Metoda " IMSI". Máte někdo zkušenosti?

n1993
17. zář 2007

Ahoj, mám zasebou 2. pokus IUI, ale moc nadějí si nedělám. Dnes mi Dr. oznámil, že doporučuje IMSI, což je údajně injekce morfologicky selektované spermie do vajíčka. Máte prosím někdo zkušenost?

sisa32
17. zář 2007

n1993, já jsem četla, že metoda IMSI je jako super ICSI, ale že se to v ČR nedělá. Říkala to nějaká dr. z Genetu.

n1993
autor
17. zář 2007

Ahoj Siso, mně to zrovna dneska navrhnul Dr. v Gyncentru, tak nějak mi to vysvětloval. ICSI stojí 8000,- a IMSI 11.000,-, i embryoložka nám radila, že je to metoda velice úspěšná. Vůbec mi nejde o nějaké 3000, hlavně ať to není zase marný pokus.

sisa32
17. zář 2007

Určitě do toho jdi. Je to vylepšená metoda, takže bude větší šance.

n1993
autor
17. zář 2007

Jo jsme rozhodnuti po dalším neúspěchu IUI jít určitě do toho. Máme už doma i papíry pro pojišťovnu, tak svítá další naděje 😵 Jen ať už se něco děje.

veria
17. zář 2007

n1993 - v jakém Gyncentru, kde to je?

sisa32
17. zář 2007

Ty se máš, že už se ti to rozjíždí. Mě kdyby to nabídli, tak toho taky využiju. Jen doufám, že vyjde IUI a tohle nebude nutné.

n1993
autor
17. zář 2007

Taky jsem si to přála. Ani ve snu by mně nenapadlo, že budeme mít jednou takový problém. Ale co, přírodě je třeba někdy trochu pomoct, a když to jde tak proč ne? 😵 😉 A Ty budeš dále zkoušet IUI? Nevím jaký máte problém?

sisa32
17. zář 2007

Ještě jedno IUI a pak IVF. To víš, že to co jsem tu vyčetla tak zužitkuju u dr. a na všechny možnosti se poptám.

n1993
autor
17. zář 2007

Jasně, je třeba se ptát, oni jsou někdy otávení, asi když to pořád opakujou dokola, ale však je neubude.
Ahoj Veria, Gyncentrum je v Ostravě.

sisa32
17. zář 2007

Jé, já si vůbec nevšimla verii, tak ahoj. 🙂

veria
17. zář 2007

n1993 - díky. a jaký je rozdíl proti ICSI? Tam nemůžou vybrat morfologicky správnou spermii?

n1993
autor
17. zář 2007

Veri, je to prý vylepšená ICSI, kde injekcí stříknou nejpohyblivější spermii do vajíčka. U IMSI vyloučí ještě navíc morfologicky špatné spermie a vyberou jen ty nej. Aspoň tak jsem to pochopila. Víš, my chcem pro to udělat maximum, tak nám asi proto nabídli tohle.

klaruska1
17. zář 2007

Ahoj holky,
n1993 dobrý nápad založit nové téma, my teď máme za sebou 3 IUI a pokud to nevyde, test budu dělat 3.října,tak máme dva měsíce volno 🙂 a pak IVF,tohle mi zatím nenabídli-chodím do Pronatalu v Praze,tak uvidéme.
Všem nám držím pěsti,hlavně to chce věřit holky 😉

n1993
autor
17. zář 2007

Čauky Klári, já bych měla testovat taky tak někdy. Ani to moc neřeším, protože to určitě nevyšlo ☹ Ale nevěším hlavu, jsem ráda, že se nabízí i něco účinnějšího. I když tělo si určitě užije své ☹

veria
17. zář 2007

n1993 - ale to nabízejí asi jen v Ostravě tedy, nikde jinde jsem to neviděla.

n1993
autor
18. zář 2007

Veria, je to možné, zítra jdu opět na UTZ tak se můžu Dr. zeptat kde všude to dělají.

klaruska1
18. zář 2007

n1993,buď v pohodě třeba to zrovna vyjde a když né teď, tak potom určitě, hlavně se nestresuj, já už mám plán na dnešek, abych se nestresovala takže:nejdřív zaliju kytičky, trošku uklidím, pak si umyju hlavu, dám koupel a pak se budu dívat na Ordinačku, tak co vezmeš si ze mne příklad.Neboj brzy si budeme psát jak je nám zle a kolik má která kilo navíc, uvidíš 🙂
Na zítřejší UTZ držím pěsťule 🙂

n1993
autor
18. zář 2007

Čauky Klári, tak jsem se konečně dostala k PC, ale ne na dlouho. Já docela v pohodě jsem, tentokrát si nedělám téměř žádné iluze, zítra opět brzy ráno vyrazíme na UTZ (60 km tam a 60 zpět ☹ ), pak rychle do práce a opět nějaká ta trapná výmluva 😠 Taky se snažím zaměstnávat co nejvíc, dnes jsem byla na nákupy, pak u kámošky a před chvílí jsem dorazila domů. Víš, já už se spíš připravuju na to umělé, vůči IUI začínám být skeptická. Ale nechci brát naději ostatním holkám, každá jsme na tom jinak a někomu se to může klidně podařit. Bohužel mně to štěstí obchází ☹

klaruska1
18. zář 2007

n1993 hele nezoufej,když nevyjde IUI,tak určitě vyjde IVF, víš nikdy není tam špatně aby nemohlo být ještě hůř.My jezdíme z LIberce a taky je to hrůza,naštěstí na většinu vyšetření nás objednávají na odpo, takže jdu jen třeba o hodinku dřív a pak jsem si taky brala dovču,já byla vždycky po IUI zralá do postele a pak ještě důležitý úkol, jak říká pan doktor ještě by to chtělo přikrmit,takže pak na to ještě vlítneme a jsem úplně mimo 😉
Iluzi nikomu nebereš neboj, jen jsou to tvoje pocity a šla jsi s nima ven, teda jako na tyhle stránky,tak zítra hodně štěstí a nezapomeň na uklidňující seriíly,jasnočka 😉

n1993
autor
19. zář 2007

Klárko, jsem tak hrozně naštvaná, že si to neumíš ani představit. Mrkni na téma komu se podařila ins., tady už ani nemám sílu o tom všem psát.

klaruska1
19. zář 2007

n1993 to mě moc mrzí,tak zkus najít na internetu něco bližšího u Vás,hlavně neztrácej hlavu,budu na teby myslet.

petranela
22. lis 2008

Čau holky, máte některá zkušenosti s touto metodou? Nevíte, jaká je úspěšnost a ve kterých carech se IMSI děla??? Naše morfologie je dost špatná, tak by mne to zajímalo.

maarina
28. čer 2011

ahoj holciny... jiz v nekolika diskuzich jsem patrala po teto metode a zatim nikdo nereagoval.. taky by me moc zajimalo jestli jste nektera tuto metodu podstoupila a jaky byl vysledek popripade kolik vas to stalo.... tak prosim podejte info , protoze by me moc zajimalo jaka je uspesnost... moc moc dekuji 🙂