Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

janulka1980
7. čer 2011

@luca77 ahojky luci, operoval ma Dr.Hrehorcak, ale toho som uz na oplodnenie nestihla 😀, takze mi dali Dr.Suchovou, ktora ked videla vysledky z Imuna, tak ma poslala 3x na IUI 😒, ta uz odisla, tak mi dali vybrat..a vybrala som si Dr.Uhrovou..bola som s nou len raz, neustale telefonovala, asi to poznate 🙂..je v pohode, ale tie telefonaty vo mne vyvolavaju pocit, ze "sa mi nevenuje" 😅
ahoj @evik73, koncom cervna idem do poradny s tymi vysledkami z imuna a chcela by som dalsie IUI..ale kedze maju prazdniny, neviem kedy to vyjde. prednison zobem stale...len neviem, ci si mam uz teraz znizit tu davku jak pisu v Podoli, alebo pockat na Uhrovou ked mi to povie 😒

Prajem Vam tu vsetkym krasny den!!!

evik73
7. čer 2011

@luksi no to nenadávala,žene jí ta vidina posledního dne v měsíci,kdy se vyplácí 😀 Doma by se stejně nudila,tak aspoň už si něco vydělá 😉
@janulka1980 zatím bych dávku nesnižovala,uvidíš,co ti dr.Uhrová řekne,ale já jsem to na půlku prášku snížila až když se těhu zadařilo a tu kontrolu mezi 7-9tt jsem měla taky tak.Vyjde to uvidíš i když se to drobátko posune,jsi ještě mladá a máš čas a třeba se taky zadaří doma,pokud nemáte nějaký vážný problém pro přirozené otěhotnění 😉

luksi
7. čer 2011

@evik73 tak to je dobře 😉 v dnešní době je problém sehnat brigádu 😕

janulka1980
7. čer 2011

diky @evik73, dnes rano som zobrala cely prasek, tiez asi pockam na Uhrovou
viem,ze som mlada, ale vieme, ze to nekdy kapicku trva 😉 a najmladsia niesom 🙂
zadny dalsi problem uz snad nemame, ale poznam pary, ktore su podla Dr. OK a stejne nic 😒
aj tak sa na 4ty pokus IUI tesiiiim 😅

evik73
7. čer 2011

@janulka1980 to věřím,že se těšíš 🙂 A taky věřím,že se dočkáš,ať už s pomocí nebo vlastními silami.Mně už síly opustily a nejspíš začnu zase žít s tím,že nám bylo souzeno dítě pouze jedno,takže budu šťastná,že ho mám i když už je to velká ženská 😉 Jsou na tom někteří hůř,bohužel,ale co,nějak bylo a nějak bude!

lumcag
7. čer 2011

Ahoj holky. Sem tam se a vás chodím podívat.
@luca77
Hlavu vzhůru. Ta cesta za mimčem je opravdu složitá a dlouhá, ale výsledek se dostaví uvidíš.
Také jsem se léčila prednisonem 5mg a po 3 měsících jsem ještě dostala anopyrin a prednison mi byl snížen na 2,5mg. Ale imuno se zlepšilo. Jé tak to jsem ještě na 3patře nic takového nezažila. Ono toho je asi na Uhrovou také moc, když musí lítat z jednoho pavilonu na druhý. Je fakt, že jsem z ní také měla divný pocit. Ale jak říkám, hlavně, že mi pomohla. Tu fyzioterapeutku as. Babičkovou mi dohodila ona. A teď máme (už za 9dní) 10ti měsíčního prďolu.
@janulka1980 s tím telefonováním Uhrové, tě chápu. Také jsem z toho byla špatná. Bála jsem se ze začátku, že mi díky tomu telefonování napíše třeba špatnou dávku léků a tak 😕 , ale né. Na to jaká je a jak to všechno dělá ve spěchu, tak se holky neobávejte. Nezdá se, ale pečlivá je, jen toho je moc.

luca77
7. čer 2011

Ahoj holky,tak jsem včera dostala MS,tak aspoň,že tak 😉 Dnes jsem byla v lékárně vyzvednout Utrogestan a další medikace,injekce Ovitrelle bude až zítra,museli jí objednat,..snad se nezkazí,než jí použiju 😀 .Dr.Uhrová mi ani neřekla od kdy do kdy mám Utrogestan užívat,..ale jednou mi to psala na kartičku,tak jsem jí našla a tam je psáno od 16 DC do 25 DC ( 1-0-2tbl.) ,ale mám to brát 2tbl. ráno - 1tbl.v poledne - 2tbl.večer ,není to moc? Jak jste to užívali Vy a polykali jste to nebo záváděli? V letáku jsem četla,že se mají užít nejvíc 3tbl. denně a já jich mám 5 🙂

evik73
7. čer 2011

@luca77 tak s Utrošem neporadím,já jsem ho měla vždy až těsně před transferem a zaváděla jsem ho.Ty ho máš na úpravu cyklu?Dávkování neřeš,oni vědí co jak dávat,určitě ti to neublíží 😉 A jinak Ovitrelle musí být v lednici,ale to určitě víš že?
Holky pěkný večer 🙂

luca77
7. čer 2011

@evik73 Ahoj Evi,ano,mám ho na úpravu cyklu.Jo a nevím,že Ovitrelle musí být v lednici,ale to by mi snad v lékárně řekli 😉 ,ale jinak dík za upozornění 🙂.

evik73
8. čer 2011

@luca77 ahoj,no mně to kladli na srdce v Motole,že musí být v lednici,tak asi to tak je!
Dneska je tam zase na padnutí,strašné dusno,už se docela těším,že se zítra ochladí.

luksi
8. čer 2011

@evik73 Ahoj Evi, mě také říkali že má být v lednici.... To je pravda venku je hůř než včera bych řekla 😖

luca77
8. čer 2011

@evik73 jj,na krabičce i píšou uschovejte v chladničce 🙂 Injekce stojí 439,-Kč,ještě,že to platí pojištovna,platila jsem jen regul.poplatek.
Joo,dnes bylo dusno a já jsem si na dnešek vymyslela,že budu převlékat cejchy,vysávat,..jsem se zapotila,jako včera na zumbě 🙂 ,až jsem si dala pak rychlo-sprchu.Ale teď je hezky chladno,máme otevřený balkon a dveře do ložnice,aby se to hezky vyvětralo.U nás byla včera poslední zumba(prázdniny) a zase začneme v září...tak to budu doplňovat fitness u nás v práci.

evik73
10. čer 2011

Tady to koukám zase žije 🙂 Tak se aspoň posuneme dopředu.....

katrin32
10. čer 2011

Čau holky, na pondělí mám naplánované IUI a zrovna se musí stávkovat, no nevy.... bych se na to 😠

evik73
10. čer 2011

@katrin32 jéééé,tak to je pech 😝 Vypadá to na pořádný chaos,tak to chce vyrazit s předstihem 🙂 Přeji štěstí a hlavně úspěch a klidný dojezd do Motola 😉

luksi
14. čer 2011

ahoj holky, kdepak se všechny touláte ? ☹

evik73
14. čer 2011

Ahojky
@luksi no vypadá to,že tahle diskuze skončila ☹ Bylo nás tu málo a teď bude každý radši trávit čas venku,než u počítače,ale třeba se to zlepší po prázdninách,ovšem já už zřejmě přispívat nebudu 😢 Rozhodli jsme se,že už další pokusy nepodstoupíme,už na to nemám sílu a nervy a hlavně ani finance!!!Tím pádem přestanu chodit na koníka,musím to úplně vypustit z hlavy a zaměřit svůj život na jiné priority.Tobě přeji pohodové těhulkování a šťastné a spokojené miminko 🙂 Pokud ti to nevadí,pošli mi do IP tel.číslo,já ti pošlu svoje aby jsi mi dala vědět,co se vám narodí a budu ráda,když si třeba někdy uděláš čas a přijedeš se podívat 😉
@luca77 hlavně tobě ať to brzo vyjde a těšíte se s rostoucího bříška a doufám,že mi dáš vědět 🙂

Mějte se všechny moc hezky,budu držet všem palce 🙂

luksi
15. čer 2011

@evik73 Vypadá to tak, že to pomalu skončilo ☹ bohužel a přitom tam chodí hodně párů do Motola.Ale asi to nechtějí nějak ventilovat. ... Vaše rozhodnutí chápu a vím,že to nebylo lehké se takhle rozhodnout. Ale i kdyby sis to ještě někdy rozmyslela,tak budu držet palce 😉 Děkuji moc za přání a víš že jsem moc ráda,že jsem tady s vámi to mohla probírat a řešit,pomohlo mi to moc 😢 A číslo Ti určitě pošlu a budu ráda když zůstaneme i nadále v kontaktu 🙂

luca77
15. čer 2011

Ahoj holky,néé,že bych byla pořád venku nebo neměla čas sem zajít,ale já ted nemám nějak čím přispívat do této diskuze 😉 Já jsem ted řešila na jiné diskuzi,jak užívat Utrogestan,od úterý s tím začnu.No a jsem zvědavá,zda mi po něm MS přijde.Já sem třeba nakouknu,ale přispívat budu zase tak za tři měsíce,až se to zase někam pohne.
@evik73 Evi a určitě dám vědět,až to bude aktuální.Takže sem můžeš kouknout tak nejdřív za tři měsíce 😀 a třeba sem někdo za čas přidá nějaký příspěvek,třeba se to tady ještě rozjede. 😉

janulka1980
16. čer 2011

ahojte dievcata, ja castejsie chodim do temy IUI, kde su holky z celej republiky
takze to nie je tak, ze si to "pary nechteji ventilovat"...len su na inych forach...sem tiez nakukujem, predsa, ked pisete napr. o konkretnom doktorovi, tak viem o koho ide, pozname prostredie Motola, je to lepsie pre predstavu, to je pravda 🙂
inak, som bola u Babickove v ISCARE, a caka ma "kompletka" 20.7., uz teraz mam z toho stres
😅 mate niektora skusenost? takze dalsie IUI asi az niekedy na jesen 😒
majte kraaaaasny slnecny den!!!
jana

ismet
22. čer 2011

@luca77 Ahoj Lucko, nerozumím - proč až za tří měsíce?

ismet
22. čer 2011

Ahoj holky, já bych jen chtěla napsat k tomu telefonování Dr. Uhrové, že to má i pozitivní stránku - když jsem jí jednou volala, abych se zeptala, jestli můžu přijít na neplánovaný ultrazvuk, tak byla milá a vůbec mi nedala znát, že ji zdržuju, dokonce si mě pamatovala i křestním jménem 🙂 .

luca77
23. čer 2011

@ismet Ahoj,dlouho jsem tě tady neviděla,ale žiješ,jak koukám 🙂 No za tři měsíce proto,protože teď se jakoby léčím Prednisonem a ještě budu zavádět Vagilact(ted jsem to nestihla),tak až po MS.No a měli jsme se objednat za dva měsíce na kontrolní vyšetření na imuno.Tak jdeme 17.8..Volala jsem dr.Uhrové ten závěr,co jsem měla napsaný z imuna a ona mi sama řekla,že ted by to nemělo cenu (IVF) a že tím pádem se to odsouvá a že se mám objednat za 3měsíce. ☹ Dr.Uhrová mi ještě řekla,at si koupím v lékárně Vagilact,že je to na ty záněty.Takže si počkám ještě na výsledky z imuna a objednám se do Motola tak v polovině září.Jinak od úterý zavádím Utrogestan(2-1-2) na upravení cyklu,tak doufám,že MS dostanu i bez injekce.A jak ty,jak válčíš??? Něco nového?

lumcag
8. črc 2011

@janulka1980 Ahoj. Nemusíš se ničeho bát. Babičková je velmi pečlivá paní. Proděla jsem také komletku a po ní jem do roka měla prcka. 29.5.2011 jsem byla u ní na KO jestli se po porodu kostrč nepohla. Vyšetřila mě a já zase začla znovu cvičit. 30.9.2011 jdu opět na KO 🙂 ráda bych ještě jednoho andílka........
Jen jsem ještě chtěla dodat, že jsem se o mimčo nemohla snažit 1/2 roku. To mi ona sama zakázala. A pak když mi to dovolila( po 7měsících), tak jsem 3cyklus byla těhu.
První jsem musela zpevnit pánevní oblast. Jen pokud ses na to dala -vydrž. Není to jednoduché se ke cvičení přinutit a ze začátku je to šílená otrava. Já jsem v začátcích brečela, že to nevydržím, chtěla jsem s tím seknout, ale vydržela jsem to. Jinak pokud pak otěhotníš, neznamená to, že se cvičením je konec. Musíš cvičit i v době těhu. Já jsem k Babičkové poslala mou kamarádku ( také ze Slovenska dojížděla) po 7 neuspěšných IVF se ji po 6měsících cvičení podařilo otěhotnět, s po 3týdnech těhu cvičení pověsila na hřebík, přestala cvičit a v 8tt těhu nevydrželo.

kive76
11. črc 2011

ahojky, mám takovej dotázek...jak dlouhé jsou objednávky do Motola na konzultaci a pak IVF? chodíme do gennetu, máme za sebou 1. IUIčko, když se nezadaří zkusíme ještě jedno, nebo dvě, a když ani pak tak musíme přejít do Motola na to IVFko.. díky za odpověd..

janulka1980
11. črc 2011

@lumcag ahojky, diky moc za spravu! skusim sa snazit a vydrzat..ideme stavat baracek, takze "tehu by sa mozno teraz nehodilo"..ale keby bolo, boli by sme tiez spokojni a stastniiii 😉 snazime sa skoro dva roky...takze vydrzim, aby sme pak mali koho nastahovat do domceka 😉
este raz vdaka za cenne rady a prajem krasne leto a toho druheho andelicka 😵

lumcag
13. črc 2011

@janulka1980 ahoj.
My také začínáme stavět baráček. jen čekáme na stavební povolení. Na pozemku máme zatím dost vsokou trávu, čekáme na připojení elektřiny. Ale i přesto se těhu nebráním. Kdyby to vyšlo, tak budu děklat jen tu lehkou práci a hotovo 😎 . Nebudu se namáhat. poprvé jsem to udělala, když jsem se snažila přemístit skříňku a utvořil se mi pod plodem krevní hematom a zčala jsem krvácet. A tak jsem zůstala doma. Malý byl velký bojovník 🙂. Teď už bojuje s naší trpělivostí 😀
..ideme stavat baracek, takze "tehu by sa mozno teraz nehodilo".. - TOHLE UŽ NIKDY NEŘÍKEJ
Já jsem si také říkala, že před svadbou mimčo nechci a než jsem se vdala uplynulo 11let a pak se nám dalších 5let nedařilo ☹

janulka1980
13. črc 2011

ahojky, ja viem, ze to nemam hovorit, preto som to dala do uvodzoviek, nebranim sa, chcem 😉 ..len si teraz pekne pocvicim s babickovou a uvidime, och to uz je buduci tyzden, ta kompletka 😀
p.s. napis do posty ak mozes, ktora firma Vam to bude stavat, ako ste ju nasli? my prave cakame na ponuky..zadavam len zakladovu desku a hrubu stavbu so strechou..potom to cez zimu bude oddychovat

ismet
15. črc 2011

@kive76 Ahoj Kive, mě objednali velice rychle, 1. konzultaci jsem mi nabídli za 14 dní a na IVF jsem šla za 2 měsíce. Hodně to pozdrželo čekání na výsledky z imunologie v Podolí a pak také pauza přes Vánoce. Pokud máš výsledky z imunologie s sebou, tak zdravotní pojišťovny obvykle dají souhlas s IVF do 3 týdnů, nikdy to u mě netrvalo déle.

luca77
15. črc 2011

@meddda dnes jsem byla v Motole,ale z jiného důvodu a jen tak jsme se tam šli podívat a na dveřích měli napsáno Omezený provoz,oni tam malovali.Volala jsem si tam v pondělí 11.7. ,potřebovala jsem napsat léky a sestra mi řekla,že tam jsou jen oni a uklízejí,takže si mám zavolat 18.7.