Minimálka s darovanými vajíčky a darované embryo

hope1
27. lis 2012

Ahoj holky,
nemáte některá zkušenosti nebo nevíte, které CARy v Praze dělají minimální cykly s darovanými vajíčky či cyklus s darovaným embryem a za kolik?? Mám za sebou 5 iVF-3x s vlastními vajíčky-bez úspěchu, 1x ET + 1x KET s darovanými vajíčky-s těmi jsem otěhotněla, ale v obou případech došlo k SP. Už jsem to chtěla vzdát (čekáme na osvojení), ale pak jsem zjistila, že některé CAR nebízejí minimálky s DV a tak mě to začalo zajímat. Že třeba jednou ještě něco zkusím. Potřebuju mít nějaký plán 🙂 Líbí se mi léčebné metody Arlety IVF, s. r. o., jenže to je pro nás přes celou republiku ☹

http://www.arleta.cz/cs/lecebne-metody

evulatko
27. lis 2012

@hope1, ahojky, minimalni cykly s darovanymi vajicky, to jsem tedy neslysela.... Co ja vim, tak vzdycky se dela normalni cyklus s DV, u te Arlety to ctu poprve a podle me to v Praze zadny CAR nedela...

hope1
autor
27. lis 2012

Tak uvidím. Zkusím se poptat, max. si dojedeme do Arlety ....

monnn
24. únor 2013

@hope1 no to by mě zajímalo,máš nějaké novější info?děkuji!!!!

hope1
autor
24. únor 2013

@monnn jelikož jsme se rozhodli na to zatím vyprdnout - čekáme na adopče a pak možná o sourozence ještě zabojujeme-tak jsem zatím nepátrala, bohužel tedy nevím, zda to nějaký CAR dělá 😒

kvakuska
24. únor 2013

@hope1 no podle toho co jsem si na stránkách Arlety bych řekla, že "minimální cyklus s darovanými vajíčky" je jen chytře vymyšlenej název ... dle mého se jedná prostě o sdílenou dárkyni, tzn. že vajíčka získaná od jedné dárkyně (třeba 15 ks) se rozdělí mezi několik že (třeba 5 - každá 3 vajíčka) ... když si to spočítáš, tak je to vlastně výjde výhodně, než kdyby dali všech 15 vajíček jedné ženě (skásnou minimálně 100 tisíc)... prostě nejedná se o dárkyni exkluzivní (všechna vajíčka jedné ženě) ... já vím, že ta cena se ti může zdát lákavá, ale vidím tam několik záludností:
1/ udávají 10% cyklů z různých důvodů zrušených
2/ nedávají ti žádné záruky (třeba při zrušeném cyklu slevu na další pokus ... protože léky pro stimulaci dárkyně nejspíš platíš v každém případě)
3/ je to i psychologická záležitost: po jednom neúspěšném cyklu s tou jejich cenou je šance, že se k nim vrátíš znovu, a třeba i 2x, 3x, protože se přece jedná "jen" o asi 20 tisíc Kč, ale ve finále vlastně můžeš dohromady zplatit víc než za jeden pořádný cyklus s darovanými vajíčky která se dotáhnou do stádia blastocysty a máš z nich i mražáčky
4/ transfer po 48 hodinách - v tu dobu kvalita transferovaných embryí je vemli nejistá, mají většinou jen 6-10 buněk, do tohodle stádia se dostane spousta embryí, ale spousta z nich do stádia blastocysty vůbec nedoleze)
5/ nízká úspěšnost
6/ slibují zavedení všech čerstvých embryí po 48 hodinách, ale co když máš 3 krásná embrya a chceš jen jedno dítě (nechceš riskovat trojčata)? ... soudný lékař ti 3 pěkná embrya nedá ... pokud ti lékař bez mrknutí oka zavede tři embrya, o kterých tvrdí že jsou pěkná, moc bych na jejich kvalitu nesázela ... o případném zamražení zbylých embryí e nezmiňují, takže v případě zájmu si mražení zcela jistě platíš zvlášť, čímž se cena léčby zvyšuje
... mohla bych se rozepisovat ještě dál, ale myslím, že už tohle stačí ...

V případě minimálky s darovanými embryi bych asi měla pochybnosti, jestli se nejedná o zbylá embrya nějakého léčeného páru (když pominu že nikdy nemáš jistotu, že jsou opravdu čerstvá a ne rozmražená) ... vím že některé kliniky podobné metody používají, bohužel 😖

monnn
24. únor 2013

@hope1 každopádně děkuji a přeji hodně štěstí s adopčátkem!!!

anulka75
11. led 2014

@hope1, koukni na Reprofit Brno, jsou mimoradni 🙂

hope1
autor
11. led 2014

@anulka75 to už je starý příspěvek 😉 máme už téměř rok doma holčičku (adopce) a jsme šťastni 🙂