Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

luca77
4. říj 2011

@ismet Ahoj,jéé...no jasný,že konec října 🙂 Jsem popleta 😉 Já počítám,že to dostanu po píchnutí Agolutinu teď v sobotu,tak někdy příští týden pojedu do Motola.Co tam se mnou budou dělat,jak to ted bude probíhat?To objednávaj někdy na ráno?Přítel tam se mnou nemusí být teď poprvé,jsem se ptala.Čím budeš stimulovat?Já myslím,že já Fostimonem.Ty si vymýšlíš, ještě do toho všeho operaci nosu ☹ ,tak to jsi si asi užila.Tohle tedy bude 100% sranda oproti nosu 😉 .Měj se hezky.Opatruj se.

luca77
4. říj 2011

@kive76 Ahoj,...děkujeme... 😉

luca77
4. říj 2011

@snazilka14 Ahoj,děkujeme...no,já říkám,že jsem si tam ani moc neodpočinula,protože to je snídaně...pak k moři...oběd....moře...a pořád dokola 🙂 takže celkem lítačka..ale nějakou energii jsme do sebe dostali.Pa.

len089
7. říj 2011

@kive76 Ahoj, zdá se mi že dnes jsi měla jít do motola do poradny. Jak to dopadlo?

len089
7. říj 2011

@luca77 Ahoj probíhat to bude asi takle, až začneš stimulku tak budeš jezdit na kontrolní uz.To se jezdí na pul8 nebo 8.Vemou ti taky krev i manželov. Aš budeš mít folíky akorát tak ti řeknou kdy pujdeš na odběr. Před odběrem nebudeš od 24.00 jíst ani pít.Příjdete na 8 hodinu.Manžel da potvory a tobě odeberou vajuchy v narkoze.Kolem 11 - 12 hodiny tě propustí. Potom se domluvíte s genetikem co budou dělat s vajíčkama a řeknou ti kolik jsi jich měla. Pak pojedete domu a budete si volat jak vajíčka rostou. V den transféru přijdete ve 12 hodin a po něm se tam leží přibližně hodinu.

kive76
7. říj 2011

@len089 ahojky, máš pravdu... no protože jsem byla jedenáctej den, tak se rozhodla dr. že mi udělá ultrazvuk ...no a folíky nic moc...žádný..takže říkala, že asi mám ovulaci v jinej den..takže 17.10 musím jít na krev - na progesteron..no a jak říkala lucca77 objednat se máme na imunologii..a pak mi říkala, že i díky věku atd..tak už bychom pak asi neměli zkoušet IUIčko, ale jít rovnou do IVF...ale nakonec to dopadne tak, že žádný umělý asi nebude..máme ten nějaký problémy ve vztahu ☹ ...ale tak aspon v tom říjnu zjistím jak sem na tom..a pak se uvidí...

len089
8. říj 2011

@kive76 Ahoj, nevzdávej to. Třeba se to ještě nějak urovná.Než vás objednaji na imuno a budete mít správu tak to nějaký ten měsíc potrvá.Hodně času aby se problémy urovnali a šli jste do IVF.

kive76
10. říj 2011

@len089 jojo díky...

luca77
11. říj 2011

Ahoj holky,tak přidám příspěvek..novinky ze včera. V sobotu jsem to dostala a včera byl 3DC,takže jsem vyrazila po noční do Motola,celou cestu jsem tam volala,aby o mě věděli,protože jsem nebyla objednaná na UTZ,odběry,Decapeptyl.Samozřejmě jsem se tam nedovolala,ale v duchu jsem si říkala,že mě vezmou..už jenom snad pro to,že tam jedu cca 80km. Nahlásila jsem se sestře,že jsem 3DC a že bych měla jít na Decapeptyl,ale že nejsem objednaná a že od rána volám...ona říkala,že dřív jak po deváté se nedovolám.No,tak mi bez řečí šla pro kartu,říkala,at si dojdu na WC,že mi dr.Uhrová udělá UTZ.Tak jsem si odskočila a za chvíli jsem šla na řadu.No a dr.mi říká.vy tam máte zase cystu ☹ ,takže mi dělaly odběry a ve 13h jsem si měla zavolat na výsledky.Pokud by to bylo hormonálně aktivní,tak bych tam musela zase dnes na injekci Decapeptyl a pokud by byly výsledky na nic,tak mi rovnou napsala recept na měsíc na antikoncepci...no a jak to dopadlo! Včera jsem si vzala první pilulku antikoncepce 😒 .Neměla by stimulace v tomto případě moc velký význam,tak si radši měsíc počkám a doufám,že až půjdu na UTZ,že tam cysta nebude a může se to už konečne rozjet...takže asi ták včerejší návštěva v Motole.

snazilka14
12. říj 2011

@luca77 to je mi líto...prostě někdy je to naprd a pak hned ještě víc naprd..preju at ta mrcha rychle zmizí! Rekla ti doktorka proc se ty cysty dělají? Je to treba z leku na stimulaci?

kive76
13. říj 2011

@luca77 v tom Motola je to takový docela zvláštní , já tam posledně taky volala...a oni, že prý na kartotéce jsou až od 10h., takže moc neberou telefony, .že předtím dělají ultrazvuky.no to je teda síla ...ta cysta...to já pro změnu musím v pondělí na krev, protože když mi dělala dr. Uhrová 11. den po menzesu ultrazvuk, tak říkala, že asi v té době vůbec nemám ovulaci, a že mám 21.DC dojít na krev kvůli progesteronu.a jak jsi říkala, máme se objednat na tu imunologii...ale jelikož přítel má ted zdravotní problémy tak asi nás dopředu objednám, ale nevím jak mu pak bude..

len089
13. říj 2011

Ahoj holky, v Motole ráno jsou 2 sestry a jsou na sesterně berou krev a učí zacházet s injekcema atd..Až když skončí uz tak jde jedna na recepci. Takže se tam dovoláte opravdu až mezi 9-10 hodinou.

luca77
13. říj 2011

@snazilka14 těžko říct,proč se mi dělají pořád dokola cysty a ze stimulace to určitě není,..ještě jsem ani stimulovat nezačala 😉 .Když jsem byla v únoru na laparoskopii,tak dr.Uhrová mi napsala ve zprávě pro mého OG,aby mi udělal Decapsulaci (oškrabání vaječníků),je to prý trochu pracnější..no a to mi můj gynekolog neudělal a proto se mi cysty pořád dokola vrací. ☹ Ještě jsme říkali,jestli mi to taky třeba nezpůsobuje Agolutin...ted mi máma píchla dvojitou dávku po dovolené..dr.Uhrová mě chtěla ušetřit závádění Utrogestanu na dovolené,tak proto pak ten Utrouš.Před dovolenou jsem tam cystu neměla.Tak nevím.

luca77
14. říj 2011

@kive76 no,to už ted vím taky,že když budu chtít volat,tak fakt až po té 9h 😉 Určitě neváhej a na imunologii se objednejte..on ten termín bude tak za cca 2měsíce.Ať se nezdržujete.

kive76
14. říj 2011

@luca77 jojo dneska nás objednám...já tak nějak s tím počítám ,že to bude ten prosince..či leden..no ono ten problém ve vztahu...tam spíš jde o zdraví přítele trpí na maniodeprese, takže ted mu zrovna není nejlíp.. ☹ takže to vidím i tak na ten konce roku, či dál...

kive76
14. říj 2011

@luca77 jojo tak termín máme 8.12. v 8h...tak snad už přítel bude o.k...kdyžtak přeobjednáme na další rok..to ze mě v práci budou mít radost protože 7.12. jdu na alergologii na nějakou bodyplezmotografii nebo tak nějak podobně...bodyplezmografii, a pak někdy v polovic prosince zas na kontrolu s výsledkem na alerogoloii.

a prosím tě na výsledek z tý imunologie se čeká jak dlouho? 14 dní....? ale stejně bych pak případně to IVFko..asi chtěla až v tom lednu...

len089
15. říj 2011

@kive76 Ahoj, výsledky z podolí chodí tak za 4 týdny. Nechávám si je posílat domů.

kive76
16. říj 2011

@len089ahojky, díky za info, aha,...no tak to je vlastně konec prosince, nebo leden...tak pak v lednu do motola a uvidíme jak to s náma po výsledcích bude vypadat... a co se týče tý imunologie tam se jen zjistuje jestli jsem alergická na přítelové spermie, nebo i něco jiného?

len089
17. říj 2011

@kive76 Ahoj,na tý imunologii jsem byla už 4X.Tet jsem si schválně vyndala všechny výsledky.Takže poprví mi dělali - Markanty imunity

len089
17. říj 2011

@kive76 Markery imunity 14 ruzných věcí a vyšetření hormonů 7 položek a vyšetření specifické buněčné imunity 3položky.Potom mi už delali je imunitu a IB. Manželovi dělali Vyš. kvality spermatu 10 položek a autoprotilátky.
Dělali mi i něco že zjistii vědší srážlivost krve. Dělaji toho docela dost. Nejdřív odebírají vzorky a pak jdeš k dr. všechno ti poví co budou vyšetřovat atd.

kive76
17. říj 2011

@len089 aha, tak to jo..tak to chápu, že výsledky jsou za dýl...já myslela, že to je jen nějakej jeden odběr a dost...mě budou odebírat krev a přítel odevzdá sperma.. 🙂 a uvidíme co s náma dál..

luca77
18. říj 2011

@kive76 Ahoj,my jsme také čekaly na výsledky 4týdny,to je klasika.Když jsme tam byli podruhé,tak nám markery už nedělaly,ty jsou v pořádku.Další návštěvu tam máme psanou myslím v 7.týdnu těhotenství.

len089
18. říj 2011

@kive76 Ahoj, jo je to jeden odběr krve a sperma. Já tam chodim 3 roky.

len089
18. říj 2011

Holky chci se zeptat byla jsem na IVF dlouhý protokol. V srpnu jsem dostala nějakou injekci aby mi " umrtvil vaječníky" po IVf jsem dostala normálně MS. Tet jsem 33 den a nic . Ms mám po 26 dnech. Je možný že ta injekce furt účinkuje?(tet jsem neměla ani ovu)Jak dlouho mám čekat než pujdu k dr. na vyvolávačku?

ismet
26. říj 2011

@luca77 Ahoj Lucko, jak jsi na tom? Já stimuluji ve dlouhém protokolu už 10 dní, zítra jdu na kolntrolní utz a doufám, že folíky už budou tak velké, že si nebudu muset dokupovat za 5 tisíc další léky. Už to leze strašně do peněz. Nevedu si domácí účetnictví, ale počítám, že jsme za rok snažení o miminko utratili cca 60 tisíc. Na dovolené jsme byli na chalupě a oblečení si kupuju u Vietnamců. Doufám, že to tentokrát vyjde, rozhodla jsem se, že je to naposledy. Víc už pojišťovna nezaplatí a na další nativy nemám nervy. Musí to vyjít, protože mi kartářka i psycholožka předpověděly 2-3 děti, další pokus už nebude a přirozeně to neumíme 🙂 . To si teď říkám, abych byla v pohodě. Napiš, co děláš Ty, jsem zvědavá.

luca77
26. říj 2011

@ismet Ahooj,držím ti palečky ! No,my zatím nic...viz.výše jsem psala,jak jsem dopadla při poslední návštěvě v Motole.Ted v neděli doberu antikoncepci a v pondělí jdu ke svému OG na UTZ,aby se podíval,zda je cysta pryč,doufám,že bude 😒 Pokud bude a dorazí MS,tak to vypadá,že bych v pátek 4.11. jela do Motola a píchli by mi Decapeptyl a rozjelo by se to...v opačném případě zatím nevím,jak by dál postupovali,..takže asi tak u nás.To ti řeknu,je to peněz za roční snažení. 😒 Tak se drž a ozvi se.

ismet
1. lis 2011

@luca77 Ahoj Lucko, zítra jdu na OPU, drž mi, prosím, palce.

ismet
1. lis 2011

@len089 Ahoj len, nevím, jestli je moje odpověď ještě aktuální, ale nezdá se mi pravděpodobné, že by ta injekce mohla působit tak dlouho. Vaječníky pak zase "rozhýbala" hormonální stimulace. Nejsi těhotná 🙂 ?

len089
1. lis 2011

@ismet Ahoj, dnes jsem byla v Motole.MS ještě nemám, je to z toho dlouhýho protokolu.Dohodli jsme se že pujdem do naturelního ciklu ale tak v lednu. Dostala jsem dopor. na mojžíšovou a aby mi muj dr. napsal lázně. Tak jsem zvědavá jestli je dostanu.

len089
1. lis 2011

@ismet přeju ti at máš hezký vajucha a pak embryjka. Necháte si prodlouženou kultivaci? mi jsme si jí nechali .
Kolikáte IVF máš?