Mám jít po ET do práce, nebo raději na neschopenku?

kikina9
18. bře 2012

Jsem po ET jednoho ebryjka, a teď přemýšlím, jestli jít od zítřka do práce, nebo raději na neschopenku. Práci nemám fyzicky náročnou. Jednou za týden mám tak tříhodinovou pochůzku, jinak jsem v kanceláři. Po prvním ET jsem byla doma na neschopence, a pořád jsem se stresovala, jestli to vyjde, nebo ne. Nakonec jsem otěhotněla, ale v 9. tt z toho byl zamlklý potrat. V práci si myslím, že přijdu na jiné myšlenky a nebudu mít tolik času na to myslet, ale zase bych nerada něco zanedbala. V CARu mi k tomu moc neřekli, prý doporučují klidovější režim, ale jestli jít do práce, nebo ne, to je na mém rozhodnutí 😉 Budu ráda, když mi napíšete vaše názory, nebo zkušenosti, jak jste to dělaly vy, a jestli to nakonec vyšlo, nebo ne 😉

jmisa
18. bře 2012

Měla jsem 3 transfery, vždy jsem si vzala neschopenku. Byla jsem po lécích i celkem unavená a nadopovaná hormona jsem byla dost popudlivá i tak bez příčiny, takže jsem neriskovala, že mě v práci vytočí nějaký klient 😀
2x se nepovedlo, třětí transfer byl úspěšný, zůstala jsem doma celou dobu a těhotenství si užila, ale tedy měla jsem vycházky dle potřeby, takže jsem chodila ven, když mi bylo dobře, spala jsem, když jsem potřebovala, žádný stres. V druhé půlce těhotenství jsem trochu bojovala s tlakem, takže bych stejně nejspíš byla doma.

Ale každá to máme jinak, někoho rozptyluje být v práci, mně to spíš vadilo.

bruni
19. bře 2012

Poprvé jsem po ET byla doma a embrijko se nechytlo. Podruhé jsem chodila do práce, dokonce spadla na chodníku na námraze a embrijko se chytlo, takže je to opravdu individuální a každému sedí něco jiného. Spíš bych se rozhodovala, co ti víc vyhovuje, na zavrtání embrija to asi nemá vliv, pokud nemáš náročnou práci 😉 Držím pěsti.

cuddle
19. bře 2012

3 transfery - 1ni bez neschopenky, jen v den OPU dovolena, po ET uz normalne pracovala - negativni , pak KET, po nem 2 dny klidovy rezim ( vikend ) pozitivni , SP v 6tt, a posledni ET jsem byla od OPU na neschopence, vysledek pozitivni, ale opet SP v 6tt - takze dle me je to uplne jedno jestli jsi doma nebo v praci, odprostit se od toho proste nedokazes, ale prijemnejsi byl ten klidovy rezim doma a taky po tom potratu jsem opravdu chtela dodrzovat klid, pohodu a ne se rozcilovat v praci a pak si vycitat, ze to dopadlo spatne, no a vidis stejne to nedopadlo, pokud je embryjko silne a zdrave zavrta a chytne se kdyz je deloha pripravena. Pokud je tam neco spatne, tak to stejne vetsinou nevylezis... ☹

misi.21
19. bře 2012

souhlasím s cuddle,pokud máš práci která tě baví a cítíš se fajn,klidně běž... Já byla doma a nedopadlo to. Ležela jsem,nenamáhala se... Asi to tak mělo být. Pokud to dopadnout má,tak to dopadne ať ležíš,nebo sedíš v kanclíku... Přeju ti moc moc moc štěstí. Já na to doma furt myslela a představovala si jaké to bude až se prcek narodí,koukala jsem na netu po kočárkách... V práci budeš aspoň myslet chvilku i na něco jiného...

puckal
19. bře 2012

Ahojky, je to opravdu individuální. Já byla po ET 4 dny doma, a pak jsem šla do práce. Nemám namáhavé zaměstnání, spíš psychicky, ale dnes už mě tady nic nerozhodí 😉 Pro mě byla výhoda, že jsem musela řešit jiné věci než sebe a nemyslela jsem na to nonstop. A bobánek se zavrtal a doufám, že se do konce září, zač. října nepustí 😉 Držím palce 🙂

leny11
21. bře 2012

Ahoj,vždy jsem po ET měla neschopenku a nikdy se nezadařilo ☹ , ale neschopenku jsem měla kvůli tomu , že chodím na noční,ale musim přiznat , že klidovej režim doma byl příjemný 🙂 .Jestli je to daný , tak si myslim, že se bobánek zavrtá ať si v práci nebo doma.