Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

evik73
29. bře 2011

@luca77 to je škoda,že se to ani po laparce neupravilo,s MS jsou prostě starosti ☹Jinak počasíčko o víkendu,pokud jim to vyjde,tak bude luxusní,už se těším.
@ismet máš to trochu složitější s prckem,musíš na to víc myslet a šetřit se i když s takovým lumpíkem je to problémek,ale já zastávám teorii,že pokud je embryjko silné a má se udržet,tak se prostě udrží.Vždyť po přirozeném početí to ženské zjistí až po jak dlouhé době a fungují zcela bez omezení.Jen my,co to víme,se strašně moc pozorujeme.Taky se cítím po Utrogestanu taková nafouklá 😝

ismet
29. bře 2011

@evik73 Také si říkám, že pokud je embryjko silné, a to by ta naše z nativu být měla, tak se udrží. Já jsem navíc zvyklá malého pořád nosit, měla bych mít příslušné svaly vytrénované. V jedné internetové poradně jsem našla odpověď lékaře, který tvrdil, že zvedání těžkých břemen, tedy převážně starších sourozenců-batolat, vadí jen některým ženám. Jenže se dopředu nikdy neví, komu ano a komu ne. Jde o to, že břišní svaly tlačí na dělohu a ta může až praskonout. Moje gynekoložka mi říkala, že to nemám řešit, o dvouleté dítě se prostě musím postarat.

ismet
29. bře 2011

@luca77 Ahoj Luco, mrzí mě, že byl test negativní. Zkoušela jsi třeba psycholožku nebo alternativní medicínu? Mně tohle moc pomáhá. Jako hlavní beru klasickou konzervativní léčbu, ale kromě toho beru homeopatika a chodím na konzultace k psycholožce, ta mě krásně uklidní a přesvědčí mě, že miminko bude. I můj první syn takhle vznikl.

evik73
29. bře 2011

@ismet jasně,že se musíš o malého postarat,jinak to nejde,ale určitě i manžel pomůže,když je doma,tak to zvládnete.Já jsem se po tom loňském Ketu taky nijak extra nešetřila,normálně jsem dělala vše,jen nic těžkého netahala a vyšlo to,takže to,jestli se zakousne nebo ne nijak ovlivnit fakt nejde.Je to na embryjku a vůli boží 😀 😀 Tam je tak krásně,jdu ještě chvíli na zahradu nasát ty paprsky a dobít jarní energii 😉 😉

luca77
30. bře 2011

@ismet Ahoj,nic jsem nezkoušela,žádnou psycholožku ani nic podobného 😉 ,já si říkám,že jednou to musím přijít,tak uvidíme.Dnes jsem byla u gyndr.,tak mi udělal ultrazvuk,ještě předtím se mě ptal,jestli můžu být těhotná,...říkám NE 😝 ,on říkal,takže test jste si dělala,říkám ANO.Dostala jsem vyvolávací injekci a teď budu čekat,zda se dostaví MS,..no a 26.4. jsme objednaní do Motola,tam se mnou snad něco udělají.Nacpou mě hormonama. ☹

evik73
31. bře 2011

Ahojky holky,zdravím všechny 🙂
Nějak se nám to tady ne a ne rozjet 😝 Ale teď od jara a hlavně přes léto málokdo sedí doma u počítače že??Taky jsem raději někde venku 😉
@luca77 určitě ti v Motole pomohou,snaží se najít každému to nejlepší i když teď to bude trochu chaos,když je méně doktorů,ale určitě to zvládnou.Takže u vás by bylo reálné třeba i zkusit inseminaci?
@ismet a co ty,jak se máš?Je ještě brzy na nějaké příznaky,ale třeba,neříká ti něco tvůj vnitřní hlas? 🙂 Mně teda ne,zatím vůbec nic,ale pevně věřím,že už za pár dní něco začnu pociťovat.

ismet
31. bře 2011

@evik73 Ahoj Evíku, já jsem včera trochu špinila, ale měla jsem teprve 20. DC, tak mi to na ms přišlo brzy a ani jsem se moc nelekla. Spíš to asi bylo z odření děložního hrdla po ET anebo, a to by bylo nejlepší, jak se embryjko zavrtávalo 🙂 .To by nebyla rudá krev, ale jen pár kapek hnědé, že? Máš s tím nějakou zkušenost?

Co se týče pocitů, tak na ně já nedám. Po říjnovém KET i lednovém IVF jsem měla pocit, že to vyšlo a byla jsem pak strašně zklamaná. Neobvyklé pocity v podbřišku přikládám působní Crinone, takže ani z toho se nedá nic usoudit. Když jsem byla těhotná se synem, tak jsem měla pocity jako před ms, ale krvácení nepřišlo. Takže já prostě počkám do příštího týdne, ještě nevím, do kterého dne, a udělám si test 🙂 . Kdy budeš testovat Ty?

evik73
31. bře 2011

@ismet bohužel se špiněním nemám vůbec zkušenosti,po to vydařeném Ketku ani kapička,ale v tvém případě bych to viděla na uhnízdění embryjka 🙂 A ty pocity,přesně jak říkáš,sugesce je strašná věc,v listopadu jsem se cítila těhotná už druhý den po vkladu a bylo z toho prdlajs,takže tak!!!!!!!!!!!!!S testováním zatím nevím,jestli neodolám,tak nejdřív ten 10 den,pokud do té doby nedojde mrška,ale dorazit by měla přesně toho 12.4.,kdy máme krev.Už s ní nějak nepočítám 😀 😀
Jdu ještě ven,ale dneska teda nic moc počasíčko,sluníčko nesvítí a docela fouká,snad vyjde ten víkend.Zatím pa.Pozdrav i pro Martínka 🙂

ismet
31. bře 2011

@evik73 Já taky doufám, že nepřijde 🙂 . My jsme dopoledne byli na hřišti a až se malý vzbudí, tak pojdeme k babičce do Prahy. On chce autobusem, protože je to pro něj dobrodružství, ale já radši jezdím autem, i proto, abych nemusela tahat kočárek do schodů. A zítra budu sama doma...odpočívat....

evik73
31. bře 2011

@ismet tak si ten výlet pěkně užijte 🙂 Já taky všude autem,už bych autobusem snad ani neuměla někam zajet 😀 😀 Tady v té naší super vísce to jinak než autem ani nejde.My jsme jezdili dneska,pro telku v opravně na Kladně,po 5 letech začala zlobit,to teda fakt brzo,ale naštěstí to ještě opravili,už jsem se připravovala,že budeme muset koupit novou a čekám i pračka,že každou chvíli zkolabuje,ale ta už má nárok,jede 12rok,takže babička 😀 😀
Ještě k těm příznakům nepříznakům,jsem strašně jakoby nafouklá,jako kdyby mně někdo ze spoda pumpičkou přifoukával,ale to asi bude taky dělat ten Utrogestan.No nic,musíme čekat a čekat.

ismet
31. bře 2011

@evik73 Ahoj Evíku, já jsem taky nafouklá, ale přikládám to spíš tomu Crinone, myslím, že tímto způsobem se těhotenství v začátcích neprojevuje. Také jsem víc ospalá, ale i to může být vyšší dávkou progesteronu v těch čípcích. Odvezla jsem malého mazlíka k babičce a zítra budu relaxovat. Teď ve dvou letech s ním je legrace, jak začíná mluvit ve větách, má rád zdrobněliny a neustále něco povídá. Třeba ho hrozně baví houpat se na zahrádce na houpačce (vydrží to až hodinu) a plánovat přitom, jak koupíme písek do pískoviště a co si tam pak dáme za zvířátka. (krtečka, žirafku, levíky 🙂 , žabičky...)

evik73
1. dub 2011

@ismet pěkný den 🙂
Tak já dneska pro změnu lítám s mladou po doktorech.Už několik dní ji bolí břicho,tak jsme byly ve Vojenské ve Střešovicích,ale nic se neprokázalo,tak asi bude nějaká zabetonovaná,dost málo pije a jěště k tomu se nervuje s tou maturitou,tak asi jedno s druhým.Proto si užívej toho svého broučka,v tomhle věku jsou ti caparti asi nejroztomilejší,právě jak začínají žvatlat,tak je s nima děsná psina.Teď jdu vorážet,jsem nějaká KO.Jo a v neděli prý bude až 25 stupňů,to se krásně nahřejeme 🙂
Já vím,že to je po tom Utrogestanu,taky to jako neřeším,že by to byl těhu příznak.Strašně pomalu to utíká 😝

ismet
1. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, jak se dneska cítíš? Já jsem vstala v 10, hodinu jsem byla v koupelně, pak jsem dělala účetnictví-pracuju pro jednu neziskovou organizaci, a od 13 hodin relaxuju. Dívám se na filmy a navlékám korálky. Je to úžasně uklidňující. Vyberu si oblečení a k němu něco vytvořím, většinou dvouřadý náhrdelník a náramek 🙂 .Jestli budu mít holčičku, tak spolu také budeme navlékat. Vy jste s Baruškou navlékaly korálky, když byla malá? Ani jsem se nezeptala, jak jí je. Už ji přestalo bolet břicho? Taky jsem si dneska říkala, že jestli budu mít chlapečka, dáme mu jméno Kristian-to bylo jediné ze dvou jmen, na kterých jsme se s manželem shodli u prvního chlapečka. Já jinak cítím různé tlaky a šimrání v oblasti dělohy, ale nic z toho neusuzuju.

Moje švagrová, které se povedla první dcera napoprvé a druhá druhý měsíc po vysazení antikoncepce, tvrdí, že poznala, že je těhotná, do týdne od početí. Jenže já si spíš myslím, že to byla sugesce a měla velké štěstí, že se jí to povedlo. Kolikrát už jsem si já myslela, že jsem v tom...

ismet
1. dub 2011

@luca77 Ahoj Lucko, jak se máš? Zabrala injekce? Proč jste se do Motola neobjednali na dřívější termín? Měli plno? Takhle ztratíš další měsíc. Promiň, že to takhle píšu, ale já jsem v těchto věcech dost akční, ačkoli jinak mám mírnou povahu a nikam se necpu. Ale teď chci dítě, tak se snažím každý měsíc pro to něco udělat. Vím, že spousta, asi spíš většina, lidí, jde na dvě IFV ročně, a já má za sebou dvě už v březnu. Ale dělala jsem to tak i se synem a vyplatilo se to 🙂 .

evik73
1. dub 2011

@ismet tak ty jsi taková tvůrčí osoba jo?To aby jsi se mimískovi líbila viď?Taky jsme navlíkaly,když byla malá,mimo jiné aktivity.Tvoje švagrová je dobrá,když to takhle brzy poznala,já si taky myslím,že jsem,ale pak může přijít tvrdý pád a je po všem.Tak to radši fakt moc neřeším.A jak ty s testíkem,budeš tvrdá a vydržíš až na krev nebo vyhraje testík?
Přeji tobě i celé rodině krásný víkendík,já asi koníka nezvládnu,zítra tady budu mít mamču celý den a v neděli se budu válet na zahradě.Napíšeme si v pondělí a už by mohly být i nějaké příznaky,co ty na to???? 🙂 😉

ismet
1. dub 2011

@evik73 Vy máte koně? A jezdíš na něm i v těhotenství? Já se koní bojím, ani je nehladím a nekrmím. Když pro ně něco mám, tak jim to dám na zem. Pobolívá mě břicho jako před ms, ale o tom už jsem psala. Já si asi udělám test ve středu, nebo maximálně v pátek, do dalšího úterý nevydržím. Už jsi koukala na datum porodu? Já mám 17. prosince, ale vidím to spíš na 10., to bude úplněk a to na mě působí. Syn se tak narodil a úplněk předtím jsem měla 20 hodin kontrakcí-andělíčků. Už jsem myslela, že to přišlo a bylo mi líto, že je dítě ještě nevyvinuté, že bude mít problémy. Pak se to zastavilo, dr. mi dala hořčík a vydrželi jsme spolu až skoro do termínu.

luca77
2. dub 2011

@ismet Ahoj,zatím ještě nevím,zda injekce zabrala,ještě je čas!No,já jsem nejdřív šla na laparoskopii a pak jsem se měla objednat v Motole(22.3. spermiogram) a dále nás objednali až na toho 26.4.11(taková starší sestra,ta na mě tedy moc dobrý dojem nedělá,objednávala mě i poprvé,to ta mladší brýlatá blond je příjemnější),..týden na to 3.5. jedeme na imunologii.

luca77
2. dub 2011

@ismet ..koník = modrý koník,že Evi? 🙂

ismet
2. dub 2011

@luca77 Ahoj Lucko, já jsem trumbera, jasně že koník je modrý koník 🙂 . Asi v Motole teď mají delší objednací lhůty, když odešla dr. Šuchová. Mně v říjnu objednali do 14 dnů a v únoru do týdne. Tak to jsem měla si velké štěstí. Imunitní vyšetření už Ti někdy dělali? V Podolí jsou moc milí a neformální. My jsme tam byli v listopadu po nepvedeném KETu a dopalo to dobře.

evik73
2. dub 2011

Krásný sobotní večer děvčata 🙂
Teda teď jsem se s chutí zasmála s tím koněm,díky Lucí za uvedení na pravou míru,řekla bych,že na
@ismet už hupla těhudemencička 😀 😀 😀 Jasně že koňa nemáme,stačí mi tady ti naši dva hafíci,natož ještě živit koně 😅 Jinak je mi pořád stejně,takže žádná změna,tak když budeš testovat ve středu,tak já s tebou to taky risknu 😉
@luca77 kam jdete na imuno?do Podolí?Taky jsme tam byli,když jsme začali chodit do Motola.
Sestry jsou fajn i když je pravda,že ta starší je trochu náladová,ale teď v sobotu,když jsem byla na odběru byla uplně super.
Loučím se holky,dneska jsem totálně vyřízená,celý den venku,budu spinkat jako miminko. 😀 😀 Dobrou noc!!!

ismet
2. dub 2011

No jo, no 🙂 . Kdyby zkratovité myšlení bylo způsobeno těhotenstvím, to bych byla nejšťastnější člověk na světě 🙂 .

Sestry v Motole mi připadají fajn, všechny. Až otěhotním, tak jim něco přinesu, asi dárkový koš. Přeji vám hezkou neděli, mně se zítra vrátí čertík, tak bude konec lenošení 🙂 .

evik73
3. dub 2011

Pěknou slunečnou neděli 😀

@ismet tak jak to bude s tím testováním,jdeme do toho ve středu?Já si test udělám,jen když do toho půjdeš taky,jinak počkám na krev.
Dneska asi pojedu po zahradnictvích pokochat se kytičkama a něco málo pokoupit na zahradu,potřebuji clematis,pže mi ho přes zimu psíci tak hnojili,že už nevylezl 😝 To sluníčko tak nabíjí energií,naprosta paráda po té dlouhé zimě.....

ismet
3. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, přiznám se, že z toho mám čím dál tím větší strach. Dokud nic nevím, stále mám naději. Do krve-12.4. určitě nevydržím, ale nevím, jestli středa není brzy. Já budu mít 28. DC v pátek (posunula jsem si to o den kvůli zastavení oulace Oviterellem-jinak bych ho měla o den dřív), to bude embryjku 14 dní. To už by měly být stroprocentní výsledky. Vydržíš to se mnou?

evik73
3. dub 2011

@ismet jasně že vydržím,vždyť jsem psala,že pokud ty nebudeš testovat,tak vydržím až do krve.Jen mám taky strach,aby dřív nedorazila MS než se rozhoupu,ale co,nějak to dopadne,takže to vidíš až na pátek s testíkem?

ismet
3. dub 2011

@evik73 Platí, v pátek budeme testovat 🙂 . On může ms bohužel taky posunout ten Utrogestan/Crinone. Na podzim se mi to stalo-o 10 dní! Byla jsem si téměř jistá, že jsem těhotná a pak se to 37. den začalo pomalu rozjíždět.

Já mám poslední tři dny pořád chu´t na česnek, už jsem si potřetí dělala extra silnou česnečku 🙂. A občas je mi trochu nevolno po jídle. Pochybuju, že by se to projevovalo takhle týden po početí.

evik73
3. dub 2011

@ismet No to určitě může být s tím Utrošem nebo Crinone,při prvním IVF mi to taky drželo mršku,ale hned,jak jsem to vysadila,tak nastoupila.Ale po tom Ketu jsem naopak začala krvácet ještě asi 5 dní před MS 😝 V tom aby se prase vyznalo.A kdo tobě napsal Crinone?Já si myslela,že dávají všem Utrogestan......Ke komu jako ofiko chodíš?K Dr.Uhrové?
Já jsem si zase dala včera i dneska opečeného buřtíka a zapila to sklenkou pivečka 😀 😀 Po té zimě to byla dobrůtka mňam mňam 😅 Jo a dloube mě v pravém vaječníku dneska a docela dost!!!

ismet
3. dub 2011

@evik73 To se Ti stává běžně před ms? Já jsem chodila k dr. Šuchové a když odešla, tak mě objednali k dr. Uhrové. Zbyly mi dvě krabice Crinone z minulého IVF, tak mi dr. řekla, ať je doberu. U všech předchozích 5 pokusů (v tom byly 3 IUI) jsem brala Utrogestan, ještě ho i krabičku mám.

evik73
4. dub 2011

@ismet ahojky,taky jsem chodila k dr.Šuchové a teď vlastně ani k nikomu nepatřím,ale ono není moc na výběr co?Hynek má taky normálně poradny?Doufám,že půjdu na krev,pak ještě párkrát na UTZ a poté už ke své Dr.do poradny 😀 To dloubání normálně nemívám a večer ještě pekelné svědění prsejček a to bych řekla,že zlaté ruce paní doktorky Uhrové byla správná volba na transfer.Zatím se ještě ale neraduju,uvidíme v pátek.Já se asi po tom,co jsem zažila stejně nebudu radovat do té doby,než porodím zdravé dítě.Tak věřím,že i od tebe budou jen pozitivní zprávy 🙂

evik73
4. dub 2011

A kde máme Lucu,nějak se nám neozývá..... 😕

luca77
4. dub 2011

@ismet Ahoj,nás v lednu objednali taky až za měsíc! ☹ Na imunologii do Podolí jedeme 3.5.,tak jsem zvědavá co zjistí.Dnes jsem dostala už taky konečně MS,sice po injekci,ale aspoň,že tak 😉