Máme šanci na početí přirozenou cestou?

123janca
21. dub 2016

Ahoj maminky a snažilky 🙂
Snažím se tu v předešlých diskuzích najít něco o našem případu,ale nějak se mi nedaří, tak zakládám téma nové.
Jde mi o váš názor/zkušenosti. Začala jsem toužit po miminku,i když manžel zatím moc nespěchá a má "na všechno čas" 🙂 Je mi 25, manželovi 28. Bohužel se mě zmocňuje panika,že až na mimčo přistoupí i manžel, nepůjde vše tak jak má. Jako dítě měl totiž problém s nesestouplým varletem, ale operovali ho AŽ v jeho 10 letech! 😒 Což se prý dělá bez budoucích následků dětem do 2 let. A dále co mě znepokojuje, je moje mestruace. Už před více jak rokem a půl jsem vysadila HA,ale ms se pořád neustálila, mívám to někdy po 35 dnech, někdy po 45 i více dnech. To taky asi není úplně ideální,že? Manžel asi na spermiogram jentak nepůjde, dokud se nezačneme "aktivně snažit" a nešlo by nám to, je to citlivé téma, taky se asi bojí i toho výsledku, ale ve mě to hlodá a pořád nad tím přemýšlím,jestli budu mít šanci i přes ten jeho problém v dětství otěhotnět přirozenou cestou ☹
Za všechny vaše názory a zkušenosti moc děkuji!

odula
21. dub 2016

@123janca no, dopředu nepanikuj 🙂 jestli chceš maximalizovat šance tak začni s tím, co můžeš udělat sama - to jest sleduj svůj cyklus třeba měřením bazální teploty.Za rok bys mohla mít docela slušný přehled o tom, jak to chodí u tebe ;) tak až se pak budete snažit, budeš vědět co a jak se děje a proč a esli něco, budete to moct rychleji začít řešit. 🙂 podle mého šance určitě jsou. hodně štěstí.

dixi86
21. dub 2016

Dobrý den, u nás se nejednalo o ten samý problém, ale manžel měl špatný spermiogram, dávali nám 0 šanci na otěhotnění, včetně umělého a byli jsme rozhodnuti pro adopci. Čekali jsme hodně let, ZT byla, atd., ale každou chvíli čekáme na prďolku, která se má narodit. Nakonec se to povedlo, ani nevíme jak(přirozeně). Jen doporučuji vyřešit vaši menstruaci, to ostatní se poddá a hlavně se nestresujte takhle dopředu. Příroda je nevyzpytatelná 😉

123janca
autor
21. dub 2016

Děkuji za názory 🙂 Já vím, jsem stresař,ale vždycky jsem chtěla být mladá maminka a ten čas tak letí 🙂
A co jsem slyšela, je ta operace v takhle pozdním věku právě problém...

tulikiss
21. dub 2016

@123janca promin budu tvrda tak jestli jsi citlivejsi povahy tak necti.... pokud k tomu pristupujes tak jak pristupujes tak ne nebudes mit moc velkou sanci prirozene otehotnet. jeste jste se ani nezacali snazit a ty uz resis, ze to urcite kvuli manzelovi nepujde. takovy tlak se na tobe odrazi jedine tak ze to nepujde. proboha proc jeste pred tim nez se snazite myslis na to ze to urcite nepujde, k cemu ti to pomuze, co si takhle uzivat jedne druheho a neresit jestli to bude trvat mesic nebo rok. a promin ale tvoje veta budu mit sanci i pres jeho problem.... je fakt hnusna, uvedom si ze jste vy a to je nejdulezitejsi si uvedomit, neni to ja chci mit sanci prirozene otehotnet ale my a neni to jeho problem ale vas problem. tohle je moc dulezite si uvedomit protoze pokud by se stalo ze to prirozene nepujde, tak budete podstupovat narocnou proceduru(mam zasebou IVF tak vim o cem mluvim) a pokud to nebudes mit v hlave srovnane tak to vas vztah neda. chce to neresit jestli pripadny problem je u zensky nebo u chlapa proste je u vas a proto ho musite resit spolecne.
ale nenervuj se, uzivej si sexu a neres jestli to vyslo ted nebo za mesic....a ver ze i doktori se muzou splest, nam taky tvrdily ze bez IVF neotehotnim a kdyz mel syn rok tak jsme si jednou nedali pozor a dcera uz ma 2,5 roku 😀

asa2
21. dub 2016

@123janca na závěry je ještě opravdu moc brzy. Začněte to řešit až po půl roce nebo roce snažení. Teď to nemá cenu! Zázraky se dějí a Vy můžete úplně přirozeně otěhotnět. Já otěhotněla přirozeně po 2 letech snažení. Cyklus mám co 2 až 3 měsíce někdy i dýl. Opravdu každý z nás jsme jiní a každému to jde jinak. Někdo je úplně zdravý, ale psychika nedovolí mít děti (znám takové případy). Takže nestresovat, věřit a být trpělivý 🙂

123janca
autor
21. dub 2016

@tulikiss Neříkala jsem přeci, že to kvůli manželovi určitě nepůjde 😉 Jen zjišťuji, jestli je tu třeba někdo, kdo s tím má také zkušenosti. Hlavně řeším také svojí hodně nepravidelnou ms, ne jen toto.
A pochopila jsi mě asi špatně, psala jsem problém v dětství, takhle jak jsi to napsala ty, že jeho problém, to zní opravdu blbě 😉
Ale i tak děkuji za názor 😉

tulikiss
21. dub 2016

@123janca ja byt tebou tak ted poresim tu pravidelnou ms, protoze to krome toho ze je to blbe pro poceti tak je to otrava kdyz clovek nevi kdy to dostane a zbytek bych neresila, nepatrala. ono je lepsi nevedet a nestresovat se ze ten to mel taky tak a pak to neslo. ona priroda je mocna a oni sami doktori nedokazou rict jak neco bude nebo nebude mit vliv. ale co vim jiste ze psychika ma obr vliv na poceti a chce si to nepripoustet a proste si to uzivat, nanervovat se, na stresovani bude cas az se budete rok snazit a ono nic.
zajdi na gyndu at ti doktorka vezme krev na hormonalni profil at nestrili hormony jenom tak na slepo a at vi cim cyklus srovnat. hlavne ji nedovol aby ti napsala prasky jenom tak, me rvala rok praskama a uplne zbytecne protoze problem byl ve stitne zlaze a stacilo srovnat ji a cyklus se hned srovnal sam ale hlavne ze sem rok byla na hormonech.

konik_mischel
21. dub 2016

@123janca ahoj, upřímně, taky nechápu tvůj postoj vůči manželovi, dokážeš si představit, jak moc ho to musí zraňovat, když to takto s ním třeba probíráš? Máme za sebou asi 3 roky snažení o miminko, začali jsme to intenzivně řešit po dvou letech, kdy to nešlo ( respektive ty dva roky jsem já dávala do pořádku můj cyklus po HA) a pak jsme to řešili už komplexně. Na srovnání jsem měla prášky, injekce, čípky, atd, atd... nezabralo nic, až kapky gynex - někdo píše, že i jemu pomohly, někdo že ne, mě každopádně ano, brala jsem je jak na srovnání cyklu ( 1 lahvička a MS jsem měla po 29-32 dnech jak hodinky) a pak jsem koupila 1 balení pro mě i manžela dohromady, když jsme se snažili o mimčo. Nějakou dobu jsme se snažili doma, pak se obrátili na reprodukční centrum, kde jsme měli štěstí na rozumného doktora, zjevný problém u nás nebyl, tak jsme to zkusili nejdříve s UIU - no a čtvrtý pokus vyšel. Nevím, co zabralo, ale v únoru jsem se rozhodla odejít z práce a jít jinam, protože jsem pořád nechtěla odcházet, co kdybych otěhotněla, v tom únoru jsem si řekla, že bych takhle v blbé práci mohla být do důchodu a oznámila, že končím. Podle dr jsem otěhotněla 4 dny nato. Závěr si udělejte jaký chcete, za mě pomohlo nejvíc to, že jsem se smířila s tím, že to možná fakt nevyjde, že nás bude čekat IVF nebo budeme bez dětí, řekla jsem si, že bude fajn, mít pohodu alespoň v práci a vyřešila si tuhle oblast, užívala jsem gynex a mateří kašičku a najednou to klaplo. Vám bych doporučila brát manžela jako svého partnera, životní lásku, člověka, se kterým chcete být ať tak či tak a ne jako dárce spermatu. Nás to s manželem hodně semklo, to, že jsme o tom mluvili, absolvovali jsme vyšetření, on spermio, já gyndu, vše ok. I když jsme se samozřejmě taky ve vypjatých chvílích chytli... ale zvládli jsme to, spolu... 😉 Pokud nechcete otálet- a to doporučuju, domluvte se s manželem a nechte tomu volný průběh, jste mladí, když to nepůjde, budete mít spoustu času to řešit.

japona
21. dub 2016

@123janca Nestahujte kalhoty, když je brod daleko🙂 Snažte se "neaktivne", tj. nic nemerte a nezkoumejte alespoň půl roku rok. Pokud neotehotnite, resila bych dál.

mrskato
21. dub 2016

@123janca ahoj, zkus pro začátek na srovnání cyklu kontryhelový čaj (seženeš v lékárně). Mě moc pomohl jak na srovnání cyklu, tak i třeba bolestivou MS. Jinak s ostatním nemám zkušenost, určitě bych ale neházela flintu do žita, je ještě brzy a třeba to vůbec nemusí být problém. Třeba do toho za chvíli vlítneš a ani nebudeš vědět jak 🙂

123janca
autor
21. dub 2016

Děkuji všem za reakce a názory!
🙂

lenusaak
22. dub 2016

@123janca ahojky🙂 duležite je, abys mela ovulaci🙂 problém nebude v tom, že je menstruace jednou tak, potom tak, spíš asi budeš mit behem cyklů ovulaci pokaždé jinak. Ta je duležita k otěhotnění 🙂 začala bych na sobě pozorovat právě tu ovulaci🙂 bud bazální teplota, ovulační testy nebo dle fyziologických příznaku, jakoje ovulační hlen ... pokud máš nepravidlenou menstruaci, dá se srovnat i lékama - utrogestan, duphaston atd atd ... 🙂
Nic se nemá přehánět, ale Je správné, že to řešíš zavčas 🙂 Ono pokud si je člověk vědom nějakého problému, měl by to řešit , ne hned radikálně, ale brát na to ohled by se měl🙂 Ono totiž rok se můžeš snažit jen tak na pohodu, ale chtíč po dítěti se bude stupňovat a po roce teprve se začnou řešit vaše problémy🙂 a bude to pro váš dlouhé🙂 Takže máš právem strach, ale zase všeho s mírou 🙂
Začla bych vážne návštevou gyndařky, leky na úpravu cyklu a snažila bych se vypozorovat ovulaci🙂 po pul roce aktivního snažení bych se vrhla s mužem na spermiogram 🙂 reprodukční klinika vás vezme, nemusí být k tomu ani doporučení. Já navštevuju Sanatorium Helios a tam spermio udelaji bez doporučení lekaře, přímo na vaši žádost 🙂 tak si myslím, že to tak je i v jiných klinikách 🙂
tak hodně štestí 🙂