Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

ismet
19. lis 2011

@luca77 Ahoj, ta mladá dr. se jmenuje Hanulíková a mně připadá trochu nafoukaná. Endometrium 3 mm po Decapeptylu je normální, já to měla také tak, a před OPU mi narostlo na 13 mm. Držím ti palce, ať vše pěkně roste. A nelekej se, pokud to zpočátku nepůde, můžeš být více "uspaná". Já už jsem se oklepala a vymýšlím, co dál. Nechci to ještě vzdát. 20.12. jdu na konzultaci k dr. Uhrové, tak pak dohoneme KET a po něm případně nějaké nativy nebo zase celé IVF se stimulací, ono to finančně asi vyjde stejně měřeno na 1 embryo, spíš u mě jde o to, že mi těch embryí na konci moc nezbývá. V lednu jsem měla jen 1 schopné transferu a teď 4.

luca77
20. lis 2011

@ismet Ahoj,no tak to jsi mě trochu uklidnila s Endometriem. Včera jsem tu injekci cítila o té první jsem ani nevěděla...dnes se bude píchat zase vpravo,..asi mám levou stranu citlivější nebo mi mamka napíchla nějaký nerv 🙂 Já doufám,že aspoň něco naroste,tak aby se nechalo odebrat.Četla jsem nějaké příspěvky,ale to je lepší radši nic nečíst 😉 To bych třeba,když bude vše OK mohla jít během 14dní na OPU nebo jak to je. V úterý mi budou dělat EKG..to mi budou dělat asi v Motole,co? Ještě se zeptám celková narkoza..to ti píchají do žíly kanylu nebo ti dají jenom čichnout rajského plynu...jak to bude trvat dlouho..vím,že délka výkonu taky záleží na počtu vajíček.Jéé,to zase budu vystresovaná..tento rok podruhé narkoza 😒 Košily mi dají jejich,co? V té jdeš i na sál nebo nahá? 😖 A po výkonu bolí podbřišek a lehce krvácíš?

ismet
20. lis 2011

@luca77 Ahoj Lucko, na OPU půjdeš po 10-20 dnech stimulace, vše záleží na tom, jak na ni budeš reagovat. Všechno je správně, ničeho se neboj. U dlouhého protokolu je stimulace většinou delší, protože vaječníky po Decapeptylu "spí" a déle jim trvá, než zaberou léky. Ke konci si je možná už budeš muset platit a není to malá částka, mě to stálo cca 10000 Kč, každých 5 ml za cca 600 Kč.

EKG ti budou dělat v 5. patře, v porodnici, a rozbor krve taky. To je velká výhoda Motola, když jsem dřív chodila do Pronatalu, musela jsem jít ještě ke své praktické lékařce, pak do laboratoře a k internistce na EKG.

Narkóza u OPU trvá 5-10 minut, někdy možná trochu déle, ale je to jen chvilička. Pokud je vajíček více, tak se prodlužuje. Dostaneš kanylu do žíly levé ruky, pravou ruku ti zabalí do košile a do klína položí prostěradlo, dokud nezačne zákrok. Je to takové decentní. Všichni tři anesteziologové, které jsem v Motole poznala, byli milí, vše mi vysvětlili a hezky se o mě postarali, když jsem o sobě nevěděla. V pokojíku se převlékneš do nemocniční košile, můžeš si nechat jen podprsenku, nesmíš mít šperky ani nalakované nehty (anesteziolog sleduje jejich barvu) a neměla bys být ani nalíčená, ale já si pokaždé namalovala aspoň řasy, jinak bych nemohla mezi lidi 🙂.

Celý den pak budeš unavená, ale druhý den už bys měla být v pořádku. Mně se jedinkrát, letos na jaře, stalo, že mi bylo špatně asi 3 dny. Možná to byl hyperstimulační syndrom, ale možná jenom nešikovnost dr. Hanulíkové. Byla u toho tehdy Evička, která šla na nativ a říkala mi, že jsem tam byla nějak dlouho, protože dr. nemohla najít jeden vaječník. Ale jinak používají v Motole prý nejmodernější anestetika, žádný rajský plyn, po kterém se zvrací. Speciálně jsem se ptala, jestli mi to nepoškodí mozek, když už to podstupuji po čtvrté, a anestezioložka mi říkala, že by nemělo.

luca77
22. lis 2011

@ismet Ahoj,tak nám dnes vzali krev,přítel jim tam říká,...no,doufám,že mi nebudete brát takové krve jako brali mě 🙂 ,ale v poho..říkali vám ne...mě,že jí berou více kvůli tomu,jak půjdu pod narkozu.Dnes tam byla sranda se sestřičkama.Pak jsem vyjela do 5.patra na EKG a přinesla výsledek.Dnes poprvé mi dělal UZ dr.Minajev,tam se jich ale vystřídá 😉 ...si myslím,že asi taky není zrovna nejlepší,když tě nemá na starost pořád ten jeden dr. 😒 Jinak folikuly ještě žádné ☹ sliznice do 5mm..říkala mi pak sestra,že to tak většinou je a že by to teď už mělo začít fungovat...nebo něco takového.Dala mi další krabici s injekcema 10ks..minule jsem dostala 20ks..takže pojišťovna mi jich hradí 30ks.Takže mám nadále píchat 3ampulky a v pátek opět do Motola...tak jsem zvědavá,jak a kdy to poroste 😒

Čím ty jsi stimulovala,že jsi doplácela 10.000,-Kč? 😨 Co jsem se tady dočetla,tak krabička Fostimonu by měla stát 350,-Kč. No,tak uvidíme.

Takže na OPU si nemusím nic brát? Co vložky? Trochu se po tom krvácí,ne? Proč balí pravou ruku do košile? Při tom výkonu jsi přikrytá celá prostěradlem...píšeš,že jen do klína 🙂 .To zase budu z toho mít akorát nervy ☹ Jinak já se nemaluju. 😉

ismet
23. lis 2011

Ahoj Lůco, já jsem stimulovala Puregonem. Před třemi lety jsem po něm otěhotněla, tak mi ho nyní dr. předepsala taky, i když je asi dvakrát tak drahý jako Fostimon. Ten jsem dostala až v závěru, když jim v nemocniční lékárně Puregon došel. Neboj, folíky začnou růst, jsi prostě uspaná Decapeptylem 🙂.

Tu pravou ruku balí do košile proto, že by jinak zůstala bezvládně viset a možná by se mohla "pádem" poranit. Levou ruku ti upevní do "korýtka", aby do ní mohli píchat anestezii a pravou v bezvědomí neudržíš vedle těla. Jinak přikrytá nebudeš, ani vlasy a možná tam budou studenti (přijdou,až o sobě nebudeš vědět). Ty ale můžeš odmítnout.Vložky jsou v pokojíku k dispozici, malinko se krvácí, ale jsou to jen kapky zaschlé krve asi dva dny.

luca77
25. lis 2011

@ismet Ahoj,možná si četla na druhé diskuzi...jak to se mnou vypadá ☹ .. po 7denní stimulaci nic a sliznice 1,5mm .. dr.Uhrová mi zvýšila dávky na 4ampule a změnila z Fostimonu na Merional...v pondělí jedu zase do Motola(budu po noční,..to se nedá nic dělat)...sama jsem zvědavá..napsala mi recept na 6x Merional,který už jsem hradila 1542,-Kč.
Jéé a nebudu přikrytá 😨 to je děs 😉 .. já mám z února ještě v živé paměti kanylu do žíly,když jsem byla na laparoskopii 😉

ismet
25. lis 2011

@luca77 Ahoj Lucko, nic si z toho nedělej, já jsem také po sedmidenní stimulaci neměla žádné folikly a sliznice byla také nízká. Stává se to, je to tím Decapeptylem. Neboj se, všechno se rozběhne, je to bude déle trvat a bude to dražší.

luca77
25. lis 2011

@ismet proč tedy píchají ten Decapeptyl?

ismet
26. lis 2011

@luca77 Ahojky, mně to dr. vysvětlila tím, že vaječníky potom neřídí hypofýza vlastními hormony, ale jsou ovládány těmi léky, co si pícháme. Prý jsou z toho nejkvalitnější vajíčka. Upřímně mi ale nepřišlo, že by byl nějaký kvalitativní a ani kvantitativní rozdíl mezi výsledky tohoto dlouhého cyklu a tří předchodzích krátkých cyklů. Akorát to bylo o hodně dražší.

len089
1. pro 2011

Ahoj měla jsem taky dlouhý i krátký protokol. Bohužel při dlouhým jsem měla taky problémy. Nejdříve vaječníky nechtěli přestat fungovat.potom nechtěli růst folíky. stymulovala jsem dlouho a hodně peněz doplácela. Výsledek dvě embra. Při krátkým protokolu 11 den ciklu odběr vajíček. 8 embroušů všechny schopné přenosu výborné kvality.

len089
17. pro 2011

Ahoj holky 🙂 jak se máte? Jsou nějaký novinky? Mi jsme byli na imunologii v podolí. Už tam chodíme od r.2009 tak dr. říkal že jim nějak vzdorujeme 😖 jsem zvědavá na výsledky.
@luca77 Ahoj , co ta stimulka jak to dopadlo.

kive76
20. pro 2011

ahojky, u nás nic nového...až 6.3..imunologiii...snad už konečně půjdem, měla bejt 8.12...

len089
20. pro 2011

@kive76 Ahoj, tak to si ještě počkáte. Chodim na tu Mojžíšovou do Č. Budějovic .Zrovna zítra tam jdu zase ale je to boj cvičit doma 🙂 jsem dost líná 🙂 ale snažim se.
Takže v březnu budu držet palce aby jste tam konečně dorazili.

luca77
20. pro 2011

@len089 Ahoj,u mě byla stimulace zrušena,protože mé vaječníky vůbec nereagovaly(nerostly folikuly),další konzultace 17.1.2012 ,ještě mi vzali krev,aby zjistli proč nereaguji..zaplatila jsem 550,-..výsledky do měsíce..je to vyšetření AMH.

kive76
21. pro 2011

@len089 jojo díky...no už bych ráda věděla, co s náma dál

barce
4. led 2012

ahoj holky, v po jdu poprve do motola na UTZ. muzete mi poradit jak dlouho se tam cca ceka? rekli mi ze mam prijit mezi 7,00-7,45. to si pak nejak poradi urcuji sami nebo jak to tam chodi?
diky moc

len089
4. led 2012

@barce Ahoj,všichni co jdou na uz mají přijít v tuto dobu. Pak berou zpravidla podle toho jek kdo přišel.
Ale jde o to že přijdeš a nahlásíš se u sester ( ráno jsou dvě v sesterně a u recepce nikdo) ty berou krev a připravujou karty. Dr. chodí ž tak v 8 asi 2x se mi stalo že přišla kolem 9hodiny , protože než jde dělat uz tak je někde u pacientů po nemocnici nebo co. Ráno tam je skoro vždy narváno.
Stíhám být kolem 9 hotová ale několikrát jsem byla kolem 11 co je mazec 😖
Několikrát jsem přišla kolem 8.30 vzali mě ale sestry maji řeči - nechápu proč protože se stejně člověk zařadí do fronty a čeká tam ještě hodinu.
Na co jdete na IUI nebo IVF?

barce
5. led 2012

ahoj len, diky moc za info! teda tak cekat tam do 11h je fakt slusny. no snad to nebude tak strasny. kazdopadne neco na cteni s sebou co 😉 . ja tam ted jdu jen na postkoitalni test a snad mi reknou vysledek AHM z krve co mi brali v prosinci. nez budu mit imunologii, tak se asi nic dit nebude. sice mi ji delali v pronatalu, ale tam ji delaj dost k nicemu jak sem zjistila 😠 , tak nas posilaj do podoli.

janulka1980
12. led 2012

ahojte dievcata, prosim Vas, vyslo Vam niektorej IUI na vikend? ako to je ak mi TEN den vyjde na sobotu? posunu to na piatok alebo pondelok? dakujem za odpoved a dodatocne vsetko dobre do roku 2012, hlavne nech je plodny 😉 😵

len089
20. led 2012

@janulka1980 Ahoj 🙂 nikdy jsem tam na zákroku o sobotě nebyla ale vím že když tak vyjde IVF tak to udělaj.

petrasaxo
20. led 2012

Ahoj ,mě to dělali i v neděli ,ale byl to teda et ,ale byla tam paní i na iui .

len089
20. led 2012

@barce ahoj, tak jak jsi dopadla? nečekala jsi tam moc dlouho. Já taky chodim na imuno do podolí ale už mě to neba . Poprví jsme tam byli v r 2009 . Tet jsme tam byli v prosinci. Zase špatný výsledky jako vždy a prednison to jenom o trochu zlepší ale do normálu to nikdy nedoleze 😖

V pondělí jedu do lázní. Ani se mi tam nechce 😒 tak to tam nějak přežiju. Potom asi pujdem na nativní ciklus a bude mimi. ..........nebo taky ne
@luca77 Ahoj , jak to dopadlo. Kolik bylo vajiček

len089
20. led 2012

@petrasaxo Tet v neděli

len089
20. led 2012

@len089 Tak pak písni jak to dopadlo. Budu držet palce

andinekk
21. led 2012

Ahoj holky, kdo jste byl v Motole na nativním IVF, co jste museli mít sebou na odběr vajíček? Já se zapomněla pozeptat ☹

len089
21. led 2012

@andinekk Ahoj, já jsem byla na normálním IVF a museli jsme mít asi jen OP. Daji ti andělíčka a bačkory nejsou potřeba. Na nativní ciklus se chystáme asi v březnu, tak bych chtěla vědět jaký to je.Budou tě uspávat nabo ne? Dávali ti nějaký léky?

luca77
21. led 2012

@len089 Ahoj,na stimulaci jsem nereagovala.Ted jsme byli v úterý v Motole a dr.Uhrová mi napsala Františkovy lázně,takže čekám na termín. ☹ Mě se do lázní moc nechce,jsem stejskálek ☹ ,ale budu to muset vydržet. Jak jsi dlouho čekala na lázně?

andinekk
22. led 2012

ahoj, díky za info... uspávat mě kvůli jednomu vajíčku nebudou a léky jsem žádné neměla 🙂 tak jsem zvědavá

len089
22. led 2012

@luca77 Ahoj, žádost jsem posílala asi27listopadu ale začátkem ledna mi to vrátili že chcou doplni spermiogram. A 13.1 jsem se dozvěděla ža jedu.Tak si myslim že když dáte rovnou i spermio že to pujde rychle.
Ty jsi měla dlouhý protokol vit. Ten mi dobře taky nedělal to při krátkým jsem měla 9vajíček dobrých a při dlouhym jen 2 a to jsem musela stimulovat hodně dlouho.

barce
23. led 2012

@len089 ahooooooj len, v pohode, slo to rychle,byla sem pripravena na mnohem horsi 😉 .

holky do lazni jedte! je to fakt super! kazdymy se tam stejska, ale ty zazitky a ten odpocinek a vsechno kolem to fakt prebijou. ja bych jela hned znova 😎 ! dej vedet len jak se ti tam libi!