Má někdo zkušenosti s PICSI?

gloruja
2. pro 2008

Ahoj, ráda bych věděla, zda máte někdo zkušenosti z PICSI. Přemýšlíme, že si tuto metodu připlatíme ještě k ICSI, ale chtěla bych vědět, zda mi k tomu můžete někdo něco říci. Díky

musilka
2. pro 2008

ahoj glorujo jsi si jistá že je to opravdu PICSI ??Já jsem o jen tak ze zvědavosti zadala do googlu a nic spojeného s IVF jsem neobjevila 😲

gloruja
autor
2. pro 2008

jj, jsem si jistá, je to skutečně PICSI (koukla jsem, jestli jsem to dobře opsala z ceníku 😉 ), je to ale nějaká úplně nová metoda, ale skoro nic se o tom nedá načíst......

musilka
2. pro 2008

hm... my teda měli ICSI na všech 19 vajíček spermio kolem 1 mil. 😉 a co toto má být teda za metodu ?? Nějaké vylepšené ICSI ?

gloruja
autor
2. pro 2008

musi, to bych právě chtěla vědet 😉 nicméne jde o to, že je to předchází ICSI, na nějakou spešl pipetu se sama "vybere" nejlepší spermie...že ji nevybírá žádný člověk, ale že se "vybere" sama...no,doufala jsem, že by s tím mohl mít někdo zkušenosti...

musilka
2. pro 2008

uvidíš no jestli se nědko přihlásí já osobně to tedy slyším poprvé držím palce pa

gloruja
autor
2. pro 2008

musi, díky. koukala jsem, že máš před sebou KET v lednu, tak hodně štěstí!!! 🙂

prom
2. pro 2008

ahoj Gloruja, mozes prosim ta napisat v ktorom centri / meste / ti to ponukli spravit?

gloruja
autor
2. pro 2008

ahoj prom, chodíme do Heliosu v Brně

prom
2. pro 2008

diki moc, si zlata 😉 Tiez mate problemy so spermiogramom? Ze Vam to ponukli ...

gloruja
autor
2. pro 2008

prom, jj, přesně tak, spg 300tis.... 😒 právě stimuluju a čeká nás to velmi brzy...a ty jsi o tom picsi slyšela??

prom
2. pro 2008

a este jedna otazka 😉 , kolko si budete musiet priplatit? na jejich stranke to nie je napisane, ani to nemaju este uvedene v ponuke. Inak tu je viac info o PICSI https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

prom
2. pro 2008

my mame milion spermii, aj morfologia dost zla ☹

gloruja
autor
2. pro 2008

prom díky moc za odkaz 😉 za to PICSI se připlácí 3000,-. V Heliosu nám říkali, že je to novinka, kterou dělají 3 měsíce...a už jste,prom, něco podstoupili??

prom
3. pro 2008

my mame za sebou jedno IVF-ICSI, ktore vyslo na 3 transfery, vsetky neuspesne ☹ Ale ta novinka s PICSI znie rozumne a priplatit si 3000,- neni zas az tak strasna cifra, za ten pokus to stoji, si myslim teda ja 🙂 . Nam odporucali vtedy robit predimplantacnu diagnostiku /PiGD/ a to je az nad 25 tis a my sme z toho nemali az tak dobry pocit.
Inak este existuje jedna novinka "na lepsi vyber spermii", bolo to aj v tom linku co som ti poslala. Vola sa IMSI a ide o to, ze pouzivaju lepsiu optiku / mikroskop s daleko vacsim zvasenim/, ale tu rozhoduje o tej najspravnejsej spermii embriolog vdaka svojmu zraku.
Preto sa mi to PICSI paci viac, lebo tu ide o to, ze iba tie spermie s dobrou DNA a dobrou morfologiu sa prichytia k tomu specialnemu povrchu. Lebo vlastne existuje aj kopa naoko dobre pohybyjucich a vyzerajucich spermii a embriolog by ich svojim zrakom zhodnotil ako dobre, spoji ich s vajickom, a pritom su zle, napr. poskodena DNA ... Proste zda sa mi, ze takto pri tom PICSI dochadza k "prirodzenejsej selekcii spermii", nerozhoduje o tom clovek ale vlastne oni samy - tie spermie 😉

prom
3. pro 2008

A u vas to bude prvy pokus? Drzim palce u stimulacie 🙂 A nezabudaj na tekutiny, treba velmi vela pit, aj po punkcii vajicok. 😉

gloruja
autor
3. pro 2008

díky za věškeré info, ujasnila jsem si, co to PICSI vlastně je 😉 taky mi příjde, že ty tři tisíce už není taková částka a že to rozhodně stojí za zvážení, asi do toho vážně půjdeme..vidím, že máte za sebou neúspěchy☹ to mě mrzí☹ u nás jde o první pokus, právě píchám menopur a zítra jdu na utz, tak uvidím, co dál.....je mě docela mizerně,ale piju o 106, pod 3 litry denně nejdu 😉 a kdy plánujete další pokus?? držím place, určitě to výjde!!!

petranela
3. pro 2008

Ahoj holky, já o těchto metodách dost vážné uvažuju, protože máme špatné spermio a většina embryjek fragmentuje, takže třetí pokus jsem chtěla vyzkoušet s jednou z těchto metod. Zjistila jsem, že IMSI a PICSI nabízí v ivf institutu v Plzni, pak IMSI v ostravskem gyncentru. O brněnském Heliosu jsem vůbec nevěděla, že PICSI nabízí. Na netu jsem o těchto metodách nenašla moc informací... píše se toho jen strašně málo, ale pro špatné spemie se mi obe metody zdaji dost zajimave.

prom
4. pro 2008

ahojte kocky 🙂
my chceme skusat dalsie IVF po novom roku, teraz sme si nasadili este nejake vitaminy, nech sa beru aspon 3 mesiace a potom sup na to. My chodime do Bratislavy, mame este plateny pokus cez poistovnu. Ale ak toto zas nevyjde, tak by sme skusili Helios Brno. Lebo ktovie kedy zacnu tieto novinky PICSI a IMSI robit na Slovensku. A ja uz kvoli veku nechcem cakat dalsie roky. Od nas je to do Brna asi ako do Bratislavy - takze no problem, akurat teda by sme boli samoplatci, no ale co uz. Peniaze sa vzdy zarobia 😉 hlavne nech sa miminko podari 😎 😉
Gloruja a kedy mas punkciu? Musis nas informovat, ze co a ako, budes taka nasa priekopnicka 🙂 Drz sa !!!

gloruja
autor
4. pro 2008

Ahoj, tak jsem byla dneska na utz a na pohovoru s embriologem a fakt nevím....😕 bylo mi tak nějak řečeno, že při tak malým množství spermií jako máme (300tis.), je metoda picsi přinejmenším nejistá...že prostě je velká pravděpodobnost, že by se na misku nepřichytila žádná spermie a že by stejně došlo k tomu, že budou spermii vybírat oni... takže je na nás, jak se rozhodneme...no, jsem fakt zvědavá, jak se teda rozhodneme 😉 OPU bych měla mít snad v úterý...Prom, držím palce, aby nový rok byl pro vás úspěšným!!! 😉

prom
5. pro 2008

coze??? to akoze by sa fakt ani jedna spermia nemusela chytit??? 😒 🤐 Tak to by ma nenapadlo. A clovek sa uz tesil, ze konecne nieco nove, co by pomohlo v nasich situaciach. No aspon ze embriolog bol k vam uprimny.. Takze OPU uz v utorok? sa ti to pomaly blizi.. to by bol potom krasny darcek pod stromeckom ze 😉

gloruja
autor
7. pro 2008

no, docela mě to dostalo, že by se nemuselo nic chytit.... 😒 ted se přikláním spíš k tomu, že půjdeme jenom do ICSI, čím víc o tom rozhovoru přemýšlím, tím víc mám pocit, že peníze za PICSI by byly asi nejspíš docela zbytečně vynaložené.....dneska píchám pregnyl a v úterý OPU.. 😉 tak uvídíme jak to na ty vánoce bude 😉 🙂

wrtulka
7. pro 2008

Ahojky ..
je to velice zajímavá metoda jak o tom čtu..
Mám dotaz nenabízí tuhle metodu některé z Pražských CArů?Nevíte někdo?

petranela
7. pro 2008

Glorujo, opravdu těžké rozhodování, vůbec nevím jak bych se rozhodla já. Možná bych pár vajíček zkusila přes PICSI a zbytek ICSI.
Wrtulko, nedávno jsem zjišťovala, ve kterých centrech nabízí IMSI a PICSI. Podle mýho zjištění pražské CARy zatím bohužel ne. IMSI a PICSi nabízí plzeňský institut, pak IMSI Ostrava a PICSI brněnský Helios, o dalších nevím. Mne možná více než PICSI zaujalo IMSI, kdy zvětší spermii až 6000x oproti klasickému ICSI, u kterého je zvětšení 400x. Tato metoda umožní výběr morfologicky kvalitnější spermie.

miky123
7. pro 2008

Ahojte,
tak mi bylo nabidnuto v gyn.OV. to IMSI za 11.OOO,- a tak už mě i skasirovali a ICSI u nich stoji 8.OOO.-Kč.
Prosim a co je to PICSi už jste to někdo měli??

wrtulka
10. led 2009

Ahojky,
tak mám pocit že PICSi bude asi naše poslední šance..
Má s tím někdo vlastní zkušenosti?
Máme tedy
Výsledky posledního spermio. vyšetření - 4mil spermií, 3%morfologie, pohyblivost ok.
Toto by bylo dostačující na IVF - ISCI které nás čeká, ale nechali jsme si udělat vyšetření fragmentace DNA spermií a vyšlo nám že 51% spermií má poškozené DNA - byl nám doporučen jednoznačně dárce.
Myslíte že při těhle hodnotách je PICSI pořád ještě reálná šance???

wrtulka
11. led 2009

opravdu tu nikdo není kdo by mi v tomhle poradil..? ☹

prom
12. led 2009

wrtulko, je to novinka, tak preto asi nik nepise.. Skus napisat IP gloruje, ta to mala v plane koncom minuleho roka ako si mozes precitat v predchadzajucich prispevkoch. Ja by som do toho isla, samozrejme po rozhovore so samotnym embriologom v Heliose, zvazeni celkovej situacie. Ked je zla morfologia spermii tak treba spravit vsetko pre to, aby vybrali tu spravnu 😉

wrtulka
12. led 2009

prom díky..
zkusím napsalt gluruje do IP a uvidíme..
je to novinka to je fakt.. ale šance..
nabízí to opravdu jen v Plzni a Brně..3 Cary v Čr..

prom
12. led 2009

wrtulko, budem vam drzat palce, potom daj vediet ako ste dopadli 😉

wrtulka
12. led 2009

prom moc děkuju 😵