Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

mikky
26. dub 2011

Ahoj holky jdu vás pozdravit.
@evik73 to mě mrzí že to nedopadlo,ale asi to nemělo bejt a při minimálce je přeci větší šance na víc vajušek.Ty bereš nějaké vitamíny,já beru listovku a ečko .
@ismet a ty už máš odběr za sebou a kolik si měla vajíček?.Já jsem se ještě neobjednávala k pani doktorce,nejdřív půjdu ke svému gynekologovi a možná že by jsme zkusili iui tady u nás.Jestli mi to odsouhlasí.Dneska mě přišli výsledky z imunologie.Tak mam zvýšené protilátky na spermijky ☹
@luca77 tak to je rychlovka to je dobře.Aspon se něco děje.Hned bych se přidala 🙂 .Ale kdo si počká ten se dočká vid
@pajinkaa28 uvidíš,že ten správný čas příjde.Já tomu věřím.Tak se mějte fajn a já zas nakouknu. 🙂

luca77
26. dub 2011

@evik73 Ahoj Evule,no a já jsem si pak když jste odešli,říkala,že má také krátké vlasy přeci psala a dneska jsem zjistila,že tmavé 🙂 ,jj,byli jsme to my s přítelem,seděli jsme poblíž té recepce.Oba dva jsme měli fialové mikyny 🙂 Ty jsi vyšla odněkud zezadu a říkala jsi manželovi "tak nic" ☹ .Koukám,že jsme se tam dnes sešli všechny tři,ismet ta odpočívala v místnosti 😉 No,tak aspon,že manžel si mě všimnul 🙂 Neboj,třeba bude ještě příležitost,já ted už vím,jak vypadáš 😉

luca77
26. dub 2011

@ismet Ahoj,mě to přijde hrozný fofr,ty už jsi zase po odběru,kolik bylo vajíček?Jéé,nestrašte mě z narkozou,vždyt jste si jí před tím tak pochvalovali ☹ .. 😉 ,ale je fakt,že to bylo asi tím,jak ti připíchli anestetikum.Takže toto,co máš dnes za sebou ty,tak to mě zanedlouho taky čeká,hmm,už se těším 😒 .Špatná zkušenost s narkozou,ale dá se to přežít. 😠 Takže ted ti vzali vajíčka, ty ted oplodněj a pak ti je tam zase šoupnou opět pod narkozou?Za kolik dní to zavádí zpět?Na kolik vás vyjde toto IVF?Já jsem říkala,že se tolik bát IVF nebudu,ale asi budu ☹ .Držím ti palečky. 😉

luca77
26. dub 2011

@evik73 Jinak mi dr.Uhrová říkala,že jsem naprosto zdravá ženská 😉 Cestou domů jsem říkala přítelovi,že to ani nemá cenu nějaké domácí IUI 😒 a nebo by se musel stát zázrak,..no,ten se snad stane,ale až tak za pomoci doktorů 🙂 .Tak já se pro dnešek loučím,jdu si zhasnout a udělat pohodlí,ale jen do pohodlného křesla,žádná postel 😉 a zase se tu objevím dnes večer,mám další noční.

luksi
27. dub 2011

dobré ranko holky 🙂 jakpak se máte při středě? My včera byli v Podolí na imunologii na kontrolních odběrech.Ale pan dr nás trochu zarazil ☹

evik73
27. dub 2011

Pěkné středeční ránko 🙂
@luca77 no tak to vidíš jaká jsem blbka,ty tam sedíš a já tě prostě přehlídnu 🙄 Určitě se ještě někdy uvidíme 🙂 A to domácí snažení bych tak nezavrhovala...i zázraky se občas stávají 😉 Ještě k té narkoze,vůbec se toho neboj,ono to vypadalo divně z mého pohledu,když jsem na holky koukala,jak byly mimo,ale ty se jen krásně prospíš a pelášíš domu.Transfer embryjek zpět do dělohy se provádí bez narkozy,ale vůbec to nebolí,je to jako běžná gynekologická prohlídka.
@luksi copak se děje,že jsi nějaká skleslá z imuna?
@mikky díky za útěchu,ale beru to přesně jak píšeš,teď nebyl ten správný čas a doufám,že bude větší úroda,byla bych ráda za 2 do bříška pro zvýšení šance....beru taky listovku a popíjím čajíky na podporu těhu 😅
Dneska mi odjel drahoušek a vrátí se až v pondělí a teprve teď jsem si uvědomila,že v neděli je 1 máj a já zůstanu nepolíbená ☹

luksi
27. dub 2011

@evik73 Ale pan dr.Madar se ptal co se událo za ty tři měsíce a tak jsem mu řekla že jsme měli dva pokusy IUI a on že to není dobré že to je o ničem prý 😒 ☹ tak jsem pak o tom přemýšlela co řekl.Ale myslím si že Dr.Uhrová ví co dělá 😉

evik73
27. dub 2011

@luksi a bereš zřejmě Prednison že?Já si nemyslím,že je to uplně špatně a nikdo nemůže s jistotou tvrdit,že se zrovna IUI nepodaří a určitě pokud by tam nebyla šance,tak tě do toho dr.Uhrová nepožene a navrhne rovnou IVF.Už jsem četla tolik příspěvků,kde bylo přirozené početí naprosto nemožné a stejně se to povedlo....příroda je mocná a ví co dělá 😉 Hlavně si z toho nedělej hlavu 😉

luksi
27. dub 2011

@evik73 ano beru Prednison jednu tabletu denně 😉 Tak ési říkám,že kdyby to nemělo šanci tak by nám to nenavrhovali 🙂 😉 A coty jakpak se dneska máš ? 🙂

evik73
27. dub 2011

@luksi jasně,je třeba věřit a pozitivně myslet...to je půl úspěchu 🙂 Nám Prednison taky dali a to jsme šli rovnou na IVF a tam prý až tak imunita nevadí,že se to tím mimotělním oplodněním obejde a na trofoblast hodnoty na 1......stejně jsem ho brala a beru ho i teď pro ten pocit,že dělám fakt všechno,ale zobu jen 1/2 denně.
Jak já se mám?No špatně,když jsem teď slamněná vdova 😀 😀 Ale má to i své výhody...nebudu muset tolik vařit,my se s Bárou něčím zaplácneme a prdím na to 😝 Kdyby aspoň bylo venku hezky,tak se jdu vrtat na zahradu,ale takhle?Teď si zajedu do obchodu a asi si udělám těstovinový salátek.......po tom velikonočním obžerství by to chtělo spíše zeleninový 😀 😀

luksi
27. dub 2011

@evik73 já se snažím myslet pozitivně a i Honza myslí pozitivně 🙂 jé tak to je pravda,že když jste doma sami tak se nemusí tolik vyvářet a stačí něco lehkého na jídlo 😀 tak těstovinový salátek ten je dobrý ten já můžu 😀

evik73
27. dub 2011

Tak jsem doma,vzala jsem to jedním vrzem a stavila se na gyndě na preventivní(jako kdybych toho měla v Motole málo 😀 😀 ),ale pro klid v duši,abych věděla,že je dole vše v pořádku....stěry jsem měla dělané naposledy ani nevím kdy 😝 noooo a v Motole se tímhle zabývat nebudou,tak ať je jistota na další pokus.A za chvíli jedu ke kámošce na vínko a vykecat se 😀 Dceruška se tam zastaví pro auto a pak si pro ovíněnou maminku zase přijede.....holky to je výhoda,když má dítě papíry a může vás vozit 😀 😀 Mějte se tu krásně a budu se snažit večer nakouknout...jestli budu schopná 😅
Ismet jak to vypadá u vás s embryjkama?Budeš volat dnes a nebo až zítra?Už si přesně nepamatuju,jak to bylo....

luksi
27. dub 2011

@evik73 tak si to vínko vychutnej pořádně 😉 🙂

ismet
27. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, jsem v šoku. Volala jsem teď na genetiku a řekli mi, že se ani jedno z těch 13 vajíček neoplodnilo! Neví, čím to je, spermiogram byl dobrý a minulý měsíc se to jediné vajíčko oplodnilo spontánně. Na konzultaci jdu 24.5., tento termín se mi nepočítá, pojišťovna mi zaplatí tedy ještě jeden.

ismet
27. dub 2011

@luca77 Ahoj Lucko, neboj se narkózy ani stimulace. Tentokrát se jim to sice moc nepovedlo, ale jinak jsem to zatím vždycky měla o.k. Toto IVF nás nakonec nebude stát kromě léků za cca 4.000 Kč (Puregon a Crinone) nic a dokonce se ani nebude počítat jako pokus, protože když jsem dneska volala na genetiku, kolik vajíček se oplodnilo, tak mi řekli, že žádné. Bylo jich 13, tak jsem čekala aspoň 5-6 embryjek. Byla jsem z toho v šoku a stále jsem smutná. Spermiogram byl dobrý a minulý měsíc při nativu se vajíčko oplodnilo, proto jsme mysleli, že ICSI nebude potřeba. Jediné pozitivum je, že když nedošlo k transferu, tak nám pojišťovna hradí další pokus. Kdybychom měli ICSI, tak by to bylo dalších cca 7000 navíc+PK 2500 Kč.

Kdy půjdete na IVF vy? IUI tedy už nebudete zkoušet?

evik73
27. dub 2011

@ismet Ježíši to snad není možné 😝 Proč nás ten život tak zkouší?Vypadalo to tak krásně,13 vajíček super výsledek a nic?Nemůžu tomu ani uvěřit 😕 Teď jsem dorazila domů,tak se jdu podívat,co nového a taková zpráva nepěkná ☹ No aspoň,že se ti to nepočítá jako pokus,to by bylo v pytli...... 😒 Takže příště asi budete muset dát ICSI viď?Tomu fakt nerozumím,že se jedno oplodní v poho a ze 13 kousků ani jedno.....moc mě to mrzí,co více na to říct ☹

ismet
27. dub 2011

@evik73 Díky, Evíku. Já to také nemůžu pochopit. Zdá se mi, že s našemi embryjky je něco špatně, jsou prostě nějaká slabá, když se v únoru dožilo transferu jen jedno, při nativu se zase pustilo a teď se vůbec neoplodnila. Jenže to nemůžeme vůbec nijak ovlivnit. K tomu všemu mi malý spadl dopoledne do rybníka, sklouzl tam, když jsme krmili kapry. Hned jsem skočila za ním, voda mi byla do půlky stehen, pro něj už to byla hloubka. Chvíli brečel asi z leknutí a já měla záchvat smíchu z toho šoku. Pozoroval nás tam nějaký rybář, musel si myslet, že jsem blázen.

evik73
27. dub 2011

@ismet Booooože vy máte ale věci,hlavně že se nic vážného nestalo a malý je v pořádku a ty taky 😉 Asi tam bude někde zakopaný pes,protože není normální,pokud máte spermio OK,aby se ani jedno vájo neoplodnilo ☹ My to asi nerozluštíme,uvidíš co ti řekne Dr. na konzultaci...Ráda bych tě nějak povzbudila,ale nemám opravdu slova,co na to říct..snad jen,nebude pro vás ten Nativ lepší než celé IVF?Tam byl alespoň náznak,že se mimi chytlo,ale tady ani ťuk 😒

ismet
27. dub 2011

@evik73 Na tom asi něco bude. "Nejúspěšnější akce" v našem snažení o miminko plném zklamání byl ten nativ, který "se povedl" aspoň na chvíli. Dohodnu se s dr. Uhrovou na dalším postupu, měsíc si teď dáme pauzu. Díky moc za Tvou podporu a milá slova.

luca77
27. dub 2011

@ismet Ahoj,no tak to je mi líto,ale jak je to možné,že se ani jedno neoplodnilo a ještě když byl dobrý spermiogram? ☹ To jsou fakt věci ☹ Já přesné datum ještě neznám,ale počítám někdy v květnu,že podstoupím IVF.Nebudeme zkoušet IUI,dr.Uhrová o tom nejdřív mluvila,ale pak říkala,že by to stejně nemělo cenu a tak nám doporučila rovnou IVF.Tak uvidíme.Takže by nás to IVF mohlo stát také cca 4.000,- co by jsme dali za léky. Nesmutni,ještě máš další pokus,tak třeba to už vyjde 😉

luca77
27. dub 2011

@ismet Koukám,že jste měli s malým dopoledne o zábavu postaráno 🙂

luca77
27. dub 2011

@luksi Ahoj,to jste byli poprvé na imunologii? Jak to probíhalo? My tam jedeme v úterý 3.5.

luca77
27. dub 2011

Holky,chci se zeptat k čemu se užívá Prednison? To jste dostali na imunologii?

ismet
27. dub 2011

@luca77 Díky za podporu, Lucko. Byla jsem opravdu v šoku, když jsem se dozvěděla, že se ani jedno vajíčko neoplodnilo. Prednison se používá ke snížení reakce imunitního systému v případě, že má žena zvýšenou buněčnou imunitu (to se zjišťuje z krve a spermatu v Podolí). Někde ho dávají preventivně, v Motole až po tom vyšetření. Má nepříjemné vedlejší účinky, hlavně celkové snížení imunity a při delším užívání řídnutí kostí, tak ho nedávají každému. Já ho např. v Pronatalu dostala, ale v Motole už mi ho nedali.

evik73
27. dub 2011

@ismet Vůbec nemáš zač děkovat,to je prostě samozřejmost.tak to cítím a můžu ti říct,kdybych byla na tvém místě,nevím,jak bych to ustála.....to snad musí být horší,než nenajít // ☹
@luca77 Prednison je na snížení imunity,tzn.že tvoje tělo je oslabené a nebojuje proti embryjku jako nepříteli a je větší šance na uchycení 😉 Odeberou ti krev a manželovi(nebo přítelovi)spermie a jdete na pohovor k dr.buď Madarovi a nebo je tam ještě nějaká mladá doktorka,řekla bych,že ruska nebo ukrajina....a budou vás zpovídat...a pak čekání na výsledky 😒 my čekali 3 týdny!

evik73
27. dub 2011

Já jsem měla mírně sníženou imunitu a taky mi dali Prednison 😒 Chápu při zvýšené imunitě,ale že i při snížené??????

luca77
27. dub 2011

no,to jsem zvědavá co zjistěji u nás 😒 .Jak to bude trvat dlouho v Podolí? A na pohovoru se budou ptát na co? Já jen abych byla připravená 😉 .Sestra mi řekla,že až tam přijdeme,tak si máme vzít pořadové číslo a já nemám moc pít ...tak já jdu dát nožky nahoru,je tady teď už klídek(před půlnocí jsem volala záchranku),tak mi nic nebrání v odpočinku 😕

luksi
28. dub 2011

@luca77 Ahoj Lucíku, my tam teďko byli po třech měsících na kontrolních odběrech,sice jsem si myslela,že mě vezmou jen krev a přítel dá sperma,ale nakonec jsme ještě šli k Dr.Madarovi a ptal se co se za ty tři měsíce událo.Jinak při první návštěvě jsme na pohovoru byli déle,ptal se na prodělané nemoce,jestli pijeme,kouříme a jestli máme doma nějaké zvíře... 🙂

luksi
28. dub 2011

tedy dneska celý den nikde nikdo 😕 😕

evik73
28. dub 2011

Ahoj holky 🙂
@luksi je ti tady smutno viď?Já jsem nebyla doma....
@luca77 na kolik jste objednaní do Podolí?Buďte tam dřív,ať jste mezi prvními,potom je tam dost párů...nejdřív berou na krev a spermio,pak se postupně chodí k lékaři.A pokud přijde těhule,jde okamžitě,mají přednost.
@ismet už jsi se vzpamatovala z toho včerejšího šoku?Mně to pořád šrotuje v hlavně a jsem fakt zvědavá,co na to dr.řekne 😕