Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

kaculam
29. únor 2012

Ahojky 😀 tak jsem slepička - tak moooooc jsem se strachovala aby našli vajíčko a je tam 🙂 18mm
Hned mě ráno píchli pregnyl a zítra jdu na OPU, se těším a bojím :-/ Bojím odběru bez narkozi.
Ale jak říkáš Vifath, není vyhráno a je to na dlouhou trat.....aby neprasklo a zadařilo se oplodnit a pak uchytit .....ach joj.

kaculam
29. únor 2012

@barce ahoj 😀 taky držím palce, dej hlavne hned vedet jak ti prijdou nebo až budeš vedet, ju?
Jak to semnou vypadá a jak jsem dnes dopadla jsem napsala příspěvek

barce
29. únor 2012

kacu tak drzim moc palce na zitra a budu se tesit na zpravy. ja 1x absolovovala jeste v tom pronatalu OPU bez narkozy a jen to krapitek pichlo. ale bat se samozrejme budu taky az pujdu znova 😀 . ale kazdopadne bych do narkozy teda kvuli tomu nesla. nejvic mne na tom vadila takova ta nervozita pred tim zakrokem a ne ta mala bolest. vysledky snad do tydne, tak pisnu 😉 .

leny11
1. bře 2012

Ahoj holky, já mám s nativem lepší zkušenosti než s klasickým IVF,měla jsem 4 nativy a pokaždé jsem vajíčka měla.V posledním dokonce 2 a taky ET dvou embryí..Dvakrát jsme měli po nativu transfer a to u klasickýho IVFjsme měli jen s dárkyní.(měla jsem i víc hormonů při IVF , vajíčky mi moc nereagovali).Zatím se bohužel nezadařilo ani při posledním nativu ☹ , ale na tvorbu kvalitních vajíček je nativ pro nás lepší.
Jinak když se jde na ET tak se po transferu leží na pokoji leží ještě hodinu a pak jdeš domů.
Všem snažilkám držím palečky ať to vyjde 🙂 .

petluska
1. bře 2012

Ahoj holky, muzete mi prosim vysvetlit co je to ten nativ? Moc dekuju 🙂

kaculam
1. bře 2012

☹ tak nic, odběr hrůza 🙄 samotný píchnutí nebolelo, ale .....nikdy víc bez narkozy!!!
No a navíc to nedopadlo jelikož byl folikul prázný ☹ takže příště, uvidíme co dr.naplánuje a jak to bude

kaculam
1. bře 2012

takže dovolená zrušená, a hurá do práce , ale až v pondělí 🙂

kaculam
1. bře 2012

Petluska - je cyklus bez stimulace, NATURAL = "PŘIROZENĚ"

barce
1. bře 2012

ahoj kacu, ja mela folikul prave tenkrat taky prazdny 😒 . ale musi se to zkouset a zkouset. a co se delo prosim te? me akorat bolelo lehce bricho potom,a supajdila sem normalka do prace. ta priprava predtim me krapet vadila, ta dezinfekce atd....

kaculam
1. bře 2012

@barce uvidíme co dr. naplánuje, jestli třeba aspon minimálku nebo rovnou velkej protokol....nevím a uvidím.
Píchnutí katetrem nebylo nic strasnýho, prostě to jen píchlo, to bylo v pohodě, ale ten tlak při odsátí a ta bolest potom... , no prostě to bylo moc, že jsem až plakala bolestí ☹
navíc jsem krvácela a docela dost, to by asi nemělo .....tak nevím jestli vše bylo jak mělo 😒
a asi jsem měla nějakej špatnej tlak, že jsem jim tam omdlela a pak mě na odpočinku bylo moc zle, bolest v břiše, křeče a furt jsem sla do mdlob.
Ležela jsem tam s pokusama o odchod /sednout - lehnout/ skoro stejne dlouho jako paní co byla na odběru v narkoze :-/
Budmáte hroší kuži 😀 nebo jsem já tak citlivá 😲 nebo nevím

barce
1. bře 2012

kacul tak to myslim neni uplne ok....... ja teda mela problem jednou pri OPU v narkoze v pronatalu. pan docent mne napichl cevku a ja krvacela do bricha. taky sem sla presne takhle do mdlob. nakonec sem skoncila na pozorovani na 2dny v thomayerce. myslim ze narkoza by ti v tomhle pripade moc nepomohla 😒 . resp.pomohla by ti jen na ten odber, ale ne pak na nevolnost a bolest. zalezi myslim jak kdo je taky sikovnej. jednou mne bricho nebolelo skoro vubec, podruhy mi davali injekci na bolest. ale je divny ze te bolelo az to odsati. o tom sem ja vubec nevedela. jen to pichnuti a pak teda bolest bricha jako pri ms. ach jo, tak snad priste to bude lepsi a sedne ti to lip. ono ty nervy okolo tomu taky moc nepomuzou vid 😒 . ted te asi bude jeste pobolivat tak 2-3dny.

vifath
1. bře 2012

kacul, tak jsem rychle nakoukla, jak jsi dopadla, mno je to síla a přikláním se k barce, že by to krvácení opravdu tak být nemělo a něco bylo špatně, ale to je to riziko, se kterým do toho jdeš, měli Tě na to upozornit, že se vaječník může špatně napíchnout a můžeš i krvácet. Mě také spíše bolelo, jako barce, to napíchnutí, vysátí už jsem skoro vůbec necítila, pak jsem jela do práce a vše OK. Ale je mi moc líto, že byl prázdný, proto už na to nemám nervy a mám tu minimálku, kdy alespoň 3 folikuly a aspoň v jednom bude vajucho, doufám, uvidím zítra. Tak Kacul, držím pěsti při dalším pokusu. Jednou se zadaří, uvidíš 😉

kaculam
2. bře 2012

@vifath ahojky, taky drřím palečky at ti to dnes dobře dopadle a dej hned vědět.
No co se týče mého brucha 🙂 ještě ted cítí jak kdyby jsem byla uvnitř "živá", dala jsem si do pondělí volno, tak to budu fit. Stejně by jsem dnes v práci přez opuchlé oči nic nenakoukala 😀

barce
2. bře 2012

mne jeste teda tenkrat rikal doktor, ze jako ten folikul nemusi byt prazdny, ale proste se to vajucho nepodari odsat. minimalku bych asi jeste zkusila, ale ja uz klasicke IVF s hormonama neeee 😖 . ale ja se chystam nativ zkusit vickrat. je to fakt setrnejsi. a zvlast v prip.kdy je par zdravy.

kaculam
3. bře 2012

@vifath Ahoj 🙂 Jak jsi dopadla v pátek? Už jsi byla na transféru? Povídej 😀 čekáme
Jo a abych nezapoměla.....tfuj tfuj tfuj 😉

janulka1980
4. bře 2012

ahojte dievcata, prosim prosim, neviete kolko stoji Nativ v Motole? Davam posledne IUI a potom riesim Nativ.
chcem byt "pripravena", vopred dakujem za pripadne info!
prajem kraaaasnu nedelu!
Jana

leny11
5. bře 2012

@janulka1980 Ahoj, nativ c Motole stojí od 2500,- do 7500,- kč.Záleží do které fáze se dostaneš.Částka 2500,- platíš když půjdeš na odběr a nebudeš mít vajíčko.5000,- platíš když vajíčko budeš mít a 7500,- když dojde i k transferu.V Motole je to nejmíň co jsem v Praze našla.Držim palce ať to vyjde 🙂 .

janulka1980
5. bře 2012

@leny11 velmi pekne dakujem, tak snad to bude tych 7.500,- 😅
davam este jedno IUI a pak sa na to vrhnem kdyby... 😒
pekny den a este raz diky!

andinekk
5. bře 2012

Ahoj holky, tak hlásím, že po braní clostilu, 4 vajíčka, oplodněné jedno, po dvou dnech vloženo a nic z toho ☹ Zítra jdu na krev, zatím jsem to nedostala, ale test negativní, chjo.

leny11
5. bře 2012

@andinekk Ahoj,docela úroda vajíček po clostíku já měla vždycky jedno akorát po když jsem měla kombinaci s merionalem tak jsem měla dvě.Transferovali mi dvě embyjka ale těhu se nekonalo.Kolikátý nativ máš za sebou?Doktorka mě zatím uklidňuje že to jednou vyjít musí.Taky doufam i když po 4 nativu jsem trochu skeptická.

leny11
5. bře 2012

@janulka1980 Držím palce ať ti vyjde to IUI nebo případně nativ.Dej vědět jak jsi dopadla.

janulka1980
5. bře 2012

@leny11 dakujem, ako citam, aj tebe drzim palceky!!!!! 😵

vifath
5. bře 2012

Ahoj holky, tak dávám vědět, jak jsem dopadla v pátek v Motole. 3 folikuly = 3 prázdné folikuly, myslela jsem, že tam omdlím, bolest jako kr..... a pak mi sestřička řekla, že ani v jednom nebylo vajucho. Tak že shrnutí:
leden - nativ - OPU - 1 prázdný folikul
únor - minimálka - OPU - 3 prázdný folikuly
To mi to pěkně začíná tento rok. Nemyslíte, že jsem ve 33 letech stará, a proto se mi nedělají již vajíčka?
AAAAAch jooooo 😢 😢 😢

vifath
5. bře 2012

Jo, jinak
Kaculam, díky, že jsi na mě myslela, tak si napíšeme další cyklus a budeme si navzájem držet palečky. Co plánuješ? Já jsem se dnes po tel. domluvila s dr., že příští měsíc 4.IVF kompletní. Snad něco "snesu" 😖
Andinekk, já po clostíku max. 2 vajucha, ale spíše úroda cyst..... 😠 Tak že clostík ne, ale jinak krásná 4 vajucha, vyjde to příště
Leny11, já po těch nativech už jsem taky nějak skeptická, ale dr. říká, že se jednou zadaří. Hlavně aby chytli nějaké vejce 😀

kaculam
5. bře 2012

@vifath Ahoj ☹ tak to mě mrzí, myslela jsem na tebe a držela palečky. ☹
No já dnes taky mluvila po tel s dr. a domluvily jsme, že ted zkusíme clostík na konci měsíce další odběr (pokus), nevím co se dá čekat od clostíku ( mám zkušenosti akorát s IVF nebo KET), ale ne s minimálkou 😒
a už zažádala na velkej IVF protokol pojištovnu, aby to bylo po případě schválený, kdyby to "zase" nevyšlo.
To je práve otázka, že jsem bez stimulky měla jedno dutý a ted se stimulkou mohu mít, ale jako ty budou dutý, tak uvidíme.....kdyžtak duben-květen by to bylo vrácení do minulosti 🙄 . Přesně to co jsem už NIKDY nechtěla, velkej IVF.
No máme poslední pokus hrazenej, tak si budu v případě nezdaru přát ať je hodně vajuch aspon na mrazák do zásoby
Máš pravdu i já ve svých 31letech mám už snad nárok na mimíska 😀 ...... a myslím , že to není věkem, že nenesem, ale prostě nám není přáno 😒 tak doufám, že si to pak vybereme najednou, musíme se furt těšit 😔
Nějak tady mám chut popřát, aby jsme tu všichni byly zdatné slípky 😉 😀 😀 o nic jiného v " podstatě" nejde 😅
Hooooodně štestí

kaculam
5. bře 2012

@andinekk ahoj, to mě moc mrzí ☹ držím palečky na další pokusy 🙂
dej vedet jak si dopadla na krvi a jak to budeš mít na dále

vifath
5. bře 2012

@kaculam Ahojky, zlato, Ty vždy začneš s něčím, s čím já mám špatnou zkušenost. Teď se bojím Ti napsat o Clostíku, aby se to "opět" nevyplnilo jako ten prázdný folikul. Mně se totiž po něm udělala obrovská cysta, která se léčila 2 měsíce, to jsem před tím v životě cystu neměla. Až pak na netu jsem se dočetla, že Clostík cysty dělá rád 😠 . Jinak já už budu mít 4.IVF, tudíž budu cálovat. Naštěstí mám ze 3.IVF dceru. Neboj kaculam, také se zadaří. Po 2.IVF jsem byla zoufalá a hle, po 3.IVF těhotná. Budeme si navzájem držet palečky 😉

kaculam
5. bře 2012

@vifath tak to je dobrý, ted pujdu na 3.IVF "hrazenej" a tudíž tedy očekávám taky dceru 😀 - máme v rodině samé kluky
Nebudu počítat KET transféry a Nativ (ale doufám, že ten s tou minimálkou na konci měsíce vyjde), má-li být jako to máš ty..... 😉
😉 to si piš, že si budem držet palečky 🙂

vifath
5. bře 2012

Já mám právě noční a sháním veškeré informace o prázdných folikulech, aby to nedopadlo takhle i při IVFku. To víš, že už něco vyjít musí, hlavně pravidelně informuj. 🙂

kaculam
5. bře 2012

@vifath tak noční by jsem už nedala 🙂
a co dělat aby se předešlo, co jsi zjistila? Kontryhel, Kyselina listová? Taky jsem po tom pátrala......marně ☹
Noa co třeba alkohol ? Má na to vliv, např víno? protože to já si klííííído dám :-/