Mimi z darovaných vajíček. Jaké byly pocity po porodu?

lucik32
15. bře 2009

Ahojky všem. Ráda bych se zeptala, jestli tady má někdo děti z darovaných vajíček. Nabýdli nám tuto možnost, protože mám předčasné selhání vaječníků. Smířili jsme se s tím docela rychle, ale zajímaly by mě pocity a tak vůbec, když se mimi narodilo.
Děkuju

raadunka
22. bře 2009

Lucik ja do ruzovky chodim na gyndu k dr. brychtove a na IVF jsem tam sla k dr. Chovancovi, zazitek teda nic moc aby mi nekdo hned na prvni navsteve nutil darce spermatu to byl duvod proc jsem na recepci si nechala dat dokumentaci a odesla jsem do Fertimedu. Navic sestry totalni pipiny ktere namisto ochoty a slunickoveho usmevu a jinych prijemnych gest se na tebe tvari ze je stale necim obtezujes ze to ze nemuzes otehotnet je tvuj problem ktery musi nejakym zpusobem resit ony navic absolutne nezvladaji objednaci terminy jako cekani na 4 hodiny na konzultaci s tim ze jsi mesic dopredu objednana na urcitou hodinu to je sila a pak kdyz mas jit na radu tak jen slysis LOS Chovance jak flirtuje a nahlas se smeje se sestrickama misto aby te vzal do jeho ord - kanclu. Toto jsou me zazitky z ruzovky. Chtela jsem jit k Rumpikovi ale ten je absolutne porad prac takze bohuzel zbyl jen LOS, nastesti je ted nemocny tak tam neni. Paradox je stejne stary jako ja.
ve Fertasu je to fajn ale to dojizdeni je silene, ja ted nevim co budu delat pac mam posledni pokus a pak jsem samoplatce vajicka bych mela od me starsi dcery ktera se mi sama nabidla letos bude mit 21 let ale pokud nemas penize tak ti to nikdo neudela a ja je bohuzel nemam. Tak nevim holky co bude

raadunka
22. bře 2009

kaci ahojky dekuj za prijeti mezi vas nevim jeste co a jak udelam ted jsem to psala lucikovi

lucik32
autor
24. bře 2009

Ahojky holky,
Radunko, tak přesně takový pocit jsme měli my, když jsem tam přišli poprvé. Hned po telefonu, když jsem se tam poprvé před rokem objednávala, tak se mi chtělo brečet. Objednali mě až za 2,5 měsíce a to se stylem, Máme volno až za 2,5 měsíce, tak chcete to nebo ne. No ale po čase jsme to překousli a naštěstí jsem u dr. Horváta. Po první KO s Losem mě bylo taky do breku. Moc se s tím pan dr. nesere, když to řeknu takto. No vlastně ani dr. Slováková. Vpálil nám to teda pěkně. No ale nakonec měl asi bohužel pravdu. Stejně skončím s darovanými. Ale co, když to jinak nejde, tak aspoň tahle naděje tady je.
To máš ale zlatou dceru, když je ochotna tohle pro tebe udělat. Je to neuvěřitelné. Jak to pak budete společně prožívat, nedovedu si to představit, asi musíte mít krásný vztah.

Kaczi, můj problém je vysoké FSH. Naposledy jsem měla v litopadu 16. Norma je 3-4. Nad 15 už se dr. nechtějí pouštět do IVF s vlatními vajíčky. Říká se tomu předčasné selhání vaječníků. Chtěla bych si teď FSH změrit znovu, ať vím, jestli to pořád stoupá. No zkusím se teď domluvit při té hysteroskopii.

raadunka
25. bře 2009

ahojky lucik kolik ti je let jestli se muzu ptat? ja jsem mela FSH kolem 9 a stejne moje stimulace bala o 4-5 vajickach a pouzitelne byly jen 3. V lete mi bude 40

slunickooo
25. bře 2009

Ahoj holky,

já uvažuju, že až sko nčím s kojením a malá trošku povyroste - tak půjdu do darování vajíček.... snad nějakému páru přinesu štěstí a radost do života

jdu dočíst vaše příběhy 😉

sukubka
26. bře 2009

slunickoo to je od tebe strašně hezké!

raadunka
26. bře 2009

slunickooo dekujeme mocc

kacza.b
26. bře 2009

slunickooo je to od tebe moc hezke,kdybych dostala vajicko od takoveho clovicka jako jsi ty,byla bych moc stastna. verim ze tady tim,ze darujes vajicka pomuzes udelat nejaky par stastnymi rodici.

mas udelane moc hezke albicko,az jsem si u nej pobrecela 😔

raadunka
26. bře 2009

kaczi jak jsi dopadla ve fakultce ? Pls povidej

sukubka
26. bře 2009

kaca ty chodíš do FN?já taky 😉 ty si žádáš o darované vajíčka?to ti doporučil dostál a jestli ano podle čeho ti to doporučil?já mám totiž docela vysoké FSH kolem 11-12 ale dostál mi zatím nic nenavrhoval předtím sem byla na 1ivf ve ferrtimedu a tam mě hnali hned do darovaných!nevím no.zkusíme asi tento 2pokus IVF(už stimuluju a zdá se mi že mi i dostál dal malé stimulační dávky)a kdyby to nevyšlo zeptám se ho jestli by nedoporuoval ty darované

lucik32
autor
26. bře 2009

Ahojky holky. Nestíhám, nestíhám. Mám pořád fofry. A ještě k tomu mě bolí už třetí den hlava. Doufám, že když se zítra ráno probudím, tak to už bude bez bolesti. Ale je to asi od krční páteře. Sedím celé dny u toho compu.

Chtěla jsem ti sluníčko mooooooc poděkovat. Je to od tebe moc hezké, že chceš takhle pomoci. Ještě když jsem nevěděla, že sama budu potřebovat darované vajíčka, tak jsem taky chtěla někomu dát svoje.
Strašně si vážím takových žen jako jsi ty. 🙂

Radunko je mi 32 a jsem na tom stejně jako ty. 4-5 vajíček a oplodnily se 3 a stejně nevydržely.
No ale máme tady někoho jako je Sluníčko a ty nám pomůžou k vytouženému miminku.

kazci, jak jsi dopadla a sukubko, to je super, že chodíte do stejného caru.

papa dobrou noc

sukubka
27. bře 2009

sluníčko máš opravdu krásné album,malá je rozkošná

lucik32
autor
29. bře 2009

Ahojky. Tak konečně jsem si vklidu sedla ke compu. Náročný víkend je za námi. Tak v pátek jsem měli s manžou výročí svatby 10let. Šli jsme na véču a vínečko. Včera přijela známá s manžou a prckem. Pařili jsme do 1.00h. a dnes s posunem času jsme se probudili 11.15h. a už ve tři hoďky přišli všichni rodiče a slavili se moje narozky. Už jsem úplně převíněná a víkend v pr.... a zítra do práce. No náročné 🙂

lucik32
autor
29. bře 2009

Tento týden mě čeká hysteroskopie. Ale nevím kdy, čekám, až mi úplně skončí MS.

Kde jste??? Jak se máte???

vladis
29. bře 2009

ahojte holky tak mě tady mate v listopadu se nam narodil nas milovany davidek ktery je z darovaneho vajicka takze se ptejte na vše co vas zajímá pokud budu vědět rada vam odpovim

vladis
29. bře 2009

radunka vajíčka od rodinnych příslušníku ti nikdo neda taky jsem to chtela a nejde to

lucik32
autor
30. bře 2009

Ahojky Vladis. To je supeeeer, že jsi k nám zavítala. Davídek je nádherný. Určitě ti vůbec nepřijde, že je z darovaného vajíčka. Je takový ňuňan. 🙂
To byl tvůj první pokus s darovaným vajíčkem? A jak to celé probíhalo, příprava na ET aby jste se sladili s dárkyní?

lucik32
autor
30. bře 2009

Můžu se taky zeptat, kolik ti je let a jaký jsi měla problém? Omlouvám se za to vyptávání.

vladis
30. bře 2009

ahoj luci
3x jsem absolvovala IVF a potom už nebylo jiny řešení mam udajně předčasně zestárlé vaječníky i po konskych davkach hormonů ze mě vydolovali kolem 5 vajíček a ještě k tomu mizerné kvality. nejdřív jsem byla proti,ale manžel to se mnou postupně rozebral atk jsme se na klinice domluvili a slo se na to
mě je 36 a manželovi 37
domlouvat jsme se byli v říjnu 2007 to mi nasadili antikoncepci aby se zjistil rust sliznice a hned potom se zacala hledat darkyně v lednu 2008 zavolali že se zacína tak jsem zacala zobat antikoncepci,pak mě informovali kdy proběhne u darkyně OPU a pak jsem myslím zacala zobat prednison divinu a injekce agolutinu
možna je to trochu zmateny ale tak nejak si musim na vsechno vzpomenout
jsem rada že už je to za nami
a neomlouvej se

kacza.b
30. bře 2009

ahojky vladis. jsem moc rada ze jsi napsala. pises ze mas za sebou 3×IVF,to znamena ze IVF s darkyni si mela jako samoplatce? kolik to teda stalo (je to i muj pripad) tak me to tak trosinku zajima,vim ze takovy lidsky zivot je k nezaplaceni,ale i tak by me to zajimalo. taky ted zrovna uvazuju o darkyni.

davidek je sladoucky,urcite dela jen radost.

lucik32
autor
30. bře 2009

Dííík. Jsem na tom stejně. Nevím, jestli jsi četla mé články. Je to tam vše napsané. Prostě mizerné vajíčka, předčasné selhání vaječníků (vysoké FSH) 2IVF za mnou a to třetí bude s dárkyní. Moc dlouho jsme ses nerozhodovali. Já si to řekla, když jsem stimulovala na 2IVF. Měla jsem dost špatnou reakci. A to jsem měla teda pěkně koňskou dávku. A nakonec 4 vajuška. Že příště se už tak trápit nebudu a půjdu do darovaných. Ale docela mě zaráží, že mě ještě nepozvali a nenasadili antikoncepci, na to, že mám jít v květnu. Nebo počítají s tím, že teprve to začnem řešit v květnu, no nevím. Je fakt, že dr. říkal, že se mám ozvat a poslat výsledky z hysteroskopie. Akorát že MS mám teď koncem měsíce a vyšlo to teď. Zítra jdu na kontrolu po MS a asi ve čtvrtek na tu hysteroskopii. Pak jim dám vědět do caru a uvidím, jak se ozvou. Ale asi je nejvyšší čas. Závidím ti, že už to máš za sebou.
Kolik ti dávali embryjek? A byly to už blastocysty? Mě řekli, že při darovaných se dávají už blatocysty. Je tam velká šance. Prý 60-70%

kacza.b
30. bře 2009

ahojky luci,taky mas spoustu otazek a podobne jako ja.

uz vim to sve FSH mam uz opis ze sve karty a je to 5,6-10,2 LH 0,8-7,8 v norme ale nemuzu to posoudit jestli je to moc nebo malo.

kacza.b
30. bře 2009

luci proc te posilaji na tu hydrolaparoskopii? ja se ted chystam do CAR za docentem domluvit se na tech darovanych vajickach,ale chtela bych jit az tak pristi rok....ted je to jeste vsechno prilis cerstve.i kdyz 33 tluce na dvere,no.

vladis
30. bře 2009

tak už jsem to mela napsany a smazalo se mi to tak pisu znova

kacza.b
30. bře 2009

no me taky konik nekdy vyhodi na prvni stranku 😠 to mam vzdycky nervy. 😀

lucik32
autor
30. bře 2009

Ahojky Kaczi. Sem tě dlouho neviděla. 🙂 Máme tady jednu spřízněnou dušičku s miminkem. To je super. Že Vladis?

vladis
30. bře 2009

kacza nám se první IVF nepočítá,protože nebylo co zavádět jinak nas to stalo 37000+léky pro darkyni asi 3000
zavádeli 2 embryjka morulu a 8 buněčny chtela jsem tři ale do ET to vydrželi jen dvě

kacza.b
30. bře 2009

milacek ma ted nocni tak mam cas na konika,no a zitra mam jeste volno a ve stredu po dvou a pul mesici do prace,dneska jsem uz byla omrknout teren a celkem me hezky prijali zpadky,ale byla tam jen ta lepsi polovina...tak kdo vi co bude ve stredu 😕

kacza.b
30. bře 2009

ju luci to je super 🙂

vladis
30. bře 2009

přeju vam at to už vyjde to cekaní je na nic ja byla rozhodnuta,že když to nevyjde tak končím i když jeden pokus by jsme měli od kliniky ješte skoro zadarmo 🙂