Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

vered
9. lis 2010

@leneclenec Ahoj a vitej mezi nami, cetla jsem si tve prispevky ..take mam problem se srazlivosti, musela jsem si cele tehotenstvi pichat clexane na redeni krve. Mam leidenskou mutaci, take se tomu rika Factor V. Forma heterozygot.
A Vam se tedy podarila Lucinka prirozene?? To je uzasny!!! 🙂 🙂 Taky v to doufam, ze by se to jeste mohlo stat..... 😉
A ted pujdes na IVF kdy??

sandol
autor
9. lis 2010

Ahoj holky,
asi to budeme muset přejmenovat,když ne úplně nechat rozpadnout...

@stazina díky za nabídku,ale nechám to plynout přirozeně,omezena časem nejsem,oni prý pracují přes celé Vánoce,takže nemusím nic stihnout před Vánoci,jak to přijde,tak to bude.Jo,byl by to krásný dáreček,co krásný,ten nejkrásnější,a bylo by to i takové stylové na ty Vánoce,byla bych skorem jaka panenka Maria,početí téměř bez poskvrnění,tedy téměř 😉 😅 Taky dr.říkal,že mi tam dají ježíška 😵 🙂 Co manža s vitamínama?Nepsala jsi taky náhodou,že půjde manža k nějakému dr.a moc se mu nechce?

No jo,luucia se dlouho neozvala.

@vered ahoj,a kdy budeš 22.den cyklu? O tom mi taky říkal,že se dá začínat 22.den,ale nakonec se to vše nechalo při tom mém osvědčeném protokolu a já doufám,že ho znovu i úspěšně potvrdím.

@leneclenec ty jsi tedy zaneprázdněná 😲 ,klobouk dolů 🙂 Jsi dobrá,že při tom všem stíháš aktivně ještě koníka 😉 Tak taky přeji úspěchy,jak ve studiu,tak hlavně a samozřejmě...vždyť to všechny víme 😉

leneclenec
9. lis 2010

@vered Lucinka je také zázrak, hlavně , že se to podařilo přirozeně, to nechápu a jeden dr. v nemocnici mi dokonce řekl, že jsem asi novodobá panenka Marie, ale byl dost arogantní. Těhotenství bylo celkem v pohodě, sice jsem od 3. měsíce až na porodní sál zvracela, měla vysoký tlak, porod byl vyvolávaný, ale dalo se to zvládnout, horší byl porod, jak jsem psala, klešťový, Lucinka po narození nedýchala, 2x šňůra kolem krku a já ji ani neviděla a hned ji odnesli oživovat. Měla jsem u porodu mamku a ta říkala, že Lucinka byla celá modrofialová , děs, běs. Naštěstí je bojovnice a zvládla to, i když byla chvilku v inkubátoru (jen 2 dny) pak mi ji dali na pokoj , ale večer mi zase upadla do bezvědomí, tak strávila další noc v inkubárotu na jipce, ale nezjistili, co se stalo a tak mi ji druhý den dali na pokoj. Od té doby to je OK. Lucinka je šikulka a vše dohonila.
Chystám se na poslední IVF co nejdříve, uvidíme, co mi řeknou příští týden v CARu.

leneclenec
9. lis 2010

@sandol Díky za přání, snad to vyjde všechno a samozřejmě nám všem. 🙂

stazina
9. lis 2010

@sandol no,kdyb prsotě mrcha dlouho nešla, je tu hodná teta Stázi a její agouš 😀 zbylo mi ho ještě dost...jojo , to by teda byli stylové Vánoce, to pak budete opravdu muset malýho nazvat Ježíš 😀 nho ,halvně, jestli k tomu máte patřičně vznešené příjmení 😀 😀
Jo , manža vitamíny bere poctivě, dokonce mě připomíná , dkyž mu je zapomenu připravit...je to asi 12 prášků, tak mu t vždycky připravím na druhej den....ale to vyšetření ☹ 😠 včerajsm tam volale, jestli musí být manžel objednaný , enb o né..a tak řekli , ež nemusí, at přijdem, a chtěla jsem , aby si tam došel ve čtvrtek a on se zdráhá ....a vůebc ěm to neche vysvětlit...říkala, jsrm mu , že je jasný ,ež se styí, že to je přirizený a že ten dr. to dělá denně a nemusí se ničeho bát...on stejěn nic neřekl jen to, že si mylsí, ež ej čas...no, tak já to nevidím zrvoan ,jako že máem čas, ale budiž..ono poo téhl operaci se výsledky můžou objevit třeba až za rok a kdo ví jestli...a nebo to se spermiogramem hnout nemusí a za dva roy už tam nebude třeba spermijak jediná a už nás nezachrání ani IVF..no , nevím, já nechápu , na co čeká... 😠 a sejří mě to

stazina
9. lis 2010

@leneclenec tak halvně, že už je to za váma(porod) a že to malá takhel hezky zvládla a ted už je z ní velká holčička!! 😉 A je suepr, že se povedla přirozeně!!!
Ty jo ,musím, opatrujte se, zítr akouknu a písnu , pa

vered
9. lis 2010

@leneclenec No tak to teda je zazrak!!! Ta Tvoje Lucinka!!! 🙂 To jsi musela umirat strachy pri porodu vid??? Ale hlavne ze je v poradku a vsechno dohnala jak rikas. Vzdyt je jeste docela malinka!! To se Vam docela rychle chce do druheho 😉 Tak hlavne hodne stesti v Caru, ja jdu taky pristi tyden!!! 🙂 😉

vered
9. lis 2010

@sandol Kdy budu 22.DC to jeste nevim....protoze to musim nejdriv zase dostat...ocekavam MS pristi tyden..koncem. Spis ale doufam v zazrak, aby se to podarilo prirozene. CHiCHi, to jsem naivni co??? JInak by to priblizne vyslo na 2.tyden v prosinci. Ale jeste nevim jakej protokol, to vse dam vedet pristi ctvrtek. 😉 Ale vypada to ze budes rychlejsi!!!

sandol
autor
9. lis 2010

@vered jo počkej,mně nedošlo,že půjdete na konzultaci a už budeš po 22.dni cyklu.Počkej a tys ji dostala tak brzy přede mnou?Já jsem teď teprve 10.den menstr.cyklu.
Jen si v to doufej 🙂 ,je to náhodou pěkný,jak stále a i po neúspěších dokážeme v něco věřit nebo aspoň doufat 😉 Jaks přišla na to,že budeš mít protokol rychlejší?To už sis sama naplánovala jo?Hele,vy k tomu profesr.vůbec chodit nemusíte 😀

sandol
autor
9. lis 2010

@stazina tetinko stázinko,vřelé díky 😉 ,zítra napíši,ty tu stejně už nejsi,já jdu též chrapošit 😲

leneclenec
9. lis 2010

Přeji všem dobrou noc. Já sice nejdu spinkat, ale jdu psát tu blbou dizertačku, už to konečně zítra musím poslat školitelce, aby mi to schválila a já mohla frčet na státnice, kdyby se mi, jak pevně věřím mimísek povedl, abych už měla po škole při jeho porodu 🙂 Už mám 73 stran (z nich už asi 50 školitelka schválila, tak to snad projde 😉 )
Přeji všem krásné sny a klidnou noc.

vered
9. lis 2010

@sandol chichi!! Ja 22.DC budu ted v sobotu . Takze musim cekat na dalsi MS(pristi tyden) a dalsi 22.DC a to by melo byt ten 2.tyden v prosinci, ted bych to nestihla. Jo konzultace bude a pripravim si poradnej list jak a co. No vlastne ten minuly Ket kdy jsem otehotnela jsem si cely naplanovala sama a prof.jen kyval hlavou a se vsim souhlasil. Kdyz sem pak byla tehu, rekl memu muzi, ze nam zenam se musi naslouchat, ze my zname svoje telo nejlip a je to fakt. Svy telo znam a verim mu!!!! 😉 Hele tak dobrou,pa

vered
9. lis 2010

@sandol jo a nepsala jsem ze budu mit rychlejsi protokol, ale ze ty budes rychlejsi, tim jsem myslela ze zacnes stimulovat driv nez ja!!! VIS???

leneclenec
10. lis 2010

@vered Já bych moc chtěla druhé mimčo do 2 let od prvního. Jsme tak i já s bráchou, stejně jako manžel s jeho ségrou a mně se to zdá jako nejlepší věkový rozdíl sourozenců. My jsme s bráchou byli úplně bezva sourozenci, i když to byl kluk, prostě jsme si spolu hráli, když pak byl starší (10 - 12 let) , tak to sice bylo asi opačně, než by mělo, ale vždy jsem ho bránila (i fyzicky 🙂 ) před ostatními. Byla jsem a vlastně stále jsem dosud "korba" a brácha se neuměl prát 😉
Hrozně moc si přeji, aby se to co nejdříve povedlo, i když o Lucinku jsme se snažili asi 4 roky ☹ Ale věřím, po mé zkušenosti, že se zázraky dějí, i když na ně nelze spoléhat.
P.S. moc mne překvapilo (mile), jak je řešena problematika umělého oplodnění v Izraeli. Když vidím, co s tím dělají v Polsku za cavyky, a dokonce navrhli, že ten , kdo podstoupí IVF by měl jít na 5 let do věžení ( to tedy navrhla jedna ženská, ale nevím, z jaké strany) , tak je mi smutno. To bych si už musela jít "odsedět" pěkných 20 let 😵
No jdu spát, ještě zítra musím napsat 3 stránky práce a pak hned rychle s tím pryč a poslat to do školy 😉

bublenudle
10. lis 2010

@stazina ahoj zlati...ano,přemyšlela mjsem o tom,že změnim car...uvidím,co zitra...jsem docela zoufala,mam už jen jeden pokus a pak už platim vše...poprve jsem měla 6vajiček a po druhe 7..při prvnim ivf jen 2 embryjka na ET,a při druhem 2 na ET a 2 mrazačky...takže ted už nic nemam.. ☹

vered
10. lis 2010

@leneclenec Ahoj, mas pravdu ze cim driv tim lip...ja jsem taky chtela jit na Ket driv, ale kojila jsem a tady mi v nemocnici doporucili nejdriv prestat kojit, pak tak 3 mesice na srovnani hormonu...pak jsem byla doma v Cechach a tak mi ten ket vysel az v rijnu. S kojenim jsem nechtela prestat jen kvuli otehotneni, hrozne me kojeni bavilo a vubec to nebylo lehky prestat.
Mit sourozence je to nejkrasnejsi co muze byt. 🙂 Ja jsem ze 3 deti.Moje maminka otehotnela se mnou , kdyz memu braskovi byly pouhe 4 mesice. Byli jsme jako dvojcata a braska me hrozne miloval, byla jsem pro nej jako panenka. Byli jsme si moc blizci, bohuzel bratricek umrel kdyz mu bylo 23 let 😢 😢 😢 . A tak jsme zustali s mladsim braskou(4 roky mladsi nez ja )sami.
Taky bych nechtela aby Joshik zustal sam a byl jedinacek. Snad se nam podari jeste jedno mimusko..
Jo a taky jsme na prvni cekali 4 roky!!!! Sice jsem byla tehu po druhem IVF ale to skoncilo porodem ve 22.tt.
Neni ten zivot vubec jednoduchej.
Tady v Izraeli je uplne bezne mit 3-4 deti, to je ten normal ci prumer, samozrejme ortodoxni Zide maji i 10-15... 😀
Me by stacily i ty dve. S jednim detatkem tu opravdu nikoho neznam....snad jen sama sebe. Doufam ze se to podari. Nam vsem !!! 🙂 Pa a hezky den!!!

vered
10. lis 2010

@bublenudle Ahoj Bubli jak je?? Jeste jsi hodne nestastna?? S tou zmenou Caru to je dobry napad, prijde s nim i nova nadeje. Nebo si zkus treba promluvit s jinym doktorem odjinud, uvidis...moc bych Ti prala aby se to tentokrat podarilo!!!Ja vim, vek tlaci, nemysli ze ja sem mladice...bude mi v breznu uz 37!!! Ach jo a s IVF jsme zacali kdyz mi bylo 31!! Neuveritelny jak se to tahlo, ale aspon v CR je to rychlovka, tady to cekani to je hruza, ja na prvni IVF cekala skoro rok!! V Jeruzaleme jsou 3 nemocnice kde delaji IVF a tech bezdetnych paru je taky hodne....no snad tentokrat to pujde rychleji.
A zitra jdes na krev a do Caru....uvidis co Ti reknou a jak budou chtit dal postupovat. Moc Ti drzim palecky aby to vyslo co nejdriv!!! Papa a hlavu vzhuru, vsak se dockas!!!!!

bublenudle
10. lis 2010

@vered Ahoj zlatíčko,no jsem z toho taková smutná..víš,fakt uvažuji že ten car změnim...asi to vbude nejlepši...však víš,jako samoplatce je to tady fakt moc drahé..a mam už jen jeden pokus...no hruza....musim si ted po 7 měsicich všeho odpočnout a uvidím co dal...jedu ve středu na 2tydny za kamoškou,tak jsem rada že od všeho vypadnu...jedu jen s hafíkem... 🙂

vered
10. lis 2010

@bublenudle To je dobre Bubliku, nejlepsi je si odpocinout a nabrat nove sily!!!!! To pomuze. At se Ti u kamaradky libi, uvidis bude lip!! papa letim nakupovat!! 😉

bublenudle
10. lis 2010

@vered Tak litej pomalu 😉 paaaaa,jj musís si odpočnout...

stazina
10. lis 2010

čus bus holky,
@vered tak třeba se stane zázrak a vyjde to přirozeně...tady na netu jsem četla spoustu takových případů.....moc bych vám to přála... 😉 a máš pravdu , sourozenci jsou potřeba , já jsem taky ráda, že sme byli 4, nikdy jsme se nenudili 😉 a neboj, však vy ješět Joshíkovi sourozence pořídíte..i když 10- 15 dětí je teda už i na mě moc...a to já vždy byla taková sociální a říkala, že budu mít 10 dětí ....5 svých a 5 svycý ..adoptovaných... 😉 ale stačí naše dvojčata a z desíti jsem slevila aspon na tři...nebo 4...škoda, jen že..nám to osud takhle zamíchal....
vy všechny máte aspon vidinu ,že půjdete do IVF dalšího, ael my asi né a já se tím čím dál víc trápím....protože jestli budem čekat 10 let na zázrak..tak je to na jednu stranu docela psycho.... 😒

@bublenudle a jak to požívá manža? a jak to vidí s tou změnou caru? ted si u kámošky odpočin, vylej si hlavu 😀 a pak se bude hend líp bojovat...já si ji vylila o víkendu a bylo mě blbě ještě v pondělí ráno 😀
@sandol tak jak je, ty plánovačko 😉 ?
@leneclenec teda to koukám, jak to řeší v Polsku ,o sem neslyšela... 😝 tak to by v čechách praskali ženské věznice ve švech...
Jdu koukat na Dokonalý svět...tak zatím, pak kouknu...

bublenudle
10. lis 2010

@stazina Achooooj,no to si taky naliju vyliju 😎 nepila jsem víc jak 7měsicu..tak to bude zajímavé a asi rychlé 😀 no přitel je taky smutnej,ale ja dělam dusno..asi chudák už neví jestli má na mě vubec mluvit..je moc hodnej a mimi moc chce...

stazina
10. lis 2010

@bublenudle no, aspon to bude mít levný vylití🙂 já v sobotu začal auž na divadle, ( měli jsem předtavení) aporačoval ana oslavě narozenin kamaráda, zlískala jsem se slušně, dokonce jsem i vykouřila nějaké to cígo, pěkně jsem si pokecala , zasmála se, a přišla o půl 4 ráno🙂)manaž už 3 hodiny spal v postýlce🙂, no asranda, někdy je to potřeba...
Jojo , ono je to někdy i pro ty chlapy docela síla, a někdy potřebujou i více času s tím, aby se srovnali ..a halvně, nevím,jak ten tvůj , ale ten můj o tom docela nerad mluví , dusí to všechno v sobě...a třeba ted mu taky dělám dusno ohledně toho vyšetření..no, někdy bychom měli zabrzdit a nechat chlapíkům víc času...jenže..takový jsem my ženský..chceme všehno hned a řešit..

bublenudle
10. lis 2010

@stazina Já se potřebuji taky odreagovat...udělala jsi dobře že jsi se šla pobavil a nabumbat 😉 jj,ten muj je hodnej,furt mě utěšuje ,že mimi určo bude..a já pak vždy vybouchnu...no ,co ti mám povidat..hormonová válka,hahahah...tak ja jdu pustit nějakej filmík...pěknej večer a zítra podám hlášení...paaa 🙂

stazina
10. lis 2010

@bublenudle Tak o ,opatruj se, a to víš, že mimi bude!! 😉

leneclenec
10. lis 2010

@stazina no oni to v Polsku zatím neschválili, ale jen jedna poslankyně toto navrhla a dokonce předtavitelé církve pohrozili poslancům, kteří schválí zákon o umělém oplodnění, aby bylo alespoň částečně hrazeno ze zdravotního pojištění, že je exkomunikují z církce. Ono v Polsku existuje umělko, ale jen pouze plně hrazené bez ohledu na věk, počet dětí atd. prostě je to určeno jen těm, kteří na to mají ☹
Slyšela jsem, že snad v Itálii to je stejně, nebo obdobně, či snad je to úplně zakázané, ale to nevím přesně.

leneclenec
10. lis 2010

@bublenudle Ahojky beruško, neboj, určitě to jednou vyjde. Klidně se ze všeho vyplač, mně to třeba hodně pomáhá. Miminka se dočkáš, třeba ani nebudeš vědět jak. Viz. já 🙂 A užij si pobyt u kámošky, pročistíš si hlavu a bude líp 😉

stazina
10. lis 2010

@leneclenec no, tak oni v Polsku i v Itálii jsou hodně věřící,t akže se to pak odrazí i vtěhlech názorech...já jsem tayk věřící , ale pokus bych se měla rozhodnout, jestli mít na celý život hřích , enbo mít děti..tak jsem pro ten hřích...a emryjak nám vždy zanikla sama , takže nejsem ten ,,vrah" nenarozených dětí....je to trošku přehnaný...nebo já nevím, jak to mám napsat....asi bych se jako stpávná křestanka nesmířila s tím, že nebud mít děti, protože je manžel neplodný....šli jsem do tho a nelituju ...

leneclenec
10. lis 2010

@stazina To já samozřejmě vím, že jsou v obou státech hodně věřící, ale přeci je i v polských zákonech, že má být církev oddělena od státní moci. Já sice nejsem věřící, ale nikomu víru neberu, ale vadí mi negativní osobní zkušenosti s kámoškami, co jsou věřící. I když tedy jedna se stala věřící asi před 5 lety, do té doby tedy "páchala jeden hřích za druhým 🙂 (chodila se ženatým, hodně pila a celkově nic moc neřešila, ale pak poznala svého budoucího manžela, který studoval teologii - nedostudoval a tak aby mohli mít stvabu v kostele, dostala se k jeho víře a dnes to trochu přehání. Když jsem říkala úplně poprvé, že jdu na umělko, v roce 2007, tak jsem si vyslechla přednášku právě o tom, že jsem vrah a co když mi vyjdou dvojčata hned na první pokus a co budu dělat s těmi, co zbydou, jestli je nechám zlikvidovat?
No a další kolegyně, které se to povídá, naplánovala si první dítě do 0,5 roku po svatbě a hned se jí to povedlo, dala si mateřskou na 2 roky, protože počítala s tím, že do té doby zase otěhotní a samozřejmě jí to zase vyšlo. Ale mám i jiné zkušenosti, mám hodně kamarádek na Slovensku a vím, že tam jsou také dost věřící.A dvě z nich nemohou mít děti přirozeně (ale chyba je asi na straně manžela), aledíky tomu, že jsou věřící, tak do umělka nejdou, raději se trápí, i když obě tvrdí, pravý opak. Že jim stačí manžel a práce, nebo že toho v práci mají moc a že by dítě ani nestihli. Je mi jich moc líto, ale zas jsou obě dobré v tom, že mi držely pěstičky při mých pokusech.

stazina
10. lis 2010

@leneclenec to já samozřejmě taky vím, že určšt víš, že jsou v obou státech hodně věřící 😀
no, vidíš, proto já nejsem asi dobrá katolička, proože život bez dětí je pro mě nemožný...nemohal bych to prostě jen tak pustit k vodě kvůli víře....ale vím, že mi to Bůh odpustí a on to chápe....to jen tady na tý zemi mají předpotopní názory 😀 😀 😀
A těch tvých kamarádek mi je moc líto... ☹
A jak si psala o té kamarádce, co si to vždycky hezky naplánuje avyjde to.....to já taky znám...já mám tak yjednu kamaráku, dokonce jsem ji byla za svědka...jeden měsíc vysadila prášky, druhý otěhotněla..celé těhu kouřila ...pak nekojila, protiže neměla tím kouřením mlíko a oni se moc nesnažila...ted po třech letech vysadila prášky a opět těhu a opět hulí....a já se s ní pak bavím a sedím vedle ní a říkám si , že ona si toho vůbec neváží, že co yb holky dali za to , kdyb byli v tom a ona to dítě ještě umyslně dusí cigárama....já jsem občas taky kouřila, ale nikdy né v těhu a během kojení..to si člověk prostě rád odřekne....ale to je fuk...
měli bychom se bavit o něčem pozitivním 😉