Máte zkušenost s IVF a s PGD?

punky
1. bře 2014

zkusenosti s IVF s PGD mate nekdo?

akashka
1. bře 2014

@punky já mám jen ty nejlepší zkušenosti ! Copak by tě zajímalo?

punky
autor
2. bře 2014

@akashka ahojky chtela bych vedet jaka je sance ze se to vsechno povede od toho pocatku az do toho ze budu mit mimco v naruci , prece jenom je to zasah do toho embrijka jak mi tu uz jedna holcina rikala zacinam bejt trochu na rozpacich jestli do toho mame vubec jit....porad se snazim myslet pozitivne a jinou moznost si nepripoustm ze by se to nemelo povest 😉 ale prece jenom jsem s toho fakt dost nervni! kde jsi byla v caru?mozna jsou to blbe otazky ale me to zajma 🙂 🙂 dekuju za odpoved a preju pekny den 🙂

punky
autor
2. bře 2014

@akashka a jeste bych mela jeden dotazek na kolik vas to vyslo?me rekli 35 tisic a taky mi dokktor rekl ze prej je lepsi to delat bez toho zamrazeni tak ja nevim kterou moznost si vybrat jestli to tam dat hned po tom PGD nebo to nechat zamrazit me jde s toho hlava kolem ☹ 🙂

papkla
2. bře 2014

@punky Ahoj, tak ja mam za sebou ICSI a PGD. U nas bylo PGD jedinou moznosti. Mame u jednoho synatora vrozenou vadu, která se vaze na muzske pohlavi. Takze proto PGD. Ted cekam jestli se ten nas vytvor ujme. Pro me bylo porad mensi riziko podstoupit PGD nez mit doma to co uz mame dvarat. Dej na doktory co ti doporuci, u me to bylo jednoznacne. Ta cela sranda nas celkem stala 36 tis. a jedno mame zmrazene.

papkla
2. bře 2014

@punky Rikaji, ze lepsi davat cerstve embrio, ja si jedno nechala zmrazit, kdyby to neklapno. Porad i po to zmrazeni nejaka sance je.

punky
autor
2. bře 2014

@papkla dekuju za odpoved.my mame neurofibromatozu ma ji tatka,bracha ,segra (nevlastni)ja a muj syn nechci ohrozit dalsiho potomka proto take chci jit do IVF s PGD a doufam ze to klapne na poprve a me doktori rikli ze je lepsi dat to cerstve nez to zmrazene ze to tomu zmrazenemu se zase musi rozbehnout vyvoj a to se prave nemusi rozbehnout,samozrejmne kdyz jich budu mit vic tak dam take zmrazit kdyby to neklaplo ale ja si jinou moznost proste nechci pripustit proste to musi klapnout hned na porve a tobe preju to same at ty zmrazena nejsou uz potreba a v tobe roste ten mali clovicek 😉

jessika
2. bře 2014

Já mám z PGD syna, na první pokus. Z osmi tstovaných embryí bylo v pořádku je jedno, ostatní měla více či méně spřeházené chromozomy. Je to náš miláček a pěkný zbojník.
Druhé těhotenství se povedlo doslova na porvní pokus přirozeně 🙂

jessika
2. bře 2014

@punky To s tím zamražením na měsíc je novější a úspěšnější pokus. Buňky neodebírají z třídenních osmibuňěčných embryí, ale z pětidenních a vezmou jich víc, vyšetření je tak ještě přesnější. Protože pátý, nejpozději šestý den se musí emryo zavést a test nějakou dobu trvá, tak se embrya zamrazí a vkládají se za měsíc.

punky
autor
2. bře 2014

@jessika aha tak me to doktor rikal jinak tak ja nevim cemu verit co je lepsi 🙂 a vy mate take zkusenost?

punky
autor
2. bře 2014

@jessika ty jo tak to je super ze na prvni pokus to rada slysim doufam ze i nam se povede na prvni a vy to take mate ze zmrazeneho?

jessika
2. bře 2014

@punky Asi jak které centrum, já byla v Brně v Repromedě a tam právě dělají ten pozdější odběr. Říkají tomu PGS - prenatální genetický screening, PGD je to s tím odběrem 3. den. Za nás to ještě nebylo, měli jsme PGD. Jiná centra možná dělají odběr 3, den tak jako tak a zavádějí hned nebo za měsíc. Tam je jasné, že šance je nižší. Pro víc info mrkni na stránky Repormedy.
U nás byla indikace potrácení v prvním trimu. Nic konkrétního ale nenašli, my jsme se nechtěli dál trápit, tak jsme do toho šli a vůbec nelitujeme 🙂

jessika
2. bře 2014

@punky Nee, jak píšu, my jsme to zamražené neměli. Za nás to ještě nedělali 🙂

punky
autor
2. bře 2014

@jessika takze myslis to PGS je lepsi nez PGD?ja nevim ten doktor mi rikal ze u toho zmrazeni je problem ze se ten vyvoj zastavi tim zmrazenim a muze se stat ze uz se nerozbehne proto je prej lepsi teda to PGD.ja jsem v tomhle zatim novacek takze dost tapu a nevim pro se rozhodnout kazdej mi rika neco jineho

jessika
2. bře 2014

Píšu to blbě, ten rozdíl mezi PGD a PGS. My měli mikročipovou metodu, tedy PGS, ale transfer hned.

punky
autor
2. bře 2014

@jessika jo tak ale vyslo to a to je hlavni at zamrazeny nebo ne 😉

punky
autor
2. bře 2014

@jessika a co mikrocipova metoda?

jessika
2. bře 2014

@punky Nevím, možná co lékař, to názor, co CAR, to postup. Kamarádka byla v brněnském Reprofitu, první embryo z ET potratila a před KETem se ptala, jaká je šance, že se vůbec rozmrazí a oni jí řekli, že má zamražené jen ty nejkvalitnější blastocysty, že se vůbec nemusí bát, že by to nešlo. A měli pravdu 🙂

jessika
2. bře 2014

@punky Mrkni na Repromedu, tam to popisují 🙂 Straučně, je to nejmodernější metoda, která umožní vyšetření skutečně všech 23 párů chromozomů. Starčí metotodu, jako FISH například byšetřijí jen některé páry. Pořád se používá třeba přio dědičných onemocněníchk kdy pár zajímá jen určitý pár, na kterém se vada vyskytuje (např při Downu). Protože my jsme nevěděli, co nám je, tak jsme zvolili mikročipovou.

punky
autor
2. bře 2014

@jessika tak ja se jeste s doktorem poradim at mi to jeste jednou vysvetli fakt v tom tapu ja jsem z ceskych budejovic u nas mame art ale stejne by se to muselo poslat do prahy na ty testy fakt nevim to je dilema k sakru 😒 🙂

punky
autor
2. bře 2014

@jessika my mame urcity problem a vim na kterem chromozomu mame dedicne onemocneni takze vime co mame hledat a co se ma testovat 🙂 budu to muset jeste snima probrat at mi reknou co je nejlepsi varianta ale si myslim co doktor to nazor a kazda zena ten urcity postup vnima jinak nektere klapne to a druhe zase treba ..

jessika
2. bře 2014

@punky Moje kamarádka s Artem moc dobré zkušenosti nemá a teda to posílání někam se mi nezdá, ale třeba to fakt všechno klapne 🙂 Jak píšeš, co lékař i co žena, to unikát, Tak hlavně, ať se zadaří! 😉

punky
autor
2. bře 2014

@jessika fakt jo jako ze se nepodarilo miminko?u nas je problem ze nemame auto nevim jak bych dojizdela nekam do prahy nebo do brna jestli je to vubec dobrej napad hned po to transferu sednout na bus a kodrcat se domu ja fakt nevim

jessika
2. bře 2014

@punky Nepodařlo. Ale nemají ho doteď, tak nevím proč. Každopádně říkala, že pokud půjdou do posledního nehrazeného pokusu, tak určitě jinam. Hele, v ČB je ještě jiné centrum, ne? Pobočka nějakého pražského....

punky
autor
2. bře 2014

@jessika tak to i je lito ze to kamaradce neklaplo,jojo je tada pronatalm uz jsem tam psala email tak uvidim co mi napisou jsem s toho mimon tolik informaci se bojim ze se rozhodneme nespravne ☹

clarinula
3. bře 2014

Dobrý den, jmenuji se Klára Tomešová, jsem studentkou porodní asistence na Vysoké škole zdravotnické o. p. s., Duškova 7, Praha 5. Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku, který mi bude sloužit jako podklad k průzkumu v bakalářské práci na téma Vývoj asistované reprodukce.Je jedno, kdy jste asistovanou reprodukci podstoupili. Předem děkuji za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/13JJfXN9GoNjjLk...