Má někdo STERILITAS PRIMARIA?

lucik253
29. čer 2018

Ahoj,tak po neuspechu s clostilbegitem (porve 2tabl. a pak 4tabl.) mi doktor dnes dal zpravu a v ni STERILITAS PRIMARIA a doporuceni na kliniku asist.reprodukce.
Mela jste to nektera takhle a co bu dal ted....? 😢😢😢

katkatomaskova
29. čer 2018

Najít si dobré CAR a začít se léčit 🙂 První podstoupíte s partnerem hromadu vyšetření - spermiogram, vyšetření hormonálního profilu, nabídnou Vám laparoskopii, aby se mrkli do břicha a zkusili zjistit, kde je zádrhel. Pak jsou komplikovanější vyšetření, jako například imunologie a genetika (vše z krve). Až vás oba vyšetří, a zjistí případnou poruchu, nabídnou léčbu - pokud je porucha minimální, klidně na ni můžete dostat i jen léky a nějakou dobu zkoušet léky 🙂 Z těch složitějších procedur už je to inseminace (IUI - nebolestivá a taky nejmíň zatěžující procedura pro ženu), a následuje IVF (oplodnění "ve zkumavce"), které má mnoho podob - od využití vlastních pohlavních buněk až po ty darované, pokud se zjistí velký problém.

Ideální je se nestresovat předem - tohle je běh na dlouhou trať, a je to finančně náročné... My za sebou máme s mužem 3 roky po centrech (plus k tomu rok snažení samodomo), a já teď za tři týdny a kousek očekávám příchod naší vymodlené holčičky 😍 Vyplatí se jít po recenzích center, jak tam jsou klienti spokojení. I když se názory samozřejmě dost liší...

Držte se ❤ Tohle není diagnóza, která nutně znamená konec všemu, já jsem toho chodící příklad 🙂 On toho obvodní gynekolog prostě moc nesvede, na pokročilejší a složitější vyšetření a výkony tu jsou právě centra asistované reprodukce, a taky koneckonců díky za ně - o sto let nazpět bychom zůstaly bezdětné...

lucik253
autor
29. čer 2018

@katkatomaskova moc dekuji za zpravu 😊
Tak uz sem objednana,2.8. Spermiogram v brezu bez problemu.Z krve mi gybekolog rekl ze mam nizky progesteron.No tech financi se trochu desim....

1lenuska1
29. čer 2018

@lucik253 Myslim, ze tuhle diagnozu dostane napsanou kazda zena, co nejakou dobu (rok? Dva?) neotehotni i treba pres lehkou pomoc gynekologa - uprava cyklu a podobne drobnosti. To tady ma asi velke mnozstvi uzivatelek, mne nevyjimaje. Je to vstupenka do spolecnosti metod asistovane reprodukce, kde se to jiste podari 🙂 Takze klid a hodne stesti!

katkatomaskova
29. čer 2018

@lucik253 To jo, ty finance jsou hrozný... Jenže člověk udělá všechno, aby toho broučka měl <3 A jak píše @1lenuska1 ... Až tak daleko to dojít nemusí 🙂 Může to být nějaká "blbost", která se vyřeší za pár měsíců jednoduché léčby, a Vy se budete moci těšit na miminko <3 To bych přála všem těm, které chtějí otěhotnět 🍀

lucik253
autor
29. čer 2018

@katkatomaskova hradi neco i pojistovna nebo vubec? No uz aby bylo 2.8. a sli tam a zaclo se no

katkatomaskova
29. čer 2018

@lucik253 Ano, pojišťovna platí asi 75% částek všech složitějších metod oplodnění - cca 25% jde na Vaše triko. Vyšetření pak hradí úplně celá, to je pro Vás bez starosti 🙂

Konkrétní částky se pak dozvíte, pokud k tomu dojde 😉 Ono se to liší centrum od centra. Kde něco stojí 17tis., může jinde stát 25tis. a podobně

katkatomaskova
29. čer 2018

@lucik253 Tedy ta pojišťovna za předpokladu, že se vejdete do jejich podmínek - nejčastěji to bývají 4 hrazená IVF s transferem jednoho embrya, pokud by se jich transferovalo víc, ten počet hrazených pokusů se poníží na 3. A taky Vám musí být (teď si nejsem jistá) buď do 35, nebo 40 let

adelyi
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucik253
autor
2. črc 2018

@adelyi ahojky je mi 31 a pritel 33.On v poradku

adelyi
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucik253
autor
9. črc 2018

@adelyi tak touzime po miminku a porad bez uspechu ☹️ Pritel spermiogram v poradku, ted jsem mela 16dc na ovu testu slabou druhou carku a pak uz nic.Jo to IUI je prvni krok ze asi...

fiedlermonika
12. črc 2018

@lucik253 ahoj já mám tuto diagnózu a léčím se v car

lucik253
autor
12. črc 2018

@fiedlermonika Ahoj a jak to jde? Mi poprve jdeme 2.8.

fiedlermonika
12. črc 2018

@lucik253 ja mam uz ctyri ivf a i posledni 7.6 me zavadeli posledni embryjko a zatim se drzi, tak snad to bude dobre. predtim z ketu samovolny potrat v prvnim trimestru, biochemicke,zamlkle,

lucik253
autor
12. črc 2018

@fiedlermonika to sem zvedava co mne ceka 😢
Drzim palce aby to vyslo!!!!

fiedlermonika
13. črc 2018

@lucik253 u každého to může být jinak, klidně se může zařadit hned

fiedlermonika
13. črc 2018

@lucik253 jen poradím jednu věc pokud půjdete do ivf tak určitě zavadejte jen jedno embryo protože jinak by jste neměli nárok na čtvrté ivf a museli by jste být samoplatce, vím o čím mluvim, dali jsme si ve druhém ivf 2 embryjko, vůbec mě nenapadlo že bych musela podstoupit víc jak dvě ivf, a čtvrté už sme museli platit sami a byly to mega pálky. Jasně že tobě se to může podařit hned, ale ať si pak netluces hlavou o zeď jako já.

lucik253
autor
13. črc 2018

@fiedlermonika Jo slysela sem ze je lepsi jedno embryo,ze ze dvou muzou byt i dvojcatka.
A muzu se zeptat co mne pri prvni navsteve ceka?
To uz mi reknou jaky pokus zkusit atd.

fiedlermonika
13. črc 2018

@lucik253 no u nás to bylo tak že nejdřív se udělal spermiogram a u mě krevní testy a pak za nějakou dobu konzultace tam mě řekli výsledky a podle nich se zvolilo zrovna ivf inseminace minimální stimulace, by pro nás neměla význam, jelikož nereguju na clostylbegyt a nízké dávky hormonů a spermiogram byl taky děs takže sme museli mít PICI jelikož byli deformované a pomalé.

fiedlermonika
13. črc 2018

@fiedlermonika taky jsem byla rok předtím na laparoskopii kde mě udělali driling ovarií, ale to mě taky nepomohlo, takže ivf a po třetím ivf ještě hysteroskopie aby se zjistilo jestli po tom samovolném potratu nevznikl vevnitř nějaký problém, byli jsme v Praze na imunologii a genetice, takže 4IVF se po prodloužené kultivaci brali vzorky z embryo na vyšetření, a z 12 embryii byli v pořádku jen 3 a 1 podmínečně propustné, takže předchozí 3ivf bylo s embryjkama které pravděpodobně byli z poloviny neschopné vyvoje. Když vezmu že genetikou neprošlo víc jak polovina embryjek

lucik253
autor
13. črc 2018

@fiedlermonika Mame spermiogram z dubna a ten byl v poradku.Ale ja jsem vubec nereagovala na clostilbegyt,zkouseno 2tabl a pak 4tabl.No a krve mi zjistili,ze mam moc nizky progesteron.
Tak si prave rikam co se bude dit...jestli zas ty stejne vysetreni.... 🙁

absintka19
13. črc 2018

@adelyi my se do IVF s radosti vrhli a z prvniho mame hned uspech a rocni holcicku...

absintka19
13. črc 2018

@lucik253 taky jsem na lecbu clost.nereagovala, zvolili jsme pro klid duse ivf a huraaa.

absintka19
13. črc 2018

@lucik253 neni se ceho bat. Hlavne se ptejte at nemusite hledat info zde.

lucik253
autor
13. črc 2018

@absintka19 Bojim se aby zas nenasli nejaky problem 😢 moc bych chtela aby se zadarilo co nejdriv 😍 ale kdovi no ☹️

absintka19
13. črc 2018

@lucik253 je lepsi vedet a lecit nez tam nejit a bat se. Jsi dospela, vzchop se. Me taky nasli a co? Mam diky tomu lecbu a doma prave spici 14m holcicku

lucik253
autor
13. črc 2018

@absintka19 Jo ja vim ze lecby je plno variant a snad se i nam zadari 🙂 tak to prinzecna ma 😇

lucik253
autor
1. srp 2018

Ahojky, víte někdo co tyto výsledky...co znamenají, je to v pořádku? Děkuji moc

lucik253
autor
2. srp 2018

Tak dnes prvni konzultace v Reprogenesis.
Ultrazvuk a krev na vse mozne.
Jsem 15dc a male folikuly byly ale male.
Ted cekat co krev a 24.8 jdeme zase.
Zas ted to cekani 😞
Mudr rikala ze to vidi na IVF
Mejte se

katule1990
15. srp 2018

@lucik253 Spermiogram máte super, vše nad průměrné 🙂.