Mám zopár otázok ohladom IUI

leria
31. říj 2012

viem že by som to tu niekde našla, no nechce sa mi tráviť na nete celý deň 😉 preto vás baby, ktoré máte skúsenosti s iui sa chcem opýtať na pár otázok.....najprv sa to týka injekcie ovitrelle(pregnyl)....mám si ju pichnúť do brucha,dúfam že to zvládnem, len trošku mám obavy...nie je to velmi bolestivé?no a ešte by ma zaujímalo, či je vhodné mať pohlavný styk pred pichnutím injekcie...alebo kedy vlastne je najlepšie... moj partner bol týždeň mimo a neviem či nebude mať po tak dlhej abstinencií blby spermiogram...či je vhodné mať 2dni pred iui styk?a čo po iui, sa odporúča?velmi pekne dakujem za vaše rady 🙂

ivekr
31. říj 2012

Ahojík, nevím jestli ti odpovím přesně na tvé dotazy.Ale já mám 2 IUI za sebou. Injekci pregnylu mi píchala sestrička do "zadku" a byla to taková štiplavá bolest. Ta by měla zaručit příchodu ovulace (cca do dvou dnů). Takže mi píchl pregnyl a za dva dny jsem šla na IUI. Ale stejně se nezadařilo. Jinak oni ti poví co dělat. Mě zavedl hadičkou spermie do dělohy (vůbec to nebolí, je to jak klasické vyšetření) Pak mi dal takový vatový tampon, chvíli jsem ležela a pak sem mohla jít. a pak jsme se ještě museli snažit i doma. Jinak můj cyklus probíhal takto: Při MS braní clostilbegytu, cca 13tý den ULT, podle velikosti folikulu píchnut hned pregnyl a za cca 2 dny IUI a braní provery. Takto dvakrát. Bohužel se nezadařilo. Nyní jsem po laparo (nebyl zjištěn žádný problém) a ještě 3x IUI zkusíme. KDyž se nezadaří, pojedeme na IVF.

janabal
1. lis 2012

@leria ahoj, byla jsem na IUI asi 5x injekci jsem si píchala vždy sama , dá se to vydržet, trošku to štípe, jde o to poprvé když zabodneš , ale pak jsem byla překvapená , že jsem ji hladce zasunula do břicha, měla být vražená na doraz,to bylo jak do másla, takže nic dramatického je tenká jehlička. No a pak jsem šla na iui , tj tenkou hadičkou ti tam vstříknou sperma, vůbec to nebolí, vypadá to jako na gynokolog. prohlídce a sexíkovali jsme doma ještě ten den a pak následující. určitě jsme nesexíkovali před odběrem sperma to byla nařízená abstinence. Ale vše ti v klídku povědí, jde o poprvé pak už je to brnkačka 🙂 Držím palce at se zadaří.

leria
autor
2. lis 2012

dakujem baby....tak už to mám za sebou...injekciu som zvládla v pohode, fakt ako do masla 🙂 a dnes som bola na iui. Spermie boli v poriadku po tej dlhšej abstinenecii...ja som sa bála či nebola pridlhá. No a uvidíme o 2 týždne...niečo aj posnažilkujeme 🙂 Tiež som ináč po 2-hom iui., len pri prvom mi dala tú injekciu sestrička do ruky.Tiež som si dala do zálohy žiadosť na ivf...mám už na to len pár mesiacov aby mi to pisťovňa uhradila 😉

leria
autor
2. lis 2012

@ivekr možno Ti tá laparka pomôže...hovorí sa, že po nej to tam máš akoby pohnojené a skor sa môže zadariť 🙂 ja som bola na laparke minulý rok vo februári, bola mi zistená endometrioza...nasledovala polročná hormonálna liečba-prechod a vlastne do roka od laparky som prirodzene otehotnela. Aj to sa zadarilo, ked som čakala na menštruáciu a mala podstúpiť iui.A vtedy mrcha neprišla.Určite mala na tom svoj podiel aj psychika, lebo som pred iui na všetko kašlala a moje telo a mozog boli uplne uvolnené.Keby to vedel človek, sa sám nastaviť 🙂 Tehotenstvo skončilo bohužial potratom.Ty ak si nemala po laparo žiadny problém, tak sa môžeš snažiť asi hned.Držím silno palce a odporúčam papať vela cvikle 🙂

leria
autor
2. lis 2012

@janabal vidím že sa zadarilo...a to po iui?srdečne blahoželám a držím palčeky nech ste v pohodičke a v zdraví...no my ešte posexíkujeme 😀 aj dnes, minule sme to nejak prepásli 😉

ivekr
2. lis 2012

@leria moc děkuji 🙂. No uvidíme, 2 dny po Laparo jsme na to vlítly 😀 bylo to teda těžký, ale měli jsme to přikázaný a pak ještě 3 dny po tom taky. NO a čtvtý den už jsem dostala zánět močáku a ten léčim atibotiky do teď. Tak se necháme překvapit 🙂 Držím pěstičky a dej vědět jak to dopadlo!! 🙂

janabal
2. lis 2012

@leria ano zadařilo se po 2 letech, je to fakt zázrak,ale pěkný na tom je , že se vlastně neví která ta spermie byla vítěz, zda ta z rána z IUI nebo ta z večera ze sexíku 🙂
Je to fuk hlavně , že se zadařilo, ted ještě aby všechny testy byly ok. Držím palce ať se také zadaří a moc na to nemyslet, já se na to přestala soustředit po půl roce , no ještě jsem si sice počkala další rok a půl ale nakonec se zadařilo.Jinak jsem žádné hormony do sebe nedávala, odmítla jsem to, pouze jsem si píchla jednou za měsíc ten pregnyl a asi po 5 pokusu to vyšlo.

marienka2468
16. srp 2014

dobry den chcem sa opitat zobrala som injekciu ovitrelle povedali mi ze z priatelom mame mat pohlavny stik ale ta injekcia mi dajako nepomaha uz je tomu 2 tizne a zatial nic soho chcem sa opitat ci ta injekcia uz pomohla dakomu a ci otehotneli...dakujem