Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

ismet
4. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, tak se zdá, že to u Tebe vypadá nadějně 🙂! Mně je dneska divně, je mi trochu špatně od žaludku a jsem unavená. Taky mě tlačí v břiše, když jsem si zvala nízké bokovky, tak mě to pořád tak nepříjemně tlačilo, že jsem si je nakonec pod delší bundou rozepla. Ale to všechno může být PMS. Martínek dneska zlobí, nechtěl ven, pak se brodil v nových botičkách v kaluži, nastrkal kukuřičné chlebíčky mezi polštáře v gauči a pak tvrdil, že křupky jsou v díře 🙂 . Nechce na nočník, nechce přebalit a já na něj pak křičím a mám výčitky svědomí, protože je jinak moc roztomilý. Vypadá jako barokní andělíček a legračně povídá: "Antoši, Antoši, kocourek je v koši, bác." Je to klasická říkanka od Lady, ale on si ji takhle zkrátil.

ismet
4. dub 2011

@luca77 Ahoj Lucko, výsledky z Podolí budou pak do tří týdnů, tak byste v červnu mohli jít na IVF. Předpokládám, že u vás dr. nebude navrhovat IUI. Tvůj manžel má dobrý spermiogram? My jsme ho měli před třemi lety velmi špatný, v Pronatalu nám řekli, že můj muž je v podstatě neplodný (strašně ho to vzalo). Teď v Motole ale už má spermiogram v normě, ani jsme nepotřebovali ICSI. Takže je to hodně proměnlivé.

evik73
4. dub 2011

@ismet ten musí být roztomilý,tak to má určitě vlásky po tobě že?No a že zlobí,tak je to kluk a rošťák,myslím,že to horší teprve přijde(puberta a tak).Ty tvoje příznaky taky vypadají slibně,ale já si myslím,že si ty potíže spíš přejeme,aby byly,protože dneska už je mi zase normálně......už aby byl pátek,vlastně spíš to úterý,aby bylo jasno.Kam chodíte s malým na hřiště?Dolu k těm novým barákům k rybníku?Až bude zase hezky a půjdete,tak bych třeba přijela za vámi a mohly by jsme zase popovídat 🙂

luca77
4. dub 2011

@evik73 Ahoj,,jj,jdeme do Podolí.Pokud mám volný víkend a nemusím do práce a k tomu je ještě krásné počasí,tak mě tady člověk moc nezastihne,stačí,že u toho sedím v práci. 😉 ,..jako právě teď 🙂

evik73
4. dub 2011

@luca77 Ahoj Lucko,oni asi nikam jinam,než do Podolí neposílají,ale je tam fajn doktor a docela to tam utíká,jen mají tu objednací dobu dost dlouhou....ale to uteče a budeš taky čekat jako my na // 🙂
Věřím,že pokus sedíš u počítače v práci,tak potřebuješ vypnout a načerpat energii ze sluníčka a jinými příjemnějšími aktivitami 😉 Já jsem sice doma,ale taky raději na zahradě než u PC(pokud je pěkně).

evik73
4. dub 2011

Ježíš,co jsem to napsala za ptákovinu,mělo tam být ....energii ze sluníčka a jiných příjemnějších aktivit 😀

luca77
4. dub 2011

@ismet jj,vím,že výsledky budou do tří týdnů.Teď jsme si nevolaly na výsledky spermiogramu,to stačí,až až tam pojedeme 26.4.,k čemu by nám to teď bylo.Jinak v Pronatalu ho měl přítel také v normě,tak uvidíme jak to bude ted 😉 ,ono to všechno nějak dopadne 😒

ismet
4. dub 2011

@evik73 Je to koťátko roztomilé přítulné a vypadá jako malá kopie mého manžela. Dokonce když se díval na jeho fotky ve dvou letech, tak si myslel, že je to on sám. Pošlu ti odkaz na facebook interní poštou. Nechci, aby mě tady někdo poznal a odhalil naše tajemství. Na hřišťátka jezdíme spíš do okolních obcí, u nás nejsou nic moc. Ráda se s Tebou uvidím, popovídáme si.

evik73
5. dub 2011

@ismet ahojky,včera jsme byli u švagrovců,tak už jsem večer neměla ani sílu na koníka.Díky za odkaz,ale já nemám Facebook a ani se zatím nechystám si ho založit,takže se někdy na toho tvého lumpíka přijedu podívat,až se domluvíme a dáme si někde srazík na tom hřišťátku.....nebo by jsme si třeba mohly dát u vás v cukrárně dortíka 😉
Jdu vařit vepřové na mrkvičce s brambůrkem.........

@luca77 tobě také pěkný sluníčkový den 🙂

ismet
5. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, do cukrárny klidně můžeme, chodíme tam aspoň jednou týdne, synáček si tam dává "mašíčko a ujíček", což je párek v rohlíku 🙂 . Dortíky tam mají výborné. Můžeme se domluvit, jak Ti to bude vyhovovat. Co se týče toho odkazu, tak nemusíš mít Facebook, aby se Ti to otevřelo, já to nemám nijak chráněné.

ismet
5. dub 2011

@evik73 Tedy, já mám hroznou chuť zítra testovat. Myslíš, že by tam už mohlo něco být? Embryjkům bude 11 resp. 12 dní. Ale zároveň se bojím. Dokud nevidím tu jedinou tečeku červenou na bílém, tak je naděje.

evik73
5. dub 2011

@ismet hele ty pokušitelko jedna,už tě svrbí prstíky na testování? 😀 Já nevím,zítra to bude 9 den od ET a to jsem před rokem testovala a měla solidní čárku,jenže jsem měla zavedeny blastocysty,které se dřív zakousnou,zatímco teď jen čtyřbuněčného bubíska,tak nevím 😕 Já to nechám na tobě,jak se rozhodneš a řekneš,ale určitě minimálně dušík by snad už měl být vidět 😀 😀 Testíky jsem si včera koupila,tak stačí říct,jdeme do toho.......

Já jsem se chtěla podívat na ten odkaz a naskočí mi tam Facebook a přihlásit se nebo zaregistrovat 😝

ismet
5. dub 2011

@evik73 Aha, tak já Ti ho ukážu až na živo. Já pořád nevím, začínám nějak malomyslnět. Bolí mě břicho, jsem podrážděná jako před ms. Můžu Ti dát vědět až večer okolo 23. hod.? To se vrátím z přednášky o pevném objetí. Budeš tady?

evik73
5. dub 2011

@ismet jejda to asi nebudu,takhle dlouho já asi nevydržím,ten Utrogestan mě strašně unavuje a kolem 21.30 odpadám 😀 😀 Tak se musíme rozhodnout teď.....stejně tomu neutečeme,jak to dopadne už je rozhodnuto.Tak co zítra nebo později?

ismet
5. dub 2011

@evik73 Nezlob se, prosím, Evíku, že jsem neodpověděla. Musela jsem odjet a pak jsme večer měli tu přednášku, ze které jsem se vrátila až teď. Testovat zítra určitě nebudu, ten test, co mám, má citlivost 25, je až po vynechání ms.

Bolí mě hlava a je mi na zvracení. Zase to může být to i ono. Zítra tu budu mít návštěvu, tak se přihlásím až večer. Pa pa.

evik73
6. dub 2011

@ismet v pohodě,nic se nestalo,já jsem se taky rozhodla,že dneska ještě testovat nebudu,ale zítra už to asi zkusím.Já mám Mamatest 10,aspoň dušíček už tam musí být,pokud se to povedlo.Hezký den a užij si návštěvu.........

ismet
6. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, tak návštěva je pryč a já jdu uklízet ten šílený cirkus, co tu zůstal po čtyřech batolatech. Ani nevím, odkud mám začít. Autíčka, plyšáci, rozšlapané sušenky, rozmazaná vajíčka s kuskusem, no hrůza. V noci mě bolela hlava, ale radši jsem si na to nevzala prášek, jen jsem si ji masírovala a to pomohlo.

Jak myslíš, že se počítají dny cyklu, když nám Ovitrelle zasatvil ovulaci a OPU byl 15. den? Mám ten 15. den počítat jako 14? Přemýšlím o tom kvůli tomu, kdy vlasně je ten "magický" 28. den. Já jsem dostala ms 11. března, takže mám dneska vlastně 27. den, ale nevím, jestli se to neposunulo.

evik73
6. dub 2011

@ismet jéééé tak to nevím,já to počítám uplně normálně 28 dní od posledního dne MS,což bylo 16.3.,takže mi další mrška vychází na 12.4.Ale jak jsem již psala,jednou mi MS držel Utrogestan a podruhé nic,tak fakt nevím,to tělo si dělá co chce 😀
Dovedu si představit tu spoušť,když prckové začnou řádit 😀 vzpomínám si na to jak to vždycky bylo u nás.....atomová bomba byla nic proti tomu 😀
A jak se cítíš?

evik73
6. dub 2011

já jsem to špatně napsala.....ne od posledního dne ale prvního dne poslední MS 😝

ismet
6. dub 2011

@evik73 To nic, já jsem to pochopila 🙂 . Dneska je mi líp než včera. Hlava už nebolí, depka je pryč a břicho je také takové lepší. Občas mě píchne na některé straně, chvíli to napravo bylo tak silné, že jsem trochu kulhala, nemohla jsem se narovnat.

Budeš tedy zítra testovat? Budu na Tebe myslet a držet Ti palce.

ismet
6. dub 2011

@evik73 Já mám z toho testování strach, jak se to blíží a už je to aktuální. Už jsem si dělala tolik negativních testů, že je to pro mě hodně demoralizující. Když vidím tu jednu čárku, tak mám pak pocit, že tam ty dvě nikdy nebudou. Pouštím si video z těhotenství s Martínkem, kde mám vyfocené dva pozitivní testy a snažím se vsugerovat si, že to tentokrát zase tak vyjde, ale jsem čím dál tím víc rozhozená. Takže momentálně jsem rozhodnutá, že testovat budu až v neděli nebo v pondělí, aby to už bylo po předpokládaném termínu ms a tudíž byla větší šance na úspěch. Vím samozřejmě, že Crinone mi ji může zpozdit, ale to se mi stalo jen jednou po KET. U ostatních 4 pokusů jsem začala krvácet před termínem.

evik73
6. dub 2011

@ismet jojo,zítra ráno jdu do toho,ať to dopadne jakkoliv 😕 Mně je teď taky dobře,ani ty prsa už nezlobí,tak mám trochu obavy........ale ty bolesti,jako u vaječníku a dost silné jsem měla taky.A taky na pravé straně 🙂
Jdu se válet a číst,jenže přečtu tak 3 stránky a usínám 😀 😀 Zítra dám vědět,jak to dopadlo.Dobrou noc.

evik73
6. dub 2011

@ismet jasně,udělej si test,až budeš cítit,že to je ta pravá chvíle....chtěla jsem vydržet do krve,ale jsem srágorka a asi budu raději na krev připravená,ať dobře nebo špatně 😉 Tak ahojky 🙂

ismet
6. dub 2011

Budu na Tebe myslet a držet palce! A čekat na sladku novinku 🙂 .

evik73
7. dub 2011

@ismet ahojky,tak sladká novinka se nekoná,testík je negativní ☹ Doufám,že alespoň ty budeš mít to štěstí a povede se.Asi nám to prostě není souzeno,nebo fakt už nevím proč.....

luksi
7. dub 2011

ahoj holky, můžu se k Vám přidat ?

evik73
7. dub 2011

@luksi ahojky,určitě se přidej,budeme rádi 🙂 A v jaké jste momentálně fázi?

luksi
7. dub 2011

ahojky. no teďko si píchám menopur před druhým pokusem IUI 😒 a dneska jsem byla na kontrolním ultrazvuku a v pondělí znovu tak uvidíme jestli proběhne druhý pokus

ismet
7. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, moc mě mrzí, že Ti to nevyšlo! Věřila jsem, že se Ti to povedlo. Jaké máš záložní řešení, další plán?

Já si stále netrofám testovat, udělám si to asi až v sobotu nebo v neděli. V případě neúspěchu půjdu hned v dalším cyklu na klasické IVF.

evik73
7. dub 2011

@luksi Takže nejprve zkoušíte IUI,nemáte nějaký zásadní problém pro přirozené početí.....je určitě lepší zkoušet to od těch nejméně náročných způsobů,které tolik nezatěžují tělo hormonama 😉 Budu držet palce,ať je pokus úspěšný.A jak jsi spokojená v Motole?