Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

mikulka
6. čer 2011

@vered Ahoj, jsem dnes 7. den od KETu... ale testovat nebudu. Já na to nemám nervy, bojím se. Počkám až, jestli přijde MS, nebo ne, a pak budu testovat až 15. 6., jak nám to doporučili v Pronatalu.
Já radši netestovala ani u 1. KETu, až pak po těch 15 dnech.

To máme skoro stejně staré děti, viď. 😉
Tak ať zvládneš píchání, budeš si píchat sama, nebo manžel?

mikulka
6. čer 2011

@magieee Netestuj, je brzy a já jsem zastáncem netestování. 😉 Teď by tam třeba nic nebylo a přitom bys těho byla a už bys měla zbytečný stres. Vydrž. To znám, že to doma špatně utíká, měla jsem to tak při 1. KETu, když jsem ještě doma neměla synka. Ale chodila jsem na procházky, jela třeba do cukrárny... Blbý je, že je takový vedro, co, zrovna! 😒

ronecek
6. čer 2011

@vered Ahoj zlatí 🙂 Předem Ti hlavně strašně moc gratuluju k pícháníčku 😀 Já včera nestihla písnout. Byli jsme zase jako každý týden nakoupit, u rodičů a pak na pouti. Prcek se vytočil na kolotočích. Pak jsme zase jako vždy šli s křikem domů 😖
Včera mě ráno pobolívalo na pravém boku. A odpoledne u našich mě začala šíleně bolet hlava. Asi od krční páteře, která mě taky pořádně bolela. Dneska ji trošku ještě cítím, ale už je to lepší. Tomáš mi to namazal koňskou mastí. Je výbotná.
Tlak jsem měla z té hlavy včera brutální 164/109. Byla jsem dneska zase u doktora na přeměření a říkala jsem mu to. On na to, že je to blbost. Taky jsem nevěřila svým očím. Doma tlak většinou nad 140/90. A u doktora jsem měla necelých 130/75. To samé jak na gyndě mívám kolem 120/80. Tak jsem se ho ptala jak je to možné a říkal, že 70% tlakoměrů měří nepřesně 😠
Takže Joshika už od září budeš dávat do školky?
Domík má taky moc rád děti a miminka. Vždycky by nejraději vlezl za mimčem do kočárku. Pořád ho hladí po pusině. Už se těším, jak bude na naše mimi reagovat. Vždycky mu říkám, že bude mít brášku nebo sestřičku. A on na to, že si budou hrát fotbal, půjčovat auta. A ukazuje na moje bříško "mimi tady".
Poslední dny je zase samá maminka. Já jdu sotva na WC a on hnedka volá "maminko kde jsi". Večer s ním musím ležet dokud neusne ☹
Co asi dělá naše pikuska. Určitě ještě užívá dovolenky 🙂Tady je taky pěkně teploučko, ale pofukuje a ty každodenní bouřky a přeháňky mě už dost štvou 😠
Jdu vás ještě trošku dočíst.
Papa a krásný den. Pusilinky na líčko 😵 😵 😵L+D

ronecek
6. čer 2011

@mikulka Ahojky vítej tady 🙂 Držím palečky, aby vám to tentokrát vyšlo 🙂 Taky jsem celou dobu chodila tady na diskuzi a hrozně mi to pomohlo. Hlavně po psychické stránce. Člověk se tady opravdu odreaguje, uklidní.
Já při druhém IVF měla taky silný OHSS. Přijeli jsme za pět minut dvanáct. Jak řekl doktor. Břicho jako v šestém měsíci. Deset dní jsem si poležela na kapačkách, odčerpávali mi pět litrů tekutiny.
Teda ale, že to může dojít až tak daleko jak píšeš jsem netušila ☹ Taky z toho IVF máme Dominička a teďko čekáme bobka po KETíku.
Koukám, že prcky máme skoro stejně od sebe. Dominik se narodil 1.11.
S tím rozčílením mi ani nemluv 😠 Já teda ne s tchýní, ale kolikrát jsem byla vytočená z našeho prcka. Někdy jsem ho zvedala, dokonce i nesla. Když trucoval. Pak jsem toho litovala, ale naštěstí je vše OK. Teď se snažím dávát bacha. A on jako na potvoru chce věčně po mě skotačit a dělat blbinky.
Ty s tchýní bydlíš?
Krásný den. Opatruj se i s bobánkama, ať si u Tebe v pelíšku krásně hoví.

magieee
6. čer 2011

@vered Manii vyloženě taky nemám,ale už bych chtěla vědět jak to dopadlo.
Minule sem si test vůbec nedělala a když sem tam šla tak už sem měla menstruaci,tak to bylo jasný. 😒
Teď mám menstruaci dostat později než půjdu na test,tak si ho možná zas neudělám a uvidím až potom co mi řeknou.Už si ani nepamatuju jak rychle mi vlastně řekli jak to dopadlo
😒

ronecek
6. čer 2011

@fiallinka Ahojky, tak jsem okoukla albíčka a pročetla jsem Tvůj příběh. Máš můj velký obdiv, že jsi to takhle zvládla. Takže vy by jste měli dva chlapečky a dvě holčičky? 🙂 Muselo to být hrozné, když Ti řekli, že miminku nebije srdíčko. A o druhém případu ani nemluvím. Ale zvládli jste to a máš dvě krásné dětičky 🙂 Já jsem na čtvrtek zvědavá. Trošku mám trému, ale doufám.... 🙂 Pěkný den

magieee
6. čer 2011

@mikulka Teď o víkendu sme chodili s manželem,ale samotné se mi moc nechce.Navíc ty vedra nejsou moc dobrý jak říkáš obzvlášť,když se mám velkému teplu jako horká vana a sauna vyvarovat a tohle je podobný.Dnes navíc člověk neví zda začne nebo nezačne pršet.Je to šílený počasí

ronecek
6. čer 2011

Holky, tady vám ještě posílám fotky břucha v 12tt+4. Pa a krásný den. Tady už bohužel zase deštivý ☹

fiallinka
6. čer 2011

@ronecek no, zvládli, nic jiného se nedalo dělat, akorát zapomenout se na to nedá. A jo, čekali jsme poprvé kluky, podruhé holky... Od té doby všem přeju radši jen jedno dítě, když jsem viděla, co se může u dvojčat podělat 🙂. Nicméně jsme si tímhle vybrali snad všechny hrůzy 🙂. Na čtvrtek držím palce, ale určitě to bude ok.

kata1145
6. čer 2011

ahooj holky, všem, které jsou po KETu, držím pěsti... já dneska dobírám norethisteron... pak by měla přijít MS a od 2.den beru Estrofem... 10.den pak do centra..... uf... jak moc všem tady přeju, aby se nám ten KETík vydařil 🙂.

@ronecek - parádní minibřuško 🙂... je to super

holky, takže normálně fungujete i po KETu, procházky, pohoda? Nemusíte ležet? Mě totiž MUDr. poprvé málem chtěla dát na 14 dní nemocenskou s tím, ať nic nedělám a ležím... tak jsem to poctivě dodržovala týden, pak jsem si řekla, že přece normálně se projít můžu... nevíte prosím - u blastocysty je asi lepší ty 2 dny lehnout, a pak už normálně v klídku fungovat?

amalka_78
6. čer 2011

@kata1145
Ahojky, přeji hodně štěstíčka při Ketíku 😉 S tím čtrnáctidenním ležením je to podle mě nesmysl, tedy pokud nemáš nějaké zdravotní problémy. Myslím, že ideální je polehávat tak dva dny, potom spíš odpočívat - hlavně psychicky, chodit na procházky a tak 🙂 Když dlouho ležíš, začnou ti akorát v hlavě strašit různé nesmysly (teda aspoň mě určitě) 😀

Četla jsem před minulým ketem tady na MK, že holky nejenom že leží, ale dokonce mají i skrčené nohy, aby se vůbec nenamáhaly břišní svaly, tak to mi přijde jako úplná hovadina. Co by potom dělaly ostatní, co už jedno dítě mají a musí se o něj starat a nosit ho v ruce? Takže maminy neodpočívají skoro vůbec a taky jsou z nich těhule 😀

Ale samozřejmě záleží i na tobě, jestli máš pocit, že musíš ležet, tak lež. Já jsem tenhle pocit měla v únoru při ketíku taky, tak jsem prostě ležela a nechala se obskakovat 😀 Teď mám zase pocit, že ležení je blbost, takže v pátek jdu na Ketík, o víkendu budu odpočívat a od pondělka začnu v klídku fungovat 😉 Ale obskakovat se ráda nechám 😀 😀 😀

amalka_78
6. čer 2011

Ahojík všichni,
tedy po tom píchání kolíků do nohou mě bylo tak zle, že jsem tři dny ležela, motala se mi hlava, bylo mi špatně od žaludku, bolelo mě v kříži jako na MS ... tak si říkám, že kontrolu u něj asi zruším. @ronecek Ronečku, měla jsi taky podobné příznaky u té akupunktury? Já vím, že se stav vždycky zezačátku má zhoršit, ale tohle bylo fakt moc. Včera jsem měla takové jako svírání na srdci, že jsem uvažovala o záchrance ☹ Teď si myslím (doufám), že to byla spíš žebra, než srdce, asi jak mě narovnával. No - přežila jsem, hurá 😀
Tenhle týden mám v práci kontrolu z finančáku - zatím dobrý - a to nemám mít před Ketíkem stresy, haha 😀

amalka_78
6. čer 2011

@ronecek Jo, zapomněla jsem pochválit bříško, móóóc hezký 🙂 A taky máš super ještěrku 😀

amalka_78
6. čer 2011

@vered Ahoj zlato, tak ode dneška píchando? Tak to ti moc přeju, teda ne ty injekce, ale ten VÝSLEDEK 😀 Mě už se to pomaličku blíží, snad budu mít testy na progesteron OK a v pátek jdu na věc 😀
Teď mi čím dál víc straší v hlavě, jestli se mi ta moje poslední zmrzlinka rozmrazí v pořádku. Zatím mi vždycky přežily všechny (všechny tři), ale bohužel bych nebyla první ani poslední, komu se to stalo. Zatím na to nechci moc myslet, ale ten červíček hlodá a hlodá ...
No nic, musím věřit a čekat. To je hrozný, pořád na něco čekám ... na MS, na rozmražení, na testík ... co se týče stresu, tak to je snad lepší i ten finančák 😀 😀 😀

mikulka
6. čer 2011

@ronecek Ahoj, můj kluk je narozený 3. 10. 08. Tak to máme taky stejně staré děti 🙂
S tchýní nebydlím, fuj, to by bylo!!! Skoro je nevidíme, ale teď jsme něco potřebovali a naštvalo mně, že nám nechtěli pomoci.
Jinak jsem si říkala, jestli tě ta hlava včera nebolela ze změny počasí? Já to mívám, a to mně bolí jako by za krkem. A dnes tady pršelo. Teď je zase dusno.
Tos měla taky velký hyperstimulák, děs.

@kata1145 Po KETu se doporučuje tak 4-5 dní klidový režim. Ležet v žádném případě nemusíš, ale jako by polehávat, nevytírat, neluxovat, max umýt a utřít nádobí.
5. či 6. den už můžeš na procházku, ne moc dlouhou. A jízda autem se má absolvovat nejdříve 6. den.
Neschopenka se většinou dává na první týden. Pak už by měla být embrya zahnízděná a nesmí se akorát nic tahat, stresovat... 😉

mikulka
6. čer 2011

@amalka_78 Já se taky bála, aby se embryjka v pořádku rozmrazila, byla jsem tím až šílená! A jak jsem byla pak šťastná, když se rozmrazly dobře. 😉 Ale nemohla jsem si pomoci, bála jsem se. 😕 No co, já myslím, že to je normální. A většinou se rozmrazí dobře. 😉

lenkacar
6. čer 2011

@ronecek ty jsi teda kost 😎 máš nějakýho salamandra?já jsem dneska byla na poslednim Ketu

magieee
6. čer 2011

@kata1145 Ahoj! Já sem na neschopence,protože dělám v obchodě a tahala bych těžký věci.První dva dny sem polehávala a pak sem začala chodit na procházky a odpočívám.Manžel mě taky dost obskakuje až moc možná.
Sem raději v klidu a pohodě hlavně aby to vyšlo.
Krom toho jak říká Amálka,tak to zvládli i maminky s dětmi takže když ty děti ještě nemáme a můžem lenošit,tak proč to neudělat.Až se nám ty děti povedou,tak ten čas už nebude a navíc budeš vědět,že si pro to udělala vše co šlo. 😉

ronecek
6. čer 2011

@lenkacar Ahooooj 🙂 To je paráda. Gratuluju a moc moc moc držím palečky. Takže je to tady všechno nanovo. Veredka začala s pícháním. Pikusu čeká po dovči taky. To je super. Musí to tentokrát vyjít. Vám všem 😉 Jsi pořád doma? 🙂 Já Ti dám takovou kost 😀 😀 😀 Fotka zkresluje 😀 😀 😀 Skutečnost je jiná 😨 Kolik sis nechala zavést bobánků? Pa a opatrujte se 😉

lenkacar
6. čer 2011

@ronecekmám poslední 2kousíčky ..tak jsme je tam dali oba ..přeci jen ten ket je menší šance..a je vykydáno u nás tímto ..dneska jsem tam ani nepípla a padlo asi 15otčenášů a prošení ,aby se povedlo už konečně tak uvidíme

magieee
6. čer 2011

@lenkacar Taky ti to přeju.Mě rozmrazili všechny 3 a dvě přežili.Jedno byla blastocysta a druhý osmibuněčný,tak doufám,že aspoň jedno u mě zůstane.Tímto máme KET taky vyčerpán a pak už nám zbývá jen 3IVF.
Teď už taky jen doufáme aby to konečně vyšlo 🙂

amalka_78
6. čer 2011

No já jsem se nikdy o embryjka nebála, nikdy mě nenapadlo, že by to nemusela přežít, až tady na koníkovi jsem zjistila, že se to může stát. Kdybych aspoň měla dvě, byly by ty obavy menší. Moc děkuju za povzbuzení, dobře se to čte 😉
No vida, ještě jsem to nedopsala a teď zrovna píše @magieee , že se jí ze třech rozmrazili jen dvě, doufám, že to nebude můj případ a ten můj poslední bojovníček ze tří embryí to vydrží, musí 🙂

amalka_78
6. čer 2011

@mikulka Tou předchozí zprávičkou jsem odepisovala Tobě, nějak jsem zapomněla dát to "odpověz" 😀

mikulka
6. čer 2011

@amalka_78 Je zvláštní, že když zamrazí tři, většinou jedno není ok. Já to tak taky měla u prvního KETu a úplně jsem je podezřívala, že prostě nechtějí zavést tři. 😝 Ono je to dneska už snad i protizákonné zavádět víc jak dvě...
Tobě budou rozmrazovat jedno? To bude v pořádku. 😉

lenkacar
6. čer 2011

@mikulka nevim jestli je to protizákonné ,ale mě chtěli dát i 4 ,ale pak si to rozmysleli když jsem tam přijela a dali jen 3 a stejně z toho nic nebylo ,byly to jedničkové blastocysty..holky je to takovej zázrak když se to povede ,že to dítě se donosí a je zdravé ,že o tom zdravé holky nemaj ani tucha .. 😝

magieee
6. čer 2011

@amalka_78 Nechtěla sem tím nikoho vystrašit,ale taky sem byla předtím nervózní.

magieee
6. čer 2011

Já četla,že 3 už sou nebezpečné jak pro maminku,tak i pro ty děti a že většinou ikdyž sou třeba dobrý 3 který rozmrazí tak dají ty dvě nejlepší a to jedno nechají dál vyvíjet až samo zanikne ☹
@lenkacar S těma těhotnejma zdravejma holkama máš pravdu.To nikdo nikdy nezjistí,když to nezažije tak jako my. ☹

ronecek
6. čer 2011

@kata1145 Ahojky, mimi děkuje za chválu bříška 🙂 Já taky moc všem držím palečky, aby už to tentokrát vyšlo.
Já po KETu fungovala normálně. U prcka se to jinak nedalo. I doktor v CARu říkal, že fungovat normálně, chodit na běžné procházky. Akorát nic těžkého nezvedat. Normálně jsem ale vařila, trošku opatrně uklízela. Jak byl čas, tak jsem odpočívala. Ale neležela jsem. Spíš jsem jen tak posedávala. A vyšlo nám to 🙂 U Domíka to bylo obdobně. Akorát, že jsem pak kvůli OHSS skončila v nemocnici 😉 Držím palečky.

@kata1145
@amalka_78 Amál, jak píšeš o těch skrčených nohách, tak se musím smát 😀 😀 😀 Já u prvního IVF proležela celé dva týdny s podloženým zadkem a nohama. Nervy na dranc, že to nevyjde. A taky nevyšlo.
Takže fungovat normálně. Trošku se šetřit. Ale tu nemocenskou bych asi aspoň na dva týdny brala. Co se mnou teď ležela po KETu holčina na pokoji, tak říkala, že má volno akorát sobota neděle a v pondělí nástup do práce. To měli domácí cukrárnu, pekárnu. Nevím jestli jí to vyšlo nebo ne. Tak holky, držte se 😉

mikulka
6. čer 2011

@lenkacar To máš úplnpu pravdu. A z vlastní zkušenosti musím říct, že když se to pak povede, svého dítěte si vážíš mnohem víc, než ty, co si jednou vrzly a vyšlo to. 😉

ronecek
6. čer 2011

@amalka_78 Amál, po té akupunktuře se mi motala hlava a bylo mi špatně od žaludku. Paní, co jsem k ní na to chodila mě na to upozorňovala. Taky jak jsem chodila na tu uhličitou lázeň, tak mi vždy kladla na srdce, že mám přijít domů, lehnout si pod deku, dát si panáka 😀 a odpočívat. Protože se z toho taky motala pěkně hlava. Ale na druhé straně jsem byla max uvolněná. Byla to paráda. Včera byl celkově nějaký divný den. Mě hrozně bolela krční páteř a hlava ☹Určitě jsi to měla po tom. Uvidíš, že se všechno zlepší a budeš se cítit výborně.
Děkuju za chválu bříška a ještěrku 🙂 Mám už ji hrozně dlouho. Plánovali jsme tetování s manžou pěkně dlouho a on to pořád odkládal a odkládal. Tak jsem nikomu nic neřekla a šla sama. Pak nevěřil, že jsem tam opravdu byla a že mám tetování. Za týden se objednával taky a už byl dvakrát 😉 Já se chystám taky ještě jednou, ale pořád ještě uvažuju co... 🙂