Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

hoblinka8
11. únor 2011

@marketa111
My jsme tohle vsechno resili s embyolozkou a genetikem zvlast (kolik se a za co da doplacet a tak). Jine starosti jsem nemela, takze nevim. Jen snad to, ze kdyz mi prislo schvaleni od pojistovny, mela jsem to zrovna hned dostat a tak me pi. doktorka vzala hned pristi den na konzultaci. Velmi jsem ocenila flexibilitu a ze nemusim zbytecne cely dalsi mesic cekat (i kdyz uz jsem s tim vlastne pocitala). S nicim jinym jsem zatim fakt starosti nemela, takze nevim...

@katrin32
My jsme chodili na zacatku k doktorce Suchove, ale nejak... nejak ve mne nevzbuzovala duveru. Nemuzu o ni vlastne rict nic zleho. Jen jsem fakt nemela dobrej pocit. Po vysetreni pruchodnosti vejcovodu, ktere mi nedopadlo uplne dobre mi doporucila zkusit 3x IUI. Pri tom jsem ji potkala 2x: jednou mi to IUI sama delala, podruhe byla na utz. Z tech nasich IUI nevyslo zadne, ale prislo mi, ze to delala "nejak jinak" nez ostatni. Nejsem schopna to moc dobre popsat. No a priste na tom utz tvrdila, ze folik vidi ale malej a ze mam prijit za dva dni. Na dalsi kontrole mi nejakej jinej doktor rekl, ze tam nic neni a ze IUI tenhle mesic nebude. Vzhledem k tomu, ze si myslim, ze poznam jestli mam ovu nebo anovu cyklus, tak bych dala za pravdu spis tomu doktorovi.
Pak to tedy 3x nevyslo. MUDr Suchova byla cele zari pryc kvuli atestaci, tak jsme pak sli k MUDr Hrehorcakovi (ted uz tam nepracuje) a ten se desne divil, proc jsme s takovymahle vysledkama pruchodnosti vejcovodu nesli rovnu na laparku, ze ty IUI byly vyhozenej cas. Ale kdyz jsme to chteli, tak ze ok... My jsme to zas tak nechteli, udelali jsme vsechno, co nam rekla pi. Suchova.

Takze tak. Mila je velmi, ale nejak me nepresvedcila co "znalosti" se tyce. Ja vzdycky rikam, ze i ten nejhorsi doktor toho vi milionkrat vic nez ja, ale z tehle pi. doktorky jsem nemela dobrej pocit. Ale jeste jednou zduraznuju, ze to byl JEN POCIT!!! Nic vaznejsiho!

Myslim, ze "vztah" mezi doktorem a pacientem je vztah jako kazdej jinej 😀. Nekdo si sedne a nekdo ne. Proto jsem radeji presla k doktroce Uhrove, se kterou nam to "klape" podle me lepe 😉

snazilka14
18. únor 2011

@hoblinka8 ahoj, no ja taky chodim k MUDr. Uhrove a jsem s ni spokojena-to mi ani nerikej, ze se ti doktori v jednom centru nazory takhle lisi....

maca75
18. únor 2011

Ahoj holky,
chodím do Motola od září 2008, byla jsem tam vždy moc spokojená. Mám za sebou 3x IUI, 2x IVF a 2x KET. Nejdřív jsem chodila k dr. Feldmárovi (odešel do Gennetu), potom k dr. Hrehorčákovi (odjel prý na stáž do USA a možná se za rok vrátí) a teď zvažuju přejít jinam. Dr. Šuchová také odchází, takže teď tam jsou jen 2 doktoři na konzultace (Uhrová a Hynek) a ještě prý půl dr., říkala mi dnes sestřička, když jsem si tam volala. K dr. Uhrové nemám důvěru a dr. Hynek má dlouhé objednací doby. Tak ještě uvidím, jestli se tam třeba neobjeví nějaký jiný dr. a nebo zkusím Gennet, kde je skvělý dr. Feldmár.
A ještě teda nemám důvěru k jejich embryologovi, vůbec nekomunikuje, nesděluje mi důležité informace, takže já třeba vůbec nevěděla, že při posledním KETu mi rozmrazil všech 9 embryí a už mi žádná nezbyla a úplně zbytečně jsem stimulovala. Ale teď už tam mají opět někoho dalšího, takže na to neí sám a věřím, že se to zlepšilo.
To jsou moje zkušenosti s Motolem
Přeju Vám všem, ať jste v Motole spokojené a brzy se zadaří.

katrin32
19. únor 2011

Ahoj, jaktože dr. Šuchová odchází? a kdy? Nevíš kam jde? Tak z toho jsem v šoku, právě jsem k ní začala chodit a teď tahle rána, tak to fakt nevím co budu dělat.

ismet
19. únor 2011

@katrin32 Ahoj katrin, dr. Šuchová odešla ke konci ledna, nejdřív na dovolenou a pak z Motola úplně. Asi za lepším místem, prý tam nejsou moc dobře placeni. Z tohoto důvodu odešel i dr. Hrehorčák. Říkala mi to dr., se kterou jsem ležela po OPU a ET, byla to jeho známá.

ismet
19. únor 2011

@katrin32 Ale neboj se, dr. Uhrová je také dobrá. Přešla jsem k ní okamžitě, jak jsem se dozvěděla o odchodu dr. Šuchové, neztratila jsem žádný čas. Dr. Uhrová je velmi zkušená, má vysoké procento těhotných pacientek a je taková "akční". Po měsíční pauze po nepovedeném 2. IVF mi navrhla nativní cyklus a rovnou požádala o léky na případné 3. IVF v dubnu.

luksi
8. bře 2011

Ahojky holky, také chodím k paní dr. Uhrové do Motola. teďko jsem absolvovala první IUi a neúspěšně. A teďko čekám na schválení injekcí na další pokus IUI. Mohla bych se zeptat. jestli když se nepovede další pokus jestli mě pošlou na laparoskopii? 😕

ismet
9. bře 2011

Ahoj Luksi, neznám Tvůj zdravotní stav, ale řekla bych spíš, že nepošlou. Laparoskopie je operace, žena po ní zůstane několik dní v nemocnici, není to žádná legrace. Já jsem o ni Dr. Uhrovou žádala, protože s manželem máme tzv.nevysvětlitelnou sterilitu, tj. jsme oba zcela zdraví a přesto nedokážeme počít dítě. A ona mi řekla, co jsem uvedla výše, a navrhla, že mi udělá rentgen dělohy, HSG. I tak se dá zjistit průchodnost vejcovodů. Slyšela jsem, že to bolí, tak jsem si předtím vzala na radu své gynekoložky 60 kapek Algifenu a necítila jsem nic. Takže bych spíš tipovala, že Ti také navrhne HSG. Jak dlouho se snažíte o miminko?

luca77
10. bře 2011

@luksi Těžko říct,zda tě pošle na laparoskopii.Také chodím k dr.Uhrové neboli jsme tam byli v lednu na první konzultaci.Já jsem dnes 3týdny po laparoskopii,doporučil mi jí můj gynekolog,který mě zároveň i operoval a dr.Uhrová s tím také souhlasila.Vše dopadlo dobře,vejcovody jsou průchodné.Zrovna včera jsem objednala přítele na spermiogram do Motola a pak nás čeká 3.5.11 imunologocké vyšetření v Podolí.

luksi
11. bře 2011

@luca77 Tak já se ji zkusím zeptat až tam za ní půjdu. No my jsme byli na vyšetření imunologie už jednou a vyšla mi mírně zvýšená hodnota BI a dostala jsem prednison 5mg na den a tedko koncem dubna jdeme na kontrolní odběry do Podolí,tak jsem zvědvaá jestli to trochu zabralo. Jinak mám za sebou první IUI a bohužel neúspěšnou. Můžu se zeptat kde Tě operovali ? 🙂

luksi
11. bře 2011

@ismet ahojky, no mi se snažíme o miminko 2 a půl roku 😒 já vím, že to je operace také se mi na ní moc nechce,ale mluvila předtím o tom už i moje dr na gynekologii. U nás je problém na mé straně ,mám zvýšenou hodnotu BI a na to beru jednou denně prednison 5mg. A na ovulaci stimuluji menopurem jednoudenně a bohužel 1. IUI nám nevyšla,tak se budeme chystat na druhou 🙂

ismet
11. bře 2011

Ahoj Luksi, 2 a půl roku už je dlouhá doba. My se snažíme také asi dva roky, ale mezitím byla "pauza na těhotenství a kojení" po IVF. Předtím mi také dělali 3 IUI, které nevyšly. Ještě jsem přemýšlela o té Tvé laparoskopii. Dr. Uhrová mi řekla, že ji neradi dělají, pokud pacientka neprodělala nějakou operaci v břiše nebo neměla nějakou nemoc, která by mohla být důvodem srůstu vejcovodů. Ty jsi měla něco takového?

Dneska jsem volala do Motola, abych se objednala na IVF v tzv. nativním cyklu (bez stimulace) a představ si, že doktoři mají příští týden dovolenou, takže žádné odběry nebudou. Ach jo, ztratím tím další měsíc ☹ .

luksi
11. bře 2011

Jé tak to je super ,že máš aspoň jednoho cipíska doma 🙂 to my nemáme ☹ no já právě marodila dost dlouho se slepákem v dětství a pak mi ho vyoperovali kdy žjsem chodila do osmé třídy 😒 a to ještě dělali klasicky. Tka právě proto si myslím,jeslti by ta laparoskopie nepomohla ... mě dělali jen průchodnost kontrastní látkou pod ultrazvukem... To jako mají všichni dr v Motole dovolenou jo 😲 tka to je tedy blbé

luca77
12. bře 2011

@luksi Ahoj,operoval mě můj gynekolog a to v Pelhřimově. Taky jsem podstoupila začátkem roku 2010 1x IUI,bezúspěšně v Pronatalu,ale to % je tam tak malé,že jsem ani moc nedoufala,že by se zadařilo 😉

luca77
12. bře 2011

@ismet Ahoj,chtěla bych se zeptat,jak probíhá IVF předpokládám,že jsi byla v Motole? 🙂 Laparoskopii mám za sebou,tak myslím,že IVF je sranda,ne? 😉 Jak je to s placením,na kolik vás to vyšlo?Nevíš,jestli se do toho,že máš 3pokusy zdarma(samozřejmě se připlácí na nějaké léky,injekce to je jasný) počítá už také IUI?

ismet
12. bře 2011

Ahoj Luco, jak je to s IVF, Ti ráda vysvětlím, mám už za sebou dvě a ještě jeden KET (přenos zmrazených embryí). Nejprve jsem chodila do Pronatalu, kde mi udělali 3 neúspěšné IUI a poté přisoupili k IVF. Základní léčba, kterou zaplatí pojišťovna a IUI se do ní nepočítá, stojí 26 tisíc. Pokud chceš nadstandartní služby, tak zaplatíš asi 10-15 tisíc navíc, úplně přesně to nevím, ale jde o toto: ICSI (injekce spermie do vajíčka-zvyšuje úspěšnot početí), prodloužená kultivace (embryjka žijí až 6 dní v kultivačním roztoku, ta slabší odumřou, takže se zvyšuje pravděpodobnost přenesení toho nejsilnějšího) a pak zamrazení embryjí. Pokud se neuchytí čerstvá embrya a necháš si zavést zmražená, tak to stojí asi 7000 Kč. Ceny se liší v jednotlivých CAR. Pojišťovna platí 3 úplné IVF cykly, takže pokud se někdy stane, že nedojde k přenosu embryí, nepočítá se to a pár má ještě další pokus zdarma. IUI hradí pojišťovny neomzený počet, ale jen 6 ročně.

Ještě pak existuje tzv. nativní cyklus, na který se teď chystám já, ten je levnější, protože je bez stimulace, ale také to není úplně zdarma. Dr. mi to navrhla z důvodu, že jsem po stimulaci měla 9 vajíček a z nich pak jen 1 embryo schopné přenosu, které se stejně neuchytilo. Bez stimulace by to jediné vajíčko, které vznikne přirozeně, mělo být silnější a lepší. Každopádně ale lékaři nejdřív navrhují klasické IVF, protože tam je větší pravděpodobnost úspěchu.

Snad jsem Ti vysvětlila všechno, co jsi chtěla vědět. Kdyžtak se mě klidně zaptej, kdybys chtěla vědět ještě něco.

luksi
13. bře 2011

@luca77 Ahojky,tak já se zeptám až půjdu do centra a bude tam dr na tu laparoskopii,jestli by mi ji před IVF neudělali když jsem měla klasickou operaci slepáku. Příští týden di jdu vyfasovat injekce na další IUI..

luca77
13. bře 2011

@ismet Ahoj,děkuji za vysvětlení.Kolik ty jsi třeba doplácela u toho prvního IVF?Vím,že je tam částka 26tisíc.Píšeš,že pojišťovna hradí 3 úplné IVF cykly,co do toho spadá,když si kultivaci nebo zmražení,platíš?A jak probíhá ten výkon IVF?

ismet
14. bře 2011

@luca77 Ahoj luco, do zákroků, které u IVF platí pojišťovna, spadá toto: léky ke stimulaci (u některých se občas něco doplácí, já je měla zdarma), léky na růst sliznice a popř. i potlačení imunity, ty ale v Motole nedávají, všechny ultrazvuky a odběry krve a potom práce lékařů při odběru vajíček, narkóza a vrácení embrya do dělohy. Už si nepamatuju přesně, kolik jsme před dvěma a půl lety platili, ale bylo to něco okolo 18.000 Kč. Měli jsme ICSI u 11 vajíček, prodlouženou kultivaci (PK)a zmrazení embryjí. Za dva roky jsem zaplatila 500 Kč za prodloužení zamrazení o další rok nebo dva, to už si také nepamatuju a v říjnu 6500 Kč za rozmrazení embryí a 2500 Kč za transfer do dělohy (KET).

Nevyšlo to, takže jsem v lednu absolvovala 2. IVF v Motole, u kterého jsme dopláceli "jen" 9.500 Kč, protože jsme neměli embryjka na zamražení. To také nevyšlo, takže příští týden jdu na nativní cykus bez stimulace, který bude stát 7.500 Kč bez ICSI, PK a narkózy. Asi se bude platit práce lékařů.

Je to všechno strašně drahé. Musím se smát, když někdo protestuje proti poplatku 30 Kč u lékaře nebo 240 Kč za porodnici. Nás početí syna z 1. IVF přišlo na dobrých 50.000 Kč, když do toho započítám i rahabilitace a psycholožku. Ale člověk, který touží po dítěti, za něj dá cokoli, že? Hlavně, že se to nakonec povedlo.

ismet
14. bře 2011

@luca77 Ještě jak to probíhá: dělá se to dopoledne, ten den nesmíš nic jíst a několik hodin i pít kvůli narkóze. V pokojíku se převlékneš do košile, pak přijde anesteziolog, představí se a položí Ti pár otázek, ujistí se, že jsi v pořádku a víš, do čeho jdeš. Pak půjdeš do vedlejší ordinace, lehneš si na křeslo, které má žlábky na nohy a levou ruku, aby během anestezie nevypadly, nabodou Ti žílu a mezitím si s Tebou povídají. Jsou tam všichni milí, povídali si se mnou. Pak dá gynekolog pokyn, že je připravený a anestezilog Ti oznámí, že Ti začíná pouštět do žíly anestezii. Spíš, můžou se Ti zdát i sny, ale nebudeš si je pamatovat. Ve spánku Tě udrží tak dlouho, jak bude gynekolog potřebovat, cca 10-15 minut podle počtu vajíček. Pak se probudíš a asi hodinu budeš odpočívat v pokojíku v posteli, buďto sama nebo s jinou pacientkou. Je tam televize, můžeš si číst. Kdyby Tě bolely vpichy, můžeš si vzít lék proti bolesti, ale já to nepotřebovala. Neboj se toho, nic to není a v Motole používají tu nejlepší narkózu, po které není špatně.

luca77
14. bře 2011

@ismet Takže koukám,že to je pomalu taková malá operace 🙂 akorád,že to netrvá tak dlouho.Já mám za sebou laparoskopii 17.2.11 😉 ,takže mám ještě čerstvé vzpomínky 🙂 ,ale vše v pohodě,..ale narkoza mi dala zabrat,zvracela jsem 😒 .No,hlavní je,že nemusím nikde týden ležet,že jdu domů,ještě ten den.

luca77
14. bře 2011

@ismet Děkuji za podrobné vysvětlení 🙂 My jsme Motol vybrali právě i tak trochu pro to,že se tam neplatí tolik,jako ve státních zařízeních.Loni v březnu jsem byla na IUI v Pronatale.Do Motola docházela i známá,tak o tom říkala mé mamce,ať to zkusíme tam.Má odtamtud snad dvojčata a říkala,že se vždy do toho vešli,tak nevím,jestli něco dopláceli nebo ne.Tak uvidíme.

luca77
15. bře 2011

@ismet Četla jsem ,že taky chodíš k dr.Uhrové.Jsem zvědavá,jestli další návštěva bude taky u ní,jsem slyšela,že tě neléčí jen jeden dr.Tak nevím,co je na tom pravdy. Byli jste na imunologii v Podolí?My jsme objednaní 3.5.

ismet
16. bře 2011

@luca77 Ahoj Luco, na imunologii jsme byli v listopadu, tamní šéf Dr. Madar je takový zvláštní chlapík, který sídlí v šíleném brlohu, ale je příjemný. Výsledky se cestou poštou ztratily, tak mi dr. s ruským přízvukem poslala výtah mailem. Jsou tam prostě fajn. My máme buněčnou imunitu o.k., takže ani tím se nevysvětlila naše sterililta.

V Motole byla ještě na podzim čtyři doktoři, ale dva podali výpověď, takže jsem ráda, že mě berou na zákroky bez prodlev. Na konzultace člověk chodí pořád k tomu samému, ale zákroky dělá ten, který má službu. Nevím, jak je to tam s výkendy, mně zatím vše vycházelo na všední den.

Moje švagrová má z Motola dvojčata, věřím jim, že jsou schopní. A dr. Madar z Podolí mi říkal, že kdyby měl vnučku s tímto problémem, tak by jí doporučil buď Motol nebo Podolí, že jsou nejlepší a nedělají to pro peníze.

Budu Ti držet palce, ať Ti IUI vyjde. Mohly bychom pak obě mít vánoční děti 🙂 .

luca77
17. bře 2011

@ismet Ahoj,no právě,známá taky říkala,že je vidět,že Motol to nedělá pro peníze.Já mám problém,že jsem menstruaci nedostala ani po té laparoskopii(byla jsem 17.2., dnes je to už měsíc),myslela jsem,že se tím vše vyřeší a jak je vidět,tak asi né. ☹ Naposledy 2.2. 😒 Tak počkám do pondělí a kdyžtak zavolám mému gyn dr.,myslím,že ten bude asi taky překvapený,že jsem to nedostala.Ach joo,nikdy jsem s tím problémy neměla a ted poslední rok,..jednou přijde,pak zase nepřijde,..pořád dokola.Třeba půjdu rovnou na IVF ,to nevím,co se mnou vymyslí. 😉 No,já se obávám,že vánoční děťátko nestihnu 😉 ,ale bylo by to fajn.

ismet
18. bře 2011

Ahoj luco, jaký máš konkrétně zdravotní problém? Hormolání nevyrovnanost? Takhle nepravidelná menstruace, to je divné, také bych spíš řekla, že Tě pošlou rovnou na IVF než na IUI, kde se vlastně jen podpoří přirozené početí. A nemůžeš být těhotná? Dělala sis test? Po laparoskopii to prý jde dobře. Tedy i po rentgenu dělohy, dělala jsem si naděje a také jsem po něm neotěhotněla.

len089
18. bře 2011

@ismet Ahoj, děláš si srandu vit.Taky chodim k Dr. Suchové a že odchází neříkala.Byli jsme u ní v lednu

luca77
19. bře 2011

@ismet Ahoj,já o žádném zdravotním problému nevím,nikdy mi nikdo nic nezjistil ☹ ,nevím,proč mi to nepřichází! Fakt už mě to nebaví.No,pochybuji,že bych byla těhotná,před laparkou sex nebyl a teď byl v neděli 😉 Počkám do toho pondělka a pak budu volat.

ismet
19. bře 2011

@len089 Ahoj, mně to také neřekla, dozvěděla jsem se to od sestry. Ale fakt už tam není, zůstali tam jen dr. Uhrová a dr. Hynek, což je strašně málo, vloni tam byli čtyři doktoři. Ale neboj, zvládají to, asi si berou míň nových pacientů, ale o ty původní se postarají.

mick
23. bře 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat @ismet prosím tě, na kolik tě vyjde ten nativ v Motole? Já už mám vyčerpaný IVF, tak hledám levnější variantu 😒 . Koukala jsem na jejich stránky, ale ten ceník mi přijde už starý, ale ceny by se mi líbili, kdyby to tak bylo 😉 . Díkys