Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

luca77
13. dub 2011

Jinak se nám dnes zase vrátila zimička,co?U nás padal lehce i sníh,..jsou to skoky,před týdnem by jsme chcípli vedrem a ted kosou 🙂 ... a ted prší,..ještě,že jsem v práci .

ismet
13. dub 2011

@luca77 Ahoj Lucko, díky, je to hrůza, co některé ženy vytrpí, než se jim narodí dítě. To, co se stalo včera mně, je nic proti tomu, čím si musela projít Evička. Čím dřív těhotenství, které nemá být úspěšné, skončí, tím líp.

Nativ je vlastně také IVF, nevím, jak se to jmenuje přesně odborně, je to také mimotělní oplodnění, ale probíhá tam jen minimální nebo i žádná hormonální stimulace. Odběr vajíček probíhá bez narkózy nebo si ji musíš zaplatit. Já měla jen jedno a ta bolest se dala vydržet, je to jako rána nebo křeč.

Většinou se ale léčba začíná klasickým IVF s hormonální stimulací, protože je statisticky úspěšnější, myslím, že Ti zatím dr. Uhrová nativ nenavrhne. Evík si své pokusy IVF placené pojišťovnou už vypotřebovala a mně zbývá jen poslední a navíc jsem při minulém pokusu měla špatnou odezvu na stimulaci-z 9 vajíček bylo jen 1 embryo schopné transferu (ET). Pro nám to navrhla.

ismet
13. dub 2011

@evik73 Ahoj Evíku, já počítám se tím, že půjdu na IVF rovnou, moje pojišťovna dala souhlas na využítí všech cyklů, nemusím žádat znova. Tak jsem to tedy pochopila v únoru na konzultaci s Dr. Uhrovou. Až začnu krvácet, tak tam zavolám a objednám se na utz, doufám, že nebude problém.

evik73
13. dub 2011

@luca77 Vrozená vývojová vada,srdíčko měl chlapeček moc nemocné a nepřežil by po porodu ☹ A kdyby náhodou přežil,tak by ho čekaly jen samé operace a prognoza jak dlouho by žil nám nikdo neřekl ☹
Dobrá zpráva se štítkou,tak aspoň že tak a já věřím,že tan pofrčíš dřív jak za rok.
IUI je vlastně skoro jako snažení doma,jen vám k tomu trochu asistují doktoři..vyberou nejlepší spermie a šoupnou ti je do bříška.To je ta nejjednodušší možnost a nejlevnější.Pojišťovna jich hradí snad několik do roka ale nevím to jistě,protože tohle jsme nikdy nepodstoupili,já nemám od 19 let vejcovody.
Pak je Nativní cyklus buď bez horm.stimulace,jen ti v tvém přirozeném cyklu odeberou vajíčko(bez narkozy),oplodní a vrátí do dělohy,nebo jako jsem měla já s minimální stimulkou(od 2DC clostilbegyt a pak 8a9DC připíchnout Merional).Měla jsem sice 4 folíky,ale jen 2 vajka a jedno nebylo uplně super tak na vklad jen jedno.
A pak IVF...hormonální smršť 😀 Snaží se ti hormonama vyprodukovat co nejvíce vajíček,aby bylo popřípadě i k zamražení a na další pokusy.Tak snad jsem to tak nějak napsala srozumitelně....

evik73
13. dub 2011

Tak
@ismet byla s vysvětlováním rychlejší 😀

evik73
13. dub 2011

@ismet tak to je super,že nemusíš čekat a můžeš do toho znovu skočit.Tak zkusíte třeba jiný protokol,když ten minulý nebyl nic moc?Jaký jsi vlastně měla,dlouhý nebo krátký?

ismet
13. dub 2011

@luca77 Pojišťovna platí ročně 6 nebo 7 cyklů IUI, za život to myslím není omezené, ale asi to také bude jen do nějakého věku. Já jsem před prvním IVF měla 3, ale nepovedlo se to asi kvůli špatnému spermiogramu.

ismet
13. dub 2011

@evik73 Tak jsem pro všechny případy zase zavolala do Motola a ujistila se, že můžu jít na IVF hned přiští cyklus. Sestřička Kočišková byla moc milá, říkala, že o tom s dr. Uhrovou už mluvily a našla mi místečko v pátek v 11:15 bez ohledu na to, jestli budu už krvácet nebo ne. Jsou opravdu hodné a empatické, jsem jim za to moc vděčná a až konečně pořádně otěhotním, tak jim přinesu dárkový koš.

luca77
13. dub 2011

@evik73 to vůbec nevadí když mi to napíšete 2x 🙂 ,tím lépe! Přibrali jste třeba po těch hormonech při IVF? Já zrovna nejsem hubenější 😉 Koukám to abych se pak odstěhovala do Prahy,pokud bych třeba šla 2x v týdnu na UTZ,..přece tam nebudu pořád jezdit,..a sestřenka bydlí kousek od Motola -(Stodůlky),taky jsem tam u nich před 10lety 3roky žila.Ale doma je doma. 😉 Joo IUI bylo v pohodě,ale také jsem měla předtím trochu strach,přeci jenom to bylo poprvé a nová věc.A jako nějaké odebírání vajíčka bez narzkozy,au,au ☹ ,jak to trvá dlouho celý proces nativu,IVF?Evi,kolik ty jsi platila za IVF?

luca77
13. dub 2011

@ismet no,pokud by jsme měli dobrý spermiogram,tak by jsme mohli zkusit IUI,ale jestli to není mrhání časem! Zkusili jsme teprve 1x IUI třeba by se to povedlo.Kdoví 😒

luca77
13. dub 2011

@ismet no,tak to je super,to je rychlost! Sestřička Kočišková to je ta hodnější blond,menší postavy 😉

ismet
13. dub 2011

@evik73 Nechceš se, Evíku, s dr. domluvit, že bys chodila na nativy každý měsíc, abys měla také připravená zadní vrátka? U IVF to nejde, tam musí být měsíční pauza (v Pronatalu mi dokonce říkali dvouměsíční), ale tady snad není žádný důvod odpočívat.

ismet
13. dub 2011

@luca77 Je to ta nejmenší z nich, blondýnka. Ale i ostatní mi připadají v pohodě. Už jste IUI zkusili nebo o tom uvažujete? Uvidíš, co Ti dr. navrhne. Asi to bude chtít zkusit jdenou, dvakrát, ale kdyby to nevyšlo, tak navrhne IVF.

evik73
13. dub 2011

@ismet Kdyby to stálo tak 1000 korun,to bych se vůbec nerozhodovala,ale i těch 7500 je dost.Uvidíme,co pořešíme s Dr. v tom květnu.Abych mohla chodit každý měsíc,tak bych potřebovala mít doma tiskárnu na peníze 😀 😀
@luca77 taky 7500,- jako Ismet plus něco málo za Clostylbegyt a Merional.Trvalo to chvíli,začala jsem 2 DC a 12DC jsem měla odběr....a dá se to vydržet bez narkozy,mě vypíchla 4 folíky,je to natošup.
IVF je trochu delší....před koncem roku,myslím 22.12 jsem dostala Zoladex(injekce na uspání vaječníků).pak 4.1. kontrola UTZ,ještě jsem odmenstruovala,injekce jsem začala píchat 11.1. a 25.1. odběr vajek.Transfer pak byl po PK 30.1.

mikky
13. dub 2011

Ahojky holky můžu se k vám přidat.Taky chodím do motola.Pár dní jsem na vás nakukovala a držela pěstičky.No nezbývá než bojovat dál.Věřím,že jednou to výjde všem.Taky už mam něco za sebou. 🙂

evik73
13. dub 2011

@mikky určitě se přidej,budeme rádi 🙂 Čím více nás na ty úspěchy i nezdary bude,tím lépe to všechno přežijeme...
Jinak se pro dnešek děvčátka loučím,musím se věnovat drahouškovi.....ani po 20ti letech ho nesmím zanedbávat 😀 😀
Všem přeji krásný večer 😉

evik73
13. dub 2011

@mikky a něco nám o sobě pověz 🙂 co máš za sebou,co tě čeká......no prostě všechno,jsme zvědavý baby(teda aspoň já 😀 )

mikky
13. dub 2011

díky za přivítání evíku.Mam už taky vyčerpaný všechny pokusy, takže to jistí jen minimálka nebo nativ.Mam kluka z druhého ivf.Z třetího ivf jsem před třema lety měla mimoděložní těhotenství.Loni jsem přešla do Motola.Mame za sebou výsledky z genetiky ty jsou v pořádku.A ted čekám až mi příjdou výsledky z imunologie.Loni jsem chodila k dr Hrehorčákovi a ted jsem se dozvěděla,že už tam není.tak vůbec nevím jestli mě někdo vezme nebo ke komu bych se měla objednat.Já bych mohla pomalu psát romány 😀

ismet
13. dub 2011

@mikky Ahoj mikky, vítej mezi námi. Vidím, že už toho máš hodně za sebou a nic nového se od nás nedozvíš. Morální podporu ale poskytujeme 🙂 . To je potřeba 😉 .

ismet
13. dub 2011

@luca77 Ahoj Lucko, Evička Ti popsala dlouhý protokol, já jsem měla krátký a to je o dost rychlejší. Za léky jsem neplatila vůbec nic (Fostimon), začala jsem si je píchat cca 3. den cyklu, celkem 5 injekcí, pak jsem si Ovitrellem zastavila ovulaci a 10. den cyklu mi odebrali folikly (OPU). Vajíčka jsme nechali oplodnit metodou ICSI (čte se iksi a je to intracytoplazmatická injekce spermie) a pak žily 5 dní v Petriho misce (prodloužená kultivace - PK), kde ty slabší odumřely. 15. den cyklu mi zavedli nejsilnější embryjko (ET). Kromě příspěvku pojišťovny nás to stálo cca 10.000. Při následujícím pokusu možná dostanu silnější léky, to rozhodne dr., a nenecháme dělat ICSI. Na tom trochu ušetříme a i tímto způsobem se vytřídí slabší vajíčka.

luksi
14. dub 2011

Dobré ranko holky 🙂 i když venku to vypadá že nebude nic moc počasí tedy aspoň tady u nás v Praze prší 😒

evik73
14. dub 2011

Pěkné ránko 😉
počasí teda fakt nic moc 😝 Přemýšlím,že si zatopím v krbíku 😅
@luksi takže dneska je ten den D?Budu držet pěsti,ať se zadaří 🙂
@mikky takže taky za svoje 😀 je to děs,mohli by financovat více pokusů,jak jsme tady již s Luksi řešily.....
@ismet ahojky spolubojovnice,tak jak je?Nic moc co?Člověk si připadá takový důležitější,když si myslí,že je těhu 😒 Zatím to nevzdáme a budeme zkoušet dál....

Ještě vám tedy napíšu celý můj román kolem IVF......Ismet už to zná,ale pro vás ostatní.V 18 jsem porodila dceru a v 19 letech mi vzali oba vejcovody,takže jsme se rozhodli,když byly Báře 3 roky,že to zkusíme přes IVF.Bylo to v roce 1994.Tehdy jsem na stimulaci ležela na Karláku v nemocnici týden,na odběr vajíček jsem šla k Apolináři,tam je dali manželovi a ten je vezl do Podolí,kde je nechali oplodnit.Samozřejmě bez PK(ta se ještě nedělala)jsem šla třetí den na vložení.Tenkrát se leželo po vkladu 3!hodiny na břiše.První pokus nevyšel i když vkládali 3 embryjka a na mražení nebylo,tak jsme druhý pokus absolvovali za půl roku na jaře a holky nebudete tomu věřit,chytla se nám 3 embryjka.Ve 2 měsíci jsem musela na redukci na dvojčátka,potom bylo všechno v pořádku,ale jen asi do 20tt,pak jsem šla do poradny a odtud okamžitě do nemocnice,začala jsem se otvírat,bohužel se nepodařilo to zastavit a přišli jsme o obě dvě.Byly to holčičky ☹ Po tomto traumatizujícím příběhu jsem řekla už nikdy toto nechci zažít a dítě jsem vymazala z hlavy na dlouhou dobu,než jsme začali uvažovat,jestli ten jeden poslední pokus nezkusit.Tak jsme v roce 2009 začali chodit do Motola.........a to ostatní už znáte....loni se to povedlo,vypadalo to všechno super,na cestě vytoužený chlapeček a najednou rána a konec v 5 měsíci.Proto raději nic hned na začátku,než prožívat tyto muka.Ale holky,jedno je pravda....Ženská vydrží víc než člověk,jak se říká a je to svatá pravda.Sakra to je vážně román 😀

luksi
14. dub 2011

@evik73 Jojo dneska odpol je další pokus IUI 🙂 kuji za držení palců 🙂
tedy tak to sis své užila ☹ ale věřím tomu že se to povede a dočkáš se mimíska 😉

evik73
14. dub 2011

@luksi viď,já bych mohla napsat knížku o umělém oplodnění 😀
Tak v krbu už to plápolá a jak je to příjemné.....v neděli jsem chtěla napustit bazén a teď asi zase půjdu vytáhnout zimní bundu 😝 Snad už o víkendu bude lépe,aspoň to slibují,potřebuju opět umýt okna a už konečně udělat nějakou tu velikonoční výzdobu 🙂

luksi
14. dub 2011

@evik73 tak aspoň s námi ses podělila o to čím vším jsi prošla 🙂 😉
tak to věřím,že to je příjemné protože venku je pěkně hnusně tedy se snad vrátila zima a ne léto... ale máš pravdu na víkend slibují teplejší počasí a snad i sluníčko 🙂 😉

ismet
14. dub 2011

@luksi Ahoj Luksi, držím Ti palce, ať se to povede. Na jaře je největší šance otěhotnět, to mi řekla kdysi jedna stará zkušená gynekoložka. Funguje to tak v přírodě i mezi lidmi 🙂 . Mně se to podařilo také jen v květnu před třemi lety a teď na to také spoléhám.

luksi
14. dub 2011

@ismet Ahojky, děkuji za držení palců. 🙂 😉 tak uvidíme jestli matka příroda na mě také nějak pohlídne a uzná že už je na čase 🙂

evik73
14. dub 2011

Souhlasím s
@ismet ,protože mně se povedlo otěhotnět také vždycky jen na jaře 🙂 Proto jsem asi také teď na to tak spoléhala,že to určitě zase vyjde,tak počkám na ten květen,jestli bude úspěšnější 😀

evik73
14. dub 2011

pořád mně tak divně dloube v pravém vaječníku 😝 doufám,že jsem si tam vypěstovala po Clostylbegytu nějakou cystu 🙄

luksi
14. dub 2011

@evik73 tak třeba je ten vaječník jen podrážděný 😨