Máte za sebou IVF (umělé opl.)? Jak jste dopadli a kde?

marti73
16. únor 2011

Ahoj.. jsem tu nová. Mám za sebou IVF (umělé opl.) 2x neúspěch a nakonec přirozenou cestou těhotná. Bylo to dost na nervy, jaké máte zkušenosti?? Myslím, že by řeč o tom, mohla některým se stejným problémem pomoci? 😅

dorinek
16. únor 2011

Ahoj Marti73 - já měla za sebou 2x IUI, 4x IVF ICSI a nic. Nakonec po 4 letech (když už jsme se na to vyprdli) přirozeně těhu a zdravá holčička 🙂 Těch probrečenejch nocí, těch nervů, to fyzický a psychický vypětí se těžko popisuje. Kdo to nezažil, tak si to asi nedokáže představit a kdo to zažil a zažívá, tak se s tím asi musí vyrovnat sám, každý po svým. Někomu možná tahle diskuse pomůže, ale spíš si myslím, že hodně "čekatelek" už se do nějaké diskuze s podobným tématem zařadilo. Rada na to asi žádná neexistuje 😔
Jedinou radu, kterou jsem slýchala od svého okolí (strašně jsem tu větu nenáviděla) byla - tak se na to tak nesoustřeď a ono to půjde 😀 No, nakonec to vyšlo, ale bylo moc těžký se na to nesousředit, hlavně když mi nějaká kamarádka oznámila, že je konečně v tom... 🙄