Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

luca77
27. kvě 2011

Ahoj holky,dneska je v té práci celkem rušno,..plná restaurace,jelikož se lidi nevejdou do rest.,tak posedávaj na lavicích s drinkem a hulákaj 😉 .Dnes mají večerku prodlouženou do 23h,..jinak je ve 22h,..tento týden jsme tady měli Kladrubské hry(jsou čtyři mužstva pacošů a soutěžej,..kdo vyhraje,tak získává pohár a ještě nějaké drobnosti a většinou pak pro ty kapitány vyhrávajícího družstva je připraven let balónem,samozřejmě na to musí být počasí a né,jako dnes ☹ ) a dnes je zakončení,tak popíjej,tak počítám,že se jim nebude chtít spát 😒
@luksi jj,chodím celkem pravidelně cvičit,jen nesmím mít noční,to pak nejdu,ale ted mi to celkem vychází.Chodím cvičit sama,občas se mnou chodí kamarádka nebo dvě,ale já radši chodím sama,můžu se na to soustředit(jóga) a zumbě na nějaké povídání není čas. 🙂 Dneska jsem králíčkům(těm velkým) dala tvrdý rohlík a jak se na to vrhli 🙂 Jinak dělám recepční v Rehabilitačním ústavu Kladruby.

luca77
27. kvě 2011

Jinak mi výsledky ještě stále z imunologie nepřišly ☹ ...ajajaj ...tak ještě budu čekat v pondělí,úterý,..jinak pojedu bez nich no 😒 Příští úterý 31.5. to bude 4týdny co jsme byli v Podolí.

evik73
28. kvě 2011

Ahoj holky,pěknou sobotu a vůbec celý víkend,snad se počasí umoudří a zlepší.Začala jsem chytat bronz a taková podpásovka ☹ Ještě,že jsme odložili tu oslavu,dneska by to asi byl průšvih,tak se to snad do příštího týdne vyjasní 😉
@luca77 ty výsledky už by opravdu měly dorazit každým dnem...my jsme tenkrát byli 3.12. a mezi svátky dorazily výsledky(myslím 28.12).Jsem zvědavá,jak to nakonec pořešíte,jestli IUI nebo IVF,ale podle mně teď moc IVFek začínat nebudou před těmi prázdninami,ale ty by jsi to ještě stihla v pohodě.

luca77
28. kvě 2011

@evik73 Ahoj,my jsme byli na imunologii 3.5.,tak doufám,že dorazej výsledky v pondělí nebo snad stihneme ještě poštu v úterý. 😖 Uvidíme, co s námi dr.Uhrová vymyslí 😉 Jinak počasí se má lepšit jsem slyšela,..že od pondělka už má být zase hezky,tak snad...

luksi
30. kvě 2011

luca77: Ahoj Lucí. tak to je super,že chodíš takhle pravidelně, já dřív chodila pravidelně na spining a někdy i třikrát týdně 😀 ale teďko už ne..Tak to máš dobrou práci v těch Kladrubech na recepci, tam má teďko můj šéf maminku na léčení...

luca77
30. kvě 2011

@luksi Ahoj,teď se budeš muset šetřit a žádné cvičení 😉 .A jak se jmenuje šéfa maminka?K nám se klienti rádi vrací.A co děláš ty za práci?

luksi
30. kvě 2011

@luca77 No tak snad jen menší cvičení bych mohla si myslím,ale samo že opatrně 🙂Jmenuje se Vaňková...No já dělám asistentku ve firmě,takže práce všeho druhu 😀 aby se na nic nezapomělo a podobně 😀

luca77
30. kvě 2011

@luksi jj,koukám,že tady máme Vaňkovou Jitku 🙂

luca77
30. kvě 2011

Tak nevím,jestli to máte i vy,ale já když mám jet do Motola,tak jsem den předtím taková nesvá,..né, že bych se bála, to néé,ale přece jenom,když odtamtud člověk odchází,tak se mu uleví 😖

luksi
30. kvě 2011

@luca77 tak to bude ona 🙂

luksi
30. kvě 2011

@luca77 To já mívám také 😒 ale asi je to tím,že to je nemocnice ☹

luksi
31. kvě 2011

Ahoj holky 🙂 Lucko jak jsi dopadla v Motole ?

evik73
1. čer 2011

Pěkné ránko děvčata 🙂
Jakpak se máte všechny?
@luca77 tak jak to včera dopadlo?Domluvily jste něco?
@luksi a ty jak?Pupíkuješ?Nějak už dává mimi o sobě vědět?
Ismet a co ty,že se vůbec neozýváš?

My už máme stresovku za sebou,ale ještě ne docela,čekáme do 20.6.na výsledky.....od pondělka jde na brigádu a pokud udělá,tak už snad má i místo,což by bylo super!Momentálně se u nás projednává pouze auto,nic jiného ji nezajímá,až mi jde někdy na nervy 😀 😀 Musí mít všechno hned.......No a pokud ji pořídíme auto,tak všechny finance jsou v tahu a my definitivně končíme s pokusy o mimčo 😒
Už jsem se s tím celkem smířila,ale stejně mi to pořád v hlavě šrotuje.....včera jsem se dozvěděla,že sousedka čeká a zase mně to trochu ranilo,jenže to bych se musela zbláznit!Jo a začala jsem tvrdě cvičit,protože teď už nebudu muset přestávat,dneska se přidá dcerka a po prázdninách budeme kočky vysportovaný
To jsem se zase rozepsala.....

luksi
1. čer 2011

@evik73 Ahoj Evi, nene ještě mimi o sobě nedává vědět, podle mě je asi ještě brzy 😨 i když tedy já nevím se v tom nevyznám. Tedy tak to přítele synovec moc nadšený z didaktického testu nebyl,měl pocit že to neudělal,ale výsledky tak ébude mít až kolem 20.Tak snad to nebudou špatné zprávy.
Jééé já ti závidím,že budeš vysportovaná

luca77
1. čer 2011

Ahoj holky,tak se hlásím po dvou hektických dnech 😉 .Včera cestou do Prahy jsme se zastavili za sestřenkou na Stodůlkách,aby jsme jí podpořili,včera dělala státnice a měla z toho ztrach..no a odpoledne napsala jen sms,že má titul Ing. 😉 ,tak z ní máme všichni radost,je to teď nejchytřejší člověk v rodině 😀.Včera jsme jeli do Motola po pražském okruhu,vždy jsem jezdili přes Prahu a tady pohodička,za hoďku jsme tam.
No a co v Motole: byla jsem objednaná na 11:30h,vzali mě skoro v 12:30h,..sedla jsme si u dr.Uhrové,dívala se ,zda mám schválené léky a nikde nic nenašla ☹ ,zřejmě se někde stala chyba a někdo z nich to neodeslal ☹,přišlo mi,že včera tam byli nějak rozhádaný,..dr. se sestrama! No,pak mi dr.Uhrová řekla,ať vydržím,že musí na JIPku,tak jsem čekala asi půl hodiny u ní v ordinaci 😨,přišla tam sestra Kočišková a říkala,co po ní vůbec dr. chce(byla naštvaná),říkám jí,že se divila,že nemám schválené léky a ona říkala,že toto si vyřizuje dr.Uhrová a že si myslí,že tam nic nedělaj(jako sestry),říkala,tak to tedy né takhle,..no,ale to je jejich boj,já nebudu řešit jejich bordel!No,tak se šla ještě dívat,ale schálené nebyly.Já jsem tam seděla půl hodky jak trubka,tak jsem se aspoň rozhlédla po ordinaci,podívala jsem se na výsledky přítele spermiogramu z minule a čekala.Pak dorazila dr.Uhrová,žádanku na léky napsala novou,omluvila se za to,takže se to opět prodlouží.Jsem si v duchu říkala,no tak to je super,zase zbytečná cesta! Minule už mi napsala vaginální mast,to zabralo,ale teď už mám zase problém(občasný výtok),tak jsem byla na gyn.koze,udělala mi "kultivaci",fakt ted nevím,prostě nějaký stěr,pak mi dělala UTZ,a opět mám vpravo cystu!!!!! ☹ To se se mnou potáhne snad pořád,říkala no,to je to,neoškrabání vaječníků! No,ale nakonec říkala,že když už jsem tam,tak že mi napíše rovnou protokol před IVF,injekce jsme si vybrala Menopur,ptala jsem se jí,jaký je v tom rozdíl GONAL-MENOPUR,tak říkala,že akorád ten,že se u Gonalu doplácí 2.500,- ,jinak,že to je úplně stejné,..říkám,že mi vždy injekce píchá mamka,tak říkala,at si vezmu Menopur,..myslela jsem si,že si vezmu Gonal,ale když je to stejné,tak proč to doplácet.Co říkáte????Dala mi čtení ponaučení k odběru vajíček,že si to máme přečíst.O IUI jsem jí říkala,ale o tom jsme ani už nemluvili,když viděla,že už mám psáno IVF.Sestra mi píchla Agolutin,abych dostala MS a v dalším cyklu si mám zavolat 1,den MS a objednat se na UTZ,dr.mi říkala,až budu cítit,že to mám dostat,tak si mám zavolat,no to nevím,jak to asi poznám,když v tom mám bordel 😖 ,napsala mi Utrogestan a přístí cyklus ho budu dlabat,abych dostala MS.Prostě až to dostanu MS,tak se objednám.Ale zase tady mám v protokolu napsáno 2.DC začít s pícháním.Tak tomu nějak nerozumím,to bych měla jet na UTZ v 1.DC???Co,když to dostanu někdy večer?Pak mám psáno 4dny píchání a 6.DC zase UTZ,..ještě mi napsala OVITRELLE,to si budu píchat kdy? No,děs běs,..ona už pak chvátala,protože po mě byla ještě jedna paní.No,ale ještě je na to čas o tom přemýšlet,je to až další cyklus.Odjížděli jsme odtamtud v 13:30h.! Říkal mi brácha,který tam na mě chudák čekal,že se tam hádali sestry s dr.,že dr.je ve skluzu a proč jí objednávají klientky na 11:30h - 12h,tak jí říkali,at si to vyškrtne! No,zřejmě včera měli špatný den 😒 Už se to tady psalo,mají v červenci prvních 14dní dovolenou,..sestra mi říkala,že to možná vyjde až na srpen(odběr)..takže takhle jsem včera dopadla.

luca77
1. čer 2011

panečku,to je ale dlouhý příspěvek,ale jak to jinak všchno říct,než takhle 🙂 ,..ještě,bylo vidět,že už dr.Uhrová chvátá,protože ve zprávě,kterou ona dává je,že chce kopii histologie,kterou jsem jí už dávala včera 😉 .Včera jsem šla ještě do posledních dveří vlevo,..aby si nás embryologové zařadili,..myslím 🙂 ,byla tam nevím,asi dr. a ještě se mě ptala,jestli budeme chtít udělat genetiku,říkám,že ano,..dala mi rodokmenový dotazník,..no to je taky bájo,takové blbosti...taky jste na tom byli? Říkala mi ještě,že budu mít příště v kartě žádanky na krev,aby zjistili,zda nejsme HIV atd.,ale to je jasný.

luca77
1. čer 2011

mám si zavolat za 14dní až 3týdny,zda to je schválené,když řeknou,že ano,tak si tam pro ně dojedu a budu je mít doma,takže bych mohla klidně pak 2.DC začít s pícháním...nediv te se,že takhle píšu,jsou to pro mě nové věci,.. 😒

evik73
1. čer 2011

@luca77 No páni,to je román teda 😀 Ale zase napsala jsi všechno dopodrobna,tak aspoň víme vše.Mají tam prostě chaos,je málo doktorů a nezvládají to a pacientek prostě přibývá a myslím,že dneska dost ženských kouká na ceníky v Carech a v Praze je Motol nejlevnější a hlavně ty Nativy,to se nedá s ostatními centry ani srovnat a co si budeme povídat 3 hrazené(i když částečně)pokusy jsou pryč než se člověk naděje,ne každému se zadaří a pak na celý cyklus prostě není,tak zkoušejí Nativy 😉 A neboj,zatím se rozkoukáváš a za chvíli už budeš ostřílená pacientka......jo genetika je super,ten dotazník,lahůdka......ale je dobře,že to budete mít vše vyšetřené a podchycené,půjdete do toho s vědomím,že jste v pořádku.A co Imuno,ještě nedorazily výsledky?
A ty léky....mně ani na výběr nedali,prostě jsem dostala Gonal a hotovo.Určitě zkus Menopur a když to nebude to pravé,tak příště můžeš změnit léky,ale doufám,že nebude potřeba 😀

luca77
1. čer 2011

dnes přišly výsledky imuna,...ajajaj o den později,než jsem je potřebovala 😒 ..a zřejmě výsledky asi nic moc,nerozumím tomu. U mě : buněčná imunita mírně pozitivní,doporučují sanaci event.gynekologických zánětů,důsledný kondom.styk,žena průběžně Prednison 5 mg denně,kontrola po 2měsících od zahájení léčby,..přítel: hraniční normozoospermia(viz. však zvýšené ASA na spermiích),antisperm.autoprotilátky IgA na spermiích zvýšeny,doporučují dočasnou kondom.ochranu(prevence imunizace partnerky)kontrola 2-3 měsíce. Opsala jsem vám,co píšou v závěru vyšetření,ale těm zkratkám nerozumím.No a co teď? Zřejmě se co nejdřív objednat k dr.Uhrové,ukázat jí výsledky a potřebuji předepsat Prednison a začít ho dlabat. Já bych se na to nejradši na všechno víte co 😒

luksi
2. čer 2011

@luca77 Ahoj Luc9, nic si z těch výsledků z imunologie nedělej 😉 Já je měla také špatné a zobala jsem prednison 5mg 1 denně a ještě pořád ho beru. Někde jsem četla ,že většinou v tom Podolí vyjde každé holce pozitivní buněčná imunita. Tak se tím netrap, jen si skoč pro recept na prednison 🙂 😉
Mě hned na začátku před IUI napsala dr.Uhrová Menopur a ten jsem si píchala. A Ovitrelle jsem měla také na píchnutí.

evik73
2. čer 2011

Ahojda 🙂
@luca77 nevěš hlavu,my jsme měli všechny výsledky v normě a stejně jsem Prednison dostala taky.Ta léčba je důležitá hlavně pro ty.kteří chtějí počít přirozeně,ale u IVF je to stejně jedno,když k oplození dojde mimo tělo,tam spíš záleží na imuno na trofoblast(plod),aby jsi embryjko nevypudila,takže když začneš zobat Prednison,můžete se do toho vrhnout a třeba vám pomůže i k tomu zadělat doma 😀
U nás sex s kondomem byl docela sranda,jelikož jsme to nikdy nepoužívali,tak jsme se i zasmáli a pak jsme se na to vyprdli 😝
@luksi ty jsi jediný (ještě s Luckou samo)poctivý přispívající na stránkách Motola.Zrovna jsme to probíraly s Luckou,že tam chodí takových ženských a sem se ne a ne nikdo přidat.....no teď přes léto to stejně bude naprd,každý někde v luftě.No a jestli se skutečně rozhodneme už to nezkoušet,tak budu muset přestat chodit na koníka taky,protože mně to vždycky nahlodává a zase mám chuť do toho jít 😕

luksi
2. čer 2011

@evik73 Ahoj Evi, to je pravda že přes léto to bude taková okurková sezona 🙂 protože všichni budou někde pobíhat a nebo dovolenkovat. A kdyb jsi náhodou přestala chodit na koníka,tak jak s tebou budu v kontaktu ? 😕 😖

luca77
2. čer 2011

Ahoj holky,tak jsem dnes volala do Motola,..dnes tam dr.Uhrová není a že si mám zavolat zítra okolo 11h a mít u ruky zprávu z imunologie a přečíst jí závěr vyšetření.Ptala jsem se jí, jestli by mi mohl Prednison předepsat i můj OG nebo musí jen dr.Sestra Kočišková říkala,že se mám zkusit zeptat mého OG, zda by mi ho napsal a pokud né,tak by nebyl žádný problém a poslali by mi ho poštou.Jinak říkala sestra,že objednávky do poradny k dr.Uhrový má až do konce července 😕 ,to je tedy něco(ono je tam těch 14dní dovolené no)Tak budu volat ke svému OG,teď má pauzu,tak až později.
@evik73 včera jsem zašla tady na novou diskuzi a tam psali taky,že se jim to podařilo,..po léčbě Prednisonem.A ten kondomový styk máme fakt dodržovat,jo? 😒 Nebo si dáme pauzu a sex nebude vůbec 😉 .Až ho začnu dlabat,tak se hned objednám zase na imuno.

katrin32
2. čer 2011

Ahoj holky, ráda bych se Vás zeptala jak probíhá v motole IUI. V kolik hodin ten den tam musíte být a do kolika manžel? díky dělají IUI i v sobotu nebo neděli?

evik73
2. čer 2011

@luksi zatím ještě chodit budu a kdyžtak ti do IP pošlu telefon 😉 Taky mně bude zajímat,jak to všechno dotáhnete do konce a jaký špuntík se v bříšku schovává 😀
@luca77 pokud s tím nebudete mít problém,tak to zkuste a možná budou spermíci a vajíčka po léčbě tak v šoku,že se do sebe zakousnou a bude zaděláno 😀 Ty objednací lhůty,to je masakr....já mám ještě jednu schůzku domluvenou na konec června,ale jen se chci zeptat,co by se třeba ještě dalo podniknout,ale už začínám i pošilhávat po nějaké práci třeba od srpna nebo září.....
@katrin32 bohužel nemám zkušenost s IUI,ale
@luksi určitě odpoví a hlavně se jim povedlo,takže to je určitě dobrá zpráva 😉

luksi
2. čer 2011

@evik73 Tak to já budu zase ráda,že mi pak dáš na sebe kontakt 🙂 😉 Tě budu otravovat s tí mja kse mmáš 😀

luksi
2. čer 2011

@katrin32 Ahoj, já jsem byla na IUI v Motole a na podruhé se nám to povedlo. Vím, že IUI dělají i v sobotu,ale nemá ms tím zkušenost u mě to pokaždé vyšlo na pracovní den. Jinak já tam měla být na 14 hodinu a partnera vždycky objednali třeba na 10 a nebo 10:30. Asi záleží jak mají volno v laboratoři.

luca77
2. čer 2011

@evik73,@luksi holky a jak jste užívaly Prednison dlouho? Já jsem ještě dnes rovnou došla k mému OG a ten mi Prednison napsal rovnou 3balení,ptal se mě,jak dlouho ho budu užívat,tak jsem řekla asi 2měsíce,..já sama nevím, jak dlouho. Teď nevím,myslím,že říkal,že je tam 60tbl.Začnu ho užívat asi zítra nebo od soboty,uvidím,co mi zítra řekne dr.Uhrová.

luca77
2. čer 2011

@evik73 Evi,to nám tady bude bez tebe ale smutno 😢 .Ale zase na druhou stranu to chápu.Jinak jak jsi psala,že je důležitější imuno na trofoblast,tak tam u toho mám napsáno 74% ,to je špatný nebo dobrý? Dnes mi gynekolog říkal,že to bude ještě na dlouho,jak vidí,..tak jsem mu řekla,že cca v srpnu bych měla jít zřejmě na IVF.Říkal,že si myslel,že to půjde rychleji,že si se mnou prý budou rok hrát. 😒 Ale tak snad ne,ono to nějak dopadne.

luca77
2. čer 2011

@luksi ty ještě bereš pořád Prednison? A to můžeš,když jsi těhu? Doplácela jsi něco na Menopur? Já jsem loni v březnu za něj platila v Pronatale 1.200,-Kč.