Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

kinguse
2. led 2011

@vered ..takže se taky pomněli,co? 😀 Já měla chuť na pivo, šáňo já ráda nemám.

pepek007
2. led 2011

@kinguse tak to jsi napsala moc hezky opravdu 😉 a naprosto s tebou souhlasím protože to citím úplně stejně 😉 taky vyzkouším Ketíky a budu doufat zda se zadaří a že bude mít prcek brášku či segru a když ne, tak jedno zdraví mimčo doma máme a nad to prostě neni 😉 já radši ty příbehy nečtu jinak bych z toho byla asi hodně smutná 😒 mi stačí když vidim kamarádky kolem ..snažení 7 let, IVF 2x a pořád nic atd 😖 to je pak mazec ..... 🤐

pepek007
2. led 2011

jinak já poprvé testovala 7 den po ET a byly tam dvě 😀 taky jsem to nevydržela ..to čekání je na jednu stranu moc pěkný ale na druhou tsranu velký nervy 😒

kinguse
2. led 2011

@pepek007 ..to jo,těch pár minut nad tím proužkem papíru je fakt nekonečných a srdeční tep je jak před infarktem 😀 😀
Jsem zvědavá na sandol, zda dnes odolala pokušení nebo zda zkusila testit..je 8.den!!! 😀

sedmitecka
2. led 2011

ahoj holky, tak nám ten plodný rok Zajíce pěkně začal, tak s chutí do toho 😉 😉
teď si tady čtu vaše poslední příspěvky a čím dál víc jsem přesvědčená, že před druhým IVF budu trvat na podrobném imuno vyšetření a odběrech na trombofilní mutace.....jedno hořké zklamání mi úplně stačilo ☹ ☹ ☹

sandol
autor
2. led 2011

Hoj hoj,tak jak v novém roce 🙂 ?
@vered jé,tak už v tom jedeme zase spolu 😵,tak si je hýčkej bobíky malinký 😵 A co dnes,již víš,zda to všechny zvládly a už je máš zamražený?Já jim posílám červeného vínka,docela pravidelně 😀 ,ale jen tak decku,šampáňo mi nechutná,tak jsme připíjeli vínkem.Tak se držte a udržte 😉 Mně taky bolí prsa,a každý den je mi blbě od žaludku,ve čtvrtek,pokud vydržím,už zjistím,zda jsou to těhu nevolnosti,ale teda jestli ne,tak už nevěřím ničemu 😨

vered
2. led 2011

Ahoj holky, zdravim Vas vsechny pri nedeli. 🙂 Koukam ze KInguse a Sandolka tady uz pomalu rozjizdi testiky(holky myslim na VAS at nam to vyjde!!!!)...ja mam jeste more casu pred sebou 😖 ....to bude zase nekonecny cekani.
Holky chci se zeptat, zavadeli vam nekdy 4-bunecna embrya???Tedy po dvou dnech od OPU???
Dnes jsme volali do laborky a 2 embryjka zamrazili, 2 se prestaly vyvijet ( ☹ ) a 3 jeste budou pozorovat do utery a pokud budou v poradku zamrazi...nejak to nechapu, vzdy jsem mela transfer 3.dennich embryii a hned je i zamrazili...ted to delaji jinak. Ale hlavne jsem dostala strach, protoze 2 embrousi z tech 4 bunecnych se prestali vyvijet a tak se bojim co Ti dva moji bobani??Jestli se deli dal......prej ten rozdel mezi 4-8bunkama je nejkritictejsi...v tom pripade nechapu proc mi je nezavedli az dnes...ach jo sem z toho nejaka spatna....a hlavne nemuzu nikde najit nic o ctyrbunecnych embryiich. Jen to ze nejlepsi je transferovat uz blastocysty ze maji lepsi schopnost implantace...no a tady tvrdi ze nejlip je embryum v deloze a ne v inkubatoru.... Asi bych se na to mela vyprdnout a hodit to za hlavu, ale jak sem sama doma a malej spi, tak se v tom akorat stouram!!!! POMOC!!!

sandol
autor
2. led 2011

@kinguse čau 🙂,vydržela jsem 😎 a chci vydržet do čtvrtka,noo...do středy určitě 😉 Holka,tak přesně to samý mám já,trošku blbě od žaludku a stačí se najíst a je to dobrý a takhle jsem to měla v těhotenství,jen teda ne tak brzo.Taky mi to přijde,že je na to brzy,na nějaký nevolnosti 😕,ale jak jsem psala,jestli tohle není těhu,tak teda už nevěřím vůůbec žádným příznakům.A pokud to teda těhu je,to by musely být dvojčata,když takhle silný příznaky takhle brzy 😲

vered
2. led 2011

@kinguse Ja sampus moc taky nemusim, ale tenhle byl vyjimecne dobrej...ovsem neni nad dobry cesky cepovany pivecko.... 😉

vered
2. led 2011

@sandol Ahoooj Sandolko, tak jeste netestis jo, mas tentokrat vydrz!!! 🙂
Ja jak jsem psala vyse...mam strach o moje bobany, byly krasny ackovy a mely ten presnej pocet bunek odpovidajich 2.dni, ale porad si rikam proc nepockali dyl....jestli to je dobre??????Bojim,bojim..... 😖

vered
2. led 2011

@sandol Tak dvojcatka jo?? 🙂 No je fakt ze pri prvnim tehu to byly taky dvojcata a bylo mi zle od zaludku a mela jsem chute....ted mam chute taky a asi to bude estrofemem....haha

sandol
autor
2. led 2011

@vered já myslela veredko,že ti teď v tom minulém ketu-v říjnu, dávali taky 4 buněčný,přesně si pamatuji,žes psala,že ti říkali,že je jim v děloze nejlépe,tak že to tam u vás šupou 2.den normálně.A víš co,myslím,že ví co dělají 😉 ,tak bych se rozhodně nebála,to je to samé jako bychom my,co jsme měly jen 3 dny staré,se obávaly,protože těm ostatním dělali prodlouženou kultivaci,takže ty naše po 3 dnech zavedené by třeba v misce také do 5. či 6.dne nevydržely.Takže na to nemysli a užívej si,že jsi těhu 😉

sandol
autor
2. led 2011

@bublenudle ahoj bubliku 🙂,to víš že jo,změníš CAR a vše se změní 😉 ,přeji ti hodně sil a hlavně ten nejvytouženější cíl 😵

vered
2. led 2011

@sandol Ja vim Sandolko, pri tom poslednim Ketu ted v rijnu zavadeli 1X 4 bunecny A/B a 1X 2bunecny B/C, ale myslim si ze to byla 3 denni embrya, protoze Joshik je z te same zmrazene varky a s nim mi zavadeli 8bunecnyA/B a 9bunecnyB.Proste pri tom rozmrazovani neprezily vsechny bunky..
To vis ze si to jinak uzivam, moc si bobany hyckam, manza mi je opusinkovava a moc v to doufam, jen jak mi dnes rekli ze dve se prestaly vyvijet, trochu me to vydesilo....... 😒

sandol
autor
2. led 2011

@vered tak to já myslela,že by je vůbec nezavedly,když by se špatně rozmrazily a přišly o nějaké buňky,to by byly prostě už defektní 😒 ,tak to koukám,že je zaváděli.Tyhle jsou krásně čerstvé a měly přesně tolik buněk,kolik jich 2.den měly mít 🙂,tak to neřeš,nepátrej,častokrát je lepší vědět méně 😉 ,ale chápu tě 😵 ,taky bych to určitě řešila,ale pravdou je,že nevyřešíš nic 😉

pepek007
2. led 2011

@sedmitecka tak to jedině doporučuju nestojí tě to nic a výsledky máš do 3 týdnů a víš na čem jseš - já jsem si tohle všechno nechala udělat před IVF abych měla jistotu a bylo to buď a nebo ale nebýt už tenkrá před cca 4 rokama modrýho koníka, tak bych asi o tom taky prd veděla 😒 já jen veděla, že otěhotnět přirozeně můžu a // mít tu a tam budu ale dopadlo to vždy stejně - se spožděním pád dnů MS vždy dorazila a hcg kolem 100 a stoupalo po 10tkách a nezvojnásobovalo se .-((( proto jsme zkusili IVF a obejít to takhle a díky bohu se podařilo proto ani nespoléhám, že bych teďka otěhotněla přirozeně a když jo tak že by se to udrželo bez toho všeho proto spoléhám na Ket a budu doufat! 😉

sedmitecka
2. led 2011

@pepek007 děkuju! 🙂 já jsem právě docela na rozpacích a trochu načtvaná, protože první IVF v říjnu skoro vyšlo, otěhotněla jsem, ale na začátku 7. tt spontánně potratila, hcg vylezlo jen na 1000 ☹ no a teď jsem byla na gyndě na preventivní prohlídce, mluvila jsem o tom s doktorkou a chtěla odběr a ona mi doporučení nedala, prý to určitě nemám, když jsem snášela antikoncepci bez trombóz a zánětu žil.....tak jsem byla trochu v šoku 😕 😕 😕 😕 já chápu, že je to asi drahé vyšetření, ale ta neochota mě dostala 😝 😝 😝 takže teď bude KET a když nic a budem muset na druhé IVF, vydupu si to v CARu......pořád mě zaráží, že ti tohle vyšetření neudělqjí před IVF automaticky, mohlo by se tak předejít spoustě raných potratů přece.......nehledě na finanční stránku celého procesu 😝

vered
2. led 2011

@sandol To ja myslela prave taky...ze by je nezavedli, ...vzdyt jsou ze stejny varky jako josik a tam byly 8 bunecny tak jakto ze zavedli 2 a 4??NO zahada, ja se jich na to ale zeptam...dost divny...
Pravdou je ze tato embryjka byla krasna a delila se spravne, tak snad budou v poho a chyti se!!! A diky , vim ze tim nic nevyresim, musim jim verit, sla sem si dat slofika a je mi lip!! zatim pa,hezky vecer. 🙂

pepek007
2. led 2011

@sedmitecka je vidět, že co Dr to názor na věc protože já brala HA 9 let a jakmile mi to na genetice zjistili, tak mě předali na hematologii naší nemocnice a hematolog okamžitě zakázal Ha a říkal ať jsem ráda, že se nic nestalo že prý někdo s tím žije celej život ani o tom neví a v pohodě a někdo holt to zjistí že to má až když má trombozu nebo víc potratů záněty žil atd 😒 a gyndařa mi řekla to samý ale s tím, že nemohla vedět, že to mám pač se dělají jen jaterní testy a z toho nepoznáš tohle a plně jí chápu - hele buď si vyžádej žádanku od obvodačky nebo gyndařky nebo si zavolej na hematologii a když bude i neochota přetrvávat, tak požádej CAR já toho nelituju naopak jsem ráda nestálo mě to nic jen můj čas 😉

sedmitecka
2. led 2011

@pepek007 ano, přesně to chci udělat, nejdřív se zeptám v CARu a když bude neochota, buď ho změním nebo půjdu za obvoďákem, ten mi to snad napíše, žádanku na hematologii......vždyť na to mám snad nárok po potratu ne??? já vím, že každej doktor řekne, že 1 až 2 potraty se berou jako náhoda a příčina se hledá až později, ale na to nemám nervy...a taky finance na neustálá IVF, přece mě nenechají vyplácat si hrazené pokusy, a pak teprve dělat hematologické testy??? to by bylo trochu pozdě.....ale je zase fakt, že já už mírně plaším, nervíky pracují......

pepek007
2. led 2011

@sedmitecka ono já jsem i tady na koníkovi četla názory v reakci přesně jak ty píšeš, že by ubylo potratů a pokusů IVF a finančně, že by lidi ušetřili ale holky tam psaly názory, že z hlediska Caru že pro ně jses pořád pacientka co pro dítě udělá cokoliv a ráda si za to zaplatí takže pro ně když neotěhotníš, tak jses v podstatě "přínos" 😖 navíc jsou prej ty testy docela drahý kdyby na ně měli posílat každýho automaticky takže je jen na každým, kdo si o co požádá a nechá udělat 😉 já nevim jen říkám co jsem nejen tady četla ale přijde mi to hodně zvláštní jako názor a pokud to tak fakt je, tak je to hodně smutný ☹(((((

pepek007
2. led 2011

@vered žádný chmury tady vered 🙂 zakazuju ti to - neplaš a nezmatkuj to je nejhorší když začneš tyhle věci řešit a hledat na netu - potřebuješ klid a ne se nervovat kdo co jaký kdy proč atd. vyjde ti to uvidíš 😉 záleží na hodně faktorech někomu se chyto v pohodě 4 buněčný někomu zas 8mi atd. záleží jakej mají pelišek a na dalších vecěch takže se vůbec nestresuj tím v jaké fázi byly kočko 😉 za pár snů najdeš // a uvidíš že jeden šmudlík se chytnul bez ohledu na to jaký byl kvality!! 😉

sedmitecka
2. led 2011

@pepek007 možná na tom něco bude, etika neetika, jde o business 😝 😝 😝 😝 takže líná huba holé neštěstí a budu na tom prostě trvat.....samo tedy doufám, že vyjde KETík a nebude nic už potřeba 😉 ale radši už se psychicky chystám na druhé kolo.....

pepek007
2. led 2011

@sedmitecka v klidu sedmitečko až budeš mít časíka tak si oběhej obvoďáka hematologii nebo zkus car a neříkej mi, že ti to nikdo z nich nevypíše popř. genetiku přímo 😉 tak Car ale na genetice i na imunu na mě koukali úplně v pohodě a že nás tam bylo naopak mi vyvrátili všechno to co mi kdo říkal, jak jsou tytesty zbytečný atd kord v Podolí tam mi i Dr Madár vysvětlil naco všechno tomůže mít vliv nejen když chceš otěhotnět 😉 jak imuno tak genetika a nejde vůbec o to, že doteď to bylo ok a že más přirozeně třebas 5 dětí 😉 tělo se mení ..návyky..životospráva ..porod první ..stres ..nemoce atd takže co nebylo, tak může klidně být 😉

pepek007
2. led 2011

@sedmitecka jj já taky nepočítala že by to kdy vyšlo ale moc jsem si to přála ale i jsem byla připravená na druhou variantu nebrala jsem to automaticky 😉 joo tak to je přesný s tou hubou :DDDDD

kinguse
2. led 2011

@vered ..nešil, při přiroz.otěhotnění vzniká embryo z jedné buňky a postupně se množí,takže věř,že i ze 4buněk se krááásně namnoží a je jim v bříšku krásně. Někdo dostane blastocystu a prd z toho. Já mám taky jen 6-tibuněčný. Prostě pokud je to embyjko kvalitní,tak se v pořádku bude dělit a já osobně si taky myslím,že lepší podmínky k tomu má v děloze než na misce!!!
@sandol no,já to vidím na ten pátek,to už bych měla být doma.Teda jestli stihnu někde koupit test. Doma nic nemám. Ale mám strach. Už zas začínám mít stavy a strach,že to nevyjde a opět mé předsevzetí,že budu naprosto v pohodě,je fuč 😝
holky,mějte se tu hezky,všem držím palečky, ozvu se až v pátek.páá

vered
2. led 2011

@pepek007
@kinguse holky dik, mate recht, nesmim se v tom moc piplat a hlavne ta embryjka byla te nejlepsi kvality, proste po dvoudenni kultivaci.Pro mne je lepsi se drzet od internetu dal, jinak mam pak nutkani porad nekde cmuchat a neco hledat a to neni dobre. Nejlepsi pro mne by asi bylo ted na 14 dni odjet nekam mimo ....ale bohuzel neni kam. 😉 Bude dobre!! Holky papa a dobrou noc. 🙂 Jeste ze Vas tu mam.... 🙂

kenya83
3. led 2011

Ahojte 🙂 @vered neboj tvojim bublinkám je veľmi dobre 🙂 Aj mne to hovorili v CAR, že najlepšie je transferovať blastocystu, lebo tá sa hneď po transfere do 10h. začne hneď zahniezďovať, avšak keď transferujú 2-3 dňové embryo embryo má pred sebou ešte min. 2-3 dni aby sa ryhovalo a nakoniec musí nájsť to miestečko kde sa usadí. Preto je dobrá pre vývoj embrya predĺžená kultivácia kde sa sleduje, ktoré z embryí je silné a kvalitné sa aj naďalej vyvíjať v maternici. Takto mi to bolo vysvetlené 🙂 Niekedy sa stáva, že sa embryo pri PK prestane vyvíjať a tak lekári vedia, že práve to embryo bolo nevhodné na transfer do maternice. 🙂 Je to ale individuálne u každého.
Ako vraví @kinguse niekomu transferujú blastocystu a neuchytí sa a niekomu 4-6-8 bunkové a krásne sa uchytia. Poznám tu jednu kočku z MK, ktorej transferovali 3 embryá 6-bunkové a sú z toho nádherné trojčatá 😀 😀 😀

pepek007
3. led 2011

@kenya83 ty jo tak to je mazec ale totálně :DDD uff obdivuju dotyčnou já bych to nedala ani omylem 😀