Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

ismet
17. dub 2011

@mikky Díky, miky. Pokud hledáš v Motole dobrého lékaře, tak Ti doporučuju Dr. Uhrovou. Tedy ono není moc mezi kým si vybírat, zůstala tam jenom ona a dr. Hynek, ale je dobrá. Hodně pracovitá, energická, zaměřená na výsledek a přitom stále profesionální, příjemná. Je i lidská, stěžovala si na zlomenou nohu a mluvila o svých dětech. Navíc tedy pro mě je hodně důležitá ta rychlost. Ničilo by mě, kdybych musela po každém pokusu dva měsíce čekat na další. Kde ses léčila dosud?

evik73
17. dub 2011

@mikky souhlasím s Ismet,dr.Uhrová je opravdu skvělá lékařka 🙂 Takže za mně jednoznačně plus 😅 Jen má teď strašně dlouhou objednací dobu do poradny,ale četla jsem,že se chystáte až na podzim jo?Pročpak to,až tak za dlouho?Zatím zkoušíte domácí snaženíčko? 😀
@ismet a co ty pícháš pícháš? 😀 Ať máš hodně vajušek a hlavně pěkných embryjek 😅 Teď už to musí vyjít,tělo si s tebou hraje, co vydržíš. 😕

ismet
17. dub 2011

@mikky To je zajímavá myšlenka, že biochemické nebo mimoděložní tehotenství znamená, že tělo chce otěhotnět 🙂 . Jsem ráda, že to vím, a doufám, že se mu to tentokrát podaří na celých 9 měsíců 🙂 .

luca77
17. dub 2011

@ismet Ahoj,jj blíží,..už bych byla ráda v očekávání 😉 ,ále kdo si počká,ten se dočká,že 🙂

ismet
17. dub 2011

@luca77 To je svatá pravda a při snažení o miminko to platí dvojnásob 🙂 .

luca77
17. dub 2011

@mikky Ahoj,my když jsme se letos v lednu objednávali poprvé,tak jsem nevěděla ke komu.Zrovna mě objednávala ta starší sestra,řekla mi kdy a v kolik 🙂 A taky jsme byli pak u dr.Uhrové.

luca77
17. dub 2011

Mě také přijde dr.Uhrová fajnová ženská,udělala na mě velký dojem a mimo jiné jsme se bavili o tom,že nám chutná 🙂 a pak o sportování 😉 ,takže se také přikláním k tomu,že je i lidská.Nemám ráda lékaře,kteří se ani neusmějou! ☹

luksi
18. dub 2011

Dobré pondělní ranko 🙂

evik73
18. dub 2011

Ahoj kočky,kde jste všechny? 🙂
Tak jsem byla v Motole,žádná cysta nikde,asi mi už hrabe z toho všeho 😀 😀 Ale mám ještě jednu novinku,kuklí se mi tam dva krásné folíky,takže jdeme ještě tento cyklus....ve čtvrtek znovu na UTZ a když bude vše tak jak má,tak mi je odpíchnou a budeme se zase 14 dní nervovat 😀

luksi
18. dub 2011

@evik73 Ahojky Evi,
tak to je super zpráva 😉 🙂 a kdopak ti dělal ultrazvuk?

evik73
18. dub 2011

@luksi ahojky,no samozřejmě naše oblíbenkyně,dr.Uhrová 🙂 A co ty?Jak to chodí po IUI?Taky test a když bude pozitivní tak na krev?

luksi
18. dub 2011

Tak to je super, ta je v pohodě 😉 no mě čeká krev pokud do 12.5 nedorazí ms . 🙂

evik73
18. dub 2011

Nedorazí nesmí 😝 mrcha jedna mrchovatá 😀 Dopila jsem kávičku a jdu poklidit......nechápu,že tady máme vždycky po víkendu takový binec 🙄

luksi
18. dub 2011

@evik73 tak se necháme od mrchy překvapit 😀 😀 😕 hele ale to většinou bývá po víkendu co uklízet 😀

mikky
18. dub 2011

Ahoj holky díky vám za rady asi to u mě taky vyhraje dr Uhrová.
@ismet před deseti lety jsem jezdila do Hradce k lékaři,ale na transfery jsme jezdily do iskare,tenkrát nějak spolupracovali.A před třemi lety jsme byli dvakrát u Apolináře no a ted kuli minimálce ,a nativu jsme v Motole.Jinak bych u Apolináře zůstala.Tam jsem měla to mimoděložní. ☹
@evik73 tak vidíš žádná cysta.Mě někdy příjde když mam ovulku tak mě hodně taky pobolívá v podbříšku.Ptala ses mě, že se chystáme až na podzim no já bych šla dřív,ale musíme našetřit a taky trochu doufám na to domácí snažení.S klukem jsem taky otěhotněla v září.Taky jsem si podala přihlášku na školu,nechci se na to upínat. 🙂

mikky
18. dub 2011

@ismet tak jak jde píchání? 😀

stazina1
18. dub 2011

Ahoj dievčatá.
Chcem vás podporiť vo vašom snažení v Motole.Bola som aj ja tam na IVFa podarilo sa hneď na poprvé,momentálne čakám na porod,dokonca sa malému ani nechce vonku takže zajtra nastupujem na vyvolávačku,samozrejme tiež do Motola 🙂 🙂 je pravda že je to o nervoch a aj to tehotenstvo je viac o nervoch ako o užívaní ale stojí to zato 🙂
prajem vám veĺa veľa štastíčka nech sa vám všetkým podarí otehotnieť do mesiaca 🙂

mikky
18. dub 2011

@stazina1 děkujeme za podporu to je fajn,že se vám zadařilo na poprvé 🙂 Tak ti přeju bezproblémový porod 🙂

luca77
18. dub 2011

@evik73 Ahooj,no tak to je jistě nečekaná zpráva,co? 🙂 Takže teď zase nativ bo co? Já tomu prdlajs rozumím 😒 Tak zase je tady další šance,tak hooodně štěstí.

luksi
19. dub 2011

Dobré ráno holky 🙂

evik73
19. dub 2011

Hezké ráno 🙂
@luca77 přesně tak,Nativ,u mně už ani nic jiného nehrozí 😝 Díky díky,šance to je,uvidíme jestli bude úspěšná 😉 Ty jsi noční pták co?Časy u tvých příspěvků jsou pro mně hrůzostrašné 😀 To i doma takhle ponocuješ nebo jsi na noční?
@luksi ahojky ty jsi jednoznačně ten,kdo ráno začíná(pokud nepočítám čas Lucky kolem 1 hodiny 😀 )
@ismet tobě na dnes držím pěsti a palce a vše co se dá,ať je hoooodně folíčků na UTZ. 🙂
@stazina1 tobě extra velké díky za krásná a povzbudivá slova a přeji pohodový a bezbolestný porod a ať je miminko co nejdříve v náručí 😉
@mikky no jo penízky,taky jsme včera rychle řešili,kde na to vzít,když je to tak narychlo......a třeba se opravdu povede doma a CAR nebude potřeba 😉 Mně už strašně tlačí čas,takže na to i musím spěchat z tohoto důvodu 😝

face
19. dub 2011

@mikky Ahoj holky, náhodou jsem narazila na vaši diskuzi a když jsem narazila na jméno Dr. Uhrová, nemůžu nenapsat.🙂 Mohu Vám ji všem jedině doporučit, chodila jsem k ní obě těhotenství a před třemi měsíci mě rodila císařským řezem. Je opravdu výborná a strašně milá 😎

evik73
19. dub 2011

@face děkujeme za potvrzení toho,co všichni víme 🙂 Je opravdu skvělá. 🙂
Koukám,že máš dětičky celkem po sobě,takže je doma veselo že?Tak si to krásně užívej 🙂

luksi
19. dub 2011

@evik73 Ahojky Evi,jojo já ráno začínám 🙂 dorazím ráno do práce a pak při čaji si přečtu co se tady dělo v noci 😀

evik73
19. dub 2011

@luksi no právě v noci je tady jen Lucka,mně tu nikdo nenajde 😀 Já zase při ranní kávě to sčíhnu......a ta je dopita,takže zase mizím,jedu si pro domácí vajíčka na velikonoční obžerství 😀 😀 Zatím pa.

luksi
19. dub 2011

@evik73 tedy také bych brala domací vajíčka se poděl 😀 😀 tak papa a šťastnou cestu 🙂

petunia
19. dub 2011

Dobrý den, vážené maminky,
jmenuji se Daniela Škarytková a jsem studentkou Univerzity Pardubice, Fakulty zdravotnických studií. Tímto vás žádám o vyplnění dotazníku, jehož cílem je zjistit pohled na pozdní rodičovství a umělé oplodnění v naší společnosti. Výsledky budou zcela anonymní, poslouží pouze pro účely mé seminární práce z předmětu sociologie a sociální politolika.
Prosím, není-li uvedeno jinak, dotazník prosím zkopírujte do MS Word, své odpovědi vyznačte prosím tučně a odešlete na můj email: Danielka.Z@seznam.cz

Předem moc a moc děkuji za vyplnění dotazníku a přeji hodně zdraví a štěstí 🙂

1. Váš věk?
a) méně než 20 let
b) 20- 30 let
c) 30- 40 let
d) více než 40 let

2. Vaše nejvyšší dosažené vzdělání?
a) základní
b) středoškolské bez maturity
c) středoškolské s maturitou
d) vysokoškolské

3. Kde jste získávala nejvíce informací o umělém oplodnění?
a) odborné přednášky
b) gynekolog v prenatální poradně
c) rodina, kamarádky
d) knihy, časopisy, internet

5. Kolik máte dětí?
a) žádné
b) jedno
c) dvě
d) tři a více

4. V kolika letech jste měla 1. dítě?
a) do 20
b) 20 - 26
c) 27 - 34
d) nad 35

6. Víte, kam si jít žádat o rodičovské a související sociální dávky?
a) ano
b) ne

7. Myslíte si, že výše příspěvků zdravotních pojišťoven na umělé oplodnění je dostačující?
a) ano
b) ne

8. Informace získané v rámci diagnostiky a lékařské péče hodnotíte jako:
a) výborné
b) velmi dobré
c) dobré
d) spíše špatné
e) velmi špatné

9. Jste celkově se státním ( dávky, pojištění, ...) financováním umělého oplodnění a léčby s ním související spokojená?
a) ano
b) spíše ano
c) spíše ne
d) ne

10. Pokud byste měla možnost něco na organizaci léčby neplodnosti změnit, co by to bylo? ( možno vybrat více možností)
a) lepší komunikace s personálem
b) lepší informovanost o průběhu léčby
c) větší finanční podpora státu
d) neměnila bych nic
f) jiné: …........................................................................................................................................

evik73
19. dub 2011

@luksi sama mám málo 😀 😀 To víš,bude bramb.salát,nádivka,beránky,mazance,chlebíčky.....no tam padne něco vajec.Už ale nevařím a nebarvím,chodí tady čím dál méně koledníků a ti radši lízátka a bonbonky,než vajíčka...to vy se asi koledníkama vůbec nezabýváte co?

luksi
19. dub 2011

@evik73 tak to je jasné,že spotřeba vajíček je pěkně velká a znám to do nádivky a do beránků a mazanců 😀 to je pravda v Praze moc koledníky neřešíme spíše na chatě,tam chodí malé děti pro čokoládky 🙂 😉 já si tedko zvykla kupovat vajíčka na těch farmářských trzích 🙂

evik73
19. dub 2011

@luksi myslíš ty trhy na Dejvické?Já se tam chystám už od loňska a pořád mi to nějak nevychází 😝 Tady už to právě s koledníkama taky upadá,už to není co bývalo,když jsme byli děti,to jsme pak jedli vajíčka ještě 14 dní 😀 😀 a nebyly žádné čokoládky nebo bonbony,samá vajíčka.....to je super,že máte chatu a možnost vypálit z Práglu do přírody 😉 Já byc se v Praza asi zbláznila,ale určitě jde o zvyk......tady je božský klídek u nás a do Prahy 10 minut,tak to je super.Kde máte chatičku?