MUDr. Texl z Heliosu - máte zkušenosti?

marcyk
5. lis 2012

Ahoj holky, máte některá zkušenosti s doktorem Texlem z Heliosu (Brno)? Na netu o něm čtu dost špatné reference, tak mě jen zajímá, jestli je na tom něco pravdy.

petranela
5. lis 2012

@marcyk ahoj, já s ním máš špatne zkušenosti, pořádně lidi nevyšetří a hned navrhuje ivf. V Heliosu mi neudělali ani pořádný hormonální profil, nic, úplná hrůza a přitom jsem měla hormony úplně rozhozený a nevěděla o tom. Během návštevy dr. Texl telefonoval a nám se věnoval minimálně, spíš mne vydeptal ohledně ivf. Z Heliosu jseem rychle utekla, nejlepší centrum je Reprofit, určitě si zajdi tam a budeš moc spokojená 🙂 Jiná centra v Brně nedoporučuju, kromě Unici jsem byla ve všech centrech, mám toho za sebou už hodně, podařilo se až 4 ivf, mám doma 2,5 letý dvojčata a v Reprofitu jsem chodila na nativni ivf s minimální stimulací 🙂 považuju to za nejlepší řešení, pokud není možný přirozeně otěhotnět.

marcyk
autor
5. lis 2012

Tak je to asi pravda, děkuji 😉 . Mě teda poslal na PCT a krev, ale hned po smermiogramu (který nedopadl moc dobře), mluvil o IVF. Trošku mě to zarazilo, tak nevím, jestli tam na ty testy jít nebo raději říct svému gynekologovi, aby mi je udělal sám. A trošku mimo, ale snad bys mi mohla poradit- je pravda, že už se dneska nezavádějí dvě embrya (prý už dva roky), jak Texl tvrdí? Nebo je to právě jen v Heliosu? Děkuji.

danissa
5. lis 2012

Ahojky, tak já jsem s dr. Texlem naopak byla velmi spokojená 🙂 Nás oba dr. Texl vyšetřil podrobně, na první schůzce jsme seděli asi hodinu, byl maximálně vstřícný a trpělivý. U mě přeléčili menší ložiska endometriózy, u manžela zase bakterie ve spermiích, přes pojišťovnu nám zařídil PGD (čili zcela zadarmo) a výsledkem je hned na první pokus naše už 1,5 letá dcerka 🙂
Naopak Reprofit - zkušennost hrozná. Vůbec nezkoumali, proč se nám nedaří, (2xIVF, 2xKET), jen že to je o štěstí. Moji endometriózu neřešili, manžela neposlali na urologii (díky tomu, že si tam sám zašel, jsme zjistili, kde je zakopán pes). Ano, nabízeli sice minimální stimulaci, ale pořád jen zkoušet a zkoušet. V Heliosu nás proklepli, zjistili a přeléčili, co bylo třeba a vyplatilo se to 🙂

Ale je to o individuálních zkušennostech každé z nás, takže ti radím prozkoumat diskuze tady na koníkovi, Helios i Reprofit zde mají samostatné diskuze a podle sympatií se rozhodni 🙂 Přeji hodně štěstí 🙂 !!

danissa
5. lis 2012

@marcyk Jinak vím, že teď se to nějak změnilo a skutečně se zavádí jen jedno embryo a z pojišťovny jsou hrazené 4 pokusy IVF. V Heliosu to tak praktikují už déle, podle nějakých statisti je prý dokonce vyšší úspěšnost, než když se zavádí embrya dvě. Někdy se prý může stát, když je jedno z těch dvou embryí špatné a neuchytí se, může s sebou jakoby "vzít" i to druhé zdravé. A je pravda, že Helios má krásná procenta úspěšnosti 🙂 Ale mám známou tady z koníka, která chtěla zavést dvě embrya a oni ji vyhověli, a má doma dvojčátka 🙂

petranela
5. lis 2012

@marcyk ohledně zavádění dvou embryí nevím, už žádný novinky ohledně ivf nesleduju. Když jsem byla na ivf já, tak se zaváděly všem běžně dvě ve všech centrech.
@danissa tak to vážně koukám, tohle se u nás s dr. Texlem vůbec nestalo 😕 je už to asi pět let zpátky co jsme byli u něho, třeba se změnil.

marcyk
autor
5. lis 2012

Děkuji. Mně přišel docela sympatický, až na to, že hned mluvil o IVF, což mě trošku rozhodilo. Netvářil se, že bychom ho zdržovali, odpovídal trpělivě na vše. Pak se ho rozhodnu trošku "proklepnout" 🙂 na netu a dočítám se hrůzy o zmršených operacích, o hrozném přístupu atd. No tak ho budu muset asi ještě vyzkoušet 🙂. Ale děkuji!

petranela
5. lis 2012

@marcyk tak pokud vás vyšetří, neměl by v tom být problem. Přeju hodně štěstí 🙂

marcyk
autor
5. lis 2012

Děkuji 🙂

eloana
6. lis 2012

@marcyk dle zakona se muze zavadet jen jedno embryo...... zama ceka dvojcata na prosiec a byla jedna z poslednich,ktere dali 2. 2 roky nee,ale 3/4 roku zpet

danissa
6. lis 2012

@petranela Ano, jak píše eloana, zákon ohledně počtu zavádění embryí se skutečně změnil.

A jinak ještě k dr. Texlovi - to víš, že já jsem si taky přečetla spoustu špatných hodnocení a trochu se obávala. Ale nakonec rozhodly pozitivní zkušennosti holek tady z koníka, šli jsme tam a byli jsme spokojeni. On se klidně změnit mohl, ale asi taky nemá každý den ten nejlepší a navíc, kdo je bezchybný doktor? Jsou to taky jen lidi. Nejspíš si i on sám nějaké hodnocení na sebe přečetl a šel do sebe 😉
@marcyk chápu, že tě vyděsila okamžitá řeč o IVF, ale určitě by vás netlačili do ničeho, co byste nechtěli 😉

marcyk
autor
6. lis 2012

Děkuji holky 🙂

jawuna
9. zář 2013

Jééé, holky, teď jsem tady na vás narazila a ani se mi tomu nechce věřit, že by se někomu nelíbil miláček Texl, já jsem z něho úplně hotová 😵 A když pročítám diskuze Heliosu, tak myslím, že nejsem sama 😉

pavli79
10. zář 2013

@jawuna To je ale pozitivní zpráva 🙂 Já k němu totiž právě začínám chodit (resp. my s partnerem) a tak mě občas přepadne strach, jestli jsem nezvolila špatné centrum, když si tak čtu ty recenze na něj... ale je jich spousta pozitivních, myslím že víc než těch negativních, a Tvoje reakce je naprosto jednoznačná a úplně mě uklidnila 🙂

jawuna
11. zář 2013

@pavli79 Myslím, že můžeš být úplně v klidu, líp ses rozhodnout nemohla 😀 Nee, fakt, je skvělý a všichni tam v Heliosu jsou moc fajn, neměnila bych ani za nic

pavli79
12. zář 2013

Diky holky! 🙂 a mejte fajn den!