Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

evik73
29. dub 2011

@luca77 vozí autobusem nějaké seniory po krásách Čech a jsou právě ubytováni v penzionu a prý tam babky dělají dusno,že za ty peníze jsou malé porce a já nevím co ještě,tak má asi strach,aby si třeba nestěžovaly na cestovce a on by přišel o kšefty 🙄

ismet
29. dub 2011

@evik73 Ale ano, věř mi, já to poznám 🙂 . Já jsem se teď rozhodla, že zhubnu, abych se také zabývala něčím jiným než těhotenstvím. Stačilo by mi pět kilo, já nikdy hubená nebudu, ale cítila bych se líp. Švagrová, která je kulička-měří 160 cm a váží 88 kilo, hubne pod dohledem lékaře, tak jsem se k němu také objednala. Když jsme spolu mluvili, tak jsem mu říkala o svýc peripetiích s otěhotněním a on říkal, že s tím má spíš dobré zkušenosti. Že když silnější žena zhubne, líp otěhotní.

evik73
29. dub 2011

@ismet dobře,tak já ti tedy věřím 😀 😀 Tak mi dovol ti také složit kompliment ke tvé krásné ženskosti 🙂 A pěkně k sobě ladíte s manželem...pěkný párek jste a malý má dost z tvého muže viď?
To je dobrý nápad z hubnutím,já jsem taky chtěla začít,ale za chvíli zase budu po transferu ,tak ještě vyčkám a pokud by to nevyšlo,tak se do toho vrhnu taky a další pokus třeba necháme na podzim,stejně teď bude přes prázdniny v Motole asi nějaký omezený provoz,tak bych přes léto něco shodila.Jinak si myslím,že kila až tak velkou roli nehrají...vždyť jsou silnější holky a otěhotní.....
Mně by stačilo,kdyby mi někdo sestavil jídelníček,jako jim dělají právě v televizi....

luca77
29. dub 2011

@evik73 Taky jsem koukala,byla dobrá a je vidět,že to jde,když se chce a hlavně zhubla 13,5kg tuku 😲 .Sama vím,že to jde s trochu pohybem,já před 2,5roku taky vypadala jinak,zhubla jsem 22kg,no a teď už si to zase hezky nosím na sobě 😒 .Před laparkou jsem byla na předoperačním vyšetření a dr. mi říkala,kde ty kila mám,že na to nevypadám.Já je schovávám 😝 No a abych se vrátila k tomu pořadu,tak ty dámy,co tam byly předtím,ty jsem nepochopila, proč se tam hlásili.

luca77
29. dub 2011

@ismet Ty jsi se rozhodla,že zhubneš???? Prosím! Vždyt ty to nepotřebuješ,co si pamatuju,když jsem tě v lednu viděla.

evik73
29. dub 2011

@luca77 jo přesně to si myslím taky,že Ismet hubnout nepotřebuje,je fešná a akurátní 😉S tím hubnutím....taky jsem před 2 lety za 3 měsíce dala dolu 8 kilo a opravdu,pokud se člověk trochu snaží a změní to stravování,občas nějaký pohyb,tak to jde dolu..mně to sice začlo padat asi až po měsíci,ale pak to šlo celkem dobře!Paradoxně platí čím víc jíš,tím rychleji hubneš(ale trochu dietně a zdravě samozřejmě).Nooo a teď přesně jak píšeš,mám to zpátky i s bonusem 😀 😀 To stravování už by muselo být na celý život.......a přesně,taky jsem to nepochopila,proč se tam přihlásili,zbytečně s nima ztráceli čas(nechala bych je všechno zaplatit).A takových už tam bylo víc.....u těch přesně vidíš,že prostě se žraním přestat nechtějí 😝

pajinkaa28
29. dub 2011

@ismet Ahojky,tak jsem si přečetla co se stalo,takový krásný počet,to snad není možné,je mi to líto.Ale je možné že to 1 vajíčko bylo hodně kvalitní,tak to vyšlo a když jich je více,tak může být takový problém.Takto mě tenkrát uklidňovala sestřička v Iscaru,když řekla,máte sice jen 1,ale hodně kvalitní,některé pacientky mají třeba 20 vajíček a nic z toho,ale je to takové půl na půl.Příště to 100% výde. 😉

pajinkaa28
29. dub 2011

Ahojky holky,
přeji krásný večer,za chvíli už čarodejnický,kdyby nám alespoň přičarovaly miminka do bříška 🙂
Koukám že se tu vede téma hubnutí,asi bych do toho taky měla jít,bych to potřebovala jak sůl.
Zítra se začínáme stěhovat,tak nemám moc čas sem nakukovat,pomalu balíme věci.
Mějte se prima a opatrujte se.Pa pa

luca77
30. dub 2011

Krásný den Vám přeji děvčata,vypadá to,že dnes bude hezké počásko,aspoň tady u nás.Ale koukám,že jsem tady asi sama samotinká ☹

luca77
30. dub 2011

Tak jsem byla ještě na diskuzi IVF a tam na mě holky chrlily celkem vysoké částky za IVF,...uff 😢 .Pokud máme spermiogram v normě,tak je potřeba připlácet si ICSI? Vím,že s tím se šance zvyšuje,ale co to zkusit bez toho?To nám pak vše nabídnou,co by jsme si chtěli všechno připlatit?

luca77
30. dub 2011

tak holky nevím,jak u vás,ale tady je pěknej slejvák 😒 ,no,ještě,že nemáme na večer nic naplánovaného...

evik73
30. dub 2011

@luca77 ahojky,já jsem tady taky,ale jen na chvilku,chci ještě posekat zahradu,zatím je tady pěkně,ale jestli u vás leje,tak to může být za chvíli i tady u nás 😝
To je právě hrozně individuální s těma cenama....v soukromých Carech to mají dražší a jestli vám doporučí ICSI,to asi bude záležet,jaký bude mít tvůj drahouš v ten den spermio.My jsme si ho teda nedávali,chtěli jsme mít přírodní výběr a vyšlo to,ale aby jste nedopadli jako Ismet,to by byla škoda....tak to třeba zkusit půl na půl.Teď nevím,jestli se platí jednotná cena,nebo je to podle počtu vajíček.Ale embryolog ti řekně,jestli je to ve vašem případě nutné,rozhodně ti to nebudou nutit,.pokud to nebudete vyžadovat.Ale PK bych nechala,když bude více embryí,jejisté,že budou vkládat opravdu silné embryo.

evik73
30. dub 2011

@luca77 koukala jsem na ten ceník a je to do 10 oocytů za 7 tisíc a nad 10 oocytů za 10 tisíc...no pěkná pálka 😕 Budete mít první pokus asi bych to nechala na přírodě,když bude spermio OK.Ale záleží na vás....
Teď jsem četla na netu,že odpo mají přijít bouřky a krupobití,to je super!!!!!!!!!!!!!

luca77
30. dub 2011

@evik73 Ahoj Evi,na toto jsem se zrovna ptala jedné holky,jestli je cena stejná,kdyby jsme si dali napíchnout jenom dvě embryjka,jako když by jsme si jich dali napíchnout deset.Ještě nepsala.Ale ty jsi to tady napsala jasně,..cena je stejná!No,já bych to taky nechala na přírodě,ale to ještě budeme vidět.

luca77
30. dub 2011

@evik73 u nás i bouřilo a stále prší,ale méně a ochladilo se 😒

evik73
30. dub 2011

@luca77 to je právě to,kdyby byla cena za embryo,tak si jich pár dáte,ale takhle prostě ať bude jedno nebo 9,stejně zaplatíte 7000,-.
Tady už je taky pěkně černo,začíná se zvedat vítr,tak to taky přijde,aspoň mám jasno a vím,že nikam nepůjdu.
Zahradu jsme s dcerkou posekaly,ještě jsem si vyčistila jezírko a jako bonus jsem si utrhla nehet,ale tak hnusně,že jsem si málem stříkla do textilu,jak to bolelo.V půlce mého nehtu au au.
Jo a nakonec jsme měli k obědu holandský řízek s bramb.kaší a okurkový salát...takže ani rošti ani rizotko 😀 😀

luca77
30. dub 2011

@evik73 no a teď tady svítí sluníčko,aprílové počasí 🙂 .Já jsem si musela udělat kávu,jestli mě vzpruží..se mi i hlava motala,tak doufám,že je to tím počasím a né,že mi začíná být zle po té dvojité dávce Agolutinu,to fakt nechci. 😒 Ježiši chudinko,tak ošklivě jsis utrhla nehet,..au,au ☹ Hmm,výborný oběd jste měli,to já mám ráda a hlavně miluji kaši a všechny pokrmy z brambor.Já měla v práci francouzské brambory a řepu,..no,ale doma je to lepší,víc vypečené.Já ještě hodinu a jedu domů z práce a teď jdu až ve čtvrtek na noční,..no,není to bezva 😝

evik73
30. dub 2011

@luca77 je to super,to si budeš užívat volníčka 🙂 Vy sluníčko a my tady zataženo a přesně jak se říká klid před bouří 😕 Francouzáky mám taky ráda,někdy uděláme jen takové obyč se salámem a vajíčkem a někdy takové lepší ještě se sýrem a smetanou.A k těm obyč miluju čer.řepku....
Po tom Agolutinu máš takové stavy?Chuděro,to je pech,když mrška zlobí a stávkuje.....naštěstí já bych se podle MS mohla řídit...přesně 28 dní a je tu,takže už teď vím,že 9.5.dojde a od 10 začnu zase zobat Clostyl 🙂

ismet
30. dub 2011

@luca77 Ahoj Lucko, já bych ti po naší poslední zkušenosti ICSI rozhodně doporučila. My jsme měli také normální spermiogram, tak jsme vajíčka nechali oplodnit normálně a víš, jak to dopadlo.

ismet
30. dub 2011

@pajinkaa28 Ahoj Pájinko, já už vůbec nevím, čemu mám věřit a co si mám myslet. Minulý měsíc v nativním cyklu bez stimulace jsem měla jedno vajčko, které se oplodnilo spontánně, ale bylo z toho jen biochemické tehotenství. Teď po stimulaci bylo tolik vajíček a neschopná oplodnění. Nebo spermie neschopné oplodnění? Nejhorší je, že na tohle nám lékaři nedokážou odpovědět, zřejmě se to bude brát jako náhoda.

ismet
30. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, děkuji za kompliment 🙂 , to ráda slyším, já se teď sama sobě nelíbím, když jsem přibrala. Nikdy jsem nebyla hubená, ale tohle už je moc. Můžu Ti poslat kontakt na toho doktora, jak tam chodí švagrová, včera mi psala, že za 14 dní shodila 3 kila. Ale ona má opravdu velkou nadváhu, vypadá jako Věstonická Venuše 🙂 . Synáček je manželovi opravdu hodně podobný, když jsem kamarádům poslala jejich fotky ve dvou letech, tak nepoznali, který je který a i Martínek si mysel, že na obou fotkách je on 🙂

evik73
30. dub 2011

@ismet ahojky,nemáš zač děkovat,jen jsem napsala,co si myslím a nikdy se sami sobě nebudeme líbit,to je jasný,ale trochu té samokritiky nám neuškodí 😀
Zatím pořád doufám,že nadváhu budu řešit až příští jaro,ale kdyby to opravdu nevyšlo,tak myslím,že to zvládnu sama,vím jak na to,když se začnu hýbat a změním jídelníček,tak to dám 🙂 Ale díky za nabídku kontaktu.
A co vy,jdete někam na oheň?Nevím,jak to teď u vás ve vsi chodí,ale tam se kdysi nepálil oheň na čarodějnice,ale tzv.Oheň míru a to jakoby na den osvobození 😉 To ale možná bylo ještě za komunismu 9.5.....

ismet
30. dub 2011

@evik73 My jsme byli včera ve vedlejším městečku na akci pro děti, já jsem tam zůstala u ohně do noci, takže jsme čarodějnici upálili už včera. Ale u nás je také oheň, vysoká hranice u fotbalového hřiště. Za půl hodiny ji zapálí.

evik73
1. kvě 2011

Ahoj ženy 🙂
to je teda pěkně škaredý 1.máj,nevím jak u vás,ale tady je bleee 😝 Aspoň,že je svátek a snad budou něco dávat v TV...
@ismet tak vy jste byli s předstihem u ohýnku 🙂 A kdepak to bylo?Můžeš v šifrách,snad to rozluštím 😅
A co vy ostatní?Doufám,že se tady všechny zase sejdeme a některou nám neupálili 😀 😀

ismet
1. kvě 2011

@evik73 Ahoj Evíku, byli jsme tam, kam chodíš na gynekologii 😉 . Bylo to moc fajn, dětem se moje dílnička snad líbila, měla jsem stánek, kde si vyráběli čarodjnice, což byl jeden z mnoha úkolů, za které dostávaly razítka a za ně pak bonbony. Přišly tam stovky lidí, byl to pěkný mumraj, ale jídla i pití i atrakcí bylo dost a všechno kromě jídla zdarma. Oba moji kluci teď odjeli vlakem do Prahy k babičce, tak mám až do středy volno. Jupí! Budu relaxovat, jezdit na rotopedu a taky pracovat. Evi, nevíš, jak je to s letním provozem v Motole? Vychází mi totiž, že bych v červnu měla jít na nativ, na klasické IVF asi nebudou ještě léky a na to pak v červenci. Mám ale obavy, že kdyby měli zavřeno, mohli by mi dát až zářijový termín a to mě dost děsí. Jednak mi v práci povolili prodloužení RD do konce července a taky se stále zvětšuje rozdíl mezi mými dětmi. Chtěla jsem nanejvýš dva a půl roku a kdybych těď otěhotněla přirozeně, tak bude už tři roky. Taky už mám koupené ovulační testy 🙂 .

evik73
1. kvě 2011

@ismet ahojík,já jsem si to myslela,že jste byli tam kde jste byli 😀 Parádně jste si to určitě užili viď?S dětmi je to vždycky fajn 🙂
Bohužel nevím,jak to bude o prázdninách,ale myslím,že nějakou pauzu mají,to se nejspíš dozvíš až půjdeš k dr.Uhrové.Mohli by se trochu lépe starat o webovky,vůbec je neaktualizují,.všechny tyto věci by tam mohli být 😒
To budeš pěkně relaxovat,když ti chlapi odjeli,ale myslím,že se ti bude brzy stýskat 😀 😀 Že mám pravdu?

ismet
1. kvě 2011

@evik73 Já si hlavně odpočinu od neustálých otázek a batolecího brebentění. Tenhle víkend jsme zvládli nočníček, konečně mu asi dozrálo centrum v mozku, díky kterému pozná, že potřebuje vykonat potřebu. Zatím na to padne velké množství čokolády a piškotů, ale až si to zautomatizuje, tak odměny omezíme. Někdy mi připadá, že značkuje jako pejsek, aby dostal víc čokoládiček (za každé použití nočníčku má jedno Kinder bueno) 🙂 . A už zvládne věty o sedmi slovech. Nejlepší byla: Maminka hodná, čůrá do záchoda, dostane piškotek 🙂 .

Teď jsem jela hodinu na rotopedu, mám ze sebe dobrý pocit 😉 . Jak cvičíš Ty?

Doufám, že ta pauza v Motole nebude dlouhá, předpokládám maximálně měsíc i když vím, že dr. si berou dovolenou i průběžně během roku. Asi mají ale nějakou nařízenou. Teď si pohrávám s myšlenkou, že bych zkusila nativ i příští cyklus místo odpočinku. Myslím, že bez stimulace by to šlo, pokud uzraje vajíčko. Problém ale je, že mám konzultaci až 24.5., což by podle mých propočtů měl být cca 14. den cyklu, takže to asi nestihnu. Možná bych si ale mohla prodloužit menses Utrogestanem, co myslíš?

evik73
1. kvě 2011

@ismet tak to ti neporadím s tím Utrošem,já ho znám jen po transferu,ale že by se s ním dalo i 😀 prodloužit menses,to nevím 😕 A co zkusit zavolat a zeptat se sestry,jesli by jsi mohla přijít dřív na UTZ.Však jim jde taky o peníze,ne že néééé,tak by to snad neměl být problém 🙂
Klaním se před tebou,já zatím sportuji jen u lednice 😀 😀 Ale zítra asi začnu..... 😉
A dala jsi si piškotek?Když jsi byla tak šikovná...... 😀

evik73
1. kvě 2011

ten smajlík mezi "dalo i prodloužit" tam nepatří,omylem jsem o tam nastrčila 😀

ismet
1. kvě 2011

@evik73 Však já jsem také sportovala letos poprvé a pak jsem hned nabrala síly při vydatné večeři 🙂. To je ale moc dobrý nápad s tím telefonem a dotazem na UTZ. Zavolám tam a snad mě neodbydou, že nejdřív musím na tu konzultaci a pak se uvidí. Zítra máme od 17 hod. zumbu za 70 Kč, nechceš přijet? Já tam hlídám děti.