Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

len089
21. dub 2012

Ahoj holky, tak minulou neděli jsem jela na odběr ale vajíčko už tam nebylo. Devátý den na uz mělo 19mm a na ten odběr jsem měla jít až 11 den, takže si myslím že už bylo dost pozdě.Tak doufám že v květnu to už dopadne líp .
Ještě k tý imunologii - do podolí chodíme od r.2009, každý testy špatný a dokonce i kontrolní testy se nikdy nezlepšili natolik aby byli v normě. Tet jsem brala k prednisounu ještě 2x5 wobenzymu a konečně kontrolní testy jsou OK.

stazina1
22. dub 2012

Ahoj dievčatá.
Ako som už písala tak máme z Motola ročného chlapca.Mám dotázek 🙂 ,akí tam teraz pracujú lekári?Viem,že je tam stále doktorka Uhrová ale ostatní neviem,ja som chodila k Hrehorčákovi,ale ten odišiel(v období tej stávky)Zrejme si tam pojdeme koncom leta po druhé mimi 🙂
Ďakujem
Pekný deň

barce
23. dub 2012

ahoj len, tak to je teda smula 😒 . ale to mas teda docela kratky cykly vid?

stazina tak to by me taky docela zajimalo 😎 . ja tam byla vzdy pouze jen u uhrovy. prijde mi, ze tam snad pracuje sama 😀 .

kive76
23. dub 2012

@stazina1 ahojky, tak y jsem byla jen u Uhrový...takže taky zatím nevím o dalších doktorech, ale asi tam nebude sama. 😀 😀 😀 😀 protože říkala mi, že někdy se může stát, že na ultrazvuk půjdu k někomu jinýmu

kive76
23. dub 2012

@stazina1 tak jsem to našla na netu...http://www.fnmotol.cz/kliniky-a-oddeleni/cast-p... i s ordinačníma hodinama.. 🙂
Vedoucí lékař:
MUDr. Karel Hynek

Lékaři:
MUDr. Petra Hanulíková
MUDr. Georgij Minajev
MUDr. Eva Uhrová
MUDr.Zlatko Pastor
MUDr.Gabriela Stránská

stazina1
25. dub 2012

Ja som teda blbka 🙂 mohla som si to nájs´t aj sama,ďakujem dievčatá 🙂

kive76
25. dub 2012

@stazina1 nemáš zač...oni to normálně na klasickej stránkách ivf motola nemaj...přímo pod motolskou nemocnicí jsem to až našla.. 🙂

luca77
25. dub 2012

Ahoj holky,tak jsme včera byli s přítelem v Motole.Nejdříve jsme byli objednaní v 8:30h na genetiku,aby jsme se dozvěděly výsledky - po genetické stránce si vyhovujeme 🙂 ,žádný problém. Pak jsme byli objednaní v 9:30h k dr.Uhrový,ale ona v klidu přišla skoro v 10h,přítel už lehce nervní. Dostala jsem rovnou injekce Puregon a připláceli jsme si 2.500,- Kč za pero ,takže ted to zkusíme s "lepším" přípravkem a krátký protokol ! Až to dostanu,tak hned první den začínám píchat. To bude příští týden.Na genetice mi řekla dr.Raušová,že jí je divný,že jsem vůbec předtím nereagovala,že z výsledků bych měla velice dobře reagovat a je možné,že bych mohla mít i hyperstimulační syndrom,říkala dr.Uhrová,že budu muset jezdit častěji na UTZ. Tak jsem zvědavá co mě všechno čeká. Hlavně jsem byla překvapená,že jsem rovnou dostala injekce,tak jsem ráda,že nebudu muset zase čekat. Jo a v Motole mají nějakou mladou lékařku,myslím,že to je ta Stránská.

kive76
26. dub 2012

@luca77 ahojky, zdravím... takže ono co s všechno vyšetřuje na genetice, a tam se dělají nějaký odběry krve? a pak se k nim zas člověk musí objednat na kontrolu kvůli nějakejm výsledkům? nás to čeká 9.5. a taky k dr. Raušové...no pak 26.6 kontrola na imunologii a pak ...a to se ještě musím objednat zas k dr. Uhrové a pak koncem toho července, srpna uvidíme co dál...ohledně IVF tak toho 26.6.mám brnknout do Motola a oni zaslout žádost na pojištovnu..no je fajn, že jsi hned dostala ty injekce...

kaculam
27. dub 2012

Ahoj holky 😎 ,
tak jsem uspěšně po ET, v pondělí OPU 4folíky a všechny plný, ale....do druhé dne zbyly jen 2 embrouška a do 4dne se probojoval jenom jeden embroušek 🙂 Ten je od včera u mě 🙂
Jeden jedinej vyvolenej si získal a vybojoval místo panovníka a tak doufám, že ve mě bojuje dál 😀 hrozně mu fandíme 😀
Včera jsem tak nějak polehávala, ale dnes se už snažím fungovat, žádné ležení ať má prcek tu výstelku pěkně prokrvenou 🙂
Užívám 2-2-2 Utrogestan, to je asi dost konská dávka co myslíte? Nebo je to normál?
V Pronatalu ( 2X IVF 2xKET ) jsem takto velkou dávku určo neměla a hlavně tam jsem měla 100% naordinovaný ležení a nehnutí, myslím, že to není dobře, tak to teď budu bojkotovat 😀 (s rozumem 🙂 )

luca77
28. dub 2012

@kive76 Ahoj, jo jo, odběr krve asi dvě malé zkumavky myslím 😉 Při první návštěvě s tebou proberou rodinnou anamnézu - vyplníš rodokmen.Zajímají je nemoci v rodině atd. A z té krve zkoumají karyotyp - pohlavní chromozom, u nás je to takhle 46, XX - žena a 46, XY - muž - normální karyotyp a ještě něco dál. Po první návštěvě by jsi se měla cca za 5týdnů objednat na kontrolu kvůlii výsledkům.My jsme tam byli až po 3měsících,dřív nebyl čas 🙂 a měsíc z toho jsem byla v lázních. A aby jsme tam jeli jen kvůli tomu to se nám zase nevyplatí,tak jsme to spojili s návštěvou CARu.

luca77
28. dub 2012

@kaculam Ahoj a jak ti bylo po OPU? Jak to probíhá v Motole? Ty už jsi zkušená koukám 😉 Já budu mít asi trochu nervy 🙂 Jaký jsi měla protol? Já jsem taky užívala Utrogestan 2-2-2,teď to mám 1-1-1 , beru ho abych dostávala MS. Zavádím to spodem a je to otrava! A co to,že jsi přešla z Pronatalu do Motola?

kaculam
2. kvě 2012

@luca77 Ahoj,
protokol jsem měla krátký 1.-9.dne Gonal 7.-9. Cetrocide 9.den Pregnyl 10.000j
Na poslední chvíli jsem dostala strach z dlouhého a tak jsme to z dr.po telefonu změnily - neměla jsem to asi dělat měl měla by jsem víc Vajuch.
Udělalo se mi jenom 4foliklíci, asi jsem špatně reagovala.
Po OPU mě bolelo břicho ještě asi tři dny (do Transféru) a bylo zle, hlava se mi motala a opet jsem 2x omdlela 😀 a celkově nic moc, ale každý to má jinak, já jsem omdlívací 😠
Zkušená sice jsem, ale to mi je prd platný, když je to pokaždý jinak a je to poslední pokus 3.IVF, ale v Motole 1. IVF - tamty jsem měla v Pronatale cca 7let zpět a v Motole jssme zatím bojovali s Nativy ☹

barce
2. kvě 2012

ahooooj kacu, tak to sou super zpravy!!! moc ti drzim palce aby to klaplo 😉 . taky sem zvedava jaky to v podoli je, na sale jaky sou, prostredi a tak.... ja mela utrogestan myslim 2-0-2. ale nic mi to nedelalo, zavadela sem. ja omdlivala po OPU akorat kdyz mi mardesic napich cevku a ja krvacela do bricha 😒 ale bricho me taky bolelo. muj manzel omdliva jen mu ukazes injekci 🙂 , kazdy proste tyhle veci snasi jinak. tak nic tezkyho nenosit a pekne klidovy rezim 😉 . jeste jednou moc drzim palce at se zadari!!

barce
2. kvě 2012

kacu co to melu, v motole jaky to je sem chtela napsat 😉 . ja mam uz dost 😀 .

kaculam
9. kvě 2012

Tak nic ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kiwisek
9. kvě 2012

@stazina1 ahojky, my chodíme k Dr. Hanulíkovej - celkom mladá - zo začiatku som mala dobrý pocit, neskor moc nie (dosť nás !tlačila" do zváženia darcovských spermií)...

kiwisek
9. kvě 2012

@kaculam copak? embryjko se nechytlo? nebo resp? neudrzelo? 😖

kiwisek
9. kvě 2012

@luca77 ahojky, co novýho u Tebe? jestli dobře počítám, tak Tě v nejbližších dnech čeká OPU? Tak držím palce, aby si měla dost folikulek 🙂

kiwisek
9. kvě 2012

jinak u nás se mm léčí (dáváme dohromady hormonální nerovnováhu.. a na 16.5 jsem objednaná na konzultaci - chtěla bych podat žádost na 2 IVF, abychom na to mohli v červnu vlítnout 😀 doufám, že výsledky mm budou dobré, máme v Motole zamraženou nějakou dávku sperjmií, aby to nedopadlo jako pri 1. pokusu ☹

kaculam
9. kvě 2012

@kiwisek Mrcha přišla v plný síle ☹

kiwisek
9. kvě 2012

@kaculam to mě moc mrzí :(((( ještě si pamatuji jak jsem byla zklamaná když z 10 vajíček jsme neměli ani jediné embryjko :( no tys byla v naději ještě déle ☹
jestli se můžu zeptat, tak v čem je u Vás problém?
čtu, že joto byl 3 pokus... nechávala si si zavádět v některým z předchozích 2 embryjka? nebo pokaždé jen 1? to by pak ještě šlo 4. pokus...

kaculam
9. kvě 2012

@kiwisek 4.pokus se týká pouze nováčku, kteří začínají 1.4.2012, volala jsem si na revizního gynekologa na pojištovně.Já už byla na 1.IVF v roce 2005, takže mám smůlu.
Vždycky bylo na výběr, 3x2emryjka, 1x3embryjka(to bylo čirý zoufalství), 2x k ET vůbec nedošlo z Naturálního cyklu a minimální stimulace. A ted když jsme chtěli sázet už na jistotu, zažádali jsme o poslední pokus, ale špatně jsem reagovala na Gonal a udělala se mi jen 4vajucha a po 4dnech zbyl jen jeden bojovník a toho jsem měla, do dneška 🙄 🙄 🙄 🙄 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Problém? Nemám vejcovody a až tady v Motole mi dr.Uhrová zjistila 100% protilátky v buněčné imunitě. Zkoror rok jsem se léčila, doku to nebylo vhodné k pokusu a i ted nadále beru léky a budu brát během těhu.
Jinak jiný problém nenašli

kiwisek
9. kvě 2012

@kaculam někdy je to děs jak vše pořádně nevxšetří a člověka naženou do úplně zbytečných pokusů 😖 u nás to bylo taky tak v prvním IVF - mm měl tragické spermiogramy 0,38 a 0,1 mil/ ml a i přes to nám doporučii IVF ISCI, no chyba lávky byla v tom, že při tak kritockých hodnotách nám nedoporučili pro jistotu zamrazit nějaké dávky dopředu...
v den OPU to dopadlo tak, ze mm neměl ve vzorku žádné spermije, tak ho poslali do kabinky ještě jednou ... to tam údajně pár ks bylo, ale špatných, tak se nepovedlo oplodnit ani jedno z 12 vajíček :((
Tak sme z toho byli hodně rozčarovaní oo nazlobení na Motol - tak zbytečný pokus a mě cpali hormonami. zvažovali jsme změnu CAR, ale pak sme si řekli, že jim dáme ještě 1 šanci... snad to výjde!
k tomu 4. pokusu mě to překvapilo!? mě na pojišťovne rekli, ze se to tyka vsech, co nemeli v prvnich 2 pokusech zavedene 2 embryja 🤐 tak nevim... taky na poradne v iscare.cz to tak psali. myslíš, že to může záviset na pojistovne??

kaculam
9. kvě 2012

@kiwisek tak to je mazec, a ted máte jak jsem pochopila dávky v mrazáku???
Je to lepší aspon človek muže být "klidnější" že má nějakej sichr, vid?

S tím 4.pokusem to zřejmě pojištovnou (mám Metalku) být může na to jsem se ho neptala, veřila jsem že když volám přímo na pjištovnu na jejich revizního, že mi dá aktuální info, ale i tak jsem měla zaváděny 2 a více, takže bych ani u jiný pojištovny nepochodila.

A ty když jsi ten 1.IVF neměla dokončený k ET, tak se to nepočítá, víš to?

kive76
9. kvě 2012

@luca77 ahojky, tak mi bylo řečeno, že v červenci se IVF nedělají, a pak skoro 3 týdny má dr. Uhrová dovolenou, takže až 20. srpna půjdeme na konzultaci po výsledcích z genetiky, já ještě musím na kardiologii - máme v rodině srdeční arytmii..tak dr. z genetiky chce vědět, jestli jsem tohle též nezdědila..no pak výsledek z mé gyndy kompletní kultivace...a kdy ty budeš mít IVF? jo a jinak ted kvůli tomu prednisonu../mám alergii na spermie/ až do 26.6. d o kontrolní imunologie..máme kondomový styk...můžu to potom jen třeba ve dnech plodnejch zkusit, anebo až do toho srpna nesmíme zkoušet otěhotnět nevíš?

kiwisek
9. kvě 2012

@kaculam jj, pochopila si to dobre, mame 2 davky v mrazaku .. pro jistotu 😉
co se týče pokusu, kde nedojde k ET tak mi bylo řečeno, že mám u 4 pokusu hrazeny léky (pokud standardně jsou 3) ale na 2 IVF se musí podat nová žádost...
a co vy, ještě nějaké šance?

kiwisek
9. kvě 2012

@kive76 ahojky, tak to se mi vůbec nelíbí ty zrávy z Motola 😠 a řekli Ti proč v červenci nedělají IVF? to mají jako hromadnou dovolenou nebo co?... chjo.. takhle nám to natahovat když už se neumíme dočkat viď?? 😖 já tajne doufám, že stihneme 2 IVF v červnu, ted 15.6 jdu na konzultaci a chtěla bych posla žádost. a snad v půlce června mi vychází MS, tak doufám, že ještě budu moct stimuovat.... 😕

kive76
9. kvě 2012

@kiwisek ahojky, no mě to taky přišlo divný, že by se celej červenec IVF ka nedělala, ale dr. Raušová z genetiky mi to jen říkala, že ten měsíc se nedělaj .....přitom jsem koukala na stránkách Motola nic o tom není...no tak se schválně pak v tom červnu na tý konzultaci poptej...