Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

leneclenec
9. lis 2010

Jé, já se omlouvám, že jsem vám sem tak vlezla a ani se nezeptala, zda smím. Já sem chodím velmi často a sleduji, co se tu děje, ale zatím jsem se neodvážíla nic napsat, až dnes jsem se rozpsala 😵 Asi to je díky tomu neúspěchu ☹

bublenudle
9. lis 2010

@leneclenec Ahojky...no já už fakt taky nevi,..jsme na tom skoro stejně..akorát já měla jen 2embryjka zmrazeny a ted už nic...ve čtvrtek jdu na krev a řeknou mi co dál..tak nevím..a pujdeš do toho znovu..??

bublenudle
9. lis 2010

@leneclenec Zlatíčko,jasně že mužeš 😉

sandol
autor
9. lis 2010

@bublenudle vím 😔
Neštěstí nechodí po horách,ale po lidech,ale proč si kurňa vybírá pořád jen ty samý?????????????

bublenudle
9. lis 2010

@sandol díky..chodím do Brna do Repromedy...jj,testy určo budu chtít...taky se měj krásně... 🙂

bublenudle
9. lis 2010

@sandol 😢 tak jak říkáš..ach jo

leneclenec
9. lis 2010

@bublenudle určitě jo. Dr. v CARu mi řekl, že mě nastimuluje úžasně a půjde to samo. Dokonce přemýšlím, že do toho půjdu co nejrychleji, když jsem teď plná hormonů, já neměla nativ.Neroste mi moc sliznice, tak to bylo s hormonama. Doufám, že ty to také nezabalíš a budeme bojovat společně!!!
Já jsem první tři pokusy měla v Pronatalu v Praze, ale zdálo se mi to tam takové divné, jak na běžícím páse, tak jsem zněnila CAR a důvěřuji jiným. Je to tam osobnější, pro mně i vzdálenostně o hodně blíž.
Já nevím, jestli už máš nějaké dítko, ale já se hrozně zklidnila po tom, co jsme s manžou požádali o adopci a já začala studovat a přišla na jiné myšlenky. Natoupila jsem do školy 1.10. a 3.11. jsem zjistila, že jsem těhu a to vyšlo zrovna na den, kdy jsme šli s manželem dělat psychologické testy kvůli adopci.

sandol
autor
9. lis 2010

@leneclenec ahoj,tak pojď mezi nás,pokud tě teda neodrazuje téma,které zatím nezaznamenalo žádný úspěch.

Tak si tak říkám,zda to tu nezrušit,třeba by se začlo dařit.Co vy všichni na to????

leneclenec
9. lis 2010

@sandol no nevím, myslím, že by to asi žádný větší efekt nemělo 😉 A taky, aby nás pak nešouply k nějakému jinému tématu, protože už jich tu je "něurékom"

sandol
autor
9. lis 2010

@bublenudle Repromeda by měla být super,co jsem slyšela.Ale máte v Brně i jiná centra.Nepřemýšlela jsi třeba o změně?Hodně holkám se zadařilo právě po změně centra...

bublenudle
9. lis 2010

@leneclenec Jééé,tak to je krááásny..ne nemám mimi a nikdy jsem nebyla ani těhotna..ted mě bylo už 38 tak mě to moc trápí...je to hruza a ty nervy...vypadalo mě hrozně moc vlasu,a furt padaji,obě ivf jsem si pichala moc hormonu,tak mě z toho i šibe...ach jo..

bublenudle
9. lis 2010

@sandol haha,dobrej nápad Sandi 😉

bublenudle
9. lis 2010

@sandol začnu o tom asi přemýšlet.... 😒 prej je dobrej i Reprofit

sandol
autor
9. lis 2010

@bublenudle no to je jasný,uvidíš,jak se budou chovat ve čtvrtek,co ti navrhnou a dle toho se pak zařiď.Záleží jakej tam máš pocit,jak ti to přijde,jestli si myslíš,že mohli nebo měli udělat víc...prostě ať tě vede vnitřní pocit 😉

leneclenec
9. lis 2010

@bublenudle Mně bude v lednu 35, takže taky žádná mladice 🙂 A tu krev si určitě nechej udělat. Mně hormonální profil udělali hned, o genetiku jsem si řekla a o imuno taky, protože jsem měla strach, zda nejsem alergická na spermie, potažmo embryjka a zda si nevytvářím proto nim protilátky, hned po zavedení, i když Prednisom by měl tomu částečně zabránit. Jestli si necháš tu genetiku, tak to bude trvat trochu déle. my s manželem sice nemáme výsledky na 1. Já mám nějakou poruchu, co má každý 30. v populaci a manžel taky, co má snad každý 10. Ale mudr.ové z toho nedělají konec světa. je to něco o zvýšené srážlivosti krve, tak beru jen Anopyrin, ale s Lucinkou jsem to nebrala a kromě toho, že jsem ještě na porodním sále zvracela (od 3 měsíce těhotenství) a vysokého tlaku to bylo celkem OK.

bublenudle
9. lis 2010

@sandol Ano,máš pravdu..ted mám pocity smíšený,fakt nevím..uvidím ve čtvrtek..děkuji 🙂

bublenudle
9. lis 2010

@leneclenec No tu genetiku mi myslim hned na začatku dělali a horm.profil taky...imunku určo ne..o tu si ve čtv zažádám..no jsem zvědavá co mi řeknou... 😕

leneclenec
9. lis 2010

@bublenudle Jestli jsi teď brala taky Prednison, tak asi budeš muset chvilku s imuno počkat, protože by mohly být výsledky zkresleny. A pak půjdeme do IVF společně a budeme se podporovat! I když jsme dost daleko od sebe (okolí Brna a okolí Liberce), ale určitě to vyjde. Musí 😠

bublenudle
9. lis 2010

@leneclenec seš brouček..ano 😉 ano,a máš pravdu..brala jsem prednisol,anopyrin estrimax,a utroš.. jak dlouho ta imunologie trva??? a kdy teda pujdeš ty,?

leneclenec
9. lis 2010

@bublenudle No vidíš, já místo abych dělala na své blbé dizertačce, tak se stále chodím dívat, zda mi někdo nenapsal vzkaz. To jsem celá já. Lucinka je u našich , já mám možnost pracovat a já to nevyzžiju, tedy já jsem hrozná 😠
Mně to imuno trvalo dýl, protože já jsem si o to něřekla v CARu, ale že jsem hodně alergická (měla jsem i nafylaktický šok při magnetické rezonaci, takže vlastně ve zdravotnickém zařízení a tak to dopadlo dobře), poprosila jsem svou alergoložku, Její sestra (nikoli zdravotní 🙂 ) je gyndekoložka, stejně jako její mamka, tak to s ní zkonzultovala a kerv odebrala. Akorát to tu nedělají, a tak krev putovala do Prahy. Za 3 - 4 týdny jsem měla výsledky u ní. Nepamatuji si to přesně, bylo to v září 2008, asi 3 měsíce po neúspěšném ketu.

bublenudle
9. lis 2010

@leneclenec ty jsi teda pracovnice 😉 ja zase jen koukam do notasu kdo co piše,a zhanim nové infa...no tu imunologii si nechám určo udělat..kdy se chystáš na další IVF ?? takže taky máš jako já ještě poslední hrazené,že??

leneclenec
9. lis 2010

@bublenudle přesně tak, do nehrazeného už nepůjdu, nemůžeme si to dovolit a tak budu počítat s tím, že jestliže to nevyjde , budu se muset smířit s faktem, že budu mít jen jedno děťátko, a nebo doufat, že se stane druhý zázrak a otěhotním ještě jednou přizozeně. Před tímto ketem mi dr. sdělil, že dle nějakých výsledků krve mám ještě dost velký potenciál vajíček ve vaječnících, ale když se mi nevytvoří folikul a mám dle laparoskopie oba vejcovody neprůchodné, tak nevím, jak se dostane ke spermii a potažmo až do dělohy 🙂
Já uvidím, co mi teď řeknou v CARu, ale chtěla bych jít do toho co nejdříve, možná hned po další mrše, která by měla teď kolem 16. přijít
Díky za ohodnocení Lucinky, máš pravdu, je to smíšek, ale i hrozný vztekloun, no po mamince 😀 , táta je kliďas. Tak se drž, a moc se netrap.Vím, že se to dobře říká, a hůř realizuje, ale život jde dál a jednou to určitě výjde!!!
Já včera večer brečela do polštáře jak želva, manžel odešel večer do práce a já byla sama. Do toho mi ještě jedna maminka říkala, něco ve smyslu, že Lucinka je stále u našich a tak ani druhá babička určitě nemá možnost si ji užít, protože je u našich prostě furt. Bylo mi to líto, ale do konce roku toho mám fakt hodně. V práci jsme dělali akreditaci studijních programů, dělám do konce roku na grantu a do toho tu blbou dizertačku, ach jo. Ale kdybych studium přerušila, asi bych se nedonutila to dokončit, a pak bych nemohla dělat na VŠ, kde teď učím a penízky potřebujeme, např. abych mohla s malou chodit plavat, i když vím, že je to spíš luxus, než potřeba, ale splácíme půjčku 640 tisíc a manžel moc nevydělává, tak to jinak nejde.

bublenudle
9. lis 2010

@leneclenec Já vím,máš pravdu..penize jsou hruza..a ještě ke všemu mi řekli,že bych si měla udělat PGD a to je 40tis..genetika embryjek..tak nevím,kde už na to vezmu..je to náročný..školu pěkně dodělej,seš šikulka...ja to vidim až po Novem roce...ach jo ☹

vered
9. lis 2010

@sandol Jdeme tam 18.11. misto 25.11. O tyden driv, ale stejne budeme minimalne 2 tydny cekat na schvaleni leku atd. Mozna to vyjde opravdu tak nejak, ze to zacneme spolu, jenomze ikdyby mi dali dlouhy protokol, jakoze asi jo, tak ja si zacinala pichat decapeptyl az 22.dc a teprve po 14 dnech stimulace gonalem...kazdopadne doufam ze tentokrat to bude uspesny!!!!!! Tech spatnych zprav uz bylo dost!!!

stazina
9. lis 2010

hoj holky...
@leneclenec vítám Tě, budeme rádi, když se přidáš.......teda taky toho máš za sebou už dost..ale halvně, že máte alespon Lucinku ,vid? A četla jsem, že si chidla do Pronatalu, tak mě docela překvapuje, že vám tam nepomohli , já sem četal, ž si tenhl e car dost chválí..a kam chodíte ted?

@bublenudle musíš se držet, věřit a bojovat...a neuvažuješ o tom, že bys změnila CAR? Já jsem s Unicou v Broně sokojená a říkají ,že je jenda z nejlepších v ČR...a ješět mi připoměn, kolik jste měli vždyckyx odebraných vajíček?

@sandol takže jdete do dlouhýho protokolu? A zaleží , dky dorazí mrcha,a by se to stihlo před vánovi, jo? Kdybys chtěla poslala bych t i agolutin, aby ms došla s předstihem amohlo se začít..ale když říkal, že tam na vánoce někdo bude,t ak asi ano.. oni msuí být profeionální za kažodu cenu, takže si nemyslím, že by to nějka odflákli....jééé,t o byste měli ale krásný Vánove, vid? 😉
@vered takže to už bude vaše 4IVF a ty si psla, že tam to paltí pojištovna pořád , vid? Akorát paltíš část za léky, vid? To ej velká výhoda..do toho bych potom šla hned...a to víš, ež to bude uspěšný!!!pro vás všechny... 😉

stazina
9. lis 2010

@luucia
@luxcka
tak jak je , Lucky? 😀

stazina
9. lis 2010

jo a ješět k tomu tématu...brzo budem trošku mimo mísu..tak jak to změníme?

vered
9. lis 2010

@stazina Diky Stazi....tady se na ty leky doplaci, vyjde to asi na 5000Kc na jedno IVF. Pojistovna Ti hradi IVF do te doby, nez mas 2 deti, pak uz se to musi hradit. S tou zmenou tematu nevim, ale opravdu uz za chvili nebudeme Ket. Teda hodne nas uz neni Ket ani ted. No co s tim udelame??? 😉

leneclenec
9. lis 2010

@stazina Ahojky, díky za přivítání. Já chodila do Pronatalu do Prahy. Bylo to pro mne trochu z ruky, neboť jsem z Jablonce n.N., ale když mi v nemocnici zjistili neprůchodnost obou vejcovodů hned navrhli IVF a jbc. nemocnice spolupracuje právě s Pronatalem. Na stimulaci, na folikulometrii a pro léky a na přípravu na Ket jsem chodila právě do jbc. nemocnice na vlastní OPU a ET a KET do Pronatalu. Vadilo mi hodně, že se s námi moc nebavili, bylo to tam takové stísněné a po ET nás bylo 5 na jednom malým pokoji a jednou dokonce 6. potenciální maminka musela zůstat ležet přímo na sále, protože se do pokojíku už nevešla ☹ . Také mi vadil takový ten přístup, neumím to dost dobře popsat, ale stačilo mi, když mi říkali po 3. neúspěchu, to je dobrý, to neřešte, třeba to na 4. pokus výjde, některým to vychází až na 5. nebo dokonce 10. pokus a aby udělali alespoň imuno, nebo genetiku to je ani nenapadlo. Dokonce mi nedělali při prvním Ketu ani hormonální profil!!!!
I když jsme měli nakonec s manžou výsledky relativně ok, až na tu trombofilní mutaci z mé strany a manžel také nějakou poruchu srážlivosti měl (už ležel i kdysi v nemocnici snad s trombózou- to jsme se ještě neznali 🙂 ), to bylo OK. Prostě jsem se rozhodla i díky tomu, že v LBC vznikl CAR a při dni otevřených dveří to na mne působilo hodně dobře, tak jsme tam šli. Ono tedy na psychiku zrovna nepůsobí dobře ani to, když víš, že ti to už 3x nevyšlo a připadá ti, že z tebe jen tahají peníze a vlastně s námi skoro stále jen mluvili o finanční stránce ET a vůbec neřešili mou děsnou psychiku. Můj nevlastní otec to dokonce komentoval (tedy mně to řekl, až se mi povedlo otěhotnět) , že si taky myslí, že stejně jen ze mně tahali peníze, protože šéf kliniky jezdil snad Porschem, nebo nějakým drahým autem a někdo tam měl snad Ferrari atd. ( on je na ty auta), tak se mu to nezdálo.
Já jim samozřejmě nezávidím, určitě mají ty peníze oprávněně, ale prostě jsem si to tak vše spojila a došla k závěru, že je na čase změnit CAR. Taky mi trochu vadilo to, že je tam i malá recepce a ty se potkáváš po malé chodbičce s těmi, co jsou těhotné, co chodí na urologii atd. a také ... Já nejsem rasista, ani xenofob, ale přišlo mi zvláštní, že jednou na OPU se mnou byla jen jedna češka, jedna němka, jedna anglicky mluvící paní a jedna rusky mluvící paní. Měla jsem zvláštní pocity.
Vím, že si hodně chválí Pronatal v Teplicích, ale tam jak jsem to četla je trochu jiný přístup ☹

stazina
9. lis 2010

@leneclenec to víš, ono záleží na doktorech a na sestřičkách...já v našem caru mam taky jendoho velmi oblíbenýho dr. a a další se s tebou moc nebaví , jen tě tak nějak umluví, ale nemá čas....je to hodně o přístupu a manža třřeba chce zůstat v uNice , protože is tady zvyknul na dr. a na přsítup a jianm už nechce...a mě ted před Ketem taky nedělai hormonální profil...nemohli mi totiž nabrat krev...mám blbý žíly a pak předpokládali, že když to bylo dobrý předtím,t ak ted taky...tak nevím, no...no, já měla hlavně emryjka špatný kvality, takže v tomlhel případě dr. nelze nic vyčítat....
A je pravda, že i mě docela překvapilo, kolik cizinek v caru potkávám... 😅 já jsem ležela po Opu s vietnamkou a když odešla emryoložka( SLOVENKA(, tak se mě ta paní(VIETNAMKA( ptala,jestli nevím, kolik žemá vajíček, ež tý paní vůbec nerozuměla 😀 😀 tak sem se na jednu sranu musela smát..na druhou stranu ...docela hrozný pocit jít někam na tento zákrok a nerozumět , co ti osattní říkají.... 😕