Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

ismet
13. kvě 2011

@luksi To vám opravdu řekli? Já jsem zase v jednom pořadu z ISCARE slyšela, že IUI je nejčastější metoda řešení problémů s početím a že jen u 3% neplodných párů dochází k IVF. Tak si pak vyber...Já také moc nevěřím KET-mně nevyšel a dvě moje kamarádky, které ho úspěšně podstoupily, pak potratily. Na druhou stranu, kdyby tyto zákroky neměly relativně vysokou úspěšnost, tak by se nedělaly a hned by se přistupovalo k IVF.

luksi
13. kvě 2011

@ismet Ano to nám řekl na kontrole v Podolí pan Dr.Madar když jsme tam byli koncem dubna. To víš že jsem z toho potom byla špatná 😔 😨 ale nakonec t oasi k ničemu nebylo.... To je asi co doktor to jiný názor 😕 Většinou se říká že v těch soukromých centrech přistupují nejradši k IVF

evik73
13. kvě 2011

Ahoj při pátku,jak se všem vede?Doufám,že fajn 🙂
@luca77 jééé,tak vy za chvíli budete bydlet 😀 Ta hrubá stavba je natošup,ale potom ty dodělávky vnitřků....to se vleče 😝 Snad nám nezávidíš,že jdeme dřív? 😀 😀 Jsme kolem 10DC,tak se musí podívat,jak nám narostli folíci...já jsem v tom posledním Nativu byla už 12DC na odběru,proto se chodí takhle kolem 10DC,aby se nepropásla ovulace.
@luksi jsi dítě štěstěny a užívej si,že to vyšlo.Když vidíš,kolik let se někdy holky snaží a nic......a nemyslím si,že by to IUI bylo k ničemu,pokud je pár v pořádku,tak proč by to nemělo vyjít 😉

Jinak děkujeme za držení palců a připravte se ještě na 24.5. budou ústní a pak 30.5 a 31.5.slohovky a didaktické testy. 😅 🙂

luksi
13. kvě 2011

@evik73 no asi se na mě po dlouhé době štěstí usmálo 🙂 asi už uznalo že si to zasloužím 😉
jéé tak to budeme zase držet palce 😉 ale určitě to Bára zvládne a dneska odpočívá ne 😀

evik73
13. kvě 2011

@luksi s tím počítám,že držení palců bude pokračovat 😀 Dneska jela do práce ještě vrátit nějaké věci,co si na raut půjčovali a do školy pro vysvědčení.Je to strašné,jak rychle všechno uteklo....je to jako včera,kdy jsme hledali školu a 4 roky jsou v trapu 😢
Já se tady patlám s jablkovou náplní,protože zítra dorazí babi a poručila si koláčky ke kávičce 😉 😀
To jsou ty koláčky co si pekla na raut 🙂

luksi
13. kvě 2011

@evik73 tak to mi ty palce budeme držet dál to je jasné 😀 😀 😉 jééé také bych si dala koláček ,tak mi nějakou malinkou krabičku pošli 😎 😀

evik73
13. kvě 2011

@luksi zatím se mi dělá těsto,ale poslala bych ti ráda 😀 Však někdy,když se budeš nudit v Praze,klidně přijed k nám do vísky a já ti něco dobrého upeču.Posedíme na zahrádce,popovídáme...... 🙂 Jede k nám z Dejvic MHD.

luksi
13. kvě 2011

😀 @evik73 jéé tak to neříkej dvakrát nebo opravdu dorazím a budu tě otravovat

ismet
13. kvě 2011

@luksi Říká se, že Pronatal, ISCARE a spol. nechtějí dělat nativy, protože na nich moc nevydělají, a poukazují na jejich menší úspěšnost. Jenže když už má člověk jen jeden pokus, tak je moc rád, že nativy existují, protože jinak už by léčba byla neúnosně drahá. I takhle je, ale když se člověk uskromní, tak se to dá zvládnout. Říkám si, že když to dítě nás za svůj život bude stát třeba milion a půl, tak tyto "investice" do jeho početí jsou zanedbatelné. To už vy ale nemusíte řešit, měli jste teď veliké štěstí. Dr. Uhrová mi řekla, že s každým dalším pokusem se zvětšuje pravděpodobnost úspěchu, takže spoléhám na tuto matematiku a doufám, že nám letošní čtvrtý pokus vyjde 😉.

ismet
13. kvě 2011

@evik73 Ahoj Evičko, blahopřeju Báře, že to zvládla a to víš, že na vás i nadále budu myslet.

luksi
13. kvě 2011

@ismet Tak to jsem také slyšela o těch nativech, protože na to tolik nevydělají.... Ale je pradva ,že člověk se rád uskromní aby toho mimíska měl. Tak budu držet palce aby to vyšlo na počtvrté,vždyt se to štěstí musí usmát 🙂

ismet
13. kvě 2011

@luksi Děkuji, taky v to doufám, i proto, že mi před třemi lety přesně ve stejné době vyšlo první IVF. Ale už jsem i trochu smířená s variantou, že bychom u jednoho dítěte zůstali, nebyla by to žádná tragédie. Ale ráda bych mu pořídila bratříčka nebo sestřičku. Dívala jsem se na Tvůj profil, to je Tvé první děťátko? Nemáš doma žádného dráčka?

luksi
13. kvě 2011

@ismet Tak to věřím,že kdyby Vám přibyl domů mimísek tak by to byla velká radost, tak třeba tím,že jsi smířená s tím,že budete mít jedno dítko tak třeba právě proto se to povede 😉
Ano první dítko, už na něj mám i věk 🤐

ismet
13. kvě 2011

@luca77 Ahoj Lucko, já budu mít 17. desátý den cyklu, tak zkontrolují, jak roste folikul. Asi 21. pak půjdu na odběr. Já jsem manželovi taky vysvětlovala, že neplodnost není žádná ostuda, ale on je strašně tvrdohlavý a doslova se zasekl a nedokázala jsem ho přesvědčit.

katrin32
13. kvě 2011

ahoj holky, nevíte kolik stojí nativ? stránky motola už nefungují, díky

evik73
13. kvě 2011

@katrin32 pokud si nebudete připlácet ICSI,tak samotný Nativ jak v přirozeném cyklu,tak i s minimální stimulací stojí 7500,-pokud dojde k ET.Když proběhne odběr a nebude ET,tak se platí myslím 5000,- 😉

evik73
13. kvě 2011

to je zvláštní,že nefungují stránky,možná se dělají nové 🙂
Mám upečeno..uff,tak teď si sednu,dám si kávičku a budu se nervovat u hokeje 😅 Koukáte taky někdo?

luca77
13. kvě 2011

@luksi No,já doufám,že tě budeme všichni brzy následovat 😉 ,hold jste měli štěstí ...

luca77
13. kvě 2011

@luksi jééé,tak já myslela,že to bylo první IUI,ale i tak je to pěkný 😉

luca77
13. kvě 2011

@evik73 no,já jsem se také dívala teď poslední dobou na stránky IVF Motol a nefungují! Jinak nezávidím,jen jsem se ptala co se týče UTZ. 😝 Počasí se nám vydařilo,zákl.desky hotové a mohli hezky schnout 😉 .Samozřejmě i já budu držet palce Báře v dalších úspěšných zkouškách.A co se týče hokeje,tak samozřejmě koukám,..škoda dnes,ale oni švédové byli lepší 😒 ,jinak myslím,že naši na mistrovství hrajou velmi dobře.Koláčky vypadají úžasně,popř.ti dám adresu a můžeš mi nějaké poslat. 😉 Ještě se zeptám,Nativ je bez píchání injekcí,že? To by jsme taky mohli podstoupit,ne? Nebo to nabídne,až po vyčerpání IVF?Já jsem zvědavá,jak to u nás dopadne,..myslím,že než jsem šla na IUI před rokem,tak jsem těch folíků asi taky moc neměla,já ani nevím,kolik jich bylo.Teď mi bude dělat ve středu UTZ dr.Uhrová nebo někdo jiný?Ale sestra říkala,že paní dr.chodí dřív,tak proto takhle po ránu.Ještě se zeptám,ve středu to mi asi ještě nebude dávat injekce,co?To tam asi ještě pak pro ně pojedu.Nevím,jak to chodí.Ještě dnes mám noční a příští týden dovolená 😉

evik73
13. kvě 2011

@luca77 ahojky,u toho nativu,pokud je to v přirozeném cyklu,tak nic nebereš ani nepícháš(jen Pregnyl nebo Ovirele),ale když to jako já budeš mít s minimální stimulací,tak beru od 2 do 6DC Clostylbegyt a 7 a 8DC si připíchnu ten Merional(injekce).Asi by jsi mohla jít nejdřív na Nativ,ale zase klasika IVF je více vajíček a tudíž i možnost mrazáčků a více pokusů.
Dělali ti hormonální profil?Podle toho se snad dá zjistit,jaký protokol by byl pro tebe lepší....a kdo dělá ve středu UTZ ti neřeknu,mám v tom trochu zmatek 😝

Ještě jednou všem díky za držení palců a slibuju,že až vaše děti budou maturovat,tak budu taky moooooc držet palečky 😀 😀

Jo a hokej dneska teda o ničem...velké zklamání!!!!!!!!!!!!Věřila jsem jim víc!!!!!!!!!

luca77
13. kvě 2011

@evik73 Jasný,že mi dělali hormonální profil,říkala dr.že je vše v pořádku,akorád,že mám trochu snížený hormon štítný žlázy,ale s tím se léčím. 😕

ismet
15. kvě 2011

@luca77 Ahoj Lucko, pochybuju, že by dr. chtěla začít nativem, to se obvykle dělá až ženám, u kterých klasické IVF selhalo a kterým docházejí pokusy. Přecijen je u toho měnší pravděpodobnost úspěchu vzhledem k mnohem menšímu počtu získaných vajíček. Ptala ses na to dr. Uhorvé?

ismet
15. kvě 2011

@evik73 Ahoj Evičko, už znám výsledky genetických testů, jsme úplně v pořádku. Dráček je na víkend u babičky, tak tu lenošíme a odpočíváme jako za starých časů 🙂. Co děláš Ty?

luca77
15. kvě 2011

@ismet Ahoj,samozřejmě,že jsem se na to dr.Uhrové neptala,..jen jsem se tady tak zeptala 😉

luca77
15. kvě 2011

Ahoj holky,chci se zeptat,zda si mám ve středu zaplatit regulační poplatek 30,-Kč,když jdu na UTZ? Nebo na to se to nevztahuje? Krapet se nám ochladilo,co? A co hokej sledovali jste?My jo,jeli jsme k našim a tam jsme fandili,chvilkama to byly nervy,ale klucí jsou pašáci,zvládli to,přeju jim to 😉

evik73
15. kvě 2011

Ahoj kočky,teď jsme dorazili z výletu,vezli jsme mateřskou školku z VP na školku v přírodě do Žacléře-Prkenného dolu.....neznáto to tam někdo,tam je to tak pěknýýýýýýýýýýý!Hned bych tam zůstala s nima 🙂
@ismet tak skvělé zprávy,že je genetika OK,teď jen,aby se to embryjko konečně zakouslo 😉 Tak vy vegetíte s ta´tkou jooo?Jako za starých časů,hmmmm 😀
@luca77 Lucko,určitě si poplatek kup,protože ho budou chtít,když jdeš na UTZ.....hokej jsem neviděla,ale poslouchali jsme ho v autobuse v rádiu,tak aspoň že ten bronz vybojovali klucíííííí 🙂

Valím se naložit do vany,tak pěkný večer všem 😉

pajinkaa28
15. kvě 2011

Ahojky holky 🙂
Tak se zas po delší době hlásím,musím Vás dočíst a pak budu reagovat.
Jinak Vám všem přeji krásný večer 😉

luksi
16. kvě 2011

Dobré ranko 🙂

evik73
16. kvě 2011

Ahoj holky,jen jdu v rychlosti pozdravit 🙂 Tento týden se asi moc nedostanu,jen zítra podám zprávu,jak dopadnu na UTZ.Mějte se všechny kráááááááááásně!!!!!!!!!!!!!!!!!