Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

evik73
6. kvě 2011

@ismet ahojky,tak já se koukám na hokej 😀 😀 Teď je přestávka,tak mám chvilku...v pondělí jdu ke kadeřnici,už je to zase měsíc a už s těma vlasama nic neudělám.Mám se celkem fajn,už mně začíná pobolívat břuch,takže se to blíží a jdeme zase do toho 😉 😉 Jak se těšíš?

evik73
6. kvě 2011

@evik73 ve zprávách dneska ukazovali,že je tady ten zakladatel zumby Beko Perez...přihasil si to do snídaně ve Ferrari 🙂 Asi mu to slušně vynáší 😀 😀

evik73
6. kvě 2011

Jsem mimo,posílám si sama sobě zprávu 😀 😀

ismet
6. kvě 2011

@evik73 Taky se mi to už stalo, to je hned 😉. Já jsem dneska našla čtyřlístek, hledám ho od chvíle, kdy začala růst tráva. To je dobré znamení 😉. Jak se tento měsíc nesleduju, tak vlastně ani nevím, jestli mě pobolívá břicho. Spíš asi ne, ale už začínám slabě krvácet, počítám, že se mi to rozeběhe během víkendu. Mám teprve 23. DC, ale tento cyklus bude kratší, protože minulý byl 35 dní dlouhý. Takže bychom do toho zase mohly jít společně 🙂.

luca77
7. kvě 2011

@lumcag no ,já jsem taky zvědavá,jak dopadneme my,doufám,že tam žádný problém nebude,a budeme moct jít na IVF 😒

luca77
7. kvě 2011

Ahoj kočky,to bude ale krásný víkend,co? Já jsem dnes v práci,ale zítra si to taky užiju,jdu až večer na noční.Dnes má přítel syna(11let z předchozího vztahu),tak aspoň se sebe nabažej,pojedou se koupat do BN.Jinak, když je volná chvíle a je u nás,tak ihned po příchodu zapíná notebook a mastí hry a já zuřím,protože u něj doma nedělá nic jinýho ☹ Ale to je na dlouhé povídání 🙂 .Včera jsem si volala do Motola a objednala jsem se na UTZ po MS,tak tam jedu 18.5. mezi 7 - 7:30h,tentokrát mi bude dělat doprovod brácha 😉 ,včera jsem to říkala přítelovi a už se ptal co je to za den,říkám středa,..a říkám,ale neboj,ty tentokrát nejedeš 🙂 ,tak se mu asi ulevilo 🙂 .Já mám zrovna od 16.5. týden dovči,tak je to v poho.

luca77
7. kvě 2011

sedím a teď mi přinesli z restaurace oběd,tak říkám kdo,co....a pak mi to došlo,kolegyně měla narozky,koupila jsem jí v Ikei orchidej a ona mi udělala takovéhle překvapení,..to mi se takhle překvapujeme na vzájem 🙂 ,ale bylo to dobré,..kuřecí kousky po sečuánsku+hranolky,byly tam i žampiony,houby normálně nejím,ale vypadalo ta tak hezky,že jsem je snědla 😀

luca77
7. kvě 2011

Jinak se chci holky zeptat,kdy si začnu píchat injekce,kolikátý DC?Jak jste to měli vy při IVF?Samozřejmě vím,že příští cyklus 🙂

luca77
7. kvě 2011

@evik73 joo,v úterý nám na zumbě říkala,že přijede zakladatel zumby a kdo jede,..nikdo,..tak říkala,že nám pak bude vyprávět 🙂

luca77
7. kvě 2011

@evik73 Evi,tak to je hezký byznys,co?Jak to máte daleko na letiště? 🙂

luca77
7. kvě 2011

@ismet tak snad ti přinese čtyřlístek štěstí 😉

evik73
7. kvě 2011

Pěknou sluníčkovou sobotu všem 🙂
Parádní počasíčko zase po dlouhé době,tak si ho užívám na zahradě.Dneska jsme měli koprovku s knedlíčkem,to je dietka....... 😝
@luca77 ty si dáváš teda do sosáčku 😀 Pěkná překvápka si v práci děláte 🙂
Na letiště to mám 7 km,takže je to otázka 10 minut a jsem tam..!
Ty injekce...to záleží,jaký budeš mít protokol.Já jsem měla dlouhý se zastavovací injekcí Zoladex(uspí vaječníky,aby přirozeně nevytvářely vajíčka) a pak si to sami stimulují injekcema.Ale nevím přesně,kolikátý den cyklu to bylo,ale myslím,že 21 DC.Jinak ten krátký se snad začíná 2DC,ale to ti spíš napíše někdo,kdo ho měl.
@ismet čtyřlístek je super znamení,na tom něco bude 😉Asi budeme přibližně stejně,schválně jestli i na den se zase trefíme 😉

luca77
7. kvě 2011

@evik73 Ahoj Evi,noo ona koprovka taky nebyla špatná,ne? 😉 Tu mám také ráda.Tak to vám létají letadla pěkně nad hlavou,co? 🙂 Přes nás jich také hodně létá,nedaleko od nás je radar,tak proto tam létají,ale ještě nejsou tak nízko,jako u vás 🙂 A dlouhý protokol to se říká podle toho,že si injekce začneš píchat až později,jo?Nebo jak to je?Kolik bývá těch injekcí?

evik73
7. kvě 2011

@luca77 Jojo,létají nám tady,ale většinou nad námi přistávají a to moc rachot nedělají 😅 Hlavně je to o zvyku...jako si někdo v Praze zvykne,že mu pod okny cinkají tramvaje 😀
Tak jsem vyhrabala starý protokol před IVF.....Tu zastavovačku jsem dostala 2 DC,pak byl UTZ 16DC a píchat injekce jsem začala 23DC.Injekcí bylo dost teda,to bych ani neřekla.....12 dní,každý den 225 j Gonalu plus k tomu ještě dvakrát Diphereline a nakonec Pregnyl.Dlouhý je zřejmě proto,že je jakoby přes dva cykly(já jsem to ještě po tom prvním UTZ dostala) a krátký se uskuteční v jednom cyklu,ale na 100% si tím jistá nejsem,ale neboj,všechno ti dr.pěkně vysvětlí 🙂
Koprovka byla dobrá,to jo...ale mně víc chutná,když mi někdo uvaří 😀 😀

luca77
7. kvě 2011

@evik73 my jsme byli ve středu na Zličíně a nad hlavou nám letělo letadlo,vy už jste na to zvyklý vidět to takhle z blízka,ale my ne 🙂 .My vezeme naše 23.5. na letiště,letěj na dovču do Maroka,tak bude zase jeden z těch příjemnějších výletů 😉 No,tak doufám,že dr.bude mluvit pomalu,abych to všechno pochopila.Takže zřejmě v příštím cyklu už by se mnou mohli něco začít dělat,co?Teď už se to nestihne.Aspoň před dalším cyklem už budeme mít výsledek z imunologie.Injekce Gonalu nebo Puregonu k tomu se používá pero nebo je to klasika jehla/stříkačka?O tom,jestli Gonal či Puregon rozhodne dr. nebo nám dá na výběr?Ono to asi bude stejné,ne?Pokud by to bylo pero,tak si to můžu píchat sama,jinak injekce mi píchá mamka.No,panečku 12dní takových injekcí,to budu pěkně rozpíchaná 🙂 .Omlouvám se za tu zpověď 😉 Tak já už se pomalu balím a pro dnešek padla.Hezký zbytek dne přeji.

luca77
7. kvě 2011

@evik73 ještě se zeptám,přibrala jsi po té stimulaci nějaké kg? Já jen jestli budu ještě tlustější,..jestli nemám třeba zahájit nějakou očistnou kúru 😀

ismet
7. kvě 2011

@luca77 Ahoj Lůco, jestli budeš mít krátký protokol, tak si začneš píchat 2. CD a přestaneš 2 dny před odběrem. Budeš chodit po dvou dnech na kontrolu a podle toho, jak folikly porostou, Ti naplánují odběr. Já jsem ho měla při 1. IVF 10. den cyklu a teď při. 3. IVF při stimulaci stejnou látkou až 14. den, takže se to dopředu nedá určit. Ke konci stimulace se přidávají ještě další léky, buďto injekčně nebo jako sprej do nosu, a pak si píchneš lék na zastavení ovulace, aby folíky nepraskly.

evik73
8. kvě 2011

Ahoj holky 🙂
@luca77 jestli Gonal nebo Puregon,toť otázka...mně dali Gonal,aniž bych dostala na výběr,ale myslím,že je to stejné jako Puregon.Nevím jak Puregon,ale Gonal je v předplněném peru,tak si jen nastavíš jednotky a pícháš...pohoda,já si píchám i ostatní injekce(Merional),jsem masochistka 😀 😀
Nevím přesně,jestli jsem přibrala přímo po stimulaci,nehlídala jsem se a pak jsem otěhu za 2 měsíce a šlo to nahoru,ale spíš asi něco málo přibrala,jsem typ,co přibere i po sklence vody 😀 je to spíš v hlavě ,jak si myslíme,že jsme těhu a dopřáváme si,ale na každého to asi působí jinak no a jestli jsi zvyklá na pohyb a pak najednou přestaneš tak nevím nevím,jestli si tělíčko něco neuloží 🙂 😉
@ismet tak co mrška,už dorazila?Mně bolí břicho už od pátku a zatím se nic neděje,opravdu to asi dostanu zítra přesně po 28 dnech...jako hodinky 😉

ismet
8. kvě 2011

@evik73 Ahoj Evičko, já jsem to dostala dneska, takže na utz půjdu 17. 5. Pospěš si, ať tam jdeme spolu! Dneska jsme se byli podívat ve Středočeském muzeu na veterány. To byla nádhera! Nechodíte na takovéhle akce?

ismet
8. kvě 2011

@luca77 Ahoj Lůco, co se týče tloustnutí po stimulaci, tak to je podle mě pověra. Ale pravda je, že při stimulaci tělo zadržuje vodu, takže stoupá váha a zvětšuje se břicho, stejně jako před menstruací. Ale po OPU se to brzy zpraví a bříško se vrátí do původního stavu. Já jsem teď byla velmi nafouklá, měla jsem problém si i zavázat boty. A bylo to horší o to víc, že naše okolí neví, co podstupujeme-manžel trvá na tom, že to nesmíme nikomu říct, a já to nafouklé břicho nemohla nijak vysvětlit. Prostě jsem řekla, že jsem přibrala.

luca77
8. kvě 2011

Ahoj holky,dnes je tady nějaké mrtvo a jsem zvědavá na ty následující dny,když nám hlásí letní teploty 😉 ,jakápak tady bude návštěvnost.Já se na vás přijdu podívat,ale nevím kdy,dnes jsme začali s přípravami a vykolíkovali jsme rozměry garáže a domečku na parcele a zítra se začne hrabat 😉 .Sice tam teď ze začátku asi nebudu moc platná,ale budu tam a třeba jim něco aspoň podám a tak 🙂 a ještě se u toho opálím,dnes jsem tam chvíli byla a snad se mi žahli tváře 🙂 Dnes odsloužím noční a pak jdu až ve čtvrtek na noční,to budu mít krásné dny.
@ismet no,uvidíme,jak to budu mít já.Jen doufám,že mi ta dvojitá dávka Agolutinu pomohla i s rozpuštěním té cysty,kterou jsem tam zase teď měla. 😖
@evik73 k čemu je Merional?No,to jsi tedy dobrá,já jsem o tom přemýšlela píchnout si sama injekci,ale to nejde 😒 ,to je pomalu jako kdybych do sebe píchala nůž 😀 Mamka to má přeci jenom v ruce,tak jí to nevadí 😉 No a na pohyb jsem zvyklá pouze 2x týdně (jóga,zumba) ,zase to tak nepřeháním 🙂 No a když si tělíčko něco uloží no bože,tak ať 😉

luca77
8. kvě 2011

@ismet Ahoj a nebylo to na Konopišti? Ty jsi to dneska dostala a už jdeš 17.5. na UTZ? Je to UTZ po MS? Já myslela,že na to jdu z toho důvodu,aby se podívali,jestli je cysta pryč,ale koukám,že na to chodí asi každá 🙂 Já to dostala ve čtvrtek a objednali mě na UTZ až 18.5. 😒

luca77
8. kvě 2011

@ismet a to to manželovi tolik vadí? ☹ Vždyť dneska je takových párů,kterým to nejde.A tvý rodiče to vědí,že toto podstupujete? Jinak já mám velké břicho pořád 🙂

evik73
8. kvě 2011

@ismet já jsem to dostala taky dneska,ale zatím jen trochu,takže to začnu počítat až od zítra...no a na UTZ nevím,jestli v úterý nebo ve středu,pže dr.Uhrová mi to tentokrát napsala na 9DC,ale posledně jsem byla 10 DC,ještě uvidím 😀 Každopádně se potkám buď s tebou nebo s Luckou 😉
Na akce moc nechodíme,neb je můj manžel pořád v práci a samotnou by mě to asi nebavilo 😔
@luca77 Merional je hormon(jako Fostimon)na růst folikulů,k tomu Clostylbegytu.Jinak my na UTZ chodíme kolem 10DC,aby změřili folíky a naplánovali nám odběr.
Jak jednou začneš píchat,už nebudeš chtít jinak 😀 😀

ismet
8. kvě 2011

@luca77 Ahoj Lucko, bylo to v Roztokách, tam je malý "vodní hrad", tedy tvrz a kolem ní příkop a na nádvoří se sjely ty veterány. Bylo to moc hezké. Já mám tento měsíc domluvený další nativní cyklus bez stimulace, tam stačí jít na utz 10. DC a když je folikul hezky narostlý, píchne se Ovitrelle na zastavení ovulace a pak se za dva dny jde na odběr-OPU. Výhodu to má v tom, že na nativy se dá chodit každý měsíc, není to zátěž pro organizmus.

luca77
8. kvě 2011

@evik73 už jsem taky chytrá,teď jsem si četla co je Merional 😉 Já jdu na UTZ 13DC,ale já tam jdu teď z jiného důvodu,než vy 😖 Každopádně se těším na setkání s některou z vás,už taky konečně 😉

luksi
9. kvě 2011

Dobré ranko holka 🙂 😉

evik73
9. kvě 2011

Čaute baby 🙂
zdravím vás všechny!!!!Já se teď moc nedostanu,mladá už je doma,tak se učí,až se z ní kouří 😀 Chuděra 😝 Ve čtvrtek dělá praktickou,příští týden má svaťák.....
Dneska jedu na stříhání,nechat se trochu přikrášlit 🙂 Jsem grogy,v noci jsem spala asi 3 hodiny,pendlovala jsem na letiště(4 přílety,poslední v 1.30 a ráno v 6.00 nový odlet).Dneska večer to zalomím brzy,jak skončí hokej,lezu do péří 😅
Kam se nám poděla Mikky?

evik73
9. kvě 2011

@luksi co testík byl??????????????????????? 😕

luksi
9. kvě 2011

@evik73 ahoj 🙂 no nebyl t oasi nechám až na tu krev ve čtvrtek a ultrazvuk 😀