Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

stazina1
10. kvě 2012

Ahoj.
V červenci maju väčšinou dovolenky,ale ja som bola na IVF 27.7.,ale bolo to pred takmer 2 rokmi,a máme hned z prvého vrhu 🙂 chlapečka,takže ja som z Motolom max.spokojná,predtým som chodila do gennetu a tam sa to vlieklo skoro 1 rok a ked som prešla do Motola,tak som bola do 3 mesiacov tehotná.V gennete sa mi báli urobit IVF(nemám vajcovody)lebo mi zistili infekciu jater,a v Motole sa do toho pustili a bolo to.Síce mi nemohli zamrazit embrya,tak sme museli 2 vyhodiť,ale vyšlo to.Celé tehotrnstvo bolo skor o strese a bola som strašne sledovaná,ale stálo to zato.Užila som si až posledný mesiac pred porodom,ked som už nemala žiadne vyšetrenia 🙂 A vidíte j napriek tomu,chceme dalšie a to už nie som najmladšia.
Kočičky,držím vám palečky,po dovolenkách sa nato znova vrhneme 🙂
papa

kive76
10. kvě 2012

@stazina1 nápodobně též jsme přešli z gennetu sem..protože tam to nebylo nic moc...až tady přes podolí nám zjistili alergii na spermie

kaculam
10. kvě 2012

Holky tak jsem zjistila, že Červenec se maluje :-/ proto nějaké omezení IVF 😖 😖 Ale tak alespoň všeci nabereme v létě energii a v srpnu se na ně vrhnem 😀 , nebudou vědět kam dřív 😝 😀

kive76
10. kvě 2012

@kaculam aha...tak už víme proč se v červenci nemaká 🙂 přesně tak v srpnu všechny otěhotníme...to nás tam bude...

kiwisek
10. kvě 2012

@kaculam zkusíte to ještě jednou v srpnu jako samoplátci?

kaculam
10. kvě 2012

@kiwisek budeme to zkoušet jako samoplátci dokud to nevyjde, nebo dokud se já nezhroutím 🙂 😝
Budu makat jako šroub 😠 , aby jsme na to našetřili.
Na konci měsíce jdeme k dr. a tak uvidíme co vymyslíme, jestli se to stihne třeba ještě do léta.....nevím mám z toho hlavu jak pátrací balon 😝 😠 🙄

Snažím se zasytit myšlenky jiného tématu, abych se uplně nesesypala, ale vím, že toto se musí taky řešit ale moooooc to bolí ☹ a vysiluje. A kort ty otázky od všech....jak jste dopadli?....To je nám líto.....vyjde to příště.....
Kecy!!!!!!

kiwisek
10. kvě 2012

@kaculam promiň já sem Ti to psala taky 😔
ty dotazy znám, je to hodně nepříjemné, hlavně když to nevyjde 😖
mě zase přemlouvala máma abych do toho už podruhé nešla, že ty hormony mi strašně zničí tělo, riziko rakoviny a tak.. tak sem se rozhodla, že jí o tom říkat nebudu... když by se to nepovedlo neřeknu nic, pokud ano (moooc doufám), tak řeknu, že jsme podstoupili ISCI v nativu (přirozeným cyklu) ať zbytečně neplaší...
a co se týče toho jak na to nemyslet tak jsem to 3 měs docela zvládala a teď už zase nějak blbnu a musím na to pořád myslet... 😖

kaculam
10. kvě 2012

@kiwisek tak se hlavně drž, ted to určitě vyjde, uvidíš 🙂
budu držet palečky 😅

kiwisek
10. kvě 2012

@kaculam já Tobě taky držím palečky, až budeš mít po konzultaci, dej určo vědět, co podniknete dál 😎

luca77
12. kvě 2012

@kive76 Ahoj,my jsme to taky tak měli,kondomový styk ☹ a mohl být jen v době ovulace,takže bych to klidně v době ovulace zkusila,tím nic nezkazíš! 😉 A jelikož já mám anovulační cykly,tak jsme spolu radši pro jistotu nespali vůbec!!!! No,ale teď už to neřešíme! Jinak mi ve středu zrušili druhý pokus o IVF,nereaguji na stimulaci (po 9ti dnech píchání Puregonu jsem měla jen drobné folikuly vpravo,jinak nic ☹ ) a prý jediná šance pro mě otěhotnět je s dárkyní vajíček,takže si to máme rozmyslet a 29.5.2012 jsme objenaní na konzultaci k dr.Uhrové.

luca77
12. kvě 2012

@kiwisek Ahoj,hmm,tak tě zklamu,ale i druhý pokus o IVF mi byl ve středu zrušen.Po 9ti dnech stimulace žádná reakce vaječníků,pouze drobné folikuly vpravo,jinak nic! Bylo mi nabídnuto dárkyni vajíček...

eustoma
12. kvě 2012

@luca77 vidim ze mate rovnaky problem ako u nas. ja som mala tez anovulacne cykly na standartne davky hormov som vobec nereagovala. prvy pokus IVF sme mali zruseny, lebo som vobec nereagovala. druhy pokus zmenili hormony, zvysili davku, nestacilo, potom zvysili este viacej a uz som mala 18 folikov. sice tam boli iba dve vajicka, obe sa oplodnili, jedno neprezilo. nasledoval transfer... bohuzial neuspasne. pred dalsim pokusom sme mali pauzu 3 mesiace a pred tretou stimulaciu mi naskocili cykly a podarila sa nam malicka prirodzene. teraz jej je rok 😉.

luca77
12. kvě 2012

@eustoma tak to Vám gratuluji k maličké 😉

eustoma
12. kvě 2012

len doplnim, cykly nenaskocili. ako bez vyvolavacky som ms vobec nedostala. ale nejakym sposobom ovulacia prisla.

eustoma
12. kvě 2012

@luca77 som ti chcela dodat nadej. ono to vsetko znie strasne, ked ti to hovoria. my sme tiez uvazovali o darovanych vajickach. aj sme suhlasili. ale chcela som este jeden pokus skusit. zvazovali sme aj zmenu lekarov, zeby to mohlo zafungovat inde.

luca77
12. kvě 2012

@eustoma a koukám,že teď čekáš druhé mimčo,též přirozeně? Já nevím,zda to ještě 1x zkusit,než se rozhodneme.Ještě jsem se ptala na nativní cyklus,ale dr.mi řekla,že je tam malá úspěšnost.Jsem i po lázních,po lázních mi dr. říkala,že tam mám docela hodně vajíček,ale ty se s MS odplavili.Jsem tomu začala věřit a druhý neúspěšný pokus mě trochu zneklidnil 😒

eustoma
12. kvě 2012

@luca77 druhe sa tez podarilo prirodzene, ale necakali sme to. sice sme s manzom chceli hned babo, no nejako sme si hovorili, ze to moc nepojde.

skuste ine centrum, zmena lekarov prospieva na poistovnu este cykly mas, skusila by som to inde.

nativny cyklus moc pri anovulacii neni uspesny, by som povedala ze skoro sa nedoporucuje.

eustoma
12. kvě 2012

teda oprava, chceli sme dvojicky, tie sa nepodarili, tak si to detickami hned po sebe vynahradime 😉

kiwisek
12. kvě 2012

@luca77 ahojky, to mě mrzí :( ale jak píše @eustoma určitě bych to jednou zkusila. při 1 IVF byla stejná situace?
Tady by mohla pomoct změna protokolu (dlouhý/ krátký) nebo jné (možná kvaitnější hormony).. nebo ještě nejaká vyšetření proč tělo nereaguje?
my sme měli v jistém smyslu podobnou situaci - mm měl velmi velmi špatné spermiogramy (0,38 mil, 0,1 mil, a v den OPU dokonce 0) tak nám na konzut. docela důrazně navrhovali dárce. vzhledem k tomu, ze nejsme s touto variantou stotozneni chteli sme jine reseni - doporucili zkusit TESE - s tim, ze je to 50:50 - bud spermie najdou, nebo ne. Dlouho sme premysleli co delat - nakonec "stacilo " najit dobreho androloga, kt. prisel na to, kde je chyba - mm mal velmi nizky testosteronu, preto sa mu skoro netvorili spermije. Teraz sa lieci 3 mes kontrolne spermio byly na 0,7 mil. takze aspon male zlepseni 😉 ale mame sanci, ze 2 IVF se povede. a kdyz si vzpomenu, ze nas dr Hanulikova chtela "dotlacit" do darce 😠

luca77
12. kvě 2012

@kiwisek Ahoj,já už jsem ale vyzkoušela nejdříve dlouhý(Menopur,Fostimon) a ted krátký protokol.Ted jsem si píchala Puregon. AMH mám 5,32 (zásoba vajíček),což není zase špatný a jinak hormonální výsledky taky nemám špatný říkala dr.Hanulíková(která mi ve středu dělala zrovna UTZ) a že to nechápe.Jinak chodím k dr.Uhrové.Ještě mě poslala do 5.patra na UTZ (prý,než to odpískáme),že tam mají ještě lepší stroj,ale ani tam nic nebylo vidět.Tak uvidím,jak se nakonec rozhodnu.

kiwisek
14. kvě 2012

@luca77 a zvážit darcovská vajíčka Ti doporučila Hanulíková, vid? 😖

luca77
15. kvě 2012

@kiwisek no ona o tom taky mluvila,ale pak přišla i Uhrová a ta mi říkala,že je to pro mě jediná šance,jak otěhotnět! 😒

kive76
16. kvě 2012

@luca77 ahojky, tak co zkusíte to s darovanejma vajíčkama...?

kiwisek
16. kvě 2012

ahojte holky, tak sem byla dnes u dr. Hanulikove - domluvili sme se, ze posle na pojistonu zadost na 2 IVF. chtela sem to zvladnout v cervnu (MS mam mit 14.6) ale kvuli tomu pitomemu malovani na prelomu cervna a cervence muzu az ten cyklus v cervenci 😖 chjo, jsem z toho cela rozladena.... uz mam toho cekani plne zuby 😠 ale co muzu delat? nic....

kive76
17. kvě 2012

@kiwisek já vím to čekání je hrozný, ale musíme vydržet...určitě už brzo budem čekat mimča ....začátkem roku někde na netu bylo, že tenhle rok je rokem plodnosti, tak s tím počítám 😀 🙂 😝

kiwisek
17. kvě 2012

@kive76 to je hezké, takže hvězdy by nám mohly být nakloněny 😉
ono je to trochu jiné, kdybych věděla, že se třeba léčíme, tak vím, že musím čekat.... ale byla jsem tak nejak nachystana na ten červen už. No co tak sme se s manželíkem domluvili, ze si udelame prodlouzeny vikend v nizkych Tatrach zacatkem cervna 😉

kive76
17. kvě 2012

@kiwisek to já tě chápu, že jsi byla natěšená, já jsem si taky říkala, v srpnu půjdem na IVFko a pak se hned zadaří... 🙂 a teď se to taky posouvá o měsí ..ale tak třeba se to posouvá z důvovodu, že to takhle má bejt 🙂

luca77
17. kvě 2012

@kive76 Ahoj,zatím ještě nejsem rozhodnutá,ale pokud mám opravdu už jenom dva pokusy,tak asi není co řešit! Právě,když jsem byla naposled v Motole,tak mi Uhrová řekla,že mám už jen dva pokusy!!! Já myslela,že když nedojde k embryotransféru,že se pokus nepočítá!!! Ale dozvěděla jsem se na diskuzi,že se nepočítá ten první neúšpěšný pokus a pak už se počítají všechny ostatní,ikdyž je neúspěšný - což je pro mě docela novina a budu si muset zavolat na pojišťovnu,jak to tedy je! Podle mě je to blbost,proč by se měl počítat i neúspěšný pokus! No a jestli to tak je,tak s tím stejně nic neudělám.

kive76
17. kvě 2012

@luca77 aha, tak to jsem si taky myslela, že se to nepočítá...

kiwisek
18. kvě 2012

@kive76
@luca77 ja si taky nejsem moc jista jak to s tema pokusy vlastne je. ja mela zatim 1 IVF, kde nedoslo k ET - bylo mi receno v lednu, ze se ten pokus nepocita, takze mam jeste 3 (celkem 4), ale ted kdyz se schvalili obecne pro vsechny 4 pokusy, tak ja bych mela mit celkem 5!! a dr. Hanulikova mi taky ve stredu rekla, ze mam jeste 3... 😖 tak nevim. pokud se dozvite jak to je doopravdy, urcite prosim napiste info. diky