Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

kive76
24. kvě 2012

holky , co nového u Vás? u nás nic v červnu jdem na kontrolní imunologii, a kontrolní genetika začátkem srpna, a kontrolní konzultace u dr. vMotole 20.srpna...se všema výsledkama.

kiwisek
25. kvě 2012

@kive76 ahojky, nás čeká 31.5. kontrola na andrologii a pak až červencovým cyklu začínam se stimulkou..
jinak taky bydlíme na Kladně 😉 doufám, že nám to oběma vyjde v létě a pak můžem chodit spolu na jaře kočíkovat 😀

kive76
26. kvě 2012

@kiwisek to bychom pak mohli 🙂

kive76
26. kvě 2012

@kiwisek a ty jdeš v červenci na IVF v Motole . a ke komu chodíš,..mě když jsme byli na tý genetice v motole tak říkali, že v červenci se maluje v centru asistované reprodukce..takže určitě budeš vyjímka..mě říkali, že budou IVf dělat až v srpnu..no tak mě se to stejně takhle brzo netýká..až tak nějak v tom září, říjen..kéž by to vyšlo na příští rok v létě 🙂

kiwisek
27. kvě 2012

@kive76 jj, vim, ze si neco takoveho psala. Ja jsemm do toho chtela jit uz v cervnu - zac. cyklu mi vychazi na polovinu mesice, ale Dr. Hanulikova (k ni chodim) mi rekla, ze to nejde, protoze se prave na prelomu cerven/ cevenec maluje... , tak ze to udelame v cervenci... 😖 tak doufam, ze to tak je!!! to by OVU vychazelo nekdy na konec mesice, tak snad vi jak to bude... my sme kvuli tomu i zrusili 14 dni dovcu, kt. sme meli v planu ☹ kdyby se to posunulo az na srpen, zlobila bych se hodne, ze mi to nerekla... 6.6 tam budu volat, jestli mam schvalenu zadost, tak se na to pro jistotu jeste zeptam

kive76
27. kvě 2012

@kiwisek no to takhle bude přelom červen , červenec..takže to bude u tebe o.k...a naše dr..pak má ještě v srpnu dovču..takže mi půjdem na konzultaci až toho 20.8..

kive76
6. čer 2012

holky tak mi ted volala dr. z genetiky... že přítel je v pořádku, co se týče chromozomů, a já prý mám chromozomální nález 1 procento.. ☹ a že se teda nemám bát, ale bojím bojím....

karolans
12. čer 2012

Ahoj děvčata máte někdo skušenost s nativem s minimální stymulací chodím do Motola první nativ jedno vajíčko tranfer ale nevydrželo dostala jsem horečky včera mělo dojít k odsáti na druhy pokus byly dvě vajíčka ale praskly nechápu jak je to možny věděly to už v pátek že nevydrží do pondělka a přesto to nechaly tak v červenci prí malují tak máme přijít až v srpnu jinak bysme do toho šly hned

janulka1980
12. čer 2012

@karolans ahojky, tiez sa chystam na NATIV, aky je prosim ta postup? 22.6. idem na konzultaciu...caka sa dlho? ako citam, v cervenci maluju, "super"

kive76
12. čer 2012

@janulka1980 ahojky, přesně tak v červenci malujou.. ☹ no a naše dr. má v srpnu začátek dovču..takže mi jdem až 20.8.na konzultaci, se všema různejma výsledkama..

kive76
12. čer 2012

@janulka1980 třeba podle menzes to ještě do konce června stihnete......podle toho , kdy to máš dostat

janulka1980
12. čer 2012

@kive76 no ja zajtra idem na meranie folikov pred poslednym IUI....mozno by som to zmenila na Nativ, ale to uz nestiham...skoda no...ty ides na IVF?

karolans
12. čer 2012

přesně jako naschvál v červenci malujou ten Nativ je super je to rychly pokud jdeš poprvé tak to chviličku trvá vezmou vám krev pak genetika pak už můžeš na ten nativ každy měsíc třetí den menstruace se bud berou léky nebo se píchá fostymol ale každá to má jinak deváty den ultrazvuk a do tří až čtyř dnůje odběr a hlavně jsem samoplátce tak že mě to stojí 7.5OOkč a k tomu isci partner má špatny spermiogram tak že nám to napichujou a jedno vajíčko stojí 2.500 kč a k tomu ty iněkce ted je zdražily platila jsem 4.300kč holky chybí mě dvě ampulky fostymolu 75IU nezůstal někomu?

lumcag
12. čer 2012

@kive76 a ostatní
Ahoj Také jsem měla alergii , brala jsem 5mg pednisounu a po 3 měsících kontroly jsem už baštila 2,5mg.
Ovšem než mi imuno udělali, tak jsem podstoupila IVF neúspěšně.
Ovšem zádrhel byl v tom, že jsem ještě musela podstoupit mobilizaci kostrče ☹ vice v albu. Kdyby mi na to nepřišli, tak bych jen vyhazovala peníze. No a pak se podaří IUI
Chodila jsem k dr. Uhrové , poslední IUI, kterou jsem podstoupila jsem měla u dr. Hrehorčáka

kive76
12. čer 2012

@janulka1980 no asi nejspíš jo..uvidíme podle výsledků...ted mám tu alergii na spermie.. koncem června jdem na kontrolu..když se to nevyléčí..tak normálně otěhotnět nemůžem...a pak budu mít výsledky z genetiky, a ještě z gynekologie kompletní kultivaci..a podle výsledků...nás asi v září, nebo říjnu čeká IVF ...

kive76
12. čer 2012

@lumcag a přibrala jsi po tom prednisonu? a takže u tebe se ta alergie vyléčila?já už mám 5 kg za 2 měsíce nahoře ☹

kaculam
13. čer 2012

Ahoj holky, tak i já se přidávám s novinkama 🙂
co se týče 4.hrazeného či nehrazeného mě bylo řečeno(revizní gynekolog), že se týká pouze nováčků, kteří začínají až od 1.4.2012 a to jen s jedním embrijkem po ET, takže "Nás" starších aktérek nee ☹
Jinak my ted dovolenkujeme i s prednisonem (po 3.IVF - už se zapojujeme do seznamu samoplátců 😝 😖 )
, stimulovat začínáme až se Srpnovou mrch(kvuli malování) a to by byl akorát rok co beru Prednison a on se musí po roce vysadit, tak máme vysazeno ted 🙂 Je to paráda, kyla jdou dolu 🙂))) a mohu cvičit 😀
Ale nicméně to by bylo málo, kdyby my na genetice nedělala speciální testy a zjistila chybu v červených krvinkách a celoživotní problém a 0 stav kyseliny listové, takže ted beru nějaké koňké dávky, léky na na objednání 😠
A taky zjistila, že mám receptor zvýšené citlivosti na FSH, to je ale dobře, ne? To by jsem měla dobře reagovat na stimulku????Nevíte někdo? Ted jsem měla 200j Gonalu a jenom 4vajucha, takže nevím jestli to je "akorátní" reakce v poměru dávky.

kive76
13. čer 2012

@kaculam Nově jsou ženě hrazeny za život 3 cykly IVF a v případě, že v prvních dvou cyklech bylo zavedeno jen jedno embryo, cykly 4. tohle jsem se dočetla na stránkách gestu...takže to co píše ty..

kive76
13. čer 2012

@kaculam kolik jsi nabrala při braní toho prednisonu..já mám nahoře za 2 měsíce 5 kg..

kive76
13. čer 2012

@kaculam ted jsem se dočetla , že ted na červen nabízej v gestu...ale jestli už není pozdě...
AKCE - IVFpro samoplátce za mimořádně výhodnou cenu

Léčba metodou mimotělního oplodnění je v současnosti vysoce účinná. Přesto se především kvůli limitaci úhrady ze zdravotního pojištění nedočkají vytouženého dítěte všechny páry.
Při příležitosti června - měsíce reprodukčního zdraví - nabízíme IVF cyklus s aplikací nejmodernějších léčebných postupů za mimořádně výhodnou cenu 44 000 Kč včetně léků.
Věříme, že právě užitím těch nejmodernějších metod - oplozování metodou PICSI a přímý monitoring embryí, transfer embryí s užitím speciálního media Embryoglue - dokážeme uspět tam, kde se doposud otěhotnění nezdařilo.
V ceně je zahrnuto:
- léky ke stimulaci v krátkém protokolu (Fostimon, Decapeptyl)
- odběr vajíček v celkové anestézii
- oplození 2 vajíček metodou PICSI, ostatních vajíček bez mikromanipulace
- prodloužená kultivace embryí 72 - 120 hodin
- přímý monitoring embryí
- asistovaný hatching na jedno embryo
- transfer embryí s užitím media Embryoglue
V ceně není zahrnuto:
- případné mražení nadbytečných embryí a jejich skladování (3700 Kč/rok)
- oplozování dalších oocytů metodou ICSI nebo PICSI
Pro koho je naše nabídka určena:
Pro páry, kde žena má platné zdravotní pojištění v ČR, ale již nemá nárok na úhradu IVF cyklu ze zdravotního pojištění.
Podmínky zařazení:
Věk do 43 let.
Dobrý zdravotní stav.
Gynekologický nález bez patologie, která by bránila provedení mimotělního oplodnění (možno provést u nás).
Hormonální testy nesvědčící pro vyčerpání ovariální reservy - FSH mezi 2. - 5.dnem pod 20 iu/l, AMH nad 0,5 ng/ml. Tyto testy jsme schopni zajistit u nás. Při horších hodnotách nabízíme individuální posouzení.
Tato speciální nabídka je omezena počtem 50 párů.
Máte-li o naši nabídku zájem, napište nám na mail info@gest.cz. Jako předmět mailu uveďte: Speciální nabídka IVF. Pošleme Vám stručný dotazník. Po jeho vyhodnocení potvrdíme naši nabídku a zašleme Vám jedinečný kód, který předložíte při své první návštěvě u nás. Pak již stačí telefonicky (257212517) se i s partnerem objednat. Zahájení cyklu následuje v odstupu několika dní až týdnů.

kive76
27. čer 2012

tak co nového u nás...kontrolní imunologie , výsledky za měsíc...a u dr. Uhrové konzultace před případným IVF 20.srpna.

lumcag
27. čer 2012

@kive76
Ahoj. tedy pokud mohu tykat... 😉
Ano kg navíc mám, ale myslím že to není z prednisonu. Byla jsem tak rozhozena, že se dítě nedaří i přes veškeré vyšetření, že jsem ledničku brala utokem 😒
Ano prednison zabral. Ale jak říkám, stejně i přesto příčina byla ve skřípnutí děložních úponů kostrčí 😉

lumcag
27. čer 2012

No a mj. ty chodíš k dr. Uhrové? Kdy přesně má tu dovolenou? Chtěla bych se k ní objednat
nemáš na ní telefon?

kive76
28. čer 2012

@lumcag jasna tykačka...já to teda mám prednisonem...protože at se snažím cvičit, nebo baštit zdravějc, tak kilča naskakujou..ted naštěstí. ne...doufám, že to tak zůstane...jojo k dr. Uhrové...v červenci malujou.. a snad první dva týdny má dovču, ale třeba tě na ten červenec objednaj...třeba jde jen o výkony, že se nedělají... na ní telefo n přímo nemám, ale objednávají k ní na recepci...kopíruju :Objednat se můžete v recepci v pracovní dny od 8.00 – 15.30 hod. na telefonním čísle +420 224 434 215. radši se objednej co nejdřív...jsou tam dlouhý termíny..

kiwisek
29. čer 2012

@karolans ahojky, tu na konikovy je tema "mam- nemam lieky na IVF" skus sa spytat ohladom liekov tam 😉

kiwisek
29. čer 2012

@kaculam ahojky, no nejsem si jistá tím, že ti to ten revizní lékař řekl správně - já mam potvrzenou info, že se to týká všech, kt. si v prvních 2 IVF nechali dát 1 E. Potvrdili mi to emailem z gestu, genetu, Iscare i v Motole. takže bych určitě chtěla poslat žádost na poišťovnu!!! nebo ste měli někdy 2 embryjka vloženy?

kiwisek
29. čer 2012

@kaculam a co se týče té zvýšené citlivosti na hormony, může to být dobře (že se Ti při malých dávkach dozraje hodně vajíček), ale taky to může špatně - zvýšený náběh na OHSS 😖
taky jsem měla první 3 dny 225 UI gonalu, pak 200 UI a bylo 22 vajicek, 19 kvalitnich 😉

lumcag
2. črc 2012

@kive76
No díky. Pevnou linku znám za ty roky nazpaměť 😉 , ale dík. No já to nechám asi až po prázdninách.

kiwisek
9. črc 2012

ahoj všem, pokud tady nakoukne někdo, kdo zvažuje CAR v Motole, tak z naší zkušenosti rozhodně NEDOPORUČUJI!!! 1. pokus zkončil bez ET - nebylo totiž co přenést prostože z nedbalosti nám nenavrhli mražení několika dávek spermií i přes to, že jsme měli hraničně špatný a zhoršující se spermiogram. v den OPU byla nula! teda prý ojedinělé kusy tam našli, ale neoplodnili ani s ICSI ani jedno vajíčko z 12, akurát si od nás vzali 7tis. 😠
ve 2. pokusu jsme měli 22 vajíček, z toho 19 kvalitních a v den OPU nám embryolog řekl, že ve vzorku je dostatek kvalitních spermií na oplození vajíček /jinak bychom si nechali zamrazit nějaké samotné vajíčka) ale den na to, žekli, že vhodné spermie hledali těžko a z 19 vajíček se jim povedli pouze 4 embrya (tak se ptám jak kvalitně vybírali spermie?), 2 se přestali vyvíjet, tak 3 den byl ET 2 embryí (nevím v jaké kvalitě) a nedopadlo to.
tolik náš příběh. ještě po 1. neúspěchu se nám dr. snažila vnutit dárcovské spermie, i když jsme už při 1. pokusu říkali, že tuto možnost odmítáme...

kive76
9. črc 2012

@kiwisek ahojky, mi to v tom Motole i tak zkusime...u každýho caru je něco..přešli jsme z gennetu..tam se mi nelíbílo jednání sem...a spoustu ženskejch si zas vychvaluje Gennet...