Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

ismet
23. bře 2011

@mick Ahoj mick,my jsme ještě o ceně nemluvili, zprvu jsem myslela, že to bude skoro zadarmo, což nebude, ale podle toho ceníku mi to vycházelo na cca 7500 Kč. V tom jsou 3 ultrazvuky (10., 13. a 15. den cyklu-aby si ověřili, že ten jediný folikul nepraskl sám), odběr vajíčka, oplodnění bez ICSI a ET.Přesně to budu ale vědět až v pátek, kdy tam jdu. Dám Ti pak vědět.

mick
23. bře 2011

@ismet tak to budeš hodná, když dáš pak vědět 😉 , já to napočetla s ICSI+sadou s katetrem na 11,000,-, každopádně je to nejlevnější varianta, kterou jsem našla 😉

ismet
24. bře 2011

Ahoj mick, zítra jdu na OPU, tak se zeptám. Já mám nárok ještě na jeden pokus placený pojišťovnou, ale po 2. IVF v lednu jsem měla z 9 vajíček jen jedno embryjko schopné přenosu, které se nakonec neujalo, takže dr. řekla, že to zkusíme přirozeně, protože taková vajíčka bývají silnější. Šance na úspěch je10%, ale často to prý vychází ženám, kterým se předtím opakovaně nevydařilo IVF. Dr. Uhrová má zlomenou nohu, ale pracuje, a utz. mi včera dělala nová mladá dr., tk mají asi posilu.

ismet
25. bře 2011

@mick Ahoj micko, dneska jsem byla na tom nativu, tak Ti můžu poreferovat. Celkově nás to vyjde "jen" na 7 500 Kč. V tom jsou ultrazvuky, Ovitrelle na zastavení ovulace, odběr vajíčka bez narkózy, oplodnění bez ICSI + třídenní kultivace a embryotransfer. Pokud by embryo nedospělo do stadia schopného transferu, tak by chtěli jen 5 000 Kč. ICSI by stálo navíc 2 500 Kč a prodloužená kultivace také 2 500 Kč.

Jinak ta bolest při odběru se dá vydržet, je to jen pár sekund. Je to tupá bolet jako bouchnutí nebo křeč. Chvilku pak vysávají folikul a pak jehlu vytáhnou. Dobré je, že se pak nemusíš probírat z narkózy a hned normálně funguješ. Dr. mě zase ujistila, že takto získaná vajíčka jsou nejkvalitnější.

Kdy se na to chystáš? Už jsi objednaná?

evik73
25. bře 2011

@ismet Ahojky,budu moc držet palce,aby ti to vyšlo 😉 Taky chodím do Motola a zítra mě čeká taky odběr v Nativním cyklu.Dneska jsme se tam možná i potkaly,byla jsem tam ráno s manželem na odběru krve 🙂 Tak ještě jednou hodně štěstíčka 🙂 🙂

mick
25. bře 2011

@ismet děkuju moc za info, jsi hodná 😉 , tak ti budu moc držet palce, až je to ten správný bojovníček 😉 , to jsi mě potěšila, že ten odběr se dá vydržet a máš pravdu, že bez narkozy je to určo lepší, že můžeš pak normálně fungovat. Přiznám se, že zatím jenom sonduju. Tak doufám, že Martínkovi přibude brzo sourozenec. Hezký víkend

ismet
25. bře 2011

@evik73 Ahoj Evíku, možná se od vidění známe 🙂 . Také Ti držím palce, ať máme vánoční miminka 🙂 . Dej pak vědět, jaké to bylo.

evik73
25. bře 2011

@ismet Díky,určitě písnu,jaké to bylo 😉

evik73
26. bře 2011

@ismet Ahojky,tak jsem doma,proběhlo to naprosto v pohodě a téměř bezbolestně 😉 .Z odebraných 4 folikulů máme 2 vajíčka,tak snad se pěkně oplodní.Zítra mi zavolá genetik,jak to vypadá a pokud to bude OK,tak transfer v pondělí kolem 11 hodiny.Nejdeš taky v po na transfer?

luca77
26. bře 2011

@ismet Ahoj,odběr vajíček bez narkozy? ☹ Ty jsi ale statečná,to ti povím. 😉 Určitě je to lepší tímto způsobem,že se pak nemusíš probírat z narkozy,ale já bych se bála ☹ Jsou to opravdu sekundy? 🙂 Teď jsem tady asi týden nebyla,nebylo mi nějak dobře od pondělí,..bolest hlavy,návaly horka a naopak,..no a ve čtvrtek mi naměřili v práci vysoký tlak,tak mě dr.poslala domů(přijela jsem domů a zvracela jsem,ale to je vše od toho tlaku),dala mi léky na tlak a ještě jsem dostala krční límec,mám v nepořádku klouby hlavy,takže ted sedím v práci a límec na krku a je mi lépe.Jinak MS stále nikde,včera jsem si dokonce koupila Mamatest,ale testovat se budu až zítra 😉 ,to abych věděla,jak na tom jsem,až zavolám v pondělí gyndr.,že jsem to "zase nedostala",to bude asi koukat,že ani po laparoskopii se nedostavila! Koukám,že v Motole to ocejpá,co?Co máš všechno za sebou od toho ledna,co jsem tě tam viděla?My jsme byli v Motole teď v úterý na spermiogramu,tak jsem tam zahlédla pajdající dr.Uhrovou s ortézou.Výsledky nevíme,prý je dají dr.Uhrové a pokud to budeme chtít vědět dřív,tak si máme zavolat,...myslím,že to necháme až na 26.4. v 10h,kdy jsme objednaní. Myslíš,že už dojde např.k nějaké stimulaci? Nejlepší by bylo,kdybych zjistila,že jsem těhu 😉 ,ale takové štěstí mít nebudeme.

luca77
26. bře 2011

@ismet Jinak doufám,že to u tebe dopadne vše v pořádku a konečně se zadaří,..držííím palceee 😉

ismet
26. bře 2011

@evik73 Ahoj Evíku, Tobě odsávali čtyři folikly bez narkózy? To jsi tedy statečná, žes to vydržela. Držím palce, ať se vám vajíčka oplodní. Mně ráno volal embryolog, že se vajíčko spontánně oplodnilo (dosud jsme vždycky měli ICSI), tak mám radost. Na transfer půjdu také v pondělí, tedy snad, když bude vše o.k.

evik73
26. bře 2011

@ismet Tak to je skvělý,že se vám oplodnilo i bez ICSI,taky to máme přírodně 🙂 Takže se možná v pondělí potkáme na transferu 😉 Jinak dělala mi to Dr.Uhrová a je úžasná a fakt to skoro nebolelo.Přeji ti krásný zbytek víkendu. 😅

ismet
27. bře 2011

@luca77 Ahoj luco,bez té narkózy se to dá zvládnout, opravdu.Hlavně když je jen jeden folikul.Evik tady píše,že je odsávali čtyři,na to už bych si netroufla. Já mám za sebou od ledna, kdy jsme se viděly v Motole neúpěšné IVF s ICSI, z 9 vajíček bylo 6 embyjek, ale jen jedno schopné transferu a to se neuchytilo. Další měsíc jsem byla na rentgenu dělohy, kdy zjistili, že jsem v pořádku a teď jsme šli na ten nativ. Kdyby to nevyšlo,tak na další měsíc je naplánované klasické IVF, pojišťovna by nám zaplatila ještě jeden pokus. Takže v Motole jsou opravdu akční, nemají žádné prostoje. Myslím si, že vám dr. hned navrhne stimulaci, abyste neztráceli čas, tím jsem si skoro jistá.

ismet
27. bře 2011

@evik73 Ahoj Evíku, já myslím, že se tam potkáme 🙂, transfery bývají ve stejnou dobu. Tak si popovídáme v pokojíku. Mám delší vlnité vlasy, jak poznám Tebe?

evik73
27. bře 2011

@ismet Ahoj Ismet,přeji pěknou neděli 🙂 Já budu mít modrý svetr s kapucí a mám krátké vlasy 😉 Ráno volal magistr Novotný,že se obě vajka oplodnila,takže hurá zítra pro ně.Tak se budu těšit na zítra. 🙂 🙂

ismet
27. bře 2011

@evik73 To je super, je vidět, že jsou silná. Necháš si zavést obě? Uvidíme se tam a popovídáme si 🙂 . Já jsem původně myslela, že si pro něj půjdu dneska, ale o víkendu asi transfery nedělají, tak jsem musela složitě shánět hlídání pro dvouletého "bratříčka". Nakonec ho pohlídá kamarádka-chůva, vezmi si ho ke "své" holčičce.

evik73
27. bře 2011

@ismet jj určitě si popovídáme.Nechám si zavést obě,ať se zvýší šance na úspěch 🙂 Aspoň budeš mít embryjko vícebuněčné,to je taky plus.Transfery dělají v sobotu,ale neděle asi ne,proto jdeš až v pondělí.Musím přepustit net holce,takže zítra ahoj.

luca77
27. bře 2011

ismet,evik73,holky přeji Vám hoodně štěstí,ať se zadaří 😉

evik73
28. bře 2011

@luca77 Děkujeme Lucí,taky budeme držet palečky,až to bude u tebe aktuální 🙂 Jinak jsem vzhůru už od 5,OO,asi nervozita nebo co 😀 😀

evik73
28. bře 2011

Tak jsem dorazila domu,
@ismet ještě jednou držím moc palce,aby to klaplo a moc hezky jsem si s tebou popovídala 🙂 Jdu se dneska povalovat,tak na koníka zase až zítra.Pěkný den.Mohl by se ještě někdo přidat,ať tady nejsme s tebou a Lucou tak samotinké. 😀 😀

andinekk
28. bře 2011

Ahoj holky, já vás po očku sleduji, do motola jsme přestoupili teprve před měsícem, teď máme za sebou základní vyšetření a musím se objednat, co bude dál... i když ve skrytu duše doufám, že se dočkáme nativu 😉 máme za sebou 2.IVF neúspěšné. zatím ahoj a držím vám pěsti 🙂

ismet
28. bře 2011

@evik73 Ahoj Evíku, já jsem dneska odpoledne tři hodiny spala se svým chlapečkem, tak embryjko snad mělo klid se uhnízdit 🙂 . Jsem ráda, že jsme se poznaly, bylo to hezké popovídání. Mám takový pocit, z rozhovoru s Tebou i z toho, co tady čtu u ostatních IVF snažile, že to prostě někdy vyjde a někdy ne. Může to ovlivnit roční doba, zdravotní stav, kondice embryjka...A když všechno klapne, tak se zadaří. Takže musíme doufat, že teď je na řadě úspěch 🙂 . Embryjko jsem si naskenovala do profilu 😉 .

evik73
28. bře 2011

@ismet Super relax,takový spánek,schvaluji 😀 Taky jsem polehávala,ale bez spánku,pže bych asi čumákovala v noci 😝 Máš pravdu,je spousta faktorů,které ten úspěch ovlivní,nám nezbývá než se pozitivně naladit a věřit.Jen už by mohlo být za 14 dní,to budou nervy 😅
Jdu se válet,tak pěkný večer všem .
@andinekk vítám tě tady,snad se stránky trochu rozjedou a samozřejmě také držím palce v úspěšný pokus,ať už bude Nativ nebo klasika IVF.

ismet
28. bře 2011

@andinekk Ahoj andinku, určitě zkuste ten nativ. Doporučuje se to právě ženám, u kterých nevyšla IVF. Jsou z toho silnější vajíčka. Je to i levnější, ke klasickému IVF jsme připláceli 9000 Kč (ICSI a PK) a tohle stálo jen 7500 Kč (bez ICSI a PK, které jsou zbytečné). Na imunologickém vyšetření jste už byli?

ismet
28. bře 2011

@luca77 Děkujeme, už je máme u sebe. Já mám i fotečku, podívej se na můj profil. Zaváděla nám je dr. Uhrová, věřím, že je zkušená a že přesně ví, kam je má dát.

evik73
29. bře 2011

Pěkné dopoledne všem motolským děvčátkám 🙂

@ismet tak jaká byla první noc s mimuškem v bříšku????Já jsem byla každou chvíli vzhůru,poslední dobou nějak divně spím 😕 Fotečka embryjka je krásná,taky máme jednu,blastocystu,ale s tou to bohužel nevyšlo minulý rok v lednu.

luca77
29. bře 2011

@ismet Držím palce,..určitě to dr.Uhrová nedělala poprvé,neboj 😉

luca77
29. bře 2011

Já také přeji hezký den,venku je fakt krásně a v neděli má být až 20st.dnes říkali 😉 .Já jsem si dnes zkusila udělat mamatest 🙂 ,no a zase nic 😝 ,takže budu volat svému gyndr.,jsem zvědavá,co mi řekne,..určitě si taky myslel,že se laparoskopií vše vyřeší,asi tak jako já 🙂 ,tím myslím to,že mi začne pravidelná MS ☹

ismet
29. bře 2011

@evik73 Ahojky, v noci jsem se probudila a vzpomněla jsem si, že už ho mám v sobě 🙂 . Snažím se nenosti dráčka, k houpačce i jídelní židličce jsem mu přistavila židli, aby si tam vylezl sám. Na noc jsem si dala Crinone, tak už mám takový ten pocit prokrvené dělohy jako pokaždé po IVF. Občas na něj myslím a představuju se, jak se dělí. Zítra už bude blastocysta.