tří CAR, ať máš srovnání! Ano, Helios na mě taky takto působil. Texl vytáhl plno barevných obrázků, oháněl se tabulkama, číslama atd. V Reprofitu o jejich úspěšnosti ( a že teda je veliká ), nepadlo ani slovo... Jen nám vysvětlili problém, který máme, jaké jsou možnosti a kdy se do toho můžeme dát... Držím pěsti, ať se rozhodneš pro jakýkoliv centrum, aby vše dopadlo dobře a byla jsi brzo spokojená a těhotná 🙂

leonetka
autor
16. črc 2014

@pt1981 a akeho doktora v Reprofite by si mi odporucila?
pytam sa ohladom vhodneho centra najprv tu na fore, ake mate skusenosti a najma niekto podobny nasmu pripadu. vstupnu konzultaciu samozrejme absolvujeme, ale je mozne, ze sa budu snazit urobit dobry dojem a bola by som nerada, ked si potom nejake centrum vyberieme, tak zaujem opadne a odflaknu nas. Lebo taku zlu skusenost uz mam.

pt1981
16. črc 2014

@leonetka já jsem chodila do Reprofitu k mudr Štelclovi, takže mám vlastně zkušenost jenom s ním... Přišlo mi ale, že všichni byli strašně vstřícní, usměvaví a nikdy nebyl problém domluvit se. Sestřičky mě zdravily jménem, což mě taky dostávalo, v Hel. na mě každý koukal a mračil se.... Když jsem začala s injekcema a přípravou na IVF, vše mi krásně vysvětlily, popsaly, já vše odkývala.... No a dojela jsem domů a věděla prd. Se staženýma půlkama, že budu za úplnýho vola, jsem volala a ptala se sestřiček znova... Jen se zasmály a vše mi znovu a v klidu vysvětlily... Měla jsem pocit, že mají tak nějak pochopení a jsou prostě lidští... Takže za mě tedy Reprofit a Štelcl. Je tady skupinka o brněnském reprofitu, zkus se poptat i na názor ostatních.... Já ho mám možná trošku zkreslený, přece jen jsem otěhotněla napoprvé....

fidac
21. říj 2014

ať si v Reprofitu vybereš kteréhokoli doktora, tak chybu neuděláš...oni stejně jsou někteří přejítí z Repromedy, Unicy a Heliosu...Naša súseda jezdili do Heliosu, kde nechali prej šílené peníze a pořád nic prej vyzkoušeli dárce i dárkyni a taky se nepovedlo...až právě v Reprofitu se jim konečně povedlo otěhotnět abez dárce, dárkyně...mají vlastní děti 🙂 a co víc...chodili k doktorovi, který byl dřív v Heliosu a ještě si z nich dělal srandu, jestli jsou to oni co tam nechali nové auto...ale je pravda, že se doktoři mění... 😕 Já osobně jsem byla v Reprofitu na 3 IUI a všechny vyšly, ale jenom z jednoho máme chlapečka, protože jsem taky hned na začátku těhotenství potratila a důvodem byla trombofilie, kterou jsme potom před dalším IUI hned řešili 🙂

78marcela
21. říj 2014

@fidac můžu se tě zeptat kdo přešel z Heliosu do Reprofitu? Zajímalo by mě to. Já právě pomalu začínám zvažovat přechod do Heliosu.

fidac
22. říj 2014

@78marcela mě říkala souseda, že tam byl Kouďas 😉 tady to mají i napsané...http://www.reprofit.cz/reprofit-international/n...

fidac
22. říj 2014

@78marcela nejsi spokojená v RF??? 😨

78marcela
22. říj 2014

@fidac No začínám nebýt spokojena. Mám za sebou pět transferu. Při třetím pozitivní testy, ale spinila jsem, hcg rostlo pomaleji a pak to odešlo. Na pátý pokus jsem opět otěhotněla, potratila jsem v devátém týdnu. Tak mi z toho taky vychází že by mohli začít něco dělat, nějaké vyšetření, jenže mi neudělali nic. Ptala jsem se na to, už po čtvrtém pokusu, udělali mi akorát hysteroskopii, vzali krev na štítnou žlázu. Žádná genetika, žádné imuno, nic. Přitom mi teď u nás v nemocnici zjistili při revizi, že mám krev a rh faktor minus, což prý vylučuje nějaké protilátky proti plodu. Takže mi pichli nějaké protilátky proti těm protilátkam. V pondělí jsem o tom všem psala svému doktorovi, zatím žádná odpověď, přitom chci jít v prosinci na další pokus. Prý po revizi je vyšší šance. Tak toho využiu. Pak si v případě opětovného neúspěchu vyrvu vyšetření a když mi ho opět nebudou chtít udělat, tak přejdu. Jedna kamarádka tam teď z podobného důvodu přešla také, a udělali ji všechna vyšetření do hloubky a už přišli na důvod všech neúspěchů. Teď ji budou léčit a pak ji pustí teprve na transfer. Což se mi líbí. V Reprofitu to v mém případě bohužel neplatí.

kvakuska
22. říj 2014

@fidac @78marcela jen uvedu na pravou míru, on Koudelka do Reprofitu nepřešel, on Reprofit (ještě s dalšími dvěma lékaři) založil 😎

fidac
22. říj 2014

@kvakuska ano založil ho ještě s Machačem a jedním doktorem, ale už ho prodali.... nevadí, že nepřešel, ale myslela jsem to tak, že dělal v Heliosu ještě před RF a asi ví jak to tam chodí 😉

fidac
22. říj 2014

@78marcela aha no, já jsem si nechala sama po 2 potratu udělat genetiku u nás ve špitále a vyšel mě Leiden - to jsme si mysleli hned s manželem, že to bude ten problém potratů...a moje gyn u nás mě říkala, že v žádném případě ho mít nemůžu, protože bych potratila pozdějc jak v 8 tt a je pravda, že jsme čekali 3 měsíce po revizi a hned jsem otěhotněla a úspěšně dokončili celé těhotenství...A navíc do prosince je dost dlouhá doba, tak si zkus zajít ke svému gyn pokud nemáš cestu do RF aby ti dali žádanku na genetiku a pak stačí jenom zajít na hematologii na krev a pár týdnů počkat na výsledky, je zbytečné mrhat časem a zbytečně mít nervy v kýblu, že nic nedělají...sice nemusíš mít po genet. stránce, ale aspoň budeš mít jistotu... 😉 Jinak před měsícem jsem to s tím hcg měla úplně stejné a na další pokus jdeme teď v listopadu...teda jestli naroste nějaký folík... 😨

78marcela
22. říj 2014

@fidac a to jsi tam šla sama nebo s partnerem? A co ti proti tomu udělali, jak to léčili?

fidac
22. říj 2014

@78marcela manžel mě to domluvil s gynekologem u nich v práci...dal mě žádanku úplně bez problému a blbých keců 🙂 nakonec jsme se sMachačem domluvili, když mě genetika vyšla pozit. na Leidena, že hned po pozitivním testu budu píchat celé těhotenství heparin...

78marcela
22. říj 2014

@fidac tak já to zkusím. A manžel tam nemusel? A v Reprofitu to dělají nebo jen dávají žádánku někam jinam, nevíš? Tak pokud se to řeší až po pozitivním testu, to by se mohlo stihnout.

78marcela
22. říj 2014

@fidac a kam jsi na to šla, někde v Brně?

fidac
22. říj 2014

@78marcela byla jsem u nás v Hodoníně na hematologické ambulanci, ale pokud jsi z Brna, tak není problém v Prenatalu na Veveří...byla jsem tam objednaná a pan doktor byl dost ochotný a nabídl mě hned několik termínů a docela brzo akorát pak mě manžel řekl, že mě to udělají i u nás, tak jsem se na Brno vyprdla...nemusel, protože jsme hned měli podezření na Leidena , tak jsme to vyzkoušeli a to mě moje gyn i strašila, že máme asi špatné spermie 😀 manžel už má syna, takže byla doktorka zase vedle...ale určo si můžete nechat udělat vyšetření oba dva to by taky nebylo od věci, ale zkus třeba napsat i do Repráču doktorovi, jestli ti nedá žádanku...přece o nic nejde 😉

78marcela
22. říj 2014

@fidac jsem ze Znojma a je mi jedno, kam pojedu, hlavně ať se to stihne. Jejda, já se těším. Jdu napsat do Rf jestli mi dají žádánku. S chlapem bude možná trochu problém, kvůli práci, pracuje 200 km ode mě no buď to půjde zařídit nebo půjdu sama. A klidně v Hodoníně.

fidac
22. říj 2014

@78marcela ani nevíš, jak jsem byla ráda, že mě to našli a pohlo se to dál 🙂

78marcela
22. říj 2014

@fidac tak díky moc za info. To právě bylo to, co mi začalo vadit na Rf. Nepohybuji se v lékařském prostředí, nemám absolutně páru o tom, co můžu a co ne. Myslela jsem a pořád myslím, že to je jejich práce mě někam navést doporučit a informovat. Nebýt netu, tak prostě nevím vůbec nic. Díky moc a já hned ráno začnu jednat.

fidac
22. říj 2014

@78marcela já bych o tom taky nevěděla nebýt kamarádky...a ke komu chodíš v RF???a hlavně teda doktoři na genetiku posílají až po 3 potratu, ale můj názor je, že by se mohlo už po druhém...jednou se stát může, ale podruhé to už asi moc náhoda není a pokud do toho rveš nemalé peníze a jde vyšetření udělat na pojišťovnu, tak mají jednat hned.... 😠

kalipso
22. říj 2014

@78marcela mně test na Leidena a spol + genetiku udělali přímo v Reprofitu, takže bych se ani s žádankou nezatěžovala a nechala je to udělat. Minimálně toho Leidena, to ani není nějak extra drahý vyšetření.

78marcela
22. říj 2014

@fidac já chodím furt k někomu jinému. Na první konzultaci tento rok jsem byla u otevřela. Utz před prvním KET mi dělal Kozumplik, KET v květnu Vítouskova. Hysteroskopii Stelcl, další utz a transfer v srpnu Pastorcakova. Po KET zase Kuřecova našla srdíčko. Otevřelovi, jsem psala v pondělí ráno mail ohledně dalšího KET a mého rh faktoru minus, doposud žádná odpověď nepřišla. Tak nevím komu napsat, asi teď napíšu Pastorč ákove, ta mě otěhotněla, tak třeba se to povede i podruhé.

fidac
22. říj 2014

@78marcela ale na konzultaci nechodíš k jednomu???J8 na konzultace chodím k Machačovi a na utz k bár komu a to stejné když jsem byla na IUI pokaždé u někoho jiného, ale jinak všechno domlouvám s Machačem...a teď v březnu jsem tam byla po 3 letech a zase k tomu stejnému...když jsem já mu psala tak teda taky odpověděl až za 2 dny, ale když jsem mu psala, že sestry nám tam něco popletly, že máme v kartě dárce, tak to psal do hodiny.... 😀

78marcela
22. říj 2014

@kalipso a jak jsi je k tomu přiměla, sami ti to nabídli? Já už se na to ptala několikrát, aspoň tři lékařů. Žádný se k tomu moc nemá. Jedině mi udělali štítnou žlázu, genetiku odmávli, že v tom problém není. Když jsem chtěla imuno, tak mi přišlo že mlží, říkal že no my teď ukončili spolupráci s jednou firmou, teď jednáme s druhou, tak teď je takové mrtvé období kdy nikoho neposíláme.. Pak teda že to uděláme před hysteroskopii, no jenže o tom nikdo nemluvil a já byla vyděsena z narkozy, že jsem si na to ani nevzpomněla. Pořád mi jenom říkají že u mě je problém pco a že si to prostě musím vychodit.

78marcela
22. říj 2014

@fidac kdepak k jednomu. Oni mě vedou jako že můj vedoucí lékař je Otevřel. Ale toho jsem opravdu viděla jenom jednou v tom březnu při úplně první konzultaci. Pak už ne. Asi dva maily jsme si vyměnili. Na poslední Konzultaci jsem byla u Kozumplika, a výsledky hysteroskopie se mnou konzultoval stelcl. No a teď po potratu žádná konzultace neproběhla. Volala jsem že se objednám, otevřel má volno až koncem listopadu. Tak jsme se domluvili že mu mám napsat a že mi jen pošlou recepty. Napsala jsem, odpověď žádná. Takže se asi ozvu na mailovou konzultaci k Pastorcakove. Jo a před čtyřmi lety byla vedoucí lékař Pospíšilová.