Minimální stimulace, máte zkušenosti?

kikina9
4. bře 2012

Holky, chtěla bych Vás poprosit o vaše zkušenosti s minimální stimulací. Zajímá mě úplně všechno 🙂 Jaké léky jste měly, od kolikátého dne jste je aplikovaly, jestli jste měly i léky proti předčasné ovulaci (Cetrotide), jestli jste chodily do práce, nebo byly doma na neschopence, kolikátý den byla punkce, kolik jste měly vajíček, kolikadenní embrya vám vkládali, no a samozřejmě jestli to vyšlo 🙂 Také by mě zajímalo, kolik jste za to všechno zaplatily 😉
Já začínám minimálku zítra, tak bych si ráda přečetla všechny vaše zkušenosti a postřehy 😉

bobulinka74
5. bře 2012

ahoj, já má za sebou dvě minimálky, brala jsem od 3. DC clostilbegyt a pak po kontroke jsem připíchávala ještě 2nebo3 injekce. OPU jsem měla kolem 12. DC a první minim. bylo biochemické těhu, šla jsem hned další měsíc do nového pokusu a vyšlo to. Bohužel v 9.tt zamlklé těhotenství. To už je ale o něčem jiném.
Čim stimuluješ ty? Přeju hodně štěstí,spousta holek otěhotněla právě po minimálce 🙂

cilkaa
22. bře 2012

Asi už to máš za sebou, ale pro ostatní snažilky:
já brala od 2.-6. DC Clostilbegyt 2-0-2
8. DC jsem byla na UTZ a měla 3 vajíčka kolem 16 mm (2+1), sliznice ale po Clostilu jen 4 mm, dal mi na ni Estrofem, ten jsem od toho dne užívala. Aby nezastavil růst vajíček, dal mi dvě injekce Fostimonu, ty jsem si dala 8. DC a 9. DC. Večer 9. DC jsem v 9 večer píchla Pregnyl 5000.
11. DC jsem měla punkci, vzali mi 4 ks (ano- jedno se tam narostlo!!) zralých vajíček a oplodnili je ICSI
12. DC oplodnily se 2 ks
13. DC mají 2 buňky
14. DC mají 7 buněk
15. DC - nesledují
16. DC - ET expandované blastocysty a kontaktní moruly (po 5 denní PK se udržely obě)

Pak 10 dní po ET jsem měla pozitivní krev, bohužel jsem měla mimoděložní, ale to už je na jinou diskusi.
Vše probíhalo bezvadně, nic mi nebylo, normálně jsem fungovala. tělo to vůbec nezatížilo- doporučuji!!!
Celková cena 17 tis.

pacinkadol
23. bře 2012

Ahoj holky, pripojuji svou zkusenost.Byla jsem take na minimalni stimulaci,brala jsem clostilbegit od 3 dne cyklu a pak jsem si jeste neco pichala,ale uz si nepamatuju,jak se to jmenovalo. Celkem nas to stalo necelych 19000, ziskali nam 3 vajicka, oplodnily se dve a bohuzel nebylo nic k transferu. Vzhledem k tomu, ze stejnym fiaskem zkoncily i dva nativy,tak uz jsme pak radeji prastili do klasickeho IVF. Vyslo nas to jen o 1700 draz nez minimalni stimulace, otehotnela jsem hned na prvni transfer, jsem ted uz v sestem mesici. Takze ja teda minimalni stimulaci nedoporucuji. Citila jsem se stejne jako pri IVF-pri IVF jsem jen mela trosku nafoukle bricho. A v obou pripadech jsem si musela neco pichat. Cenove to vyslo skoro nastejno. A jeste mame 2 ebryjka v mrazacku. Doporucuji vsem radeji IVF...usetrite si cas... 🙂

leny11
8. dub 2012

Ahoj holky,mám za sebou 4 nativy,3 x jsem měla jen Clostilbegit 1-0-1 od 1. do 5.dne zisk 1 vajíčko z toho 1ET , a při posledním nativu jsem si píchala 5 injekcí fostimonu zisk 2 vajíčka a transfer 2 embyrií.Zatím to seice nevyšlo,ale pro mě je zo rozhodně lepší.U klasického IVF(mám za sebou 3) jsem transfer neměla ani jednou a dokonce jsem po posledním IVF měla lehčí hyperstimulační syndrom.Pak nám paní doktorka navrhla dárkyni vajíček, v tom případě k transferu došlo, ale nic z toho nakonec nebylo.Takže za mě doporučuji minimálku není to tolik hormonů najednou a k tělu je to šetrnější.A cena je s IVF nesrovnatelná 7500,-kč.

mandre
11. dub 2012

Já za sebe doporučuju, hlavně těm, co se nedaří při klasickém IVF. Já jsem po druhé minimálce otěhotněla, hned v 5.tt jsem sice potratila. Další měsíc jsem pak otěhotněla přirozeně. Předtím 3 IVF a skoro nic se mi neoplodnilo anebo nevyvíjelo. U minimálky jsem měla oplodněné 1 vajíčko, a dávali mi ho 3.den jako 8buněčné embryo. Stimulace Clostylem 2-2-2, narostly 3 folikuly. Cenově nesrovnatelné. Minimálka 14.500,-. U klas. IVF doplatek cca 10.000,- , zbytek hradila pojišťovna cca 35.000,-. Dneska už bych na klasické IVF nešla, zbytečné mega dávky hormonů do těla, a na co.
U minimálky záleží ta cena, kolik budou oplodňovat vajíček a jestli ještě připíchneš nějaké malé množství hormonů. Ale do 20.000,- by se to mělo dát.

shams
13. kvě 2012

Taky se chystám na minimálku, tak uvidím. Doktorka mi chce dát Merional. Máte někdo zkušenosti? Děkuju.

vifath
13. kvě 2012

SHAMS, také mám Merional na minimálku, poprvé, jinak jsem měla vždy Gonal na minimálku, ale ke konci už jsem na něho nereagovala a folíci byly prázdný, tak že snad s Merionalem bude líp 😉

janice_opice
12. črc 2013

Ahoj ráda bych obnovila tuto diskuzi a poprosila o další zkušenosti s minimálkou...mám za sebou už 8. pokusů IVF a nikdy mi nikdo nenabídl minimálku ani nativ....až ted....podařilo se některé?

evelina75
27. črc 2013

Janice, já mám za sebou 5 klasických IVF - 1x mimoděložní a jinak nic, pak minimálku s 2mi embryi - dvojčata 5let, pak jsme to zkusili ještě jednou - zase minimálka - 1embryo - 2,5 letý sourozenec 🙂) Byla jsem v Olomouci ve fakultce. Cena byla tenkrát 7500 Kč včetně léku , 3denní kultivace a vpichu spermie do vajíčka. Doufám, že se zadaří...