Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

luca77
15. črc 2011

@kive76 Ahoj,no já si myslím,že u nás ta objednávací doba byla vždy tak cca 1měsíc. 😒

kive76
16. črc 2011

@janulka1980 ahojky, tak co byla jsi dneska v Bavorsku? mi jo, a bylo to super.. 🙂

kive76
16. črc 2011

@ismet dík z info, ohledně objednávky na konzultaci.

kive76
16. črc 2011

@luca77 díky za info o konzultaci..

janulka1980
18. črc 2011

@kive76 ahojky, nie, priatel pracoval, nemohli sme...ale mame to v plane ;) takze bolo super jo? odporucas

kive76
18. črc 2011

@janulka1980 jo jo doporučuju .. bylo to super..

--

ismet
19. črc 2011

@kive76 Ahoj Kive, ještě bych Ti chtěla doporučit, aby ses hned s objednáním do Motola objednala také na imunologii v Podolí, protože Tě tam také pošlou, tak abys neztrácela čas. Já jsem se dneska objednala na konzultaci k dr. Uhorvé až na 9. 9.! A přitom včera objednali kamarádku na 10. 8., takže se jim to rychle zaplňuje. Mně naštěstí už dělají zákroky i po telefonické "objednávce", takž neztrácím čas čekáním. Na to je také dobré dát si pozor-aby nebyly prodlevy mezi měsíci, tedy pokud je nechceš.

ismet
19. črc 2011

@luca77 Ahoj Lucko, jak se máš? Já už jsem se zase začala "snažit", v pátek jdu na nativ. Bude to od října už 6. pokus, tak spoléhám na statistiku, že už to konečně vyjde 🙂. Sousedka nedávno z nativu otěhotněla, což je povzbudivé, je vidět, že to funguje.

kive76
19. črc 2011

@ismet ahojky, díky za info..to jsem o tý imunologii vůbec nevěděla...no víš co, mi zatím chodíme do gennetu., ale tam jsem žádné imulogogické výsledky nemusela dávat, jen výsledek z cytologie, ajinak všechny odběry, atd..vyšetření, jsme si oběhali tam...ted půjdem na 2 IUI, protože při prvním se nezadařilo...a pak kdyby nevyšlo i to druhé ..tak už asi půjdem na to IVF, ale právě že v gennetu nemůžem..protože přítel kdysi prodělal žloutenku typu Ba C, a i když je vyléčená tak tady v gennetu na to namají uzpůsobené laboratoře..takže bychom museli přejít do Motola...

a co to vlastně je ta imunologie? jak se to vyšetřuje? to je něco jako genetika?

kive76
19. črc 2011

@ismet já se v tom moc nevyznám ? co ja nativ? 6. pokus? ...

ismet
19. črc 2011

@kive76 Ahoj Kive, imunologické vyšetření se dělá v Podolí, v Motole na to nejsou zařízeni. Žena dá krev a muž sperma a nějak srovnávají, zda žena na spermie a na embryo nereaguje jako na nepřátelské látky. Pokud ano, znamená to, že má zvýšenou buněčnou imunitu a musí na to brát léky. Většinou několik měsíců před početím a pak v prvním trimestru těhotenství. Ty léky mají vedlejší účinky-způsobují řídnutí kostí, tak je v Motole nedávají automaticky. Já dřív chodila do Pronatalu v Hodkovičkách, mám odtamtud ze svého prvního IVF syna, a tam nám to dávali všem rovnou bez testů.

Pokud nakonec půjdeš do Motola, jistě Tě pošlou i do Podolí. Vzhledem k dlouhým čekacím lhůtám bych Ti doporučila objednat se na obě místa současně, abys pak nečekala dlouho na tu imunologii.

O tom nativu jsem psala Lucce, známe se z Motola. Já už tam chodím od listopadu, absolvovala jsem už celkem 3 IVF, ale pojišťovna mi ještě jedno zaplatí, protože z toho posledního nebylo ani jedno embryo. Abych měla víc šancí, tak mi dr. doporučila tzv. nativní cykly, kdy mi přirozeně vytvořené vajíčko vysají, oplodní a za dva dny vloží do dělohy. Je to o dost levnější než klasické IVF a dá se to absolvovat každý měsíc. Je to taková poslední možnost, když nevychází IVF. Mám už za sebou dva pokusy a v pátek jdu na třetí, tak mi, prosím, drž palce.

kive76
20. črc 2011

@ismet ahojky, díky ti za obsáhlou informaci o všem...a moc moc ti držím palečky 🙂

barce
20. črc 2011

@ismet ahoj holky, omlouvam se ze vam sem lezu 😎 . mam na tebe dotaz ismet ohledne toho nativu. me taky ceka neb mam uz klasicke 3IVF za sebou 😒 , v Pronatalu. delali ti v motole punkci pri nativu bez narkozy? pry se to dela u toho nativu bezne. jaky to je, trochu bojim bojim... a na kolik vyjde komplet nativ se vsim i s ICSI v Motole?
dekuju mooooooooc

ismet
20. črc 2011

@barce Ahoj Barčo, v Motole dělají punkce bez narkózy, ale musím Tě uklidnit, není to nic strašného. Mám za sebou dvě, jednu dělala taková méně šikovná dr. a to bolelo asi jako bouchnutí-je to taková tupá bolest jako křeč a podruhé to dělala šikovná dr. a to jsem vůbec necítila. Sestřička při tom zákroku hodně zatlačí na břicho, aby "cesta" jehly byla co nejkratší. Pokaždé mi ale odsávaly jen jeden folikul, kdyby jich bylo víc, což se může stát při tzv. minimální stimulaci, tak by to jistě bylo horší.
Při minulém pokusu se mi také stalo, že ve foliklu nebylo vajíčko, to je ale doufám zvláštní situace, byla jsem vyčerpaná z klasického IVF, které proběhlo měsíc před tím.

Cena za nativ je v Motole cca 7500 Kč, což je snad nejlevnější v ČR. Když v foliklu nebylo vajíčko, tak chtěli jen 2500 Kč, což mi přišlo velmi solidní. Protože se nám při posledním IVF neoplodnilo ani jedno z 13 vajíček (proto mi zbývá ještě 4. pokus hrazený pojišťovnou), tak budeme teď muset mít ICSI, to stojí 2500 Kč.

Statisticky je nativ méně úspěšný než IVF, asi kvůli menšímu počtu vajíček, ale na druhou stranu mi dr. říkala, že ta přirozeně uzrálá vajíčka jsou kvalitnější.

barce
20. črc 2011

@ismet ismet diky moc za odpoved. tak to snad preziju 😉 , doktorka mi taky rikala, ze to rozhodne neni nic strasnyho. ta cena je teda vyborna, asi zauvazuju nad zmenou CARu. v pronatalu me to vyjde az k 17tis 😝 ! i teda vc. ICSI, ale i tak. s tema vajickama "naprirozeno 🙂 " mam presne stejnou teorii jak pises. do klasickeho IVF uz proste nejdem. sme oba zdravy a 3x nam to nevyslo neznamo proc 😒 . takze uz jen touto prirozenou cestou bez hormonu. jsi v motole spokojena? nemas nahodou srovnani s jinym CAR? mam ho i blizko..

ismet
20. črc 2011

@barce Ahoj Barčo, to jsme na tom podobně, u nás také nenašli žádný problém a přesto to nejde a nejde. Srovnání mám právě s Pronatalem v Hodkovičkách 🙂 . Tam jsem v letech 2007 a 8 absolvovala 3 neúspěšné IUI a pak své první IVF, které se povedlo a mám z něj syna. Tehdy mi to přišlo skoro samozřejmé, ale teď si uvědomuju, jaké to bylo obrovské štěstí.

Když srovnám Pronatal a Motol, tak Motol je méně okázalý a určitě je levnější, což je hlavně při opakovaných pokusech znát. Na Pronatal si nemůžu stěžovat, protože mi vyrobili miminko, jediný důvod, proč jsme změnili CAR, byla větší blízkost Motola. To je pro mě důležité, když si zajišťuju hlídání.

Jediná věc, která dr. v Motole zarazila při čtení výpisu z karty v Pronatalu, byla vysoká hladina FSH (14), kterou jsem tehdy měla a při které mi dělali IUI. Přišlo jí to jako nesmyslné protahování. Teď už jsem ale v pořádku, zřejmě to bylo stresem z práce. Ještě bych řekla, že v Motole mi to připadá takové víc lidské, prostě se dá se sestřičkami a lékaři domluvit. Jak jsem včera psala, doporučila bych Ti objednat se tam "preventivně", abys pak dlouho nečekala a neztrácela čas.

luca77
20. črc 2011

@kive76 Ahoj,určitě se na imunologii v Podolí objednej .Také chodíme do Motola.Nás také poslali na imunologii a tam jsou dlouhé čekací doby cca 2měsíce určitě.Pak ještě čekáš v mém případě to byly 4týdny na výsledky,akorád se to tím vše prodlužuje ☹ a nedej bože,pokud vám něco najdou,tak se to zase vše odkládá,tím myslím např.IVF o cca 3měsíce ☹

luca77
20. črc 2011

@ismet Ahoj ,jj,vím,že jsi se začala snažit,narazila jsem na tebe i na jiné diskuzi a tam jsi to psala 😉 Mám se celkem fajn,teď mám 14dní dovču(od tohoto pondělka),radši bych chodila do práce.Dovolenou jsme přesunuli až na září,přeci jenom stavíme baráček,tak musíme zase něco pošetřit.Drahá polovička řekla,že až v září někam k moři,tak jsem zvědavá.Pro mě je to celkem změna,protože jsem každý rok o mé 14ti denní dovče někam jezdila a ted trčím doma.
No a u mě zatím ani žádné změny nejsou.Dnes jsem si zavedla poslední tabletku Vagilact,ta je prý na záněty,jak mi řekla dr.Uhrová,..1den nebudu zavádět nic a od pátku zase začínám zavádět Utrogestan,takže pořád něco 😒 Jinak 17.srpna jdeme na kontrolní vyšetření imuna do Podolí.V úterý jsem si volala do Motola,že bych potřebovala napsat recept na Prednison,Utrogestan...řekla jsem sestře,že bych to poprosila poslat domů poštou a ona mi řekla a máte tady nadepsané,ofrankované obálky 😨 ,že oni to nemůžou posílat,říkám, no to nemám,to mi nikdo neřekl.Tak jsem jí snad ukecala,at mi to teď pošlou a že si tam příště obálky přivezu.Nechápu,proč už mi tohle někdo neřekl,..už mi 1x posílali poštou žádanku na imuno a sestra Kočišková se o tom nezmínila.Teď jsem dle hlasu mluvila s jinou.No a rovnou jsem se objednala k dr.Uhrové na 20.září v 9:30h...sestra mi nabízela taky toho 9.září,jak tam jdeš ty,ale já jsem chtěla až takhle pozdě,protože jsem si spočítala 4týdny od toho co jedem do Podolí,tak to bude takhle akorád.Chci mít v ruce výsledky z imuna a né jako minule,..že nám přišly výsledky o den později,než jsme byli v Motole ☹ Takže do ted cesty do Motola,byly tak trochu zbytečné ☹ Takže takhle je to ted u nás.
V kolik jdeš v pátek? Budu držet palce,sakra,ať už se ti to povede 😉

ismet
21. črc 2011

@luca77 Ahoj Lucko, to se vám to tedy vleče! Kdy jsme se potkaly v Motole? V listopadu, že? A ani jedna pořád nejsme těhotná. Snad budete mít výsledky z Podolí v pořádku a věci se pohnou 🙂. My jsme imunitu měli v pořádku, takže Prednison neberu, ale někdy přemýšlím o tom, že bych si ho opatřila pokoutně a brala ho tajně, protože v Pronatalu, kam jsem chodila dřív, nám ho dávali všem preventivně.

V mém okolí teď všechny kamarádky, i ty, které se snažily dlouho, otěhotněly, tak doufám, že se to povede mně taky. Snažím se čistit hlívou ústřičnou, nepiju mléko a výrobky z něj, tak doufám, že to podpořím i z druhé strany. Synův pediatr mi doporučil srovnání tělesné energie autopatií, tak zkouším i to.

Na dovču jsme letost také nejeli, tedy jen tady po Čechách, protože nevíme, na kdy nám vyjdou další pokusy. V červnu jsme si dali přestávku, ale od července chceme každý měsíc podstupovat nativ. Sousedce to teď vyšlo na čtvrtý pokus, tak vidím, že to jde.

Díky za podporu, mysli na mě, zítra se ozvu, jak to se mnou vypadá.

luca77
21. črc 2011

@ismet Ahoj,néé v listopadu to nebylo,bylo to v lednu 😒 (tedy aspoň myslím).Měli jsme cestu do Motola a já jsem se tam šla objednat poprvé na únorový termín. A vleče se to i tak,to máš pravdu 😒 Já doufám,že tentokrát budou výsledky už v pořádku,nebo už mě z toho klepne.Člověk si myslí,že je vše v pořádku a ono ejhle,není! ☹
Držím palce a určitě napiš,jak jsi dopadla.

ismet
22. črc 2011

@luca77 Ahoj Lucko, tak v lednu? Mně už to všechno splývá, já do Motola chodím od listopadu a měla jsem zato, že jsme se tam viděly při mé první návštěve. Tak si představ, že z mého 3. nativu je nakonec IUI, protože folikul předčasně praskl. Musím říct, že dr. Hanulíková byla seriózní, řekla mi, že se to nedá říct s jistotou, ale že je přesvědčená, že OPU by bylo zbytečné a že by to stálo 2500 kč. Tak jsem se zeptala, jestli by mi mohli udělat IUI, když už je tam manžel, a oni souhlasili. Mám sice za sebou 3 neúspěšné z let 2007 a 8, ale tehdy jsme měli moc špatný spermiogram, zatímco teď je dobrý. Tak uvidíme. Rovnou jsem se domluvila na nativ v srpnu a IVF v září a jdu napsat do práce žádost o prodloužení RD o další 3 měsíce.

ismet
22. črc 2011

@luca77 Víš, že zemřela ta psycholožka, jak jsem k ní chodila pro morální podporu, Tamara Cenková? Nechce se mi tomu věřit, byla jsem u ní v březnu, to byla tak vitální, veselá a přitom už čtvrt roku bojovala s rakovinou slinivky. Zemřela v neděli. Pamatuju si, jak mi radila, že každá žena, ale obzvlášť ta, která chce otěhotnět, o sebe musí hodně dbát, aby povzbudila ženskou energii. Tak jsem si koupila nový make-up, 4 krásné podprsenky a lak na nehty. Tak pa, jdu si lakovat nehty 🙂 .

evik73
22. črc 2011

Ahojík děvčátka 🙂
Jdu se na vás podívat,jak tady válčíte,co je nového a jestli přibyla nějaká těhulka?
@ismet takže u tebe čerstvě po IUI,tak moooc držím palce,třeba bude velké překvápko a mimuško se zadaří 😉
@luca77 a ty stále na čekačce co?Za chvíli je konec prázdnin a půjdete do toho,neboj,uteče to.
Jinak to tady moc nežije,ale to je určitě dovolenýma a prázdninama
A kde máme smíchovskou těhulku?

My máme po dovče,ještě že jsme jeli tak brzy,počasí nám vyšlo super,teď by to bylo horší.Od 1.8. nastupuji do práce,takže už žiju i pro něco jiného,zatím jsme už snažení zavrhli,ale kdo ví,třeba se zase zblázním a ještě to zkusíme.

Tak kočky,všem,které se snažíte,ať vám to co nejdříve vyjde a já se zase přijdu někdy podívat.Krásný zbytek prázdnin.

luca77
22. črc 2011

@ismet Ahoj,no to by byla tedy sranda,kdyby se zadařilo po IUI,co? 😉 Držím palce. Tak to je dr.Hanulíková dobrá,takhle by to mělo být všude.Vím,že jsi psala kdysi,že jsi chodila k psycholožce,ale mě to jméno nic neříká.To víš rakovina,to bylo tedy rychlý. ☹

A jakou barvičku laku jsi si koupila? 🙂

ismet
23. črc 2011

@evik73 Ahoj Evíku, to je dobře, že ses na nás přišla podívat. Já jsem teď také dlouho nepřispívala, dali jsme si pauzu, ale teď se zase začneme intenzivně snažit, každý měsíc plánuju zákrok. Bojuju ještě na jiné linii, snažím se vyčistit si organizmus a naladit se na zdravou energii. Manžel se mi smějě, vůbec mě v tom nepodporuje, ale já si říkám, že se tím nemůže nic zkazit. Co budeš dělat? Kdybys měla chuť, můžeme zajít do naší skvělé cukrárny na křižovatce, ještě než začneš pracovat. V po a út bude malý u babičky, budu mít čas.

ismet
23. črc 2011

@luca77 Ahoj Lucko, perleťovou růžovou L´Oreal. Krásně se leskne a dlouho vydrží, je takový elastický. Já si lakuju nehty, abych si je nekousala 🙂 . A taky se na ty ruce pak ráda dívám a připadám si celkově hezčí 🙂 .

kive76
30. črc 2011

@luca77 ahojky, jaký mají ordinační hodiny v tom Motole? no já byla v pátek na tom 2. IUičku v gennetu a dr. říká přítel měl málo spermií, a jsou pomalý, takže by se to IUičko nemělo dělat, takže nejspíš nebudu těhule...no a přesto mi ho udělala..což nechápu proč...takhle mi vzala jedno IUičko...no tak jsem se rozhodla, že se radši příští týden už objednám na tu konzultaci sem do Motola...a kdyžby to náhodou vyšlo, tak to zruším..ale fakt mě dr. dost naštvala..řekla mi to při výkonu...v ten moment jsem fakt byla dost neštastná...kdyby mi radši nic neřekla,...

alena36
31. črc 2011

holky, jestli mohu doporučit, vyběhejte si lázně, pokud máte problémy s otěhotněním. Já taky chodila do Motola, 3 IVF za sebou, odebraný vejcovod a dle doktorů už žádná naděje na přirozené početí a přesto se ten zázrak podařil a lázně tomu na 200% pomohly 🙂 🙂

leny11
2. srp 2011

ahoj holky, jsem tu sice nová ,ale přidám taky něco do mlýna 🙂 .Do Motola konkrétně k Dr. Uhrové chodím dva roky, její přístup k pacientkám je výborný, kdykoliv jsem něco potřebovala nebyl to problém. Při poslední návštěvě mi napsala Frantíkovy Lázně 🙂, že pak zkusíme nativ, aby byla větší šance.Přece jenom 4X neúspěsně IVF,(jednou jsem neměla vajíčka) a jednou dárkyně ☹ Motol doporučuju všem snažilkám 🙂Příjemný personál a lidský přístup je sice pravda, že objednání někdy trvé déle ale to je pole mě všude.Jinak jsou tam v pracovní dny od 8:00-15:30.

Všem snažilkám přeju hodně trpělivosti a hlavně stěstí.
🙂

kive76
2. srp 2011

@leny11 díky za odpověd..