Menopur nebo Puregon. Jaký máte s tím zkušenosti?

kvetinka74
22. říj 2008

Ahojda děvčata prosím vás o radu,na jaře plánujeme další IVf s minimálními dávkami v reprofitu a budu už jako samoplátkyně.Řekli mi že pokud si seženu léky že s tím nemají problém a teď řeším dilema jestli menopur (to mi doporučily v reprofitu) nebo puregon.Jaký máte s tím zkušenosti při minimální stimulaci a jaké jste měli výsledky.
Moc vám děkuji za případné odpovědi
Květa

kvetinka74
autor
22. říj 2008

Děvčata to opravdu nemáte nikdo zkušenosti s těmito preparáty??
Květa

l26
22. říj 2008

ahoj květinko: já podstupuju iui a brala jsem menopur,dříve jsem měla anovulační cykly,takže žádná vajíčka a po menoupuru jsem měla 16 folikulů,takže jsem na něj zareagovala docela dost dobře,ale ne na každýho zabírá,ale co znám holky i ze svého okolí,tak každá brala menopur

l26
22. říj 2008

a pokud ti doporučily menopur,tak jdi do menopuru,jámyslím,že je nejvyhlášenější

kvetinka74
autor
22. říj 2008

A mohu se zeptat jaké jsi měla dávky menopuru a co jsi dříve brala místo menopuru.Mě doporučují min 200 jednotek menopuru
Děkuji Květa

kapunka
22. říj 2008

ahoj já jsme měla puregon v peru - je to pohoda, ale je asi dost drahej - připlácela jsme 6 tisíc. jenom za puregon 😢

cikyta
22. říj 2008

Aj ja som mala menopur a dlhý protokol.Prvý krát som s ním mala 10 vajíčok a druhý krát 17.

kvetinka74
autor
22. říj 2008

Ahojky kapunko já dříve jako nesamoplátkyně také mívala gonal nebo puregon ale teď jako samoplátkyně si takové ceny nemohu dovolit a hlavně doktor mi řekl že menopur je úpně stejný jako puregon.ale i tak se ptám na vaše názory a zkušenosti protože do jara mám času dost na schánění léků.
mohu se zeptat jaké jsi měla dávky a kolik jsi měla vajíček?
Květa

eva7780
22. říj 2008

ja idem mat menopur,dufam ze nan dobre zareagujem,zatial s nim nemam skusenost,kedze ide o moje 1.ivf

kvetinka74
autor
22. říj 2008

ahojda cikyto a mohu se zeptat kolik jsi si ho píchala a jak dlouho?? Děkuji

kapunka
22. říj 2008

ted jdu na OPU tak nevím kolik..ale píchalj¨sem si týden 150 ui denně.pak Gonal to samý. 😀

len
22. říj 2008

Já myslím, že reakce na ten který lék je daleko víc závislá na reakci konkrétní pacientky než na druhu léku. Já měla Puregon, protože jsem si ho chtěla aplikovat sama perem, ale jinak je to asi jedno. Jedno pero (900 IU, ale ve skutečnosti je uvnitř 1000 IU) stojí pro samoplátce cca 9000 a já za stimulaci spotřebovala přesně dvě.

cikyta
22. říj 2008

Kvetinka-prvý krát to bolo 16 dní (150 jednotiek zo začiatku a ku koncu 75 jednotiek) No a druhý krát to bolo 14 dní a stále 150 jednotiek.

rosienka
22. říj 2008

myslim, ze vôbec nezalezi od preparatu, ale od tvojich dispozicii a tela, mne doki vravel, ze je uplne jedno, co nasadia, je v nich to iste, len mozno inak ziskane. Ja som mala prvy krat Merional a druhy krat Menopur a reagovala som rovnako, vytvorilo sa 8 vajicok.

cikyta
22. říj 2008

Rosienka-s tebou súhlasím,lebo mne to tiež dr.vravel.Je jedno,či menopur obsahuje prímes moču teh.žien,či tie iné preparáty to nemajú.Výsledok je rovnaký. 🙂 Len v minulosti sa mi tu na MK stala taká vec,že niektoré dievčence to nebrali,tak som sa nechcela s niekým hádať-človek nikdy nevie,ako ten druhý zareaguje a tak som len odpovedala na položené otázky......... 🙂

iveb
22. říj 2008

Nemyslím si že Menopur a Puregon je to isté a že výsledok je rovnaký. Menopur obsahuje okrem FSH a LH , práve LH môže spôsobovať ženám problémy , hlavne tie ktoré majú PCOS. - polycystické ovária. Ja som vždy pri menopure vyprodukovala veľmi veľa vajíčok a to bolo zlé , lebo pomaly ani nebolo čo oplodniť. Odvtedy sa vyhýbam liekom , ktoré obsahujú aj LH. Ja som jednoznačne za Puregon resp. GONAL , ale samozrejme to záleží od diagnózy. Ak nemáš problém s PCOS i menopur by nemal spôsobiť problémy. Verte mi viem o čom hovorím. l

orsulka
22. říj 2008

ak teda možem....ja som zas brala gonal a museli mi dopichavat LH pretože mi chybal... ale zavisi to aj od toho kto kolko chce doplacat, pripadne platit sam....

cikyta
22. říj 2008

Ja som sa dohodla s dr.,že aj ked je pichanie perom drahšie-chcem ho.A pichanie perom menopur nemá.No bohužial mi ho predpísali,čo som nevedela.Tak som si to pichala klasicky...riedenie a pichanie normálnymi injekčn.striekačkami.Neodpovedali mi,prečo to urobili a už som sa na to nepýtala,lebo som si zvykla.BA!Povedali len 1 vetu:"Ved to máte úplne jedno aký druh si budete pichať." 🙂

rosienka
22. říj 2008

cikyta - myslim, ze tu nejde ani o hadanie, ja si ale napriek tomu vzdy poviem svoj nazor, pripadne to, co viem, aj ked si niekto mysli opak. Ale diky 😉

iveb - samozrejme, ze je tam nepatrny rozdiel, inak by sa vsetky mohli volat rovnako, ale 1. su od rôznych producentov a 2. su inak ziskavane. FSH v Puregone je gentechnologicky zo zvieracich buniek, humanny FSH v Menopure z mocu tehotych zien, ale ucinky maju ROVNAKE.

vika34
22. říj 2008

kvetinka ,ja som mala dlhý protokol a začala som stimulovať puregonom a potom mi znížili dávku a doplnili mi to menopurom ,takže na 14DC som vyprodukovala 21 vajíčok,tak je to naozaj individualne a samozrejme zaleží oa HP a od tvojej diagnozy,držím palce

kvetinka74
autor
23. říj 2008

Ahojda moc vám děkuji za vaše odpovědi,ale stále nevím pro co se rozhodnout,asi to sřejmně nechám na doktorovi.Já myslela že menopur je na kvalitu vajíček a néééé na kvantitu.teď už jsem z toho opravdu jelen
Květa

len
23. říj 2008

Kdyby byla po jednom kvalitnější vajíčka, tak by všude doporučovali ten 😔 Asi to holt bude o tom, že ač účinek mají všechny stejný, každá ten konkrétní trochu jinak snáší a reaguje na něj... Taky bych to nechala na doktorovi 🙂

kvetinka74
autor
23. říj 2008

ahojda asi všichni máte pravdu že bych to měla nechat na doktorovi ale i tak pokus opravdu nějaká ještě máte zkušenosti s těmito léky ráda si je přečtu
Květa

kvetinka74
autor
24. říj 2008

ahojda tak znovu se ptám napíšete mi některá z vás vaše zkušenosti s těmito preparáty??
Květa

len
24. říj 2008

Kveti - diskuze o stimulaci Puregonem:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 13k -

len
24. říj 2008
len
24. říj 2008

Obecně ke stimulaci (píše se tam o obou lékách):
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 52k -

Asi se tím budeš muset trochu pohrabat, ale pokud ti nikdo nenapíše přímo sem, informací je tam dost. Svoje zkušenosti s Puregonem jsem už v téhle diskuzi popsala, ale stejně si myslím, že můžeš vyzpovídat sto lidí a nepoví ti to nic o tom, jak na to budeš reagovat ty 😔

teri81
24. říj 2008

Ja mela pri prvnim IVF Menopur i Puregon, pri dalsim uz jen Puregon a hcg,kterym mi vajicka museli brzdit,protoze hrozil ohss. Toho Menopuru jsem tenkrat mela tri ampule myslim. 🙂

dckami
15. led 2009

ahoj kočky,
já jsem měla na 1.ivf dlouhý protokol a gonal - bohužel bez odezvy. Stimulace byla zastavená, vytostlo pouze 1 vajíčko. 😠
Dneska jsem začala se stimulací, mám Synarel + Puregon. Tak snad se to tentokrát podaří. 😵

e_z
29. dub 2013

Do Wiki Modrý koník pribudol nový článok o hormonálnej stimulácii Menopurom. Nájdete v ňom aj presný postup aplikácie s fotkami. Pozrieť sa dá tu: https://www.modrykonik.sk/menopur/ alebo https://www.modrykonik.cz/menopur/

tyli
10. srp 2013

je tu niekto, kto si pichá, alebo pichal Puregon? malo by byť k tomu nejaké pero, ale mne v lekárni k liekom žiadne nedali, ani neponúkli. mámsi ho dokúpiť, alebo ako to je prosím?