Mohu či nemohu zjistit, jak dopadla má darovaná vajíčka?

nariel
30. pro 2013

Ahojte snažilky, těhulky i maminky. Chtěla bych vědět, jestli bych mohla zjistit co se stalo s mými darovanými vajíčky. Bohužel nám nevyšlo IVFmanžel měl zdravotní komplikace a vajíčka nám nechtěli zamrazit na další pokus) ale jedenáct zdravých a geneticky dobrých vajíček jsem musela tedy darovat. Tenkrát mě tak mrzelo že žádný mimčo nebude a přístup centra mě úplně odrovnal. Ale čekalo tam tolik maminek , že mi nezbylo než vajíčka darovat (A ani mi je nezaplatili bídáci!!) Ale jedinou mou nadějí bylo že potěším nějaké čekající rodiče.
Myslíte že by šlo zjistit jestli darovaná vajíčka obstála, nebo ne?? Nechci nikomu nic ubírat ani nic zebrat..Jen bych ráda věděla jestli udělali někomu radost. Máte podobnou zkušenost či o tomto tématu máte něco nastudované??
Už ani nevím co bylo v té darovací smlouvě, pro slzy jsem ani neviděla. Ale nejspíš jsem se vzdala věškerých práv něco vědět. Tak takový výkřik do tmy. Jen by mě z druhé strany zajímalo jestli tu nějaká maminka či čekatelka, snažilka s podobným osudem. Protože si z toho dělají děsný byznys,až mě to někdy štve.
Děkuji za reakce.

kytkakvete
30. pro 2013

@nariel A jak vám zdůvodnily že je nezamrazí? Přece nemůžou jen tak někomu přikázat at daruje vajíčka 😨 . Ale zjistit to určitě nemůžeš, dárcovství je anonymní. Kde jste proboha byly?

suzanna123
30. pro 2013

@nariel kdes to byla? V Rusku před 30ti lety??

nariel
autor
31. pro 2013

Ve Fertimedu v Olomouci před 7 lety..A připadalo mi že využili mé slabosti místo aby mi pomohli tak si pomohli jedině sobě. Řekli mi že samotné vajíčka nezmrazují jen oplodněné. Manžel pod vlivem stresu neměl na odběru spermie životaschopné. Štvalo nás že to nechávají tak na poslední chvíli a nezamrazí se nějaká dávka dopředu (s těma prachama co zato chtěli a s těmi zkušenostmi jsme myslely že jsou na takové situace připravení. ☹ ) Člověk může skončit třeba se slepákem v nemocnici a co s těmi zrajícími vajíčky pak??
No prostě hrůza. Za vajíčka mi nic nezaplatili (ikdyž to slibovali), ale po nějaké paní určo chtěli ať vajíčka zaplatí..Grr
Takže i v ČR se děje velký byznys..nemusím ani do Ruska 😀
Anonymní..no jestli jsem si to nemyslela, ale anonymní pro dárce..Oni by si záznamy vést měli né?? Když by na to došlo.Ale co už. Třeba jsem někomu přinesla štěstí.

nariel
autor
31. pro 2013

@kytkakvete Jak jsem napsala výše..samotné spermie a vajíčka nezmrazují..jen oplodněné (ale to jsme nevěděli) Myslela jsem že takový případ nouze, že nám nabídnou jiné řešení ☹ Nestalo se !! K dárcovství mě nenutili, ale co jsem měla dělat odneést si vajíčka do vlastního mrazáku ?? 😀 Využili prostě mé beznaděje ☹

@suzanna123 😀 V Rusku ?? Tam ani nemusím stačí Fertimed v Olomouci...tam je mafiánský byznys...Místo aby čekajícím rodičům pomohli tak je oberou jak spařenou slepici 😀..
JJ určo jsou i páry který neměli problém, ale tak je to vždy. Některým bez problému..jiným bohužel ne. ☹

kytkakvete
31. pro 2013

@nariel No oni mražená vajíčka mají malou šanci na pozdější oplodnění, ale sperma by snad jít mělo na pozdější dobu, nějak nedokážu vstřebat že dva dospělé, svéprávné lidi někdo přinutí darovat jejich genetický materiál proti jejich vůli 😒 , proč jste je nedaly zlikvidovat? Opravdu ti neřeknou komu je daly, to nesmí ani jedné straně, umíš si představit co by se stalo kdyby dárkyně začala po matce vyžadovat dítě?

kytkakvete
31. pro 2013

@nariel A ještě, dárkyně a příjemkyně musí stimulovat stejně, to by museli mít nastimulovanou příjemkyni.

nariel
autor
31. pro 2013

@kytkakvete 😀 To chápu..já po nikom dítě nechci..A nedonutili nás k tomu řekli že mi za vajíčka zaplatí. Tak jsme si řekli že bychom penízky použili na další pokus IVF ale pak mi peníze už nedali ☹ !!!!!
Možná mnou založená diskuze vyzněla blbě..jen jsem byla zvědavá...Třeba má někdo jiný v mé situaci podobné pocity a byla jsem taky zvědavá jestli jsem tak blbej unikát nebo ještě někdo je na tom jako já 😀 😉 Zrovna jsem rozebírali závažné nemoci třena leukémii nebo nemoci jater či ledvin...(Ve filmech člověk vidí že dokážou pak vypátrat dárce..) Ale film není realita. Nejsem žádnej pošuk..Jen mi prostě někdy přijde narozum že někde může běhat mých zpoloviny genetických 11 dětí a taky nemusí to je jasný, jen to na mě někdy přijde.
Nechci aby tu nědo rozebíral mou blbost. Každý vnímá situaci jinak..a já čekala na dítě pěkně dlouho zámožní nejsme a když jsme měli peníze měla jsem tolik nadějí..které pak nebyly vůbec a zkuste v podobné situaci reagovat...chvíli potom co se proberete po zákroku a řeknou vám že nic nebude..Bylo to pro mě děsně těžký.

kytkakvete
31. pro 2013

@nariel Ono to z úvodního příspěvku znělo všelijak 😉 , finanční odměna je myslím jenom na tom centru, dárcovství je bezplatné, ale většinou je to samozřejmě zaplacené, spíš využily oslabení. Onemocnění mě zajímá taky, možná to půjde přes konkrétní centrum které dárkyni kontaktuje, ale moc tomu nevěřím, doufám že to nebudu mít potřebu někdy zjištovat.

nariel
autor
2. led 2014

@kytkakvete Nechtěla jsem aby to vyznělo nebo aby to někdo pochopil takto.
Myslela jsem si že třeba dostanu zprávu..něco jako 4 s 11 byli úspěšné..tomu komu je daly mě nezajímá. Chtěla jsem jen vědět jestli jsem někomu udělala radost🙂 😉

kytkakvete
2. led 2014

@nariel já myslím že si určitě udělala radost 🙂