Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

ifet
9. led 2013

@kive76 diky moc...ja ti je taky drzim,to je jasny😉
Jeste me napadlo,mela si odber s nebo bez narkozy? Nevis do kolika vajuch to delaj bez?

ifet
9. led 2013

Tak se hlasim po ultrazvuku...zatim 11foliku a v patek jdu znova na UTZ,protoze tohle byl teprve 7DC...tak jsem na to zvedava...hlavne,aby byly vevnitr vejce😉

kive76
9. led 2013

@ifet s narkozou, ale nevím jak je to bez

kive76
9. led 2013

@ifet no nádhera... 🙂

ifet
10. led 2013

@kive76 tak zitra vyrazim na dalsi UTZ, tak doufam,ze tam foliky porad jsou a rostou😉

ifet
10. led 2013

@kive76 a jak se mas ty?Neco noveho?

kive76
11. led 2013

@ifet určitě tam budou, kdy jdeš do Motola....? já jdu dneska, ale až na 12h....ve 12h se nám - mě budou vkládat. - a dáme ty dvě...🙂. no těším se, a zároveň bojím a doufám, že aspoň jedno se udrží, když né dvě

ifet
11. led 2013

@kive76 tak to je super...mate dve po prodlouzeny kultivaci? Kolik si mela foliku,vajicek a pak embryi?A meli jste ICSI? Drzim ti palce...vsechno bude urcite v pohode...
Ja uz jsem po UTZ a mam zati 13 foliku ve velikosti 15-20mm...odber bude v pondeli...

kive76
11. led 2013

@ifet no mi máme 3 embrya po prodloužený kultivaci, ale budem dávat jen dvě...4 folikuly, 4 vajíčka - ale oplodnily se jen ty 3.jojo ICSI metoda... jojo díky....no nádhera tolik folíků...a krásná vejška...tobě též držím palečky...

ifet
11. led 2013

@kive76 tak to je taky krasny...3 embrya ze 4 vajuch...to je parada😉
Drzim ti palce...urcite to klapne😉
Ja mam trochu strach,abych do pondeli neodovulovala,kdyz uz dneska tam jsou velky foliky 20 a 19mm,ale snad vedi,co delaj😉

kive76
11. led 2013

@ifet jo to určitě vědej, a ty jsi to teda měla bez injekcí a budeš si ještě píchat ten pregnyl nebo něco? kolikátej, že jsi den?

ifet
12. led 2013

@kive76 mela jsem minimalku 150Merional a strikat do nosu k tomu Synarel...dneska mam pregnyl a v pondeli hura na to😉 a ten Pregnyl by mel asi zabranit predcasny ovulaci,nebo?Nevis?

kive76
12. led 2013

@ifet jojo přesně tak ten pregnyl zabrání předčasný ovulaci, aby ty vajíčka ve folikulech vydrželi až do pondělí do výkonu ...já to měla přesně tak v pátek ještě injekce, v sobotu v 20h pregnyl...a ten vydrží v těle až do pondělí nějak myslím, že cca 36 hodin

kive76
12. led 2013

@ifet to se to radí vid, když tohle má člověk již za sebou..ale o tom to je 🙂

ifet
12. led 2013

@kive76 presne tohle jsem potrebovala slyset😉 uklidnila si me...uz aby bylo pondeli,protoze me docela tlaci bricho...uz se tesim,ah to bude venku😉 co ty,jak se citis?

kive76
12. led 2013

@ifet no úplně normálně,je to teprv druhý den po ET...akorát nad tím ted víc přemejšlím...a říkám si, jestli jsme neměli dát jen to jedno embryjko...místo těch dvou...aby těch dětí nebylo moc 🙂 ale tak uvidí se....chápu tě - ten odběr vajíček je ok...jsi v narkoze, takže spinkáš... a pak ti jen řeknou jak to vypadá...a pak odpočíváš na sálku tak 3-4 hodinky...manžel má dobrý spermijka? nebo budeš muset pak taky mít to ICSI?

ifet
12. led 2013

My uz byli na ivf 2x, tak ze vim,co me ceka...cely to podstupujem kvuli spermiim...mame jich malo a jeste hodne liny..tak ze ICSI urcite bude...
Cim si stimulovala na tu minimalku?
Jo a jdes do prace v pondeli,nebo budes doma?
A bud rada,ze sis dala embya dve...lepsi dvojcata,nezli nic😉

kive76
12. led 2013

@ifet jo tak to jo..takže taky už víš co a jak...já měla IVF a měla jsem fostimon, a pak poslední tři dni před pregnylem ještě cetrotide...v pondělí jsem si vzala dovču, a od úterka už jdu do práce ..dr. mi říkala, že neschopenka nemusí být...že záleží na tom kde pracuju...-jestli tahám nějaké těžké věci...jsem administrativní praocovnice na rentge nu pořád sedím, takže to je o.k....a jsem mimo záření rentgenky...ted už je u nás rentge n jen digitální....nemám sportovat, a tahat těžký věci..no a potom kdy by se zjstilo, že jsem těhule, tak asi podle toho jak by mi bylo, a podle počtu dětí 😀

ifet
12. led 2013

@kive76 aha...fostimon,tak ten jeste neznam a doufam,ze uz ani nepoznam😉...jo,taky bych to tak udelala...kdyz je clovek na neschopence,tak se akorat pozoruje a to pak stoji za prd😉
Ale ted si mela taky ivf s minimalkou ne?

kive76
12. led 2013

@ifet já nevím co to znamená to minimálka? měla jsem krátký protokol....od 2.dne píchání injekce ....9 dní...pak ten pregnyl...a šup na odběr vajíček...

ifet
12. led 2013

@kive76 rozdil mezi tim je,ze klasicky ivf ma akorat vyssi davky hormonu...ja byla na nativnim ivf s minimalni stimulaci,to ani nehradi pojistovna...jenze kdyz jsem to mela bez ty minimalni stimulace,jako ze bez hormonu,tak jsem mela jeden folikul a bez vajicka a podruhy jsem nemela zadny folikul...jinak klasicky ivf jsem mela uz dvakrat a Gennetu v Liberci pred dvema rokama...
Ja ted taky pichala od 2dc ale prave jen 150 jednotek toho Meroinalu...pred tema dvema lety jsem mela dvakrat takovy davky...

kive76
12. led 2013

@ifet tak to já měla velký dávky...4 ampulky. za sebou asi 5 dní..protože při prvním IVF jsem hrozně špatně na malou dávku reagov ala...byl jen jeden folikul - jedno vajíčko - neoplodnilo se...já měla normálně zažádáno na pojistovnu...takže 30 ampulek platila pojištovna a pak ještě 2 jsem si sama doplácela..

ifet
12. led 2013

@kive76 no tak to je pekny teda☹ ja zatim dle ultrazvuku reaguju na mensi davku lip...no ale jeste uvidime kolik bude vajuch...na to je jeste brzy...
A vy mate taky mizerny spermio,nebo?

kive76
13. led 2013

@ifet jojo máme, muselo bejt ISCI.... tak že jsme platili za 4 vajíčka ...7000 kč....

ifet
13. led 2013

@kive76 jsou to dardy ty prachy,ale co by jsme za ty prdoly maly nezaplatili😉

kive76
13. led 2013

@ifet to máš pravdu 🙂

ifet
14. led 2013

@kive76 ahoj Kive...tak jsem po OPU a vysledek je z 12ti foliku 5 vajuch...zitra se dozvime,jak se povedlo je oplodnit pomoci ICSI...
Od kolikatyho dne si brala Utrogestan?A taky beres Prednison?

kive76
14. led 2013

no super......myslím, že druhej, nebo třetí den po opu, beru, jo a jinak od včerejška mám chřipku - dávivej kašel..

barce
14. led 2013

ahoj holky 😉 , tak sem docela v soku po shlednuti noveho ceniku....... 😖 . myslite ze to take bude mit vliv na jejich sluzby? jak napr. hromadne UTZ rano vsichni v 8,00. nebo omezene fungovani pres vikendy? jinak se totiz jejich ceny dostavaji jiz temer na uroven soukr. CAR, kde jsou tyto sluzby samozrejmosti.
jinak vsem ale drzim palce 🙂 !!

kive76
14. led 2013

@barce no ten ceník je hustej..