Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

luca77
21. dub 2011

koukám,že už to posílám sama sobě 😉 ,to jde,..že by už únava z práce 🙂

luksi
21. dub 2011

@luca77 to je možné že už jsi přepracovaná 😉 kdypak budeš mít volno?

ismet
21. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, to byla náhodička 😉 . Kdy jdeš na další utz? Já v sobotu, mám cca 16 foliklů, ale ještě malých. Teď jsem si píchla Puregon, ale obávám se, že jsem si toho dala víc než 250, jak jsem měla. Dodělávám totiž zbytečky ampulek a nevím, kolik toho v nich přesně je. Myslela jsem, že 50, tak jsem ji dala do pera, nastavila ho na 250, zmáčkla a ono to do vystříklo všechno. Přitom tam toho podle mě tolik být nemohlo. Pak jsem to udělala ještě jednou, doufám, že jsem si nedala 500, ale jen maximálně 300. Vím, že se synem jsem stimulovala dávkou 350, tak mi to snad neublíží. Pak jsem si ještě píchla Orgalutran. To jsem ale alchymistka 🙂 .

evik73
21. dub 2011

@ismet 😀 to je sranda s tebou,ale určitě se nic nestane,někdo si píchá mega dávky...a pro jednou 😀 😀 Já si zítra zavolám a sestra mi řekne,kdy přijít...že by taky v sobotu?
@luca77 umí si to tak někdo zařídit 😀 😀 U nás je to obráceně,místo abych si odvezla,tak mamče peču...ale ráda,baví mně to a ona chodí ještě do práce,tak jí chci ulehčit práci 😅 To domácí IUI mi vymodelovalo úsměv na tváři 😀 😀Když nic tak si aspoň člověk užije néééé?

Holky vy jste ještě všechny mladice 🙂

ismet
21. dub 2011

@ismet Třeba se tam zase uvidíme a v pondělí spolu půjdeme na OPU a pak se nám v lednu narodí ve stejném termínu miminka 🙂 . Kde bys chtěla rodit? Máš představu? Kde se narodila Baruška? Martínek v Podolí, ale nebyla jsem tam spokojená, příště si vyberu jinou porodnici. Uvažuju i o ambulantním porodu, ale to je velmi těžké si prosadit.

evik73
21. dub 2011

@ismet všechno je možné a jak jsem říkala,to lednové miminko by k nám vyloženě sedlo 😀
Bára se narodila v porodnici na Kladně,protože jsme tam v tu dobu bydleli u našich a teď naposled jsem byla registrovaná v Motole.Co jsem četla reference,tak si to Kladno docela chválí,jen je tam problém z návštěvami nebo co...jsou stále časově omezeny,kdežto v Motole je to snad jedno 😉 Ale klidně porodím v sanitce,jen když bude co 🙂

Když pojedu na UTZ v sobotu,tak klidně můžeš jet se mnou,pokud budeš chtít,protože opravdu pojedu jen tam a zase zpět,dám vědět zítra,jak mi to děvčata naplánují 🙂

ismet
21. dub 2011

@evik73 Díky za nabídku svezení, promyslím to, protože já s sebou budu mít malého diblíka a pak pojedeme k dědovi na oběd do Prahy. Ale byla bych Ti moc vděčná, kdybys mi ho pohlídala během samotné prohlídky, protože minule to s ním sice šlo, ale může se rozhodnout, že se mě nepustí, a utz by byl problém.

Máš pravdu, hlavní je, aby bylo co porodit, na tom, kde už tolik nezáleží. Já byla v Podolí, kde jsou téměř neomezené návštěvy i na pokojích, a to mi právě vadilo. Neustále tam byla spousta cizích lidí, neměla jsem žádné soukromí.

luksi
22. dub 2011

Dobré ranko 😀 😀

evik73
22. dub 2011

Ahojky děvčata,krásný Velký pátek 😉
jdu vás v rychlosti pozdravit,pže za chvíli vyrážím pryč.....pro mamču,objet hřbitovy a tak 😀
@ismet já dám vědět,až se dozvím,jestli zítra taky pojedu na UTZ...a malýho ti ráda pohlídám samozřejmě,to nebude problém 🙂

luksi
22. dub 2011

Ahojky děvčata užijte si hezky velikonoční svátky a sluníčka 🙂 😉

ismet
22. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, co Ti řekli v Motole? Já tam mám být v 7:30.

evik73
22. dub 2011

@ismet ahojky,já jsem pozvaná na 7.00,ale sestra mně upozorňovala.že to asi bude na delší dobu,mám si vzít knížku 😀 Mají prý zítra nějak hodně zákroků a Dr.zřejmě Hynek snad bude ještě po noční 😝 Tak uvidíme,jak dlouho tam budeme.Sejdeme se tam,nebo chcete vzít autem?Mám tady i nějakou autosedačku,tak ji můžu kdyžtak namontovat,je to snad do 18kg...

ismet
22. dub 2011

@evik73 Jestli máš autosedačku a mohla bys nás vzít oba, tak by to bylo super, moc děkuji za nabídku. Stačila by cesta tam, budeme pokračovat k dědovi do Prahy. V kolik máme být připraveni?Adresu Ti posílám interní poštou.

evik73
22. dub 2011

@ismet já bych to viděla tak na 6.45 🙂

mikky
23. dub 2011

Ahoj holky jdu vás pozdravit a popřát hézké velikonoce 🙂 .
@ismet
@evik73 jak jste dopadli na uz? 🙂

evik73
23. dub 2011

Ahoj děvčata,to je takový fofr,že vůbec nestíhám 😀
Tak já za sebe......folík moc nepovyrostl,ale i tak zítra večer píchám Ovitrele a v úterý v 7.30 nástup na UTZ a pokud to bude dobré,tak půjdu na odběr 😉 Jinak dneska jsme si tam pěkně vyčkaly 😝 Ale bylo to fajn,celou dobu jsme s Ismet povídaly a snažily se zabavit jejího malého ďáblíka 😀 😀
Holky pokud se už nedostanu,tak všem přeji krásné svátky jara,užijte si je dle svého,hlavně příjemně a nezapomeňte se nechat vyšupat,at jste další rok krásné a svěží a hlavně těhotnéééééé 😉 😉

ismet
24. dub 2011

@mikky Ahoj mikky, jak píše Evík, tak jsme strávily v nemocnici přes dvě hodiny, bylo tam v sobotu divně ticho, všechny obchody kromě trafiky byly zavřené,Službu měla sestra Kočišková a dr. Minajev, dělali všechno a nestíhali. Když jsme stáli s mým Martínkem na okně a pozorovali "šanitky a bagry", tak nás přišla laborantka poprosit, abych si šly povídat jinam a nerušily pána v kabince 🙂 . Já mám něco mezi 10 a 15 folíky, těžko říct, vím, že ty utz odhady jsou nepřesné. Včera jsem si píchla poslední Puregon a Otraglutran a dneska Otrivelle a v úterý jdu na OPU. Bude to 13. DC, je to moje nejdelší stimulace, vždycky jsem měla OPU 10. den. Tak snad ta pomalu rostoucí vajíčka budou kvalitní 🙂 . Také Ti přeji krásné Pondělí velikonoční. Na kdy jsi objednaná k dr. Uhrové, jak jsi psala dřív?

pajinkaa28
24. dub 2011

Ahojky holky,
tak jsem Vás tak nějak přelouskala do mého 1.příspěvku,budu to muset dočíst,abych věděla co se děje dál,teď už toho není tolik.
Hdně jsem četla a to ne jen tady na diskuzích,že když se nepovede ivf,tak posílají na imuno nebo genetiku,někdy i obojí a mě tenkrát vyšel 1.pokus a další dva ne a nikam mě neposlali,kdybych to věděla dříve,tak si o to snad sama zažádám,abych věděla proč se mimi neudrželo.
Tenkrát u 1.pokusu jsem měla 1 vajíčko,takže 1 embryjko a vyšlo to,takže to byla 100% úspěšnost,no prostě náhoda.
Dneska jsem doma zas nahodila téma nativ a manžel mi řekl,že do caru budem jezdit až splatíme úvěr,který nám končí příští rok v listopadu ☹ ach jo,třeba ho přemluvím dřív,nebo se zadaří přirozeně a to jsem si to tak hezky plánovala na letošní podzim.
Mějte prima velikonoční pondělí a já jdu zas něco přelouskat.Pa pa

luca77
25. dub 2011

Ahoj holky,musím Vás taky pozdravit a popřát hezký velikonoční den..

evik73
25. dub 2011

Ahoj děvčata,tak jaké byly velikonoce?Snad jste si je všechny užily dle svého v klídku a pohodě 🙂 Jen to dnešní počásko nic moc,tady u nás momentálně leje jako z konve a byla i bouřka 😖
@luca77 na zítra držím palce,ať vymyslíte to nejlepší 🙂 V kolik jdete?My tam budeme ráno,to se asi neuvidíme 😒

evik73
25. dub 2011

@pajinkaa28 to je škoda,že manžel stávkuje 😀 zkus do něho hučet tak dlouho,než povolí 😀 😀 A kdyby ne,tak máš výhodu ve věku,nemusíš na to tak tlačit jako třeba já....ale vím,pokud člověk chce.tak se snaží jakkoliv,aby mohl zase bojovat!!!

pajinkaa28
26. dub 2011

Ahojky holky,
jen na rychlovku nakukuji.Počasí mě pěkně štve.Od čtvrtka by se to mělo zlepšit,tak snad se na nás zas usměje sluníčko 😉
No,stávkuje ale já to chápu,nechce být víc finančně zatížený,ono jezdit do car není zas taková levná sranda.Já zatím hledám práci a kdybych něco našla,tak si na to našetřím co nejdříve.Už v listopadu mi skončila mateřská,jsem měla jen na 2 roky a ještě k tomu bydlíme v pronájmu,takže ten nájem je taky dost.
Pa pa

evik73
26. dub 2011

Zdravím ženy 😀

@pajinkaa28 jasně to chápu,finance,kdyby to bylo za 1000,- tak chodíme každý měsíc,než se zadaří 🙂

Nám to tento cyklus neklaplo,dnes po folíku nikde ani stopy,takže to necháme na další cyklus a opět s minimální stimulkou...
@luca77 tak jak jste dneska dopadli vy?

ismet
26. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, jak jsi dopadla? Když jsem se probírala z narkózy, tak jsem slyšela, jak sestřička říká něco v tom smyslu, že žádné vajíčko nebylo. Mluvila jsem pak na Tebe, ale už jsi tam asi nebyla a já neměla sílu se otočit.

Mně bylo po té narkóze moc špatně, nemohla jsem se probrat, bolelo mě břicho a pak jsem i zvracela. Minule to bylo úplně jiné, hned jsem si mohla povídat. Doma jsem ještě tři hodiny spala a teď už je mi jakž takž.

ismet
26. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, přečetla jsem si, co jsi psala Pájince, takže už vím, co Ti sestra říkala. Mrzí mě, že to tenhle měsíc nedopadlo dobře. Takže folík asi sám praskl, že? Mrzí mě, že jsem si v té rychlosti nestihla prohlédnout Tvého manžela. Jsem zvědavá, jestli bych ho poznala z autobusu 😉 .

evik73
26. dub 2011

@ismet ahoj no byly jste obě dvě jak pod drogama 😀 😀 Bohužel asi došlo k předčasné ovulaci nebo prý nedozrálo,tak fakt nevím,ale je to v pohodě,tak půjdu tak,jak jsem původně měla,začnu 2DC a zase bude minimálka a třeba i více vajínek.
Ty jsi měla pěkný počet,šťastné číslo,tak držím palce,ať se jich co nejvíc oplodní...
Byla jsi tam dost dlouho,tak proto ti možná bylo hůř než posledně a volali na pomoc dr.Uhrovou,jeden tvůj vaječník nějak nemohla odpíchnout 😕
A jak bylo té druhé paní?Moc bych jí přála úspěch,když má takové trápení ☹

ismet
26. dub 2011

@evik73 No to jsou věci, tak dr. Hanulíkové to nešlo. Sestra říkala, že nemohla najít jeden vaječník, to je divné, ne? Asi mi pak přidávali anestetikum a mělo to nepříjemné následky. Pokaždé je to uspávání jiné, dneska jsem cítíla, jak mi ta látka proniká žílama do ruky, brnělo to a pak jsem přestala vnímat. Nechápu, proč Tě nevzali před námi a musela jsi tam tak dlouho čekat.

Ta druhá paní na tom pak už byla líp než já, říkala, že neví, co má dělat. Těžko v takové situaci radit, kdo to nazažil, nepochopí. Musel to být strašný šok, zjisit, že má manžel nádor na mozku a ještě k tomu při stimulaci. Říkala, že má na rozhodování ještě celou PK, tak se uvidí.

evik73
26. dub 2011

@ismet to je divné,no ještě není tak zběhlá asi 😒 Ale najít vaječník by jako lékařka měla si myslím 😉 Myslím,že ti asi trochu ještě připíchli,když se to protáhlo,ale hlavně,že už je ti lépe.
Je mi té paní líto,chudák,nebude mít lehké rozhodování,ale já myslím,že do toho půjde....

luca77
26. dub 2011

Ahoj holky,mám noční,ale už jsem sem vlezla teď,abych Vám napsala,jak to dnes probíhalo.Jinak bych sem zavítala až později. Tak jsme byli objednaní na 10h,dr.Uhrová nás vzala na čas,..už jsme tam byli v 9:40h.Radši dřív,než pozdě a nikdy nevíme,jak bude Praha průjezdná,ale dneska to šlo,jak po másle 😉 a i jsme hned našli parkovací místo,tak si dnes přítel ušetřil nervíky 🙂 Moje krevní testy - bazální hladiny hormonů včetně testosteronu a DHEAS v normě ,spermiogram - normospermie ( přítel tam viděl 78%motilita,70mil.) ,já jsem to neviděla,mě dělala dr.Uhrová UZ,kde mi zjistila zase malou cystičku ☹ ,vzali mi ještě krev CA 125,aby měli jistotu,že je to cysta.Při laparoskopii mi měli oškrabat(laicky řečeno) vaječníky,ale to mi neudělali,přitom to v papírech dr.Uhrová psala.No,říkala,že tam mám takovou jakoby skořápku,která chtěla oškrábat.Vajíčka neprasknou a z toho se pak udělá cysta,..nevím,jestli jsem to dobře napsala.Kdyby tam nebyl takovýto problém a i dr.Uhrová si myslí,že to je příčina všeho i to,že neovuluji,tak by nám v klidu doporučila IUI,ale jelikož je to tak,jak to je,tak prý pro nás bude lepší IVF,kde dojde k mimotělnímu oplodnění. 😒 .Mě ještě dala dvě ampulky Agolutinu,které mi mamča v pátek píchne 21 DC,abych MS dostala,endometrium 4,8mm ,takže bych to zase sama od sebe nedostala. ☹ Máme zažádáno o léky na 1.IVF cyklus.Až mi přijde MS,tak se mám objednat na kontrolní UZ. Dnes jsme tam měli i mediky(kluk a dvě holky) 😉 .Tak co tomu holky říkáte?

evik73
26. dub 2011

@luca77 Ahoj Lucko,no super,tak už jsi taky v tom kolotoči 🙂 To už jste tam teda museli být,když jsem odcházela,bohužel jsem byla tak rozhozená,že jsem si ani nevšimla a teď mi to manžel potvrdil,když jsem mu ukázala tvoji fotku....to mně mrzí,že jsem tě nemohla pozdravit osobně 😢 ale snad ještě bude příležitost 😉