Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

ronecek
24. únor 2011

@amalka_78 Amálko, tak s tím hyperstimulákem jsme na tom stejně☹Já ho chytla při druhém IVF. Po odběru jsem sice měla trošku bolesti, ale vše začalo až po ET. První dny celkem v pohodě. Myslela jsem, že je to ještě po těch odběrech. Ale pak se bolesti a křeče stupňovaly, břicho se mi začalo šíleně nafukovat. Stále jsem si říkala, že to třeba přejde, tak jsem ani doktorovi nevolala. Ale pak už se mi začalo i zle dýchat, v noci jsem nespala, protože jsem nemohla ani ležet. Čtrnáctý den po ET jsem měla jít na krev, ale jedenáctý den jsem valila do Zlína. Doktor mi řekl, že to bylo za pět dvanáct. Ještě si dělal srandu, že některé ženské trošku píchne a už valí na kliniku a já takhle trpěla ☹ Okamžitě mi dali kapačku, valila jsem na ultrazvuk. Tam mi doktor řekl, že vidí váček. Takže jestli vše bude OK, budeme mít mimi. Pak mě odvezli do Zlínské nemocnice. Měla jsem taky 5 litrů volné tekutiny. Tři dny mi odsávali. Poležela jsem si tam deset dní. A máme dvouletého brďolku. 🙂
Nevěš hlavu. Já to po prvním IVF taky skoro vzdala. Říkala jsem si, že když se to nepovedlo jednou, tak podruhé určitě taky ne.
Ten kontryhel bych určitě zkusila. Uškodit nám nijak nemůže. 🙂

ronecek
24. únor 2011

@eyael Tak to je teda pěkné číslo. Já si pamatuju, když jsem byla na gyndě. Byla tam paní s holčičkou, která byla akorát o měsíc starší než Domík. Tehdy mohla kolem dvou let. Moc pěkně mluvila. Hnedka ke mně přišla a rozvykládala se. Popisovala mi svoje tričko s Kittynkou, kde bydlí, co mají doma. A pak z ní vylezlo "teto, já smrdím jako cap". My jsme se v té čekárně začaly tak řehtat a ona pak na to "no nesmějte se, to mě naučil dědeček!" 😅

eyael
24. únor 2011

@vered - neboj, rozmrazí se v pohodě! Věř tomu, podívej na mě na stařenu 😉

eyael
24. únor 2011

@ronecek - no jo, holky jsou drbny ukecaný 😀

amalka_78
24. únor 2011

@capricej Myslím, že by to neměl být problém, spousta holčin ho pije i při hormonech. Ale měl by se pít jen 14 dní, od prvního dne MS a potom zase od 4.měsíce těhu 🙂 A zkus taky to lněné semínko, třeba do jogurtu.

Mě se to radí, sama jsem to vždycky nechávala na doktorech a teď je ze mě najednou babka kořenářka 😀 Celý minulý týden jsem ležela v postýlce a brouzdala po netu, takže teď jsem "chytrá" 😀

Nevím, za co se omlouváš, já jsem sem taky "drze vpadla", holky mě přivítaly a teď už mě odtud nikdo nedostane 😀 Takže vítej mezi námi 😉 , kdy budeš mít KET?

amalka_78
24. únor 2011

@ronecek Děkuju za podporu, já při druhém IVF na ET ani nešla, zrovna ten pátý den, když jsem měla jít, mi bylo úplně nejhůř. Docela jsem překvapená, že máš mimčo i při hyperstimuláku, to je super 😀 Já si spíš myslela, že když je tak hrozně mě, tak se to mimískovi taky nebude líbit a doktorka mi to i potvrdila, že by ET nebyl dobrý, tak jsme je nechali zamrazit.

vered
24. únor 2011

@sandol Ahoj Sandolicku, 😵 mockrat dekuju!! Nejak moc to neresim....tesim netesim...prijde mi to dlouha doba..jeste do pondeli. 😉
Skoda ze nejdeme zase spolecne vid???
Jak se citis?? Jsi lepsi?? A to je moc dobre ze se s muzikem chystate nekam vyrazit!!! Moc hezky si to uzijte!!! 😵 😵

vered
24. únor 2011

@eyael Ty stareno 😀 , jsem stejne stara!! V tom pripade sem starena i ja!!! 😀
Docela koukam jak to tvoje slunicko krasne mluvi, nas malej umi hodne slov jak cesky tak hebrejsky ale vety da dohromady tak max.3 slova zatim...rozhodne nema takovy hlasky 😀 jako vase holcicka, ale holcicky mluvi vzdycky lip!!!
S tim rozmrazenim taky doufam...v CR uz pouzivaji jiny zpusob mrazeni, setrnejsi, tady jeste ne..tak se bojim...

norisek
24. únor 2011

@vered jen dvoubuněčná. Nechávala jsem je mrazit jako prvojádro. Pak jsem měla 8mi jádro, ale to nebylo vhodné. Špatně se asi rozmrazilo. Takže prý dvou, ale pěkně se vyvíjelo. No tak uvidíme. Ještě nestahuji kalhoty, jak se říká, ale moc nadějí si nedávám.
Ostatním držím moc pěsti.

vered
24. únor 2011

@ronecek Ronecku zijeme v Izraeli, konkretne v Jeruzaleme. Joshik je taky peknej dablik a taky 😀 se dost certi kdyz neni po jeho. Vztekaci obdobi ma ...a vubec se nechce oblekat. (Byli jsme ted 18 dni v CR a bylo to utrpeni...tech vrstev a salu a rukavice..to fakt obdivuju jak to zvaladate ty deti do toho denne balit. )Na zem si taky lehne,a skuci...nastesti tu je skoro porad sucho hahaha.
S dudlikem to chapu, ja se strasne bala, hlavne reakci lidi v Cr na dudlika, vim ze tam hned kazdy jaka to je ostuda...tak sem byla rada ze ho dal brzo pryc. Ale tady to nijak nikdo neresi, dudliky tu maji i 3 lety i 4 lety deti a nikdo si nedovoli nic rict.
V CR mel dudlik ve 3 mesicich a uz mamka no a co ten dudlicek???Atd... 😀 😀

Ja ted zadny leky neberu a dokonce mi nedali ani ovitrelle na zesileni ovulace..takze jen cekam az bude pondeli. 🙂

Do materskych center nechodime, moc toho tady neni...jen takova herna a pak jimbory.....
Co se tyce tvoreni ,tak moc rad maluje temperama a ma rad hlinu a vubec bahno vodu ...a klacky asi jako kazdej kluk! Ma rad ,kdyz mu ctu pohadky a rad si je i sam prohlizi, hlavne kdyz je na velky na wc...to dela hodne deti jsem si vsimla!! A taky zboznuje pohadky na pc, ktery mu poustim, ale dost casto nedokaze prestat...je uplne posedlej. TV nemame. Jo a taky zboznuje bagry a traktory a casto musim prosit aby nas do nej pustili sednout..hahaha. S holcickama to je asi uplne jiny...
🙂 Chodime do ZOO, zrovna dnes jsme byli, mame permanentku a pekne pocasi 😀 , dnes 20 stupnu ve stinu!!
Ted se taky chystame na chvilku ven... 🙂 zatim paaaa

vered
24. únor 2011

@amalka_78 Kdyz ja to mam trosku z ruky ...zkusit nativ IVF v CR, vzhledem k tomu ze zijeme tady v Izraeli...
Ale zit v Cr urcite bych to zkusila.
Ty protokoly se ale lisi i kratke...prave ty s antagonisty jsou pro zeny s OHSS a mozna jsi mela kratkej a anagonisty..a to je neco jinyho.

pikusa
24. únor 2011

Ahoj holky....prosím,mám dotaz,měla jste některá před KET estrimax??

ronecek
24. únor 2011

@amalka_78 No četla jsem a dokonce i ten doktor, který mi embryjka zaváděl mi při tom hyperstimuláku říkal, že je u něj právě velká pravděpodobnost, že se mimí uchytí 🙂 Rozjel se mi až po ET. Ale kamarádka, která se mnou ležela ve Zlíně taky s hyperstimulákem měla jako Ty před ET. Měla sice míň tekutiny, odebírali jí jen jednou. Ale taky jí nedoporučovali na ET jít. Musela nějakou dobu počkat. Nechali si taky zamrazit. A v den kdy jeli na KET jí volali, že se bohužel žádné embryjko nepodařilo rozmrazit. Tak na vše museli znovu. A už mají taky skoro dvouletého chlapečka. 😉

ronecek
24. únor 2011

@vered Izrael - Jeruzalem, tak to Ti teda závidím. Je tam určitě moc nádherně. Koukala jsem kdysi na fotky od mého strýce, který tam byl a byla jsem nadšená. Třeba se tam někdy podíváme 🙂 Abych řekla pravdu, tak mě vždycky lákaly a lákají spíš africké a arabské země, než ty evropské. Co se týče dovolených, kultury.
S oblékáním to teda máme obdobné. Dětičky jsou asi v určitém období ve všem stejné. Teď se Domík chce stále oblékat sám. Takže třeba hlavu si rve do rukávu. Ale někdy se zadaří, že se mu to i podaří. Botky a papučky si obuje vcelku sám. Co miluje jsou čepice. Někdy i doma pořád chodí a všechny si vytahuje ze šuplíčků a jednotlivě zkouší. Rukavice se mu ale moc nelíbí. Ani když je velký mráz, tak si je stále sundává a pak pláče, protože je mu zima. ☹

Určitě vám to v pondělí vyjde. Jsem moc zvědavá a moc vám držím palečky. Kolik v Izraeli stojí umělko? Je to dražší než tady v ČR?

Vidíš, tempery jsme ještě nevyzkoušeli. Co má Domík rád jsou vodové barvy a křídy 🙂 No a asi stejně jako u vás ty klacky, bahno a obrovské louže. V tom se naprosto vyžívá. A ještě má oblíbenou přilbu, kterou máme ke křovinořezu. Vždycky si ji dá na hlavu a jezdí v ní na motorce 😀
Na velký záchod ještě sám nechodí. Máme sice ten podsedáček, ale nemáme ještě stupínek. Tak zatím většinou jen nočník. Z pohádek má nejraději Bělušku (o myšičce), Krtečka, Palečka a Sedmero kůzlátek.
Domík se rád dívá na obrázky a popisuje, co na nich vidí.
Pohádky na PC u nás taky jedou pořád. Sleduje i Kouzelnou školku a jinak se kouká na Jim-Jam a Minimax. Ale na PC je výhoda, že si může vybrat pohádku, kterou zrovna chce. Taky rád kouká a poslouchá písničky. Pokud se mu nějaká líbí, tak si u ní i trošku trsne 😅
Vy TV nemáte? Co děláte po večerech? Ani si ji pořídit nechcete? My máme rodinu ve Švýcarsku a oni taky televizi neměli, celou dobu, co bydlely jejich děti doma. Poslouchali buď rádio a hlavně pořád četli a vzdělávali se. Stále a hodně cestujou. Ke všem zemím, které navštívili si nakoupili první knihy, nastudovali je a pak teprve odcestovali. TV si koupili až se děcka osamostatnili a odstěhovaly.

Vy se máte, že je u vás stále teploučko. Snad i tady už bude brzo jarní počasí. Zatím tady na Moravě máme bílo a zimu -6. Ale bylo dnes krásně jasno. 🙂

Papa a pěkný večer

vered
24. únor 2011

@ronecek Je pravda, ze pri OHSS se embryjka lip uhnizduji a vetsi sance na otehotneni....ale ty komplikace pak, to neni nic prijemnyho. Bohuzel se mi stalo neco podobnyho..jako tve kamosce...prvni IVF jsem mela OHSS, a tak mi doporucili embryjka zamrazit....bohuzel sem jeste byla hloupoucka a nechala se odpalkovat, pritom jsem mela jen lehci formu OHSS a klidne mohla ET zkusit. Jenze nestalo se a pak nam volali a sjednali s nama schuzku aby nam rekli, ze bohuzel pri zamrazovani doslo k chybe, zapomneli na jeden dulezity krok a vsech 14 embryii zamrazili spatne. Samozrejme ze po 3 mesicich jsme zkouseli KET ale zadny neprezilo, rozmrazili je vsechny ,davku po davce a nic. Tak sme museli na 2.IVF. Docela husty!! Hlavne si rikam ze 14 embryii a peknych ....pak uz jsem mela vzdycky jen malo..5, 7 a ted naposledy jen 4...z toho ty dve na mne cekaji.
PS: Jeste sem si vzpomnela jak pises ze malej rad maso, tak my zase maso nejime vubec. Jenom ryby. Ted v Cr mel J. trochu kurete ,ale moc mu to nejelo.....ma rad zeleninu cerstvou i dusenou 🙂

vered
24. únor 2011

@ronecek Jee ja Ti psala o OHSS a TY mezitim psala take...malej uz spinka?? Ten nas jo..hura tak mam chvili cas. No tady je o hodinu vic nez u vas, a jsem uz docela unavena. Co delame po vecerech?? Tak to vis pc zabere dost casu, takze treba ted tu sedim a pisu. Nekdy koukame na neco na pc, ale treba si cteme nebo posouchame radio a tak. Porad je co delat. Ja taky rada maluju a tvorim. 🙂
Mas dobry ze Domik se aspon cce oblekat sam, Joshik ten se chce sam jenom svleknout 😀 . Backory vubec nechce nosit, davam mu jen protiskluzovy ponozky a i ty porad stahuje. To je blby, mame tu vsude dlazbu, protoze v lete je tu fakt hic, ale v zime je v bytech docela zima.. a dlazba je ledova.
Taky po ni hodne sklouzava a pada furt na zuby. Bohuzel uz ma kousek predniho ulomeny...a ted jeste ho tchan honil a on si ustipl dalsi maly kousek, ale to by jeste slo...ale ten druhy predni si hodne narazil a po par dnech mu zesedivel...a odumrel..to sem byla fakt hotova. Ted vypada jako carodejnice, takovy hezky bily zoubek mel. No nesla sem to hodne tezce, ale aspon ze tam jeste drzi. Bohuzel porad pada na pusu a ja se strasne bojim ze zase prijde o nejakej zub. 😢
Josik chodi od zacatku na velkej zachod, cura ve stoje, chodim s nim a stoji mi na nohou..a na velkou mame ten podsedacek...sedi a cte si a prohlizi si obrazky. Mame hrozne moc knizek!!!!Ceskych i hebrejskych.
Z pohadek na pc ma rad pokazdy neco jinyho, bere ho Matylda, Krtek, Pojdte pane budeme si hrat, Ja Baryk, O pejskovi a kocicce, Kocour Mikes a spousta dalsich. Ale videl uz i Nema a Madagaskar..u toho se silene smeje. Nekdy ale nevi na co se chce koukat a pak poustim jednu za druhou a on jen rika nene nene nene a to mi pak dochazi trpelivost.
Pisnicky ma taky rad a nejen ty detsky ale i treba Monkey business hahaha!! 🙂
JO a jeste k IVF tady, hradi ho tu pojistovna, doplaci se na leky ale nejak ne moc, posledni kratky protokol nas vysel asi na 5000Kc. Neplati se tu za zmrazeni, Kety Ety, ICSI, proste za nic. To v CR platite hodne. A aky tady muzes podstoupit tolik IVF dokud nebudes mit alespon 2 deti. Teprve az budes mit ty 2 tak si budes muset dalsi IVF zaplatit. Takze v tomhle docela dobry.
Ale v Cr jsou lepsi podminky pro maminky, materska 3 roky a drzi Ti zamestnani.
Ja taky beru rodicovsky prispevek na Josika z Cech. Nastesti!!! Tady by mi nedali nic! 😀
Na Morave musi byt krasne...me ani ta zima nevadi, spis je to narocny s ditetem.....
Tobe taky prima vecer, papa

eyael
24. únor 2011

@vered - máte to s mluvením těžký díky vícejazyčnému prostředí, nedělej si z toho hlavu. A kluci prý obecně na to povídání moc nejsou, no něco na tom asi bude 😉 😎
dneska cestou z MC pořád loudila dudlík, byla už unavená no a já jí asi 3x zopakovala, že je doma a že jí ho prostě i kdybych chtěla nemůžu dát.
Za chvíli slyším, jak si v kočárku mumlá hrozěn vážně "pod vousy" ->"... už jsem ti to říkala dvakrát, dudánek je v postýlce, až budeme doma, řekneme Spinkací víle na spaní..." jsem myslela, že se smíchy počůrám 😀

vered
24. únor 2011

@eyael Jezis to je roztomily 😵 , milacek sladky!! To je neuveritelny ze uz tak krasne mluvi a jak si to tam povidala ...
S dudankem se ji lip usina, to je jasny 😉 ...Josik sice nechce dudan ale zato musi mit pri ruce mne...a objimat a drzet a citit. Takze se nemuzu hnout ani na krok.... 😀
Ja vim ze dvojjazycny deti nemluvi tak rychle, ale ted jak sme byli v Cr tak se tak krasne rozmluvil a ted uz zase mele paty pres devaty, pulka vety cesky, druha pulka hebrejsky, ale rika maminko tatinku babicko akorat dedo rika hebrejsky(saba)..

eyael
24. únor 2011

@vered - jj, je to rozumbrada. Klidně se ještě budu chlubit 😅 Umí se najíst lžící, občas jí dám i vidličku, ale to ještě zápasí, zkoušely jsme krájet nožem a jde jí to, ale nenechávám jí samotnou. Pije z hrnku i sklenice, smrká, chodí přes den na nočník nebo se nechá vysadit na velký záchod - pořád jsem se nedostala do IKEA koupit to stupátko ☹ Umí si pustit a zavřít vodu a umýt ruce, počítá do 10, umí všechny barvy, umí se představit celým jménem, ví kolik jí je let a kde bydlí (část Prahy), zná názvy všechna písmenek z abecedy (a - auto, b-bábovka, c-citron atd), dneska přečetla ve slabikáři slovo BOTA a byla nadšená, sama se svléká a s pomocí obléká (musím jí vždy nastavit správnou stranu dopředu), ponožky a bačkůrky si umí nandat sama, umí spoustu básniček a říkanek, občas se pokouší o zpěv a ráda tancuje na lidovky na cd nebo i moderní v rádiu, pouští si sama dvd s pohádkama i telku, ráda píská na flétnu - občas se jí povede i zmáčknout prstíkama nějaký tón, ráda maluje vodovkama, temperama i křídou na tabuli, miluje skládání puzzle všeho druhu (6ks jí už neba,už musím přidávat složitější), rozumí tomu co je větší - menší, blízko - daleko, vlevo - vpravo, ráda tvoří plastelínou i modelínou, jezdí na odrážedlu (kolo si necháváme na léto), skáče snožmo a umí i stát na jedné noze jako čáp, chodí do schodů bez opory, miluje balancování na obrubníku - to já vždycky trnu! 😉 😨 umí válet sudy, dělat trakař i chodit jako rak pozpátku... 😅 a venku nejraději skáče do louží když zrovna jsou 😀
a víc mě teď nenapadá 😀 😅 😵

eyael
24. únor 2011

@vered - jo napadá 🙂 umí dát gól a přesně míč hodit nebo kutálet, taky ho umí chytit do rukou 😵

mindinka
25. únor 2011

Ahoj holky jak se dnes máte? 🙂

capricej
25. únor 2011

@amalka_78 Ahoj, děkuji za odpověď a také za přivítání v této diskusi. Na KET nevím kdy přesně půjdu, teď čekám na menzes a pak se uvidí jak poroste ta sliznice.
Já jsem v lednu podstoupila první ET ten nedopadl dobře. V únoru jsem nebrala žádné léky a sliznice nenarostla ttak se KET nekonal. No a teď čekám co se bude dít.

klara.k
25. únor 2011

@amalka_78
mě vysvětlovali, že OHSS vždy zhorší těhotenství. Pokud ho máš a otěhotníš, tak vaječníky začnou produkovat víc a víc hormonů a to tělo je zmatený. Pokud ho máš ještě před zavedením, tak by měl rychle ustoupit, ale pokud s ním otěhotníš, tak průběh je dost náročný. Já jsem ležela v nemocni 3 týdny na kapačkách a pak jsem je uprosila, že už to psychicky nezvládnu a chci domu. Tak mě pustili, doma jsem si píchala injekce atd. a ještě další měsíc mi hrozili, že mě zase nechají v nemocnici. Vodu mi nepumpovali, prý je to zbytečné a zase se hned naplní. Měla jsem v pase o 30 cm víc než je normál. No bylo to dost náročné, ale byla jsem šťastná.

ronecek
25. únor 2011

@vered Ahoj, tak ten náš prcek už včera usnul před půl osmou. 🙂 Já bývám poslední dobou unavená pořád. Ani ne ospalá, ale hrozně unavená. Asi tím počasím. Ani nehlásili u nás sněžení a dneska už celé ráno zase padá. ☹ Abych řekla pravdu, tak bych se možná bez té televize taky obešla. Vždycky odbíhám od PC k TV a zpět. A ještě k tomu teď, když běží na Markýze (podle mého známého "zase ta přiblblá turecká telenovela") Tisíc a jedna noc. Na tu koukám pravidelně a na Nově samozřejmě Ordinace v Růžové zahradě. 🙂 Taky moc ráda čtu a tvořeníčko je poslední dobou moje velká záliba. Ráda pletu, háčkuju. Teď jsem si zamilovala decoupage a různé kravinky na spestření domácnosti. Je jich strašná spousta a holky na Mimibazaru, Modré střeše jsou strašné šikulky. Vždycky koukám na fotečky a žasnu, co člověk nevymyslí. Co tvoříváš Ty? Maluješ portréty nebo klasické obrazy?
Domík už si na papučky zvykl. Musí je nosit, hlavně teď přes zimu. Máme plovoučku a barák podsklepený, tak máme od podlahy dost chladno. Podlahové topení máme jen v koupelce.
Zoubky zatím vylomené nemá, ale na přední horní jedničce má odlouplý kousek skloviny. Ale není to téměř vidět. Jinak taky dost padá. Někdy zakopává i v papučích a venku ty pády ani nepočítám. Je tak zabraný do kravinek, tak proč by měl dávat pozor na cestu. 😠
Josik je teda pěkně šikovný. Párkrát jsem Domíka učila, jak si má držet pepíka, tak on si ho kolikrát drží i v nočníku a pak má ručku počůranou.
Na pohádky koukáme stejné. Nejlepší je ta česká klasika. Taky má rád Teletubbies, Mašinku Tomáše, Červený Traktůrek, Bořka stavitele, Tip Tap. Musím kouknout na tu Matyldu. Ani si nevzpomínám, co je to za pohádku. První nejoblíbenější byl Maxipes Fík.
Kolikrát u PC stojím půlhodinky, než si vybere tu, kterou chce. A taky je to jeho néé néé néé. Teď kouká na Kouzelnou školku, tak mám chvíli klídek. Pak se chystáme na chvíli ven.
Dáváš Josikovi stále mlíko? Domík ho má moc rád, tak ho ještě ráno a večer dostává. Ale kaše už nechce dávno. A strašně miluje toustíky. To je jediné jídlo, ve kterém sní sýr a šunku. Jinak když mu dám šunku a sýr, tak ji vyhodí.
Tak to máte u vás s tím umělkem super. Mě se zdá, že tady platíš za každou kravinku. Je to teda dost peněz, ale pak to stojí zato. 😉Ale nevím, jestli bych do 4 IVF a dál šla. To už jsou pak opravdu velké peníze 🙂Manža mi po prvním neúspěšném IVF řekl, že už nikam příště nejde, že tahají z lidí jen peníze. Nevím no. Názory jsou různé. Ale myslím, že doktoři určitě pro nás dělají dost, aby se embryjku zadařilo uhnízdit. Pak už je vše na přírodě.
Pěkný den. Papa

ronecek
25. únor 2011

@vered S tím OHSS to není opravdu žádná sranda. Ale jsem ráda, že se nám zadařilo. I když jsem si pěkně vytrpěla. To odebírání tekutiny nebylo taky nic příjemného. Navíc při posledním odběru mi tam dali studentku, které to zrovna moc nešlo, tak jsem skučela bolestí, i když jsem měla injekci na tlumení bolesti ☹ Ale jsou horší věci.
Jak píšeš o tom zmražování, tak to je docela síla. Opravdu. 🙂 Zajímalo by mě, kdyby se to stalo tady v ČR, jestli by jsi musela celý proces platit znovu. Ale asi jo, co? Tady nikoho nic nezajímá 😒
Vy nejíte maso celá rodinka nebo jen prcek? My maso milujeme. Hlavně v létě i grilované. I když vůbec není zdravé, tak si občas dopřejeme 😉

ronecek
25. únor 2011

@mindinka Ahojky, já jsem tady jen chviličku, tak se ještě neznáme 🙂 Moc moc moc Ti gratuluju k dvěma čárečkám 🙂 A doufám, že jednou se tady budeme moct chlubit se dvěma čárečkama všechny 😉

mindinka
25. únor 2011

@ronecek Ahoj strašně moc děkuji, jsem štastná, jen aby to dobře pokračovalo i nadále. 🙂 Vám to taky určitě vyjde, nám to vyšlo na třetí pokus. 😉

vered
25. únor 2011

@eyael ahooj, mas sikovnou holcicku, umi toho opravdu hodne, 😵 ale asi ji toho take hodne naucis. Josik umi taky hodne veci... 🙂 ale ne tolik jako vase holcicka. S micem umi suprove hazet i chytat do rukou a taky a kutalet. Take umi do schodu i ze schodu sam a umi delat kotrmelce, skakat valet sudy i chodit pozadu a nejradsi porad beha.Na odrazedle jezdi jako dabel a umi i na slapaci trikolce i na kole odrazedle. Vi jak se jmenuje ale zatim jen krestnim jmenem, kde bydli to jsem ho jeste neucila! 🙂 Puzzle ho nebavi, leda tak hazet s tim kolem sebe 😀 . Jist umi taky lzickou a vidlickou, rad i rukama ale posledni dobou je liny a chce se nechat krmit....
Umi delat vsechna zviratka a treba i sovu hada zabu a pak ty klasicke domaci a to uz davno. A taky dobre rozpozna zviratka. Abecedu a takovehle veci to ho jeste neucim...jsem rada ze zvlada veci pojmenovat 2 jazyky 🙂 . V hebrejstine se pise zprava doleva a uplne jine znaky, zadna latinka..a i knizky se otviraji obracene...zacinaji odzadu...tak musi rozlisovat. 🙂 Jsou to sikulky ty nase deticky. Jen tak dal!! 😵
A jak se jinak citis...uz to utika vid> Budes si delat domaci testik??? 🙂

vered
25. únor 2011

@ronecek Ahoj Ronecku 🙂 koukam ze bysme mely zalozit jeste s @eyael diskuzi o detech 😀 kdyz se tu tak rozepisujeme 😉
Ja nejim maso a doma ho nedelam, muz byl vegetarian do 18 let ,ted uz neni, ale ji maso jen obcas....nejradsi steak nekde venku na ohni s kamosema..doma neee. Nejak mu nechybi a nevyzaduje ho.
Pohadky mam taky rada ty ceske, moc se mi nelibi ten dabing u tech cizich. Prijde mi to hrozne neprirozeny.... Matyldu sem stahla na ulozto.cz uplne nahodou. Namluvila ji Stela Zazvorkova a Josik to zboznuje, moc hezky a vtipny ikdyz myslim ze to jeste nemuze uplne pochopit, ale libi se mu ta animace a ma rad kaceny a to je prave Matylda. Jo maxipsa ma take rad 🙂
Josika sem kojila do roka a pul , pak sem chtela jit na Ket a rekli mi ze by bylo dobry abych aspon 3 mesice nekojila aby se srovnali hormony, tak sme pomalu prestali a moc se mi nechtelo...kojeni me moc bavilo a Josika taky.
Ted mu davam mlicko, tady kupujeme similac(UM)...v Cr sem mu ted koupila sunar, ten mi chutna 😀 a jemu asi taky.
Taky mu davam ryzovy mliko a z ovesnych vlocek, to ma taky moc rad. Kasicku take sni, delam mu z ovesnych vlocek s bananem a karob. pomazankou.Znas to?? Je to jako cokolada, ale je to z lusku karobu, myslim ,ze se to da i sehnat v Cr. Nam tady ty lusky rostou volne v prirode. Ale udelat to z nich neumim.Skoda ,mela bych to zjistit. Roste nam tu hodne veci, treba citrony jen tak volne, takze mi manza skoci vzdy natrhat kdyz potrebuju, a i bobkovy list mame hned za barakem, je to takovy kerik! Nakladame si sami olivy a delame olivovy olej 🙂 Mame radi tahini ze sezamovych seminek a humus..pomazanka z cizrny, take se da udelat doma. 🙂
Ja rada delam z hliny,mela jsem i svou malou pec, ted neni ale moc casu....a maluju spis takove abstraktni veci ...zadny realismus.Spis takovy mensi obrazky, rada micham barvy. Mam rada vodove , akvarel a anilinky a ruzne ecoline tuse. Pleteni me bavi taky ale neumim ty zacatky. 😀Ty mi vzdycky delala mamka...ted uz sem nepletla hoooodne dlouho. Chtela bych zkusit sit, ale zase nemam stroj. 🙂 Take sme oba s muzem delali v truhlarne a tak rada i ze dreva. Delali jsme si sami kuchyn a pracovni stul. To me moc bavilo. 🙂
Jinak to zpackane zamrazeni nam dalsi IVF take nikdo nehradil, leky sme museli zaplatit znova. Nemocnice se nam jen omluvila, aspon ze se priznali a treba nerekli ze embryjka byla spatna...neda se nic delat, zamrazuje to clovek a lidi delaji chyby...to je normalni...

vered
25. únor 2011

@mindinka Teda MIndinko, moc pekna tlustoska....jen tak dal!!! 🙂 😵